Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona w gimnzajum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_kiecior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Obrona w gimnzajum.
Witam!
Piszę do was z pewnym problemem. Otóż ostatnio rozpocząłem naukę w gimnazjum.
Niestety, ale bardzo szybko doszedłem do wniosku, że tu dasz sobie rade tylko jeżeli potrafisz się porządnie bić, inaczej dostaniesz po mordzie za byle co.
Dlatego zależy mi na jak najszybszej nauce obrony.
Powiedzcie mi proszę:
-jaką sztukę walki wybrać,
-czy oprócz wyżej wymienionego ćwiczyć też na szybkość czy siłę,
-czy wchodzą w grę jakieś gazy itp. wiem gdzie to kupić, ale nie wiem czy mogę posiadać.
No i w ogóle co radzilibyście zrobić mi w tej sytuacji.




PS:Nie wiem czy zamieściłem temat w odpowiednim dziale, ale jestem nowy i niestety nie orientuje się w tym forum. Jeżeli jednak zły dział to wielkie Sory przez duże S.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Jak bedziesz charakterny, porzadny i lojalny wobec kumpli to nie potrzeba Ci zadnej ze sztuk walki, zeby Cie szanowali.
  • 0

budo_kiecior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Wobec kumpli tak gorzej z cwaniakami którzy ci wpieprzą jeżeli nie dasz na paczkę fajek.
  • 0

budo_kiecior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Dodam jeszcze, że najbardziej satysfakcjonowała by mnie sztuka obezwładniania coś jak
ju-jitsu niestety w moim mieście nie ma kursów w tym kierunku więc jedyną możliwością byłoby ćwiczenie w domu.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Boks najszybciej przyniesie efekty i będzie najskuteczniejszy.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
tyz prawda, boks nieglupie wyjscie, ale zwroc uwage Tynks ze gosciu jest w gimnazjum, w tym wieku jest duzy rozstrzal pod wzgledem parametrow wsrod rowiesnikow, jedni dojrzewaja szybciej drudzy pozniej, jesli gosciu ma 150cm i 50 kg wagi to zwykly osilek i tak go zmiazdzy
ale jesli gosciu sie zapisze na ten boks to w liceum raczej nikt mu pyskowac nie bedzie 8) :twisted: :)
bedac w twoim wieku zapisalbym sie albo na boks albo na zapasy, Twoje cialo sie teraz zacznie rozwijac, a zapasy moga w takiej chwili ladnie zbudowac cialo i sile
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Masz rację, a zapasy też świetny sport i jak każdy wyrabia charakter, więc na pewno nie zaszkodzi.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
ech zapasy aż sie łezka w oku kreci...obiema rencami sie podpisuje...świetny sport...chyba głownie dlatego ze taki ogolnórozwojowy
  • 0

budo_kiecior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Dziękuje wam za pomoc, postaram się znaleść odpowiednią szkółkę, a macie jeszcze może jakieś sposoby na masę, mięśnie itd.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
no. przy twoim wieku najlepszym sposobem na sile i miesnie jest jakakolwiek aktywnosc fizyczna.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
W twoim wieku nie wiem czy ma sens robic trening ma masę. Jak wspomnial zaorish, twój organizm się jeszcze rozwija. Poczytaj na forum o dietach na masę, było sporo postów o tym, tematy są podwieszone, no i ćwicz. Z tym, że póki co nie forsuj się za bardzo na siłowni, na twoim miejscu robiłbym narazie ACT (obwody). Możesz nawet kupić hantle/drążek i ćwiczyć sobie w domu (oczywiście warto też poczytać o zasadach układania planu treningowego).
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
generalnie mysle ze na takich cwaniaczkow wystarczylo by zebys przybral dosc sporo na masie co niestety w twoim wieku moze byc dosc trudne ;)
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
mi sie kiecior wydaje, że może to być wszystko jedno jaka sztuka walki. Chodzi tylko o to, żebyś wyrobił sobie charakter, wtedy inaczej będziesz to wszystko postrzegał.
Nie daj pluć sobie w kasze, pokaż im że nie jesteś pionem, i wszystko będzie dobrze.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Zapasy + dużo wartościowego jedzenia.
Będziesz silny i sprawny.

Daj sobie czas na rośnięcie. Nie forsuj się na siłowni bo efekt będzie odwrotny do pożądanego. Trener zapasów będzie wam robił stacje i ew. doradzi w treningu na siłowni bo ma doświadczenie z tak młodymi zawodnikami. (Ćwiczenia wielostawowe na wolnych ciężarach ale z naciskiem na technikę ich wykonywania a nie ilość kilogramów na sztandze. No i oczywiście w większym zakresie ilości powtórzeń)

Generalnie każdy piszę i ja też się pod tym podpisuje. Fajnie by było mieć 13 lat móc i zapisać się na zapasy. Zajebista ogólnorozwojówka, "ruska" siła i najleprza baza pod wszystkie inne sztuki walki.

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.

mi sie kiecior wydaje, że może to być wszystko jedno jaka sztuka walki. Chodzi tylko o to, żebyś wyrobił sobie charakter, wtedy inaczej będziesz to wszystko postrzegał.

Taa, najlepiej aikido. :wink:

Nie każda, tylko kontaktowa.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Zapasy albo judo!
Boks też może być, ale stawiałbym jednak na wyżej wymienione. Bardziej się rozwiniesz fizycznie.
No, i bezpieczeństwo w szkole to głównie kwestia charakteru i pewności siebie.
pozdrawiam
  • 0

budo_eskrima
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
Ja jakbym zaczynał od nowa to bym wybrał zapasy, bjj lub boks.
:wink:
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.

Boks najszybciej przyniesie efekty i będzie najskuteczniejszy.


True, true...

Do tego jesteś w takim wieku, że jak się wciągniesz i się przyłożysz, to będziesz mógł za jakiś czas walczyć jako amator, a potem - czego Ci szczerze życzę może i zawodowo.

Ja swoje marzenie o boksie spełniam teraz w wieku 23 lat, ale lepiej późno niż wcale :wink:
  • 0

budo_radimis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.
ja bym polecił Muay Thai bo tu też masz nie tylko pięści, ale i łokcie, nogi i kolana.
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona w gimnzajum.

mi sie kiecior wydaje, że może to być wszystko jedno jaka sztuka walki. Chodzi tylko o to, żebyś wyrobił sobie charakter, wtedy inaczej będziesz to wszystko postrzegał.

Taa, najlepiej aikido. :wink:

Nie każda, tylko kontaktowa.


a jakie są niekontaktowe ? :>
w gimnazjum nie ma fajterów, jest tylko kozactwo więc wybierz tą sztuke walki którą uważasz dla siebie odpowiednią. Sam chodziem do naprawde dużego gimnazjum i troche musiałem się pobić żeby zyskać sobie szacunek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024