Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym jest / nie jest Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido
Garry pisał o tym, iz dyskusja w temacie była juz prowadzona. Jednak poniewaz było to tyle lat temu, ze czesc z czytajacych Vortal nawet nie wiedziała, ze istnieje cos takiego jak Aikido, to mysle (o czym juz pisałem), ze warto odnowić temat. Poza tym wyszukiwarka na Vortalu nie jest najsprawniejsza :(
Częsc z historycznych wypowiedzi nie straciła wiele z aktualnosci jak np. ta:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido
Znów się zgadzam z Akahige :D . Jest to moim zdaniem właściwe określenie. Aikido było sposobem samoekspresji Ueshiby. Co ciekawe, czasem opisywane jako skuteczne (lecz czy wtedy robił aikido jako aikdo czy daito ryu, to już inna bajka :D ). Tylko jak wtakim wypadku podążać taką drogą?
Tak apropo trwałości przekazu koryu opisywanego przez Szczepana - czy to czasem nie odgórnie, bodajże po dojściu do władzy rodu Tokugawa nakazano przeprowadzenie zmian w nauczanych sztukach walki? I to dość istotnych? Np tych związanych z uchwytem miecza i odrealnieniem? I często rygorystycznie karano odstępstwa? Nie będę chyba starał się dociec źródeł, bo to przecież literackie bajdurzenia :evil:
  • 0

budo_nazgul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido

....

Szczepanie postawiles teze ze trening wyrabia pewne cechy fizyczne ktorych nie da sie rozwinac w inny sposob. Podaj przyklad takiej cechy.

Podjudzanie do bezsensownych dyskusji w ktorych chodzi jedynie o podgrzanie atmosfery jest w polswiatku zwane trolowaniem, prawda?
...

Nazgul - ty MNIE posadzasz o trolowanie?????
Ja przynajmniej mam odwage podpisac sie wlasnym imieniem pod moimi pogladami, ty natomiast chowasz sie za anonimowym nickiem zeby bezkarnie obrazac innych.
...

Dam ci przyklad - jak ostatnim razem bylem w Polsce, zorganizowalismy trening aikido na Karowej w W-wie na ktory... blablablabla


Drogi Szczepanie,
Jesli to co napisalem wzburzylo Twoj umysl w stopniu uniemozliwiajacym trzymanie sie tematu i odpowiedz na postawione pytanie to najmocniej prosze o wybaczenie, niemniej nadal prosze o udzielenie odpowiedzi.
Brak odpowiedzi moze swiadczyc jedynie o:
a) braku argumentow swiadczach za teza, jednoczesnie polaczony z brakiem cywilnej odwagi do przyznania sie do bledu
B) uznanie ludzi piszacych na niniejszym forum za niegodnych tej wiedzy
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido
"aikido jest sztuka walki, dzieki ktorej mozliwe jest szybka neutralizacja agresywnego napastnika" - tekst ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Szczepan, czy to jest aikido? I jak tego uczysz?
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido
Sebol, Szczepan będzie w kwietniu w Polsce, jak dobrze mniemam. Na pewno będzie jakaś okazja na macie nauczyć się czegoś od niego. Nie tylko powie, ale pokaże Ci jak naucza aikido. Ćwiczenie zawsze lepsze od gadania o nim :wink:
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido
Irimi, mi nie zależy na tym by z nim ćwiczyć czy go słuchać - to taki sam aikidoka jak inni (tylko lepszy;- ). Chodzi bardziej o to, że Szczepan uczciwie na forum wspomina, że w aikido nie ma walki a tutaj na jego stronie ot patrz co można przeczytać... uczy obezwładniać agresywnego przeciwnika... coś mi tu śmierdzi typową retoryką miszczów naganiających sobie owieczki do stadka...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido

Irimi, mi nie zależy na tym by z nim ćwiczyć czy go słuchać - to taki sam aikidoka jak inni (tylko lepszy;- ). Chodzi bardziej o to, że Szczepan uczciwie na forum wspomina, że w aikido nie ma walki a tutaj na jego stronie ot patrz co można przeczytać... uczy obezwładniać agresywnego przeciwnika... coś mi tu śmierdzi typową retoryką miszczów naganiających sobie owieczki do stadka...

Jasne ze ci nie zalezy - jak kazdemu wojownikowi internetowemu :roll: :lol: :lol: Jeszcze by sie okazalo ze te wszystkie twoje teorie legna w gruzach i trzebaby bylo stanac twarza w twarz z bezlitosna prawda... :P

'mozliwa jest' nie rowna sie 'jest gwarantowana' - trudna ta polska jezyka...
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido
LOL, Szczepan. Ty na pewno prawdę mi pokarzesz! OMFG! ROFL! Nie zdołali tego uczynić dużo wybitniejsi mistrzowie aikido goszczący od czasu do czasu w Polsce, ale TY, wielki pożeracz niedźwiedzi, krynica wiedzy, czucia i mądrości aiki, na pewno zdołasz to uczynić :) (oczywiście za krótko ćwiczyłem by to dostrzec, albo byłem zbyt nieuważny)

Nie mam ochoty na twoje treningi i wymądrzanie się w otoczce skromności i przyjaźni bo jesteś dla mnie oldboyem bawiącym się w samuraja, też takiego trochę internetowego samuraja :D

Co do trudnej polskiej mowy to racja, orłem nie jestem. A i lepiej sobie przeczytaj tekst swojej strony ponownie i popraw byki cwaniaczku (nie chodzi mi tu o brak polskich liter). Możesz zacząć od byczka w cytowanym przeze mnie wcześniej fragmencie LOL.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido

jesteś dla mnie oldboyem bawiącym się w samuraja, też takiego trochę internetowego samuraja :D


Oldboyem? W Aikido w wieku 50 lat (ze stazem 30 lat ćwiczeń)?
Toć, dopiero teraz Szczepan może powiedziec " Wiem coś niecoś o tej sztuce - mogę ZACZĄĆ zajmować się nią na poważnie" :D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest / nie jest Aikido

Pomimo, że powinno być oczywistym, aby samuraj był pełen myśli o Drodze samuraja, wydaje się, że wszyscy jesteśmy w tym mało gorliwi. W konsekwencji tego, gdy ktoś zapyta: "Jakie jest właściwe znaczenie Drogi samuraja?", rzadko kiedy znajdzie się osoba będąca w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Jest tak, gdyż nie zastanawiała się ona nad tym wcześniej. Widać wówczas, że nie myśli ona o Drodze. Zaniedbanie w tym zakresie jest niewybaczalne. Stanowi ono ostateczną krańcowość tej kwestii.

葉隠 (Hagakure)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024