Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińczycy znów wygrywają z Tajami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

4'27 widac rzut ktory wystepuje tez w judo, roznica w wykonaniu tutaj jest chyba ewidentna (choc zaloze sie ze Kajtek jej nie zobaczy :wink: )

zawodnik judo w tym momencie bedzie bardziej pchal gorna czesc ciala az on sam straci rownowage i wyladuje na przeciwniku i to nie ma nic wspolnego z gi czy rekawicami, po prostu tak wykonuja ten rzut w judo
tutaj zawodnik sanda ktory jakby zrobil jak w judo dostanie zero punktow za ten rzut nie moze wyladowac na przeciwniku i jak widac zeby sie nie wywrocic robi dodatkowy krok do przodu noga zakroczna - to nie jest ze przypakiem mu wyszlo tylko tak sie trenuje ten rzut
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
oj złościwy tomasz,złościwy :D
lepiej jakimiś materiałami byś sypnął tak co by maluczkich doedukować
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

4'27 widac rzut ktory wystepuje tez w judo, roznica w wykonaniu tutaj jest chyba ewidentna (choc zaloze sie ze Kajtek jej nie zobaczy :wink: )

Ouchi gari.
Wejście i wychylenie - podobne jak w judo.
Różnica - zawodnik sanda przerwał rzut judo w pewnym momencie i odepchnął przeciwnika.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

Różnica - zawodnik sanda przerwał rzut judo w pewnym momencie i odepchnął przeciwnika.


ciekawa interpretacja :wink:
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
to pokaż jakiś film jak np. ten rzut trenują chińscy zawodnicy na treningach :D
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

A czy jesteś w stanie wskazać gdzie napisałem że"czasami się zdarza"?

ja jestem:

Podczas zawodów judo-jeśli walczy ze sobą dwóch zawodników na tym samym poziomie oczywiście bywa tak ,że w czasie stosowania tego czy innego rzutu upada się wraz z rzucanym ponieważ przeciwnik nie stoi bezradnie i oporuje

nie pisz już więcej o judo. pisz może o tym, na czym się znasz.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

Jeżeli w Polsce prowadzą treningi sanda ludzie o niezbyt dużych umiejętnosciach i skromnych kwalifikacjach to trudno ,żeby sanda była na dobrym poziomie.Mozna pewnie kończyć Chinach sport-uniwerki o specjalności sanda,ale szczerze pisząc - sanda nie jest szczególnie skomplikowanym systemem walki.Oglądałem bardzo duzo chińskich szkoleniówek i badźmy szczerzy to kickboxing(ze średnim poziomem technik ręcznych) + rzuty i obalenia(których o wiele więcej jest w klubach MMA i niektóre inaczej wykonywane)

podejrzewam, że m.in. właśnie dlatego (niezależnie od przyczyn organizacyjnych) sanda w Polsce nie kwitnie, bo ludzie uważają że wystarczy do tego "kickboxing(ze średnim poziomem technik ręcznych) + rzuty i obalenia".
acha, możesz mi wyliczyć, ile rodzajów przewróceń wykonuje się w mma a ile w sanda?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami


A czy jesteś w stanie wskazać gdzie napisałem że"czasami się zdarza"?

ja jestem:

Podczas zawodów judo-jeśli walczy ze sobą dwóch zawodników na tym samym poziomie oczywiście bywa tak ,że w czasie stosowania tego czy innego rzutu upada się wraz z rzucanym ponieważ przeciwnik nie stoi bezradnie i oporuje

nie pisz już więcej o judo. pisz może o tym, na czym się znasz.


O! Mags - "polonista" :D
Dostajesz plusa za aktywność i zaangażowanie społeczne :)
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

Jeżeli w Polsce prowadzą treningi sanda ludzie o niezbyt dużych umiejętnosciach i skromnych kwalifikacjach to trudno ,żeby sanda była na dobrym poziomie.Mozna pewnie kończyć Chinach sport-uniwerki o specjalności sanda,ale szczerze pisząc - sanda nie jest szczególnie skomplikowanym systemem walki.Oglądałem bardzo duzo chińskich szkoleniówek i badźmy szczerzy to kickboxing(ze średnim poziomem technik ręcznych) + rzuty i obalenia(których o wiele więcej jest w klubach MMA i niektóre inaczej wykonywane)

podejrzewam, że m.in. właśnie dlatego (niezależnie od przyczyn organizacyjnych) sanda w Polsce nie kwitnie, bo ludzie uważają że wystarczy do tego "kickboxing(ze średnim poziomem technik ręcznych) + rzuty i obalenia".
acha, możesz mi wyliczyć, ile rodzajów przewróceń wykonuje się w mma a ile w sanda?


Ciekawe podejrzenia :D
I zdecyduj się czy mam pisać czy nie pisać?!
Sądzę ,że najlepiej byłoby abyś ty wyliczył i szczegółowo opisał rodzaje"przewróceń" :lol: w mma ...bo ja mogę coś pokręcić lub nieuściślić i bedzie afera :D
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
aha. więc skoro nie masz nic do powiedzenia na temat sztuk walki, to się uprzejmie zamknij albo idź na forum Pudelka.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
aha.Uprzejme dzięki za radę ale nie znam tego "forum pudelka" ale skoro podjąłeś dyskusję tutaj to szkoda ,że nie napisałeś o tych przewróceniach ,bo na pewno wiele osób by na tym skorzystało poszerzająć swą wiedzę.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
koleżko, to ty zacząłeś pisać, że tu czy tam jest więcej rzutów niż gdzie indziej. więc nie odwracaj kota ogonem, tylko zaspokój ciekawość publiczności i dokończ myśl, którą zacząłeś.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
Panowie, proponuję pisać na priva.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
ale kiedy mnie to naprawdę ciekawi, tzn kwestia różnic w rzutach w mma i sandzie oraz czemu w mma jest ich więcej...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
A jaki to ma znaczenie :roll:

Trenowałem kilka lat judo. Każdy zawodnik doskonalił jeden rzut który mu najbardziej leżał. Do tego rzutu dochodziła kombinacja tył-przód (jeśli rzucał do przodu to uczył się rzutu w tył). Oraz kombinacja lewo-prawo (jeśli rzucał na lewo to uczył się rzutu na prawo). Czyli doskonalił trzy rzuty.

Nie w ilości siła tylko w jakości wykonania :!:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
tak, tylko rozmowa jest o czym innym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024