Skocz do zawartości


Zdjęcie

najlepsi Polscy nozownicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_paulinajj
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

najlepsi Polscy nozownicy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Z tego co czytalam na ich stronie to ten Shihan jest naprawde dobry w walce na noze -wydaje sie byc profesionalista w tym co robi i szkoda ze mam do Warszawy kawalek drogi
  • 0

budo_paulinajj
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
Co byscie powiedzieli gdyby skupic wszystkich tych ktorzy fascynuja sie walka na noze a na czele stanela by wlasnie taka osoba jak shihan Piotrowicz?
Ma on wysoki stopien w tanto jitsu wiec moglby weryfikowac i nadawac stopnie.To taka moja mala sugestia ale nigdy osobiscie nie spotkalam tego Pana wiec prosze nie myslec ze mam jakis interes w tym zeby to jego zaproponowac-po prostu z tego co pisze to On i jego szkola sa najlepszymi w kraju
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
Shihan Tomasz Piotrkowicz? W walce nożem? Bez sensu.

Uczy jakiś samurajskich nawyków typu "nie poruszaj barkami przy pchnięciu". Akcje techniczne często samobójcze.

w/g mojej opinii nie bardzo ma o tym pojęcie.

Robi fajną i sprytną logistyczną akcję SW a część poświęcona walce nożem to marketing ukierunkowany na zwiększenie liczby uczestników. W takich akcjach jest super kozak.

Jego syn, Michał to faktycznie kozak w ruchu. Duża szybkość, dobra koordynacja ruchowa, technika bez zastrzeżeń. Co jest jednak znamienite, w sparingu całkowite zaprzeczenie tez Shihana ad walki nożem. :D

Innymi słowy robi coś zupełnie innego niż uczy jego ojciec. (pewnie dlatego mu wychodzi)

Wiem bo sparowałem z Michałem i brałem udział w technicznym treningu Shihana.

Z teoria sportu też Shihan nie do końca wyuczony. Elementy budowy cech motorycznych w treningu (tu akurat szybkości, wydolności i siły) pomieszane w kolejnościach często sprzeczne.

Albo nie ma o tym pojęcia (motoryka) albo chce bezpiecznie uczyć. Czyli tak by niczego nie nauczyć i by uczniowie krzywdy motoryką nie zrobili.

To tyle jeśli chodzi o pierwszą wypowiedź.

Co do jakiejś unii to ja na nie.

Na temacie trzeba się znać, uważam, że Shihan do końca tematu walki nożem nie ogarnia. Nie wiem czemu miałby czerpać kolejne zaszczyty. Bo może nadawać stopnie? I zajmuje się japońską wersją?
(ja akurat używam europejskiej, inni koledzy filipińskich)

Inna sprawa uważam, że jako logistyk taką unię czy inny twór, zrobiłby wzorcowo. Bo tu niezaprzeczalnie jest obdarzony dużym talentem.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
Sorki, nie chciałem by zabrzmiało to obcesowo.

No i przedstawiłem tylko swoją opinię. Pewnie jest całkiem duży krąg osób ceniących go za wkład i nauczania walki nożem.

W innych dziedzinach SW jest może wybitny.
  • 0

budo_paulinajj
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
Poczytalam troche forum o nim i chyba rzeczywiscie przesadzilam z opinia o nim jaka specjaliscie bo wiekszosc pisze ze to taki powiedzmy papierowy mistrz.
Sorki jesli troche przesadzilam z opiniowaniem shihana Piotrowicza jako eksperta
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
Spoko, reklamę ma przecież zajebistą :)


Natomiast temat który poruszyłaś, jest dość ciekawy

Miałoby to rację bytu gdyby nie było zarządzane przez najbardziej japońskiego czy filipińskiego instruktora, który wydaje jedyne słuszne (bo swoje) kwity.

Natomiast zarządzanie przekrojowe, 3 - 4 osobowe z różnych systemów - to może miałoby sens.

Pytanie otwarte: czy potrzebujemy takiego tworu / uni?
Czy potrzebujemy go w chwili obecnej?


Teoretycznie taki twór może być potęgą w (nożowej) skali europy, może i więcej :D

Głupie projekciki badawcze które część z nas robi w tej chwili ad konstrukcji noża mają szansę zamienić się w projekty, czy produkt komercyjny.
Zawody w walce nożem mają szansę być przekrojowe i z udziałem mediów.

Bo wbrew pozorom całkiem nas sporo. :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy

Pytanie otwarte: czy potrzebujemy takiego tworu / uni?
Czy potrzebujemy go w chwili obecnej?

Ja sie wypowiem jako osoba mieszkajaca zagranica - uwazam ze taki twor bylby przydatny glownie w celach lobbingowych. Czemu? Na zachodzie coraz czesciej ze wzgledu na 'poprawnosc polityczna' ogranicza sie dostep do SW. Sztandarowym przykladem jest Wlk.Brytania gdzie wisza juz na ulicy plakaty mowiace 'obywatelu - nie bron sie sam bo to przestepstwo'.. O noszeniu noza czy trenowaniu nim w ogole nie wspominajac. Wiec taka usankcjonowana organizacja miala by szanse zmienic mentalnosc i przepisy prawne, co nie watpliwie wyszlo by z korzyscia na wielu osob.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
Idea wydaje mi się podobać

Tyle, że to kupa roboty.

Bo jeśli ma to mieć sens to powinna to być organizacja przekrojowa.
Reprezentująca różne systemy, bez podziału na lepsze i gorsze.

I dużo fajnych rzeczy pewnie można by ogarnąć.

I pewnie trzeba to robić (logistykę ) w kilka osób.

Kupa roboty :D
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy

Kupa roboty :D

problemem nie jest to ze to kupa roboty, tylko ze to kupa roboty przez caly czas a nie tylko raz przy tworzeniu.. i szczerze mowiac slabo widze cos takiego prowadzone przez osoby ktore nie zajmuja sie zawodowo SW (tzn traktujacych SW jako swoj glowny dochod pieniezny).. bo o ile ty Kriss jestes niewatpliwie jednym z glownych polskich 'nozownikow' o tyle wiem ze jestes tez przedsiebiorca i po prostu watpie czy takie osoby znajda realnie czas na prowadzenie wlasnego biznesu jednoczesnie z prowadzeniem federacji o zasiegu przynajmniej europejskim..
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy

. bo o ile ty Kriss jestes niewatpliwie jednym z glownych polskich 'nozownikow'



dziękuję za miłe słowa, ale wiem jak wiele mi brakuje. Znam kilku szybszych i lepszych technicznie. :D


Ten czas a właściwie jego brak, to faktycznie wyzwanie.

Do tego to musi być grupa osób. A z doświadczenia wiem że im ktoś bardziej zajmuje się stroną praktyczną, tym mniejszą wagę przywiązuje do dupereli - czyli całej reszty :)

Ale perspektywa kusi :D
szkolenia, prace badawcze, zwykły fun, kto wie może również projekty unijne (pewnie się rozmarzyłem) :)
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
czy możecie w takim razie polecić jakies dobre (tzn. mające odzwierciedlenie w ew. praktyce) treningi walki nożem i batonem w Wawie? kopałem net i znalazłem tylko klub o którym wątek mówi...
będe baaardzo wdzięczny
pzdr
  • 0

budo_arkaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
Szynkoza , czy znalazłeś odpowiedni klub , gdzie ćwiczy się walkę nożem i batonem ?
Ciekaw jestem bardzo . Daj znać ...
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepsi Polscy nozownicy
miałem dziś iść na trening niestety nie udało mi się dotrzeć (wczoraj wyjechałem i wróciłem przed chwilą), za co tez przepraszam Kriss, ale kolejnego nei opuszczę.
dam znać co i jak..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024