Skocz do zawartości


Zdjęcie

DYLEMAT MMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

DYLEMAT MMA
Pozdrawiam wszystkich wojowników z Budo.
Mam problem który najlepiej opisać gatunkowo jako dylemat mma.
Otóż w sierpniu kończę robotę i we wrześniu chciałbym znowu potrenować.
Moje doswiadczenia wyglądaja żałośnie bo trenowałem kickboxing i muay thai raz w tygodniu, po pół roku każde (sytuacja niezależna ode mnie).
Wiem że w ramach wuefu na uniwerku będe chodził na muay thai dwa-trzy razy w tygodniu, już o to zadbałem.
Teraz sa dwie opcję moge zapisać się do Rosomaka na muay thai (mój trener jest z tego klubu) ale zastanawiam się też czy by nie potrenować przez miecha bjj w copacabanie, taK żeby spróbować grapplingu.
Do copy mam rzut beretem bo jestem z mokotowa. Zawsze chciałem nauczyć się dzwigni i duszeń, ponadto szukam czegoś co naprawdę pomaga w samoobronie.
Pytanie brzmi czy jest sens "liznąć bjj'a" na zasadzie a nuż mi sie spodoba i zmienie styl z uderzanego na chwytany czy zostać przy taju i robić to tym razem na poważnie.\
Co radzicie?
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
spróbuj bjj skoro masz blisko.zawsze nowe doświadczenie.a jak Ci się spodoba to tym lepiej.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
albo Luta Livre, też masz blisko :D
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
Czyli generalnie nie jest złym pomysłem zeby w ramach wakacji zrobić sobie wakacje od mt?
Pewenie to kwestia tego że rzadko trenuje ale efektów większych nie zobaczyłem po tym roku.
Z treningów najbardziej lubiłem walkę kogutów gdzie chodziło o to żeby przewalic partnera, ja robiłęm to tak że jak on nacierał to albo go poscinałem albo ustępowałem i ciągnąłem w swoją stronę. Stąd ten pomysł że może jednak grappling.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
Spróbuj. Jak Ci się nie spodoba wrócisz na taja.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
Dziękuję wszystkim za Wasze dotychczasowe porady.
Na tym cały problem polega ze mogę trenować tylko mt bo w ramach wuefu bjj jest w takich godzinach kiedy mam już inne zajecia i nie bede mogl sie zapisac ( a szkoda bo prowadzi je sam Radek Turek). Więc przez następny rok na pewneo będe intensywniej trenował (2-3 razy w tygodniu) stójkę i lowkicki.
Do bjj'a mnie ciągnie również z tego powodu ze tam są sparringi już na samym początku, mógłbym trochę powalczyć w końcu bo na mt do sparringów nam jeszcze daleko.
Ponadto urzekła mnie balacha, jest w niej coś pięknego.
I w rosomaku iw copie mógłbym trenować po 4 razy w tygodniu, stąd teoria ze coś tam bym się z tego bjj'a w miesiac nauczył. Czytałem gdzieś na forum że któryś z was po dwóch tygodnioach treningu już zdołał się obronić przed jakiś o 20 kilogramów ciezszym obdartusem, to działa na wyobraznie.
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA

Dziękuję wszystkim za Wasze dotychczasowe porady.
Na tym cały problem polega ze mogę trenować tylko mt bo w ramach wuefu bjj jest w takich godzinach kiedy mam już inne zajecia i nie bede mogl sie zapisac ( a szkoda bo prowadzi je sam Radek Turek). Więc przez następny rok na pewneo będe intensywniej trenował (2-3 razy w tygodniu) stójkę i lowkicki.
Do bjj'a mnie ciągnie również z tego powodu ze tam są sparringi już na samym początku, mógłbym trochę powalczyć w końcu bo na mt do sparringów nam jeszcze daleko.
Ponadto urzekła mnie balacha, jest w niej coś pięknego.
I w rosomaku iw copie mógłbym trenować po 4 razy w tygodniu, stąd teoria ze coś tam bym się z tego bjj'a w miesiac nauczył. Czytałem gdzieś na forum że któryś z was po dwóch tygodnioach treningu już zdołał się obronić przed jakiś o 20 kilogramów ciezszym obdartusem, to działa na wyobraznie.


Nie ufaj takim wpisom :wink: Wszystko zależy od szczęścia po tak krótkim czasie. No i determinacji :) Zapraszamy do Alliance, Radek także wieczorami treningi prowadzi :wink:
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
A gdzię? Byłem na waszej stronie internetowej a Radek nie odbiera telefonu. Tak orientacyjnie, macie jakieś,hmm, dojo w Warszawie?
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
Masz priva.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
nie chce mi sie otworzyc bo coś że reklama. nie wiem o co chodzi.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
Zdaje się musisz mieć 10 postów.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
Gusiek, jako trener, uważasz ze trenowanie przez miesiąć bjj ma sens? Czy lepiej potrenować intensywnie to co już z grubsza znam?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
poznanie czegos nowego zawsze ma sens. lepiej robic cos niz nic nie robic.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
To nie tak, trenować i tak będe pytanie czy przez miesiąc będzie to muay thai czy bjj. Potem i tka muay thai bo na wunieerku mam to jako wuef.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
ale marudzisz. jak chcesz miec postępy w czymkolwiek jak ćwiczysz coś po poł roku w kratkę i na dodatek prosisz innych zeby powiedzieli co ci się bardziej podoba..przecież to bez sensu

Rosomak dobry klub
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: DYLEMAT MMA
Solidna stójka pod MMA, to trenigi z Andriejem Mouchnovem. Parter i zapasy, to Radek Turek i Robert Faryj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024