Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińczycy znów wygrywają z Tajami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
Nie oglądałem filmów z walk to fakt, przeczytałem tylko posty...
Piszę bo właśnie nie rozumiem tego "spuszczania się" w takich tematach...chińczycy biją tajów, MMA jest lepsze niż MT, boks jest najlepszy na ulicę itp itd...

Sam ćwiczyłem taja teraz ćwiczę MMA i nie dla tego że uważam że coś jest lepsze lub gorsze tylko lubię się rozwijać, coś zmieniać...

Z resztą to forum nie wnosi już nic mądrego, same głupoty, nikt nie ma nic ciekawego do powiedzenia oprócz plotek, bzdur i prywatnych kłótni...a szkoda bo kiedyś fajne forum to było!

No nic Panowie i Panie...ja się żegnam :wink:
  • 0

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
Dżizas, to tylko zwykły post informacyjny był, żeby ludzie mieli lepszą orientację. Na takie rzeczy trzeba zwracać uwagę, żeby ludzie mieli bardziej zrównoważony obraz, bo bez tego, to sytuacja jest taka, że wszyscy sobie polewają z Chińczyków, bo nie wiedzą, co Chińczycy faktycznie robią. Powiedz komuś "ćwiczę sandę". To będzie pytanie "a co to jest sanda?" Odpowiedź: "chiński sport walki". I wtedy najczęściej: "chiński? A to daj lepiej sobie z tym spokój, bo wiadomo, że wszystko co chińskie, to gówniane, idź lepiej na Taja, Taj to wymiata". Jeśli się nie zwróci uwagi, że to wszystko nie jest takie proste i oczywiste, to wciąż będą powtarzane takie opinie, spuszczające wszystko co chińskie do ścieku.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

Dżizas, to tylko zwykły post informacyjny był, żeby ludzie mieli lepszą orientację. Na takie rzeczy trzeba zwracać uwagę, żeby ludzie mieli bardziej zrównoważony obraz, bo bez tego, to sytuacja jest taka, że wszyscy sobie polewają z Chińczyków, bo nie wiedzą, co Chińczycy faktycznie robią. Powiedz komuś "ćwiczę sandę". To będzie pytanie "a co to jest sanda?" Odpowiedź: "chiński sport walki". I wtedy najczęściej: "chiński? A to daj lepiej sobie z tym spokój, bo wiadomo, że wszystko co chińskie, to gówniane, idź lepiej na Taja, Taj to wymiata". Jeśli się nie zwróci uwagi, że to wszystko nie jest takie proste i oczywiste, to wciąż będą powtarzane takie opinie, spuszczające wszystko co chińskie do ścieku.


wiesz inna sprawa ze sanda w Polsce stoi na tak niskim poziomie ze naprawde lepiej jest cwiczyc Taja :lol:
  • 0

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
I tak będzie, dopóki ktoś nie zajmie się tym na poważnie.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

I tak będzie, dopóki ktoś nie zajmie się tym na poważnie.


hmmm.... widzisz czemu np Iranczycy sa tacy dobrzy w sandzie..... ? poniewaz cwicza w Chinach, ich trenerzy nie udaja bogow kung fu jak w Polsce ludzie udajacy ze ucza sandy a nie majacy o niej pojecia tylko koncza uniwerki sportowe w chianch ze specjalnoscia sanda
podobnie rosjanie i ukraincy
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
Jeżeli w Polsce prowadzą treningi sanda ludzie o niezbyt dużych umiejętnosciach i skromnych kwalifikacjach to trudno ,żeby sanda była na dobrym poziomie.Mozna pewnie kończyć Chinach sport-uniwerki o specjalności sanda,ale szczerze pisząc - sanda nie jest szczególnie skomplikowanym systemem walki.Oglądałem bardzo duzo chińskich szkoleniówek i badźmy szczerzy to kickboxing(ze średnim poziomem technik ręcznych) + rzuty i obalenia(których o wiele więcej jest w klubach MMA i niektóre inaczej wykonywane)
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
yyy... Wiesz, tu zupełnie wszystko inaczej pracuje, więcej nogi wykrocznej i kopnięc stopujących, rzuty powodują że jest mniejszy młyn bokserski, cała metodyka się zmienia... A mówienie o jakimś systemie walki "mało skomplikowany"... :? Ja bym tak o boksie nawet nie powiedział, który teoretycznie jest najprostyszy. Przecież tu nie chodzi tylko o samo: kopnij-uderz-rzuć ale o całą metodyke treningową, o której napisano już wieele książek.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

Jeżeli w Polsce prowadzą treningi sanda ludzie o niezbyt dużych umiejętnosciach i skromnych kwalifikacjach to trudno ,żeby sanda była na dobrym poziomie.Mozna pewnie kończyć Chinach sport-uniwerki o specjalności sanda,ale szczerze pisząc - sanda nie jest szczególnie skomplikowanym systemem walki.Oglądałem bardzo duzo chińskich szkoleniówek i badźmy szczerzy to kickboxing(ze średnim poziomem technik ręcznych) + rzuty i obalenia(których o wiele więcej jest w klubach MMA i niektóre inaczej wykonywane)


widzisz jako ze ludzie mysla jak Ty to potem prowadza sanda wiec nic dziwnego ze ich zawodnicy nic nie umieja... :lol:

sanda ma dwie rzeczy ktorych nigdzie nie ma:

1. kopniecie boczne - spoecyficzne dla sanda, zupelnie inne niz taekwoondo czy karate

2. rzuty - takich rzutow nie ma w mma !!!! Ty piszac ze rzutow jest wiecej w klubach mma udowadniasz ze nie masz pojecia o czym mowisz :!:
w sandzie liczy sie tylko rzut po ktorym rzucajacy wciaz stoi, to jest znaczeni trudniej wytrenowac niz rzuty mma czy judo gdzie prawie zawsze radosnie obalamy sie razem
to wlasnie wymaga lat cwiczen i pozniej to widac po polakach co szarpia sie bezsensu z przeciwnikiem i nikogo rzucic nie moga a chinczyk ich rzuca jak dzieci o oni nie wiedza czemu :lol:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
male uzupelnienie

Kajtek masz racje ze techniki reczne w sandzie sa na nieznyt wysokim poziomie, byly dlugi czas lekcewazone poniewaz regulamin zabranial uderzenia seriami na glowe, mozna bylo tylkoz adac jeden cios i od razu przechodzili do clinch i w klinczu nie bylo wolno ciosow a za rzut byly 3 punkty. teraz to sie zmienilo wiec powoli widac ze pracuja wiecej nad rekoma ale wciaz maja tych samych trenerow wiec potrzeba pewnie troche czasu - na tych klipach w walkach z tajami widac ze technika bokserska nie byla taka zla
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

yyy... Wiesz, tu zupełnie wszystko inaczej pracuje, więcej nogi wykrocznej i kopnięc stopujących, rzuty powodują że jest mniejszy młyn bokserski, cała metodyka się zmienia... A mówienie o jakimś systemie walki "mało skomplikowany"... :? Ja bym tak o boksie nawet nie powiedział, który teoretycznie jest najprostyszy. Przecież tu nie chodzi tylko o samo: kopnij-uderz-rzuć ale o całą metodyke treningową, o której napisano już wieele książek.


z wielu oryginalnych materiałów które miałem możliwość oglądać wynika ,że sanda to styl walki usystematyzowny i chyba niezmieniający się w technicznym zakresie .Uważam ,że boks jest o wiele trudniejszym i paradoksalnie - bardziej skomplikowanym sportem.Metodyka to jedno a taktyka to drugie.Sanda bardzo mi się podoba m.in.ze względu usystematyzowanie technik obaleń i rzutów(różni instruktorzy a wykonanie niemal identyczne).Metodykę w sanda Chińczycy mają odpowiednio opracowaną i zdaje się ,że od lat 80-tych jest dostępna dla innych.
Tak naprawdę to chyba właśnie chodzi o to:kopnij-uderz-rzuć :D .
A co jeśli ktoś trenujący sanda zajmował sie boksem i dobrze boksuje,nieco inaczej kopie bo trenował muay thai lub inaczej chwyta bo trenował style grapplerskie i stosuje to w walce sanda?lub preferuje inną metodykę ale w obrębie zakresie tecznicznego walki sanda-wtedy nie będzie to sanda czy sanda wypaczona?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
nie wiem jak ludzie myślą,nie znam wszystkich ludzi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czy ja wiem czy to kopnięcie jest az tak bardzo specyficzne?

Zgadzam się że mma są inne rzuty niż w sanda( czy w sanda inne niż w mma),uważam że w mma jest o wiele więcej różnych rzutów i obaleń niż w sanda

Pisząc ,że w rzutach mma czy judo " prawie zawsze radośnie obalamy sie razem" -udowadniasz ,że za bardzo nie orientujesz się w tych dyscyplinach :D

Zła metodyka ,nieodpowiednie nastawienie do treningu(brak dyscypliny,systematyki,brak stałych kontaktów ze szkoleniowcami z Chin i jak najszybsze udowadnianie co się potrafi)powoduje ,że Polacy nie potrafią dobrze wykonywać technik sanda.Mentalność Polaków generalnie jest niestety taka jaka jest
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
widzsz jak Ty nie widzisz roznic na tym klipie to naprawde ciezko jest dyskutowac.....

Pisząc ,że w rzutach mma czy judo " prawie zawsze radośnie obalamy sie razem" -udowadniasz ,że za bardzo nie orientujesz się w tych dyscyplinach



rozumiem ze chciales byc zlosliwy ale Tobie nie wyszlo bo widzisz ja pare dobrych lat trenowalem judo :lol:

i teraz trenuje innego typu rzuty od czasu jak mieszkam w Chinach i roznica jest astronomiczna :lol:

rozniez mam sporo kontaktow z ludzmi od mma wiec wiem o czym mowie :wink:
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
widzisz, ja takich wielkich różnic nie widzę ,ale cieszę się że Ty je doskonale rozróżniasz,bo mam nadzieję,że mimo "ciężkości" w dyskusji napiszesz o nich w kontekście takich technik stosowanych w kick-boxingu,taekwondo,karate,savate,muay thai,kung-fu/wu shu.
W końcu Ty jesteś Moderatorem mieszkającym w Chinach ,a ja tylko skomnym użytkownikiem tego forum,który cały czas się uczy i stara rozwijać swą wiedzę.
Sądzę ,że inni uczestnicy zainteresowani tematen też sporo skorzystają na tym.
Skoro trenowałeś parę lat judo i zazwyczaj padałeś radośnie z partnerami na matę :lol: to tylko pozazdrościć stale utrzymującego się dobrego humoru podczas treningów :D
Trudno też ,żeby nie było różnic ,wszak to sanda a tam judo :D
O,tak a propos-tutaj przykład,że zawodnik na którym wykonano rzut pada inaczej niż jest to przyjęte w judo:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
Kajtek kajtek.... widze ze lubisz sie klucic aby klucic :lol:

widzisz np Moro (sorry za to Moro :wink: ) mial konkretne pytania i moglismy dyskutowac o kopnieciu bocznym w sandzie, Ty nie masz konkretnych pytan, tylko napastliwie usilujesz narzucic swoj punkt myslenia :lol:

i w dodatku nie wiem czy Ty w ogole czytasz co napisalem poniewaz wklejasz potem linka do klipu ktory idealnie ilustruje moj punkt :lol:
zawodnik ktory rzuca na tym klipie (tak miedzy nami to robi to zle, obejrzalem tez inne klipy i widac podstwowe bledy, ktore powoduja ze jakby chcial rzucic oporujacego przeciwnika to by mu nie wyszlo) wciaz stoi na nogach a w judo robiac ten sam rzut laduje sie razem z rzucanym na podlodze - i to mi chodzilo

pozdrawima serdecznie i zycze wiecej serdecznosci i smiechu na codzien :D
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
Oj Tomasz ,Tomasz! właśnie że nie lubię się wcale klucic :D i najwyraźniej mnie nie zrozumiałeś bo chciałbym się dowiedzieć czym się różni kopnięcie boczne(i ewentualnie inne kopnięcia) w sanda od podobnych kopnięć występujących w innych dyscyplinach ręczno-nożnych.
Dziwi mnie ,że piszesz że ten rzut wykonywany w judo powoduje ,że lądujemy z rzucanym na podłodze :roll: ponieważ rzut ten(seoi nage) nie jest wykonywany z tzw.poświęceniem czyli upadkiem wraz z tym którego rzucamy.Podczas zawodów judo-jeśli walczy ze sobą dwóch zawodników na tym samym poziomie oczywiście bywa tak ,że w czasie stosowania tego czy innego rzutu upada się wraz z rzucanym ponieważ przeciwnik nie stoi bezradnie i oporuje(zresztą podobnie jest też w sanda-że zawodnik rzucający upada wraz z rzucanym).
A serdecznosci mi nie brakuje :D ale tobie chyba trochę poczucia humoru by się przydalo :D
Liczę oczywiście na odpowiedź odnośnie kopnięć oraz możliwość otrzymania od ciebie jakiś ciekawych materiałć dotyczących sandy :wink:
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
kajtek, wiedza o judo w Twoim przypadku to 0. Po pierwsze to na filmiku zawdonik nie wykonuje ippon seoinage tylko koshi guruma, a tekst, ze "czasami sie zdarza" na zawodach judo, ze przeciwnicy razem upadna to :) :) smiem stwierdzic ze w 99% przypadkow upadaja razem. Trzeba rozroniac sposob wykonywania techniki w pokazie, lub ukladzie kata, a tym co sie widzi na zawodach, bo to dwie bajki.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

...smiem stwierdzic ze w 99% przypadkow upadaja razem...

Na to składa się kilka przyczyn.
Przede wszystkim obaj zawodnicy trzymają się za gi, zatem ten upadający pociąga za sobą wykonującego rzut.
Zawodnik rzucający jest w lepszej pozycji po rzucie, oczywiste, aby kontynuować walkę w parterze, co niniejszym czyni.
Bywa też tak, że zawodnik rzucający upada na rzucanego aby zwiększyć efekt rzutu.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami
Kto cwiczyl choc troche wyczynowo judo -dobrze wie ze na zawodach najczesciej ciagniemy kazdy rzut z impetem wlasnego ciala czyli razem z upadkiem wlasnym. Judo to nie aikido ;)

Tutaj na klipie mamy wyrazny rzut biodrowy z typu goshi (koshi) ktory osobiscie zaliczyl bym do goshi gurumy (zwanej tez atama-goshi) - nie jest to rzut przez plecy typu seoi.

W formach szkoleniowych i na pokazach rzuty sa inaczej pokazywane niz stosuje sie w walce na macie.

Nie wystarczy poogladac filmikow z judu aby sie rzutow nauczyc wszystkie techniki szkoleniowe trzeba jeszcze nauczyc sie stosowac na zawodach bo inaczej nawet z judo moze powstac aikido :)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

Zawodnik rzucający jest w lepszej pozycji po rzucie, oczywiste, aby kontynuować walkę w parterze, co niniejszym czyni.


Tu bym sie nie zgodzil , szczegolnie jak jest to rzut poswiecenia ,wtedy prawda jak mnie rzuca to laduje na plecach ,ale od razu kulam goscia praktycznie , co w judo nic nie daje ,bo i tak jest ippon
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińczycy znów wygrywają z Tajami

kajtek, wiedza o judo w Twoim przypadku to 0. Po pierwsze to na filmiku zawdonik nie wykonuje ippon seoinage tylko koshi guruma, a tekst, ze "czasami sie zdarza" na zawodach judo, ze przeciwnicy razem upadna to :) :) smiem stwierdzic ze w 99% przypadkow upadaja razem. Trzeba rozroniac sposob wykonywania techniki w pokazie, lub ukladzie kata, a tym co sie widzi na zawodach, bo to dwie bajki.


oczywiście to nie jest seoi nage :oops:
pisząc to miałem na myśli inny klip na którym demonstrowano seoi nage.
mając rękawice bokserskie na rękach jest zrozumiałe ,że będzie się inaczej wykonywać rzuty i łatwiej utrzymać się na nogach gdy przeciwnik nie ma możliwości trzymanai za ubranie.
techniki są te same tylka walka i oporujący przeciwnik powoduje ,że rzadko techniki wychodzą "czysto"

A czy jesteś w stanie wskazać gdzie napisałem że"czasami się zdarza"?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024