Skocz do zawartości


Zdjęcie

Intelektualizacja w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Intelektualizacja w aikido
"Istnieje cale mnostwo innych mozliwosci: np brak czasu. Albo glebokie przekonanie ze wspoldyskutujacy nie dyskutuje szczerze, tylko leci sobie w klocki.Albo ze jego przekonania wynikaja z intelektualizacji a nie sa rezultatem wielu setek litrow potu na tatami...itd"
O mistrzu zaciemniania sprawy. Biorąc wypowiedź dosłownie, ćwiczący latem w nieklimatyzowanym dojo nabywająwięcej doświadczenia, niż zimą :lol: . Etykieta powiadasz... Sztuki walki etykietę posiadają, owszem. Aikido jest sztuką walki? Kiedyś już była o tym dyskusja. Takie savate jest sztuką walki. Ma etykietę inną. Instruktor jest na tyle dobry, zwłaszcza będąc w starszym wieku, na ile ma dobrych uczniów. W aikido nie.
Rozmowa z aikidoką o długim stażu, tak jak Ty, jest trudna. Dużo schematów myślowych, brak otwartości. Ushiba musiał być dobry i tyle. Czemu? Bo tak. Opowiadają to ludzie, którzy są autorytetami. Nie mogą się mylić. Jak śmiesz poddawać ich wypowiedzi w wątpliwość. Próba weryfikacji nic nie daje. Młody aikidoka za mało umie, stary ma nie te siły i zdrowie. A zresztą w aikido, sztuce walki, nie o to (prawda Szczepanie?) chodzi.
Siostro, kaftan!
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intelektualizacja w aikido
ja nie wiem co mnie podkusza, żeby wciąż tu wracać. ze smutkiem stwierdzam,, że forum padło. właściwie jest już lokalnym podwórkiem, gdzie żrą sie ze sobą stare zgredy. jestem jednym z nich - więc dam prawdopodobnie jeszcze raz żałosny przykład samobója.
Tymi bitwami dusicie jakikolwiek sens istnienia tego forum, które:
- powinno być przyjazną platformą wymiany informacji i wprowadzania początkujących w arkana aikido. BO TO JEST FORUM AIKIDO.
Zamiast tego płynie tu jad zakompleksionych wapniaków i do bólu broniących osobistych tez. Sam łapie się na tym, że wchodze w rolę wszechwiedziącego - ale i tak przy takich autorytetach jak Gość czy Akahite dla których forum jest po prostu prywatnym podwórkiem do własnych wojenek jestem amator.
w rzeczywistości nikt tu juz nie zakłada topików ani nie pojawiają się początkujący. walki o wyższość bjj nad aikido przepędziły już wszystkich.
ponadto działa szczeniacka anonimowość. Podpisanie się nazwiskiem i szkołą wymusza odpowiedzialność za słowa. i wsparcie życiem tego co sie pisze. jeśli ktoś tego unika - jest po prostu nieodpowiedzialny i czajnik - i nie ma ale...
To moja szczerą troską podyktowana uwaga do kolegi Niebieleckiego - jesli to jest twoje nazwisko.

na koniec ostatecznie dziękuję za współprace (2 raz :) ) i prosze usilnie Moda o likwidacje mojego nicka. mariana tez skasujcie :)
pa
ps dla tych co to jeszcze pamiętają stare czasy i normalne rozmowy - zapraszam czasem na gg
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Intelektualizacja w aikido

ja nie wiem co mnie podkusza, żeby wciąż tu wracać...

Chyba się przyłączę do bojkotu. Tutaj to już nawet nie jest zabawnie, jak to drzewiej bywało. Raczej zwykły masochizm... :/
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intelektualizacja w aikido
Voi, co Ty! Teraz to jest dopiero wesoło i to z samego rana :) :) :)
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Intelektualizacja w aikido
pmasz, nie rób tego. Próbowałem nie wchodzić na forum około roku, ale bez szumnnych i spektakulranych deklaracji. Po tym znów zacząłem pisać. A jeśli znowu Ci się przydarzy potrzeba wyrażenia poglądów na tym forum? Założycie z Irimim klub zombi?
Mam wrażenie, że brak konsekwencji może bardziej ośmieszać odpowiedzialność niż anonimowość. A w rejonie, w którym mieszkam obecnie, nie używa się słowa czajnik. Raczej młotek.
W każdym razie szkoda by była. Reprezentowany przez Ciebie styl aikido jest ciekawy, mimo pewnego masochizmu związanego z procesem nauczania.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Intelektualizacja w aikido
nie wiedziałem gdzie to wkleić, to proszę bardzo tutaj, może choć troszkę się zazębia z topikiem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Intelektualizacja w aikido

na koniec ostatecznie dziękuję za współprace (2 raz :) ) i prosze usilnie Moda o likwidacje mojego nicka. mariana tez skasujcie :)
pa


przepraszam za prywatne zdanie na ten temat ale to bez sensu.

po prostu pisz i dyskutuj w takiej konwencji jak chcesz i z tymi z którymi chcesz a resztę olewaj.

ja tu wpadam w zasadzie po to żeby poczytać relacje ze staży.
czasem coś mnie najdzie żeby się włączyć do dyskusji ale szybko mi przechodzi z powodów przez Ciebie wskazanych.
ale żeby od razu zamykać konto ... :?:

Twoje relacje i info o Twojej szkole jest pożyteczne dla innych .... i dla Ciebie :idea:

a Marian jest dziedzictwem kulturowym i jako takie usunięciu podlegać nie może.

Pzdrwm
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024