Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ oraz Basen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_małolat
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

BJJ oraz Basen
3x bjj i 2 razy basen z tego co wyczytalem polaczenie jak najbardziej dobre jedni pisza o tym zeby basen potraktowac jako regeneracje czyli duzo jacuzii itp ja bym chcial budowac mase na basenie . dobry pomysł ? (wiem ze malo czasu na regeneracje ale nadrobie snem..) jezeli nienajgorszy ten pomysł to moze macie jakies plany treningow nie tylko na mase ale ogolnie jak mozna najlepiej wykorzystac basen pod BJJ. z góry dzieki
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Jeśli chcesz budować masę na basenie to przede wszystkim musisz zainwestować w łapki i płetwy. Dużo pływać i zwiększyć kalorycznośc posiłków ;) Wg mnie łączenie basenu z jakimkolwiek sportem jest świetnym rozwiązaniem ze względu tak jak napisałeś na regeneracje, można ćwiczyć mięśnie bez obciążenia, ciało się rzeźbi i poprawia się wydolność układu oddechowego, która gra istotną rolę w budowaniu kondycji ;) Najbardziej siłowym stylem pływania jest zdecydowanie delfinem więc zainwestuj w technikę ;)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Obawiam się, że na basenie masy mięśniowej nie zrobisz. :wink: Kondycję, wytrzymałość, rzeźbę - tak. Masę - nie. Masę przy 3 treningach bjj tygodniowo, chodząc 2x na basen - 2x nie. :wink:
  • 0

budo_małolat
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Czyli bez inwestycji w lapki i pletwy jedyne co osiagne to bardziej wyrzezbione ciało lepsza wydolnosc i i zero kg w gore mimo obfitej miski ? gdzies wyczytalem zeby plywac 2 min samymi nogami 1 min przerwy same rece min przerwy i 2 normalnie i tak kilka seri stosowal ktos cos takiego i jak byl efekt ? dobre sa takie kombinacje czy poprostu plywac coraz szybciej i dluzej?
  • 0

budo_małolat
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen

Obawiam się, że na basenie masy mięśniowej nie zrobisz. :wink: Kondycję, wytrzymałość, rzeźbę - tak. Masę - nie. Masę przy 3 treningach bjj tygodniowo, chodząc 2x na basen - 2x nie. :wink:


Nie zalezy mi na gwałtownym wzroscie masy bo jezeli by tak bylo to pracowalbym nad nia nie na basenie tylko na silowni poparty scisła dieta suplami czy jakimis innymi dopalaczami a tak ta dietke i suple chce polaczyc z basenem i poprawic kondyche patrzac po sylwetkach plywakow jednak dalej uwazam iz na basenie da sie powolutku budowac mase nie tylko rzezbe gdyby niedalo sie budowac miesni na basenie to wygladaliby jak szkielety robiac tyle aerobow.
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Ale przecież pływacy nie ćwiczą tylko na basenie. Siłownia jest ważnym elementem. W tej chwili w sporcie wyczynowym bez ćwiczeń siłowych nikt nie ma szans.
  • 0

budo_małolat
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
czyli co niema opcji trenujac 3xbjj i 2x basen aby nabrac kilka kilo z dodatnim bilansen kalorycznym?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen

czyli co niema opcji trenujac 3xbjj i 2x basen aby nabrac kilka kilo z dodatnim bilansen kalorycznym?

lol oczywiście, że jest jeśli masz dodatni bilans kalorii.
  • 0

budo_cim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BT
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Podobnie jak Ty staram się chodzić 3-4x BJJ i 2x Basen i do tego raz w tygodniu pompki oraz ćwiczenia siłowe bez użycia sprzętu (ale nie bez przesady :) Niestety nie zawsze czas mi pozwala tyle trenować. Chodzę od ponad miesiąca na basen i mogę się pokusić o stwierdzenie, że kondycja mi wzrosła (o tak 10-12 % ;) . Ale co z masą? No cóż… na to bym tak nie liczył mocno. Sądzę, że tak po 2-3 latach może będzie przyrost tak do 5-7kg. Ale do tego pytanie ile masz lat? Bo jeśli np. 17 to na pewno masy nabierzesz ale jeśli więcej niż 20 to raczej będzie ciężko. W każdym razie uważam, że basen i BJJ to świetne połączenie. Basen w przeciwieństwie do siłowni rozwija kondycje, siłę, rozciągnięcie ale przy tym nie traci się dynamiki ruchów i szybkości.
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Gdzieś czytałem, że jeśli pływasz na basenie bez przerwy kraulem 50-60 minut to po 28 tygodniach Twoje plecy powiększą się o 25%.

Ogólnie co byś nie robił, gdy chcesz przytyć musisz jeść dużo białka i jezcze więcej węgli by mieć mega dużo kalorii, ale nie siedzieć przy tym w domu oczywiście. Zainwestuj w łapki chociaż to zobaczysz, że można na tym zrobić masę.


Harandil racja, że też ćwiczą na siłowni, ale nie wiem czy więcej jak dwa razy w tygodniu. Natomiast pływanie to dwa razy dziennie. Najlepszym sposobem na zrobienie masy na basenie jest pływanie delfinem, dlatego, że jest to najbardziej siłowy styl pływania.

Pomyśl o dodaniu jeszcze siłowni do tego planu 3xbjj+2xbasen+2 siłownia np
  • 0

budo_elczupakabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok (Alliance) / Lublin (Alliance)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen

Gdzieś czytałem, że jeśli pływasz na basenie bez przerwy kraulem 50-60 minut to po 28 tygodniach Twoje plecy powiększą się o 25%.


Odnośnie budowy masy mieśniowej na basenie, a szczególnie przez wydłużanie czasu pływania, to to stoi nieco w sprzeczności.

Na basenie świetnie się masę zbija, a nie buduje.

Trochę się nastałem na pływalniach jako ratownik i spędziłem wiele godzin w wodzie i nie zauważyłem, żeby ktoś, a szczególnie ja na tym się nabudował, a sam z chęcią nabrałbym nieco masy.

Pływacy mogą być świetnie zbudowani, bo łączą basen z siłownią, jak ktoś wcześniej zauważył.

A teraz kwestia zależności więcej pływania=więcej masy mięśniowej to chyba nie taka prosta zależność.

W bieganiu sprinterzy są często niemal kulturystami, ale długodystansowcy są szczupli. Podobne wrażenie odnoszę oglądając kolarstwo.

Basen jak najbardziej super sprawa, ale niekoniecznie dla budowy masy.

pozdrawiam
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
A interesuje mnie co rozumiecie pod pojęciem ćwiczeń siłowych bez sprzętu ?? Mnie to się zawsze wydawało że do ćwiczeń siłowych potrzeba pokonywać jakiś opór w określonej liczbie powtórzeń. Zrobienie 30 pompek/przysiadów/brzuszków z ciężarem własnego ciała nijak nie mieści się w moim postrzeganiu ćwiczenia siłowego. Chętnie posłucham co inni na to.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Np. trening Pavla Tsatsouline - przysiady na jednej nodze i pompki na jednej rece (wg recepty P.T. bo te, ktore wiekszosc uwaza za pompki na jednej rece, to g....). To trening naprawde z duzym obciazeniem (choc tylko wlasnego ciala), masa zwlaszcza nastolatkowi musi pod wplywem tego obciazenia pojsc w gore z czasem, choc to raczej trening na tzw. "sile". Jak dolozysz do tego drazek, to masz wyzwanie na pare lat.
Zainteresowalem sie treningiem P. T. jako czlowiek doc silny i bylo to dla mnie wyzwaniem.
Jak do tego dolozysz kettlebels - to masz co robic nawet w domu.

A w ogole kolega pomylil dyscypliny - od masy jest kulturystyka.
Bjj jest sportem walki - a w nim kazdy na jako takim poziomie (byc moze oprocz wagi ciezkiej) chce byc lzejszy, a nie ciezszy.
Plywanie to swietne cwiczenie areobowe. A wydolnosc (tzw. kondycja) sa potrzebne w sportach walki, bardziej niz masa, czy zdolnosc np. do kilkukrotnego podniesienia nawet duzego ciezaru).
Treng silowy pod sporty walki tylko czasami zazebia sie z treningiem kulturystycznym. A sylwetka jest tylko produktem ubocznym (choc przyznam, ze wole sylwetki sportowcow walczacych, niz te typowo "silkowe".

Pozdrawiam
K_P
PS. Plywacy na wysokim poziomie to ludzi z selekcji, o pewnych cechach wrodzonych - wzrost, budowa miesni etc., poddani wieloletniemu treningowi m.in. na basenie, silowni etc. I nie ma sie co sugerowac ich wygladem.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
No dobra ale jednak zakładam że autorowi ćwiczeń siłowych bez sprzętu nie chodziło o trening Pavla Tsatsouline.
  • 0

budo_pienia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
bo co innego cwiczenia silowe a co innego cwiczenia silowe pod bjj. kubus puchatek doskonale opisal co i jak.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ oraz Basen
Ja się zgadzam z Puchatkiem że trening na siłce nie zawsze się ma do treningów pod sporty walki ale ćwiczenia siłowe zawsze kojarzyły mi się z mała ilością powtórzeń z dużym ciężarem.
Jak pomijając trenowanie na jednej ręce/nodze chcecie zrobić siłę ćwiczeniami ciężaru własnego ciała(jakie ćwiczenia robicie) i czy te ćwiczenia nie podchodzą bardziej pod definicję ćwiczeń wytrzymałościowych ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024