Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay-thai? WCHODŹCIE!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

Do Sally
To o mięśniach ciekawe dobrze się czegoś dowiedzieć co do reszty:
Słyszałem wypowiedzi trenerów że przyjęcie Low Kicka na udo ( tylną część uda) można stosować w walce ale w ostateczności gdy nie daje się rady blokiem lub zmianą dystansu, a nie że w walce z amatorem.

Podeiście że

MMA stójka to jest Muay Thai, MMA zaczyna się dopiero od obalenia i wejścia w parter

można stosować i to czasem z powodzeniem ( ludzie z Chute Box?) jednak wydaje mi się że takie nastawienie ogranicza, w Muay Thai nie ma nie ma wiele tego co przydało by się w stójkowym MMA np. walka o pozycję do obaleń i rzutów które w MT nie występują, wykonanie i obrona przed samymi rzutami których w MT niema, grożenia obaleniem i stosowaniem dirt boxingu, chwytów kończących z pozycji stojącej i obrony przed nimi, metodo wybijania z równowagi z zapasów i judo, ataków ze stójki na przeciwnika w parterze, dodajmy że niektóre reguły MMA wykluczają uderzenia łokciem co zmienia taktykę itd. tego wszystkiego nie ma w czystym MT.

Owszem wiele technik MT można adoptować, dołożyć te poza sportowe z MT ale moim zdaniem nie ma takiej potrzeby skoro praktycy MMA już opracowali odpowiednie zestawienia treningowe z różnych sztuk walki w tym z MT ( dostępność do trenerów mających tak „opanowane metody treningowe” to inna sprawa, jako amator jedynie się domyślam że u nas w kraju z tym ciężko ).


znaczy ze ty sally jestes taki NAJMONDRRZEJSZY ,WRZYSTKOWIEDZONCY :D ze wszyscy trenerzy przy tobie wysiadają? :lol: i mają się od ciebie uczyć? :)
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
Pomyłka chyba jakaś ? ( z góry przypominam o tym że osobiste wycieczki nie służą nigdy merytorycznym dyskusją ).
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
specjalnie dla sallyego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
O czym ma świadczyć ten filmik? Nie rozumiem przesłania. Przecież to K-1, inne reguły. Co ma to wspólego z walką w klatce?
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
To miało chyba być odnośnie przyjmowania lowkicka chyba ale nietrafiony filmik bo o ile ruch faktycznie ten o tyle to ciągle pokaz techniki ataku nie obrony tym samym ten który przyjmuje robi to specialnie w ten sposób by było dobrze widać atak.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

Tutaj fly arm bar w walce, niemal jako kontra na tajski klincz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


1)fajne, ale to nie jest kontra na tajski klincz:) tajski klincz wygląda tak że biodra ściśle przylega do przeciwnika, kopnie się kolanem okrężnym, lub łokciami, lub rzuca, lub odsuwa biodro i w tym momencie kopie. Na tym filmiku był właśnie klincz zapaśniczy.

2) tez klincz zapaśniczy, Alistair wie ze wchodza ładnie kolana wiec nimi kopie i stojąc blokuje ręką kolana przeciwnika. Ta technika powinna być w tajskim dozwolona moim zdaniem.

obrona przed klamrą od tyłu ( czego też nie ma w MT )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3) to w tajskim to byłaby lekka przesada, łapanie kogoś od tylu w stójce nie ma większego sensu

Ale i on robi błędy np. dał się złapać w sójce na chwyt kończący i to na dość niesamowity atak latające nożyce nogami [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] polecam obejrzeć.

4) super, zaskoczył go poprostu
a ze robi błędy, a jaki to był bład?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

specjalnie dla sallyego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dokładnie to jest pokaz tego jak wykonywać lowkick i jak się go uczyć- blokowanie cwiczy sie osobno. to jest technika treningowa w walce nie należy obracać się tyłkiem i wystawiać tylna cześć uda na kopniecie bo to byłby raczej koniec walki ..
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
Nie wiedziałem że w Tajskim nie można blokować kolan ręką? W sumie detali kilku nie wiem z MT i Tajskiego boksu. Chyba że o coś innego chodziło a nie zrozumiałem.

Ad1 Napisałem NIEMAL kontra na tajski klincz, tam był chwyt za głowę jak do naciągnięcia na kolano i ten element tajskiego klinczu miałem na myśli.

Ad2.Oczywiście, że Alistair stosuje tam klincz zapaśniczy bo stosowanie w MMA tylko klinczu z MT to proszenie się o obalenie. W szczególności tego elementu gdy biodra są blisko, w MT ok ale w MMA to otwarcie na obalenia. Dlatego w MMA stosuje się ten element tylko przejściowo i łączy z klinczem z zapasów lub judo ( i to wszystko modyfikowane pod MMA).

Ad3.Być może łapanie w stójce od tyłu niema sensu w MT ( bo np reguły Tajskiego Bosku zabraniają rzutów z tej pozycji), ale w MMA jest cała grupa rzutów i obaleń które wykonuje się właśnie z tej pozycji i które są dozwolone i skuteczne. Przykład epickiego suplesa i destruktywnego jak Dan masakruje zawodnika Tajskiego Boksu właśnie takimi rzutami ( to że latał tak wysoko to oczywiście pomogła różnica wagi ) Przy okazji ta walka pokazuje że niemożna stosować czystej stójki z MT np. przeciw zapaśnikowi bo zbyt łatwo zapaśnik doprowadza do sytuacji z których może obalać.

Ad4. Nie rozumie? Błędem było że dał sie zaskoczyć. Symbolicznie ujmując w górze miał olbrzymią przewagę ale zaniedbał obronę dołu.

Dając te filmiki chciałem pokazać że we współczesnym MMA stójka jedynie z MT to za mało.

Co do tej obrony przed low kickiem to przesada potrafię sobie wyobrazić klika sytuacji gdy przyjęcie lowa na tylną część uda lub tyłek ma sens, np. gdy broniący niema już siły i szybkość by się bronić inaczej i jedyną jego szansą jest desperackie skrócenie dystansu, wtedy zamiast przyjmować lowa na siniaki przyjmuje go tam gdzie mniej boli. Dodam jeszcze że na moje oko niektórzy zaawansowani zawodnicy umyślnie przyjmują lowa by wejść z jakiś ciosem stopującym ( wtedy low traci siłę ) lub by mieć okazję silnego ciosu lub kombinacji, poświęcają coś za coś szczególnie w sytuacji gry przeciwnik przy zadawaniu lowa zaniedbuje obronę (co się czasem zdarza nawet u zaawansowanych).
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
1) Można blokować kolana ręką, chodziło mi o to ze stoi w klinczu zapaśniczym i blokuje kolana żeby nimi nie dostać, właśnie jego przeciwnik dostaje. Po prostu w klinczu zapaśniczym idealnie wchodzą kolana o to mi chodzi
2) Chodziło mi ze w MT nie ma sensu wchodzić za plecy (w stójce w sensie w stylu stójkowym) – MMA to styl parterowy. Wiem ze są rzuty, obalenia i tp z tej pozycji, po to ona jest

A ze w MMA sama stójka z MT za mało to jest oczywiste i ja nigdzie tego nie neguje, odpisując na któryś tam post Kessandy chodziło mi o to ze nie ma sensu chodzenie na MT i TYLKO stójkę MMA, bo po co mu w MT stójka z elementami MMA?

Co do Silvy dac się zaskoczyć to nie jest błąd, to był sukces jego przeciwnika, w sumie niczego co by można określić jako błąd, po prostu stał, jasne poczuł się zbyt pewnie bo lał przeciwnika ale nie był w stanie przewidzieć ze ten akurat wytnie taki numer. Dlatego fajne

Nie przyjmuje sie lowa na tyłek, choćby z tego względu że może ci ktoś uszkodzić kręgosłup, przyjęcie na tylna część uda to samobójstwo, tych mięśni nie da się nawet napiąć, low podcina kolana i padasz. Nie przyjmuje się umyślnie lowa, bo to jest zbyt mocna i destrukcyjna technika. To nie jest cios w twarz których można przyjąć dowolną ilość i walczyć dalej. Przyjęcie poprawnego (mocnego lowa) powoduje paraliż nogi, nie można się ruszać ani stać na nodze. Można jeszcze znieść jednego ale drugiego dobrze trafionego w to samo miejsce już raczej nie. Wiec jeżeli technika z przyjęciem (obalenie wyjdzie) to ok, ale drugi raz raczej się nie próbuje. Nie mówię o walkach w których ktoś ewidentnie nie umie kopać (takich pełno w amatorskim MT) wtedy można przyjmować je nawet wszystkie ale nie o tym mówimy. W każdym razie ja nie popieram walczenia w MMA kogoś kto nie ma pojęcia o blokowaniu lowkicków bo nie wróże mu zwycięstw.

A co to wogole jest? MMA to nie jest (nie ma rąk) jakiś submission tez nie bo kopia

:?:
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

To nie jest cios w twarz których można przyjąć dowolną ilość i walczyć dalej.


O kurwa, Sally. Twardy jesteś.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

O kurwa, Sally. Twardy jesteś.

o ile cios nie jest nokautujący to raczej nie ma ograniczeń w przeciwieństwie do lowkicków, w których nie chodzi o ból bo to można znieść, tylko zwyczajny paraliż.
dlatego właśnie lowkicków sie nie przyjmuje i a wymiana low (konkretny) za cios jest opłacalna odwrotnie nie bardzo (no chyba ze zakończy walkę), dlatego tez w taju ciosy z rąk nie są zbyt wysoko punktowane bo są relatywnie mało destrukcyjne, w przeciwieństwie do kopnięć, kolan, łokci
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
Czyli mogę uznać że twoje słowa iż MMA zaczyna się dopiero od obalenia i wejścia w parter uznaje za niefortunny dobór słów i pomyłkę?

Chodzenie na same treningi MMA na treningi samej stójki to rzeczywiście mało ( chyba że ktoś robi to rozrywko lub uzupełniająco) . Czy jemu coś dało by samo trenowanie MT razem z nazwijmy to stójkowym MMA? W walkach MT niewiele ale poza tym oczywiście jeśli trenerzy są tam dobrzy może mu dać coś do samoobrony i walk MMA, choćby obronę przed obaleniami zapaśniczymi czego w MT niema. Oczywiście że dużo sensowniej byłoby dodać do tego chociaż podstawy parteru, jeśli tak postawić sprawę to sie zgadzam.

MMA nie jest stylem parterowym, MMA to styl mieszany jak sama nazwa wskazuje i walka toczy się we wszystkich dystansach i płaszczyznach, przy dobrej obronie przed obaleniami większość walki można prowadzić w stójce nawet z zapaśnikiem.

Z tym przyjmowaniem low kicków nie odniosłeś sie do moich argumentów, oczywiście że to bzdura przyjmować solidne low kicki ale co innego niemieć innego wyjścia lub zniwelować siłę lowkica ciosem stopującym, zmianą dystansu , lub by poświęcić nogę by desperacko zaatakować. Zgadzam się że to nie podstawa technika ale jednak istniejąca technika.

Z całym szacunkiem ale pisanie że ciosy na twarz można przyjąć dowolną ilość razy to chyba żart? Chyba że ktoś ma jakąś inną budowę anatomiczna albo walczy z dużo słabszym przeciwnikiem który umie tylko kopać, ja dostałem trochę i na twarz i na udo (i w inne miejsca także) i zdecydowanie jak musiałbym wybierać to wole przyjąć cios na udo niż na twarz bite łokciem, pięścią a nawet rękawicą. Na tyłek i tył nogi też mi siadło parę razy dostało i mniej bolało niż jak low siadał na siniakach na udzie ( nie widziałem też walki w której komuś po kopnięciu zahaczającym o poślady złamał kręgosłup, owszem raz chwyciłem centralnie w kość ogonową bolało tydzień ale w chodzeniu nie przeszkadzało).

Dobry cios w twarz to utrata przyjemności ( i narażenie najważniejszego organu) dobry cios w nogę to paraliż jednej nogi a nie koniec walki. Nawet z jedna nogą jestem w stanie sprowadzić amatora do parteru i tam go skończyć ( są nawet niepełnosprawni zawodnicy którzy bawią się w grapling).

W czasie obrony przed atakami pięściami trzeba się liczyć że mocne ciosy mogą nas pozbawić przytomności a te słabsze będą zadawane tak by mogły paść te mocniejsze. Jeśli ktoś ignoruje ciosy pięściami prędzej czy później przekonuje się że robił duży błąd ( Dużo nokautów w MT kończonych pięścią widziałem). Bo jak rozróżniać który cios znokautuje w sytuacji gdy najgroźniejsze są te ciosy których broniący nie dostrzegł.
Także z tego co widziałem w współczesnych walkach opartych o muay kaad chuek tajowie naparzali dużo więcej rękami i miało to swój efekt, więc brak nacisku w Tajkim boksie na uderzenia pięściami to raczej wina używania grubych rękawic moim zdaniem a nie tego że inne ataki są dużo lepsze.

Nawet najlżejsze ciosy rękawicami bokserskim również się kumulują, a ciosy pięściami bez rękawic bokserskich lub w rękawicach do MMA grożą nokautem nawet wtedy jeśli to przedni prosty bity z defensywy ( a i w rękawicach bokserskich widziałem nokauty po takich akcjach i to w zawodowych walkach).

Twój ostatni link Sally zawiesił mi You Tube ( żart taki).
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

Czyli mogę uznać że twoje słowa iż MMA zaczyna się dopiero od obalenia i wejścia w parter uznaje za niefortunny dobór słów i pomyłkę?

może i troche niefortunne bo faktycznie nie uwzgledniały suplesu, duszenia i tego chwytu nogami za głowę :wink:

Ja nie mowie żeby ciosy na twarz dowolnie przyjmować,ale ja dokładnie odwrotnie wole dostać w twarz niż w udo, kilka ciosów w twarz nie przeszkadza mi w dalszej walce, a w udo owszem i to bardzo. Oczywiście mam na myśli cios w rękawicy a nie goła pięścią lub łokciem, bo to całkowicie inna sprawa. Pozatym faktyczni między rękawicami bokserskimi a tymi do MMA jest duża różnica to tez ma znaczenie.

Tak utrata przytomności może być ale tego nie przewidzisz kiedy taki cios wejdzie, dopóki nie łamie kości twarz jest cała, nawet z rozbitym nosem można walczyć, nawet łuk brwiowy troche da się zakleić, ale z sparaliżowaną nogą w tajskim nie powalczysz, tym sie właśnie różni od MMA i dlatego techniki przyjęcia lowkicków są w MMA, bo ze względu na możliwość obalenia jest to jakieś wyjście.

Co do przyjmowania lowkicka na ja wole nie ryzykować urazu kręgosłupa, udo się zagoi kręgosłup nie za bardzo. Podobnie wywrócenie się na skutek wycięcia z tyłu uważam za ryzykowane dla kolan- więzadeł, pomijając już fakt że leżysz na ziemi, co w tajskim (inaczej niż w MMA) do niczego się nie przydaje.

Co do ostatniego linka nie napisałeś mi co to jest za styl (naprawde nie wiem) nie uderzają rekami ale biją łokciami po plecach?
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
Walka w stójce w MMA różni się nie tylko od MT wymienionymi technikami ale także całą taktyką, strategią walki, a nawet inna pozycją ( zwykle niższa i szersza pozycja podstawowa jest w MMA , a także gardę trzeba płynie w MMA modyfikować zależnie od sytuacji).

Z tym przyjmowaniem na twarz to moim zdaniem będziesz wolał ale tylko do czasu aż na wyższym poziomie nie trafisz na kogoś kto oprócz kopnięć ma mocny boks.

Pewno że nie przewidzę który cios w twarz mnie znokautuję i dlatego każdy jest ryzykiem, tak samo z low kickami nie każdy wchodzi czysto ale na każdy się uważa.


Zapaśniek Daniel Severn vs przedstawiciel Muy Thai Anthony Macias walka z 4UFC reguły MMA ale dużo mniej restrykcyjne niż teraz, dopuszczano nawet ciosy w krocze. Ciosów pięściami niema bo Macias nie umiał stworzyć sobie na to dystansu a Severn wolał to rozegrać tym czym umiał wtedy czyli zapasami, Macias nie umiał się bronić przed zapasami w dodatku był lżejszy dlatego nie miał większych szans na wygranie tej walki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

Walka w stójce w MMA różni się nie tylko od MT wymienionymi technikami ale także całą taktyką, strategią walki, a nawet inna pozycją ( zwykle niższa i szersza pozycja podstawowa jest w MMA , a także gardę trzeba płynie w MMA modyfikować zależnie od sytuacji).


wiadomo zę w pewnych szczegółach się różni, co do gardy i pozycji tego akurat nie widzę (poza tym zapaśniczym klinczem) oczywiste że musi się różnic skoro jej założeniem jest tez walka w parterze, jednak generalnie nadal uważam ze mimo kilku wyjątków technicznych sama walka w stójce to jest tajski, moze dlatego tak uważam ze tajski mi sie bardziej podoba, skoro Tobie bardziej podoba się MMA, zapasy, parter będziesz widział więcej róznic.

Z tym przyjmowaniem na twarz to moim zdaniem będziesz wolał ale tylko do czasu aż na wyższym poziomie nie trafisz na kogoś kto oprócz kopnięć ma mocny boks.


Akurat zazwyczaj walczę z osobami z bardzo dobrym boksem (lepszego się raczej nie obawiam) za to raczej słabo kopiących ale bywają wyjątki i akurat ostatnio niepotrzebnie przyjęty low był przyczyną przegrania (a właściwie zremisowania) walki która była lajtowo do wygrania
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
Dlatego napisałem że z kimś kto nie tylko dobrze kopie ale i uderza. Gdy zagrożenia płyną z rożnych płaszczyzn ryzyko i trudność w obronie rośnie, dodajmy zagrożenie ze strony np. wejść w nogi to wtedy pozycja musi być niższa by być i na to przygotowanym ( nie cały czas ale ogólnie reguła jest taka w MMA), co do gardy i pozycji to całe wątki były o tym na forum , diabeł tkwi w szczegółach .

Ogólnie Muay Thai ( nie tyle Tajski Box co Muy Thai właśnie ) lubię bardzo zarówno same ruchy jak i oglądanie walk, to nawet mój ulubiony styl walki uderzany. Nie zmienia to jednak faktu, że wiem iż Muay Thai w konfrontacji z innymi sztukami walki ma swoje braki ( także w stójce). Inaczej mówiąc traktuje MT jako element tego co się powinno przekrojowo ćwiczyć by umiejętności walki wręcz były pełne.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

Nie zmienia to jednak faktu, że wiem iż Muay Thai w konfrontacji z innymi sztukami walki ma swoje braki ( także w stójce). .

o ile się zgodzę że brak parteru jest brakiem ale jeśli chodzi o stójke (z wyjątkiem duszeń i rzutów) w konfrontacji z innymi sztukami walki, czego miałyby dotyczyć te braki?

Dlatego napisałem że z kimś kto nie tylko dobrze kopie ale i uderza.

odwrotnie własnie, z kims kto nie tylko uderza ale i dobrze kopie walka jest cięższa ale nie ze względu na uderzenia ale właśnie kopnięcia: lowkicki, kolana to jest znacznie bardziej niebezpieczne, nie mowie o walce przy duzej różnicy wagi (generalnie boks jest najniebezpieczniejszy przy różnicy wagowej)
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
W MT nie tylko niema większości rzutów, dźwigni i duszeń ale niema także obrony przed nimi a więc konieczność zmiany podejścia jest oczywista. Pokazuje to choćby wklejona walka Maciasa z zapaśnikiem, zawodnik MT nie miał pojęcia co robić gdy znajdzie się w klinczu zapaśniczym lub co robić gdy przeciwnik wchodzi w nogi, przegrywał bo nie umiał się uwolnić i narzucić swojego dystansu bo czyste MT nie uczy jak radzić sobie z takim sposobem walki w stójce. Do parteru doszło dlatego że Macias przegrał pozycję w stójce.

To jest mit że wystarczy MT i BJJ żeby być pełnym zawodnikiem. Współczesne MMA poszło o wiele dalej.

To czy bardziej niebezpieczne są low kicki czy uderzenia to już zależy tylko od zawodników w danej walce i można to udowodnić na tysiąc sposobów, chyba że zawodnicy mają rękawice bokserskie to można powiedzieć że ciosy rękami będą rzadziej dochodził i będą słabsze a i od tego widziałem częste wyjątki w zawodowych walkach .
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!

To jest mit że wystarczy MT i BJJ żeby być pełnym zawodnikiem. Współczesne MMA poszło o wiele dalej.

Zgadzam się z tym, tym bardziej ze wielu początkujących zawodników próbuje swoich sił w MMA, znając tylko BJJ albo tylko MT, co oczywiście jest niezbyt dobrym pomysłem.

To czy bardziej niebezpieczne są low kicki czy uderzenia to już zależy tylko od zawodników w danej walce i można to udowodnić na tysiąc sposobów.

oczywiście, natomiast lowkicków nie można przyjmować celowo tak samo jak nie można celowo przyjmować ciosów na twarz
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay-thai? WCHODŹCIE!!
W normalnej sytuacji się nie powiano przyjmować ciosów chyba, że ktoś przyjmuje np.przedni prosty a sam zadaje jednocześnie potężny sierpowy – widziałem takie akcje udane choćby kilak nokautów tak Hari zrobił ale faktem jest że to ryzykowna metoda i jak do moim zdanie do stosowania tylko w ostateczności.
A siłę kopnięć można zniwelować skracając dystans wtedy kopnięcie nawet jak siada nie jest w pełni rozwinięte i niema tak dużej siły za to my zdobywamy dystans by zadać np.sierpa. Że to techniki dla ludzi na wyższym poziomie to inna sprawa, że skuteczna to parę filmów MMA by się znalało a i nawet z MT coś by wyszukał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024