Skocz do zawartości


Zdjęcie

Który klub mma w Krakowie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_time
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Który klub mma w Krakowie?
Dobra zdecydowałem się :) . Po długich namysłach odrzuciłem tradycyjne szkoły walki i pomyślałem o treningach mma. Jestem po przejściach w aikido i kendo, więc o kontakcie mało co wiem :) .
Ze względu na cały nos i uwielbienie dźwigni zrezygnowałem z boksu i tym podobnych.
Został tylko jeden problem. Studiuje w Krakowie i tam obecnie mieszkam... rodzi się wiec pytanie, który klub wybrać. Interesuje mnie oczywiście "najlepszy" i dużo stójki.

Przepraszam za oklepany temat, lecz bardzo mi zależy na sensownych treningach.
Serdecznie pozdrawiam.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
grapling kraków
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
jak stojka, to chyba bardziej Change Gym?
  • 0

budo_time
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
No właśnie to jest ten problem! Właśnie o te kluby chodzi. Najbardziej interesowały by mnie opinie ludzi tam ćwiczących. Co polecają i dlaczego.
Chciałbym aby naprawdę było to coś wartościowego.

Pozdrawiam, Time.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
zmieniłem nazwę tematu żeby było wiadomo ocb ; p
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
generalnie trenowanie MMA jak jesteś zielony w kontakcie jak to określiłeś, mija się z celem moim zdaniem. potrenuj rok grappling, później rok coś uderzanego i dopiero później wbijaj na trening MMA. w przeciwnym wypadku będziesz tak jak cała reszta z tzw. grup początkujących walił cepy, panikował w parterze, o połączeniu sensownie tych dwóch płaszczyzn nie wspominając.
tak w ogóle to polecam Grappling Kraków oczywiście.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?

(...)

Przede wszystkim zawsze popatrz na rozpiskę treningów.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zastanów się ile masz czasu. Jak masz czas i kasę to chodź tu i tu. Jak nie to masz trudniej, bo się musisz zdecydować. Przejdź się do obydwu klubów i zobacz jaką mają bazę (maty, sprzęt itd.) Zawsze masz pierwszy trening za free więc przejdź się i tu i tu. Ja nic nie polecam bo ćwiczę w GK, więc nie jestem obiektywny w ogóle, ale jeśli ja szukałbym klubu to tak bym właśnie zrobił jak opisałem.
  • 0

budo_time
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
Wydaje mi się, że wybiorę GK. Nie wiem czemu. Chyba większa różnorodność. Tylko Niedziel powiedz jak tam jest. Tak z własnego doświadczenia to polecasz? Dobry klub i konkretni instruktorzy?
  • 0

budo_pienia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
konkretni instruktorzy. przyszedlem na trening bez zadnej przeszlosci w sportach walki i gdyby nie instruktorzy pewnie bym zrezygnowal po jednym. polecam.
  • 0

budo_time
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
Chyba ostatnie pytanie. Ci sami instruktorzy prowadzą na podgórzu i w centrum? Mi bardziej by odpowiadało centrum, lecz tam coś mniejszy wybór, dlatego pytam.

Do zobaczenia we wtorek :) ... :/
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?

generalnie trenowanie MMA jak jesteś zielony w kontakcie jak to określiłeś, mija się z celem moim zdaniem. potrenuj rok grappling, później rok coś uderzanego i dopiero później wbijaj na trening MMA. w przeciwnym wypadku będziesz tak jak cała reszta z tzw. grup początkujących walił cepy, panikował w parterze, o połączeniu sensownie tych dwóch płaszczyzn nie wspominając.
tak w ogóle to polecam Grappling Kraków oczywiście.


Mam zastrzeżenia. Problem, że u nas prawie nie ma szkół MMA. Ale na zachodzie ćwicząc MMA od podstaw uczysz się i uderzać i zachowania w parterze. Nie ma cepów. U nas może być tak, że jest 1 trener, który wywodzi się np. z judo to może mieć jakiś element walki słabszy. Ale jak jest kilku trenerów to skorygują błędy w każdej płaszczyźnie. Rok w parterze to niedużo a rok w stójce to za mało, żeby coś ogarniać.

PZDR
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?

generalnie trenowanie MMA jak jesteś zielony w kontakcie jak to określiłeś, mija się z celem moim zdaniem. <...>


Mam zastrzeżenia. Problem, że u nas prawie nie ma szkół MMA. Ale na zachodzie ćwicząc MMA od podstaw uczysz się i uderzać i zachowania w parterze. Nie ma cepów. U nas może być tak, że jest 1 trener, który wywodzi się np. z judo to może mieć jakiś element walki słabszy. Ale jak jest kilku trenerów to skorygują błędy w każdej płaszczyźnie. Rok w parterze to niedużo a rok w stójce to za mało, żeby coś ogarniać.

PZDR


Nie wiem jak jest na zachodzie wiem że ludzie, którzy nie ćwiczyli wcześniej sportów walki, przychodząc na MMA oczekują że ktoś nagle ich nauczy walki w dwóch płaszczyznach jednocześnie. Często, chodząc tylko 2-3 razy w tygodniu. Przecież to jest nielogiczne i moim zdaniem takie treningi mijają się z celem. 4-6 godzin w tygodniu poświęcone tak złożonej dyscyplinie jaką jest MMA to czas skandalicznie mały aby cokolwiek zrobić. Niestety realia w Polsce są jakie są, prawie nikt nie może sobie pozwolić na zawodostwo dlatego MOIM ZDANIEM lepszym wyjściem jest pocwiczenie najpier jednej płaszczyzny, potem drugiej przez jakis czas (podany rok w poprzendim poście był tylko przykładem) i dopiero później pójście na trening MMA gdzie pokażą jak łączyć co i jak.

pzdr
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
Oczekiwania a możliwości to dwie różne rzeczy. MMA to jednak nie jest stójka + parter. Inna jest garda, inne kombinacje uderzeń, trzeba ogarniać trochę zapasów i wreszcie w parterze są ciosy co nie jest bez znaczenia. Myślę, że ucząc się 3 lata MMA będzie się lepiej wyszkolonym pod kątem walk w klatce niż ucząc się rok stójki, rok parteru i rok to łącząc. Bo liczy się przekrojowość.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?

Oczekiwania a możliwości to dwie różne rzeczy. MMA to jednak nie jest stójka + parter. Inna jest garda, inne kombinacje uderzeń, trzeba ogarniać trochę zapasów i wreszcie w parterze są ciosy co nie jest bez znaczenia. Myślę, że ucząc się 3 lata MMA będzie się lepiej wyszkolonym pod kątem walk w klatce niż ucząc się rok stójki, rok parteru i rok to łącząc. Bo liczy się przekrojowość.


Żeby być dobrym przekrojowcem trzeba mieć dobre podstawy, które najlepiej trenować osobno na początku. Dlatego uważam że bez dobrej znajomości choćby jednej z płaszczyzn nie ma się co pchać na trening MMA, ale to tylko moje zdanie.
Generalnie chyba ani ja Ciebie nie przekonam, ani Ty mnie więc proponuje zakończyć dyskusję ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
Zgoda, nie ma co kontynuować. Czas pokaże czy sukcesy w MMA będą odnosić zawodnicy ćwiczący MMA od początku czy mający określony styl źródłowy. Póki co to za młoda formuła.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?
A w Change Gym czasem nie prowadzi ktoś z Graplingu?
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Który klub mma w Krakowie?

A w Change Gym czasem nie prowadzi ktoś z Graplingu?


raczej nie.

przyjdz do Spinkiego na mma. tylko ciekawe czy znowu bedzie taka masa nowych twarzy, ze nie bedzie dało sie nawet przetoczyć na macie w trakcie treningu, żeby nie oberwać czyjąś nogą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024