Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taktyka judo na cięższego/grubszego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego
dzięki raz jeszcze! a taki sam motyw, jak przytoczyliście powyżej, ale z użyciem np.tomoe nage nie wyszedłby waszym zdaniem? bo o tym głównie myślałem, kiedy Shabu podpowiedział, żeby wykorzystać rzuty poświęcenia. przy tym trzeba by było oczywiście chyba obie ręce włożyć pod pachy przeciwnika.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego
...Chryste Panie :roll: Za prawde powiadam wam: Ta dyskusja nie ma sensu
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego
Hejo!

Boguś - nie nerwuj się. Sens ma - ale ja myślę że raczej pod kątem omawiania swoich doświadczeń w omawianym temacie niż teoretyzowania.
Walczyłem kiedyś w amatorskich zawodach w wadze open. Pokonałem 2 miśków : 130 kg i 140 kg. Ważyłem 95 kg, miałem żółty pas a oni białe.
W obydwu przypadkach najpierw poganiałem dookoła, poszarpałem się dość energicznie. Potem lżejszego rzuciłem na o-soto-gari na yuko czy wazari i przytrzymałem w hon-kesa-gatame.
Cięższego "zaszarpałem" do parteru i też wygrałem przez trzymanie.
W finale przegrałem z najlżejszym miśkiem 110kg - zadusił mnie w parterze. Ale ten był "same mięśnie" - złapał mnie wpół poskładał na ziemię i tam zadusił jak królika (:
Tak to w moim przypadku z cięższymi/grubszymi.
Tego kolegę 110 kg (bo to ode mnie z klubu był) na treningach (na początku jak przyszedł) czasami rzucałem na ippon-seoi-nage i czasami na morote-gari. Niższy jestem to wchodziło. Ale do czasu.

Pozdrówki
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego

Ja bym jednak stawiał na yoko-otoshi w tym filmie. Ewentualnie uki-waza.

Pozdrówki

A ja jednak jestem pewien ze to kata-otoshi, w yoko-otoshi i uki-waza nie wklada sie reki w zgiecie kolanowe a tutaj jest to zrobione, moze troche mylic przez rotacje, ale to jest kata-otoshi.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego
Tylko że ja nie mogę się dopatrzyć na tym filmiku wkładania ręki pod kolano. No ale ja już stary i ślepy jestem (:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego
Bielak91, wrzuć może jakieś dobre wideo lub animację z tą techniką?
acha, i którą rękę w którym momencie Canto ma pod kolenem uke? też nie umiem wyłapać tego momentu... :oops:
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego
dokladnie to samo tylko reki nie wlozyl tak gleboko jak tutaj. Przyjrzyjcie sie dokladnie w sekudnie 24 cofa reke do siebie przy przetaczaniu. Zreszta Canto czesto robi kata otoshi, 38 sekunda, ta sama technika.

Edit: 52 sekunda tez, reka zdecydowanie jest pod kolanem, wiec jest to kata otoshi
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego

masz choć trochę pary a różnia wagi nie jest za dużą, to przewrócisz.


Daleko mi do jakichś mądrości technicznych - bo ani mam umiejętności ani doświadczenie - ale kolega wspomniał że waży 75 kg (czyli mniej więcej tyle co ja) i upierałbym się że 30 kg (75 kg vs 105 kg) jest wtedy nie tylko dużą różnicą - ale nawet k... sko dużą :wink:
  • 0

budo_porter11
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka judo na cięższego/grubszego
[quote name="embe"]Witam,
w wyszukiwarce nie znalazłem nic na ten temat, co najwyżej jak walczyć na ulicy z cięższym, a[...]

Judo daje odpowiedź na to pytanie: 1. musisz mieć inicjatywę. 2. Uważaj na prawą rękę, bo jak cię złapie za głowę, to postawi prawą nogę za twoja lewą i giniesz na o-soto-otoshi - ulubiony rzut grubasów. Osobiście miałem taka fajną kombinacyjkę - kiedy atakował prawą ręką ściągałem go do przodu i wkręcałem sie do soei-nage. Gruby sie zapierał, a ja odstawiałem prawą nogę na zewnątrz i kiedy próbował uciec w prawo dostawał goshi-harai. Poki przeciwnicy się nie kapnęli parę razy mi to wyszło.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024