Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gołota vs Adamek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

...Walczyl z najlepszymi i kto wie czy nie zostal mistrzem swiata tylko dlatego ze King mu nie pozwolil...

A kto, jeśli nie King, dałby mu wtedy szanse na walki o pas :roll:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Ring byl fatalnie przygotowany, pokryty sliskim brezentem i o malo co walka by sie nie odbyla. Ale piesciarze w koncu wyrazili zgode.
K_P
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

A tlumaczenie wiekiem... Holy jest starszy i nadal w formie, Foreman byl starszy jak odzyskiwal tytul. Po prostu trzeba prowadzic sportowy tryb zycia, a nie zrec kupe gowna - 10-12 razy dziennie jak wyjasnial przed walka A.G, i trenowac tylko 5 tygodni przed walka.
K_P


Nie chce mi się wierzyć w te 5 tygodni. Gdyby to była prawda oznaczałoby to totalny brak szacunku dla własnego zdrowia i własnych kibiców a w połączeniu z faktem że Gołota przez 1,5 godziny po walce nie wychodził z szatni i powtarzał że to co sie stało jest wielka tragedią, świadczyłoby o jego bezdennej głupocie.
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

Ring byl fatalnie przygotowany, pokryty sliskim brezentem i o malo co walka by sie nie odbyla. Ale piesciarze w koncu wyrazili zgode.
K_P


Tez wlasnie to przeczytalem na onecie.Co ciekawe gale organizowali Ci sami ludzie odpowiedzialni za KSW:). Skads juz znamy niezadowolenie z ringu jesli kojarzyc z nazwa KSW :wink:
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Myślę KSW się dostało za ten ring i... i bardzo dobrze, może będą o tyle mądrzejsi następnym razem. Dobrze się złożyło że były dwie grupy organizacyjne i KSW miało się od kogo uczyć.

Adamek może namieszać w obecnej ciężkiej ale z siłą ciosu jest problem ( co nie dziwi po takami skoku szybkim wagowym ). Żeby powalić Gołotę musiał go trafić 198 razy, dosłownie tyle ponoć wyliczyli, biorąc pod uwagę, że tak jak było wspomniane wiele tych ciosów było czystych i mocnych - no to jest problem ( zobaczymy co pokaże na nie śliskim ringu Adamek bo narzekał na to). Przybieranie wagi nie sądzę by dodało aż tyle powera, raczej powinien stawiać na szybkość.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Sila ciosu to cecha wrodzona. Nie do wytrenowania. Oczywiscie lepiej jak bedzie pracowal nad szybkoscia, niz masa. Te co ma, juz w zupelnosci wystarczy. Bylo i jest paru swietnych piesciarzy, ktorzy maja mniejsza od Adamka. Jest jeden 94 kg ktory wszytskich po kol;ei demoluje, ale ona ma starszliwe kopyto.
Jeszcze jeden mankament Adamka - on jednak sporo inkasuje. W wadze ciezkiej moze sie to konczyc tragicznie. Wiec jakby wzial troche lekcji z Chrisem Byrd, to by mu nie zaszkodzilo.
Slowem - raczej ciemno widze te walki z czolowka swiata. Tua jest dosyc szybki i ma mlot w rekach. Kliczkowiek sa wystarczajaco szybcy. Byrd jest za szybki i za dobry technicznie. Holy jest zbyt cwany.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

Slowem - raczej ciemno widze te walki z czolowka swiata. Tua jest dosyc szybki i ma mlot w rekach. Kliczkowiek sa wystarczajaco szybcy. Byrd jest za szybki i za dobry technicznie. Holy jest zbyt cwany.


a Wałujew za duzy... chociaz byc moze wlasnie w Walujewem mialby najwieksze szanse.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
I jeszcze a'propos masy Adamka. Wielu cieszy sie, ze przybral na masie, ale tak naprawde on tylko przytyl. Nie ma struktury miensiowej na blisko 100 kg - to bylo widac. Wiec jak chce ja poprawic, to musi pojsc sladem Holy, ktoremu tez brakowalo te 8 kg masy i zajal sie cwiczeniami z duzym obciazeniem, no i podobno nie tylko.
Chociaz Holy dla mnie jest akurat wzorem atlety.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Metoda naturalna = koksy :?:
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Siłę ciosu można skutecznie trenować i ja zwiększać ( oczywiście największe postępy są na początku później wraz z zaawansowaniem o postęp coraz ciężej), można zmienić też styl prowadzenia walk i styl wyprowadzania samych uderzeń (np: przestawić z punktowania do ustawiania pod nockaut ). Jest to wiadome w teorii ( i akurat to wiem to z własnej autopsji.) By zwiększyć siłę ciosu można zwiększyć siłę samych mięśni i wagę zawodnika ( oczywiście byle nie kosztem dynamiki ciosu, jest to możliwe np: Hoost czy Hari ).

Trening naturalny to myślę chodzi im o to żeby robić siłę i masę mięśni bez utraty ich sprężystości i dynamiki, przykład treningi Fedora ( sparingi, gumy, młoty itd.). W starej polskiej szkole siłowych ćwiczeń za rozwijającej dynamikę i siłę uważano też ćwiczenia które wymagały naturalnego wysiłku od trenujących np. tory przeszkód ( pokonanie niektórych wymagało siły lub noszenia czegoś ). Oczywiście żeby zdobyć tyle wagi bez odpowiedniej diety i wiaderek odżywek się nie obędzie - jak zareaguje na to organizm Adamka sie okaże.
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
A i zgodzę się natomiast z tym że w obronie był wolny, potrenowanie uników w stylu Byrda by mu pomogło ( a może jednak lepiej by postawił bardziej na obronę w stylu Ruiza? parę ciosów i uciekać do zwarcia?) ale obawiam się że ta powolność w oboranie to pierwszy objaw robienia wagi.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
chodzi raczej o refleks, timing.
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Timing to tylko część tego co przydaje się w obronie i ataku. Można widzieć ciosy a ciało nie nadąży z robieniem uników ( Michalczewski na to narzekał pod koniec kariery ). W ataku Adamek timing miał dobry ciosy wchodziły ale efekt powinny mieć większy, Gmitruk też to musiał widzieć dlatego mówi o zwiększaniu siły ciosu Adamka i jego wagi.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Sile ciosu mozna zwiekszac? Ty chcesz zwiekszac sile ciosu zawodnika, ktory kilkanascie lat jest na ringu? Twoja uiagwa dotyczy tylko popcztakujacych zawodnikow, ktorzy po wyleiminowaniu bledow tecxhnicznych wlasnie "zwiekszyli sile ciosu", czyli nie rozpraszaja jej poprzez niewlasciwe ustawienie ciala.
Przeciez Adamek nawet w polciezkiej (79.150 kg), nie mial oszalamiajacej sily ciosu, wiec sklad by ja mial w ciezkiej?
Jest prosty wzor na okreslenie tzw. "sily ciosu". Ale przeliczanie nie ma zadnego sensu. Jest mnostwo goisci, ktorzy rozwalaja gory lodu, kamienie etc. tylko... nigdy nie udalo im sie kogos trafic.
Ale o "sile" decyduja timing, i porcent miesni szybkokurczliwych do wolnokurczliwych, a to jhak widac, nie jest atutaem Adamka. Jego aututem mzoe byc kondycja is styl poelgajacy na stalym zameczaniu przeciwnika.
Masa ciala. Odzywki etc. No... kazdego da sie spasc nawet o 10kg za mesiac. Ale nie o to chodzi. Chodzi o budowe tzw. "suchej masy miesniowej", jak np. ma Holy. Adamek mimo, ze teraz wazy tyle co Holy, czy Tyson w najlepszych czasach, to niestety nie wyglada na atlete jego pokroju (widac np. w okolicy pasa pare kg zbednego tluszczu, pogforszyla mu sie znacznie struktura ciala)i nei generuje takiej energii jak ci dwaj.
O polskiej szkole treningu pozniej.
K_P
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Całkiem konkretnie już odpowiedziałem na to pytanie podając znane mi przykłady, łącznie z treningiem ( z czystego boksu też by się coś znalazło). Ze wraz z zaawansowaniem coraz ciężej o zwiększeniem siły ciosu też napisałem.

Z tego co mówił Gmitruk wnioskuję że chce zwiększyć jego masę jednocześnie dostosować jego mięśnie tak by korzystały z nabytej wagi ( jak mówiłem ponoć ćwiczenia w rodzaju naparzanie młotem w opnę itp. pomagają na to ). Kolejna kwestia to ta że gdy nabierze wagi styl jego uderzania powinien się dostosować ( na logikę gdy zmienia się waga zmieniają się możliwości za równo na gorsze i lepsze).

Myślę, że tak to brzmi w teorii , czy w praktyce działa to się okażę. Jak mówiłem raczej wątpię czy to dobry pomysł. Nie sądzę żeby te metody były aż tak skuteczne i stawiałbym na szybkość ( zamiast konkurować siłową z większymi starałbym się ich wyprzedzać ).
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Polska szkola treningu ma zwiazek z rosyjska, i jest oparta na treningu "naturalnym", z legendarnym biciem mlotem w opony - sa jeszcze gdzies zdjecia pokazujace naszych mistrzow piesci dawnych lat, jak w Zakopanem robia pniaki wielkimi siekierami. Do tego mnostwo cwiczen terenowych, z obciazeniem wlasnego ciala etc. Ale nigdy, przenigdy, ten trening nie zmierzal i nie mogl zmierzac, do zwiekszenia masy ciala piesciarza.
Kto mial jakikolwiek zwiazek z piesciarstwem, to wie, ze zmora piesciarza jest zbijanie masy, nawet o dwie wagi nizej, niz ta ktora sie ma na codzien. Z prostej przyczyny - lepiej byc przesilnym w nizszej, niz przecietnym w wyzszej.
Jak sadze Adamek i kiedy wazyl okolo 80 kg rownie czesto uzywal mlota i opony, i nie przybedzie mu od tego masy.
Pozostaje mu podnoszenie ciezarow, i znane reguly treningu na przyrost masy. Nie wiem jak to zrobi, jesli chce wygladac jak Hoy, to... najpier musi schudnac (boczek robi tylko wraznie na silkach), by zaczac pracowac nad rzeczywista masa miesniowa.
Nie spodziewam sie nic ponad przecietnosc.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
List Adamka do Gołoty Co o tym myslicie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Nie wiem czy Gmitruk tymi ćwiczeniami naturalnymi chce mu zrobić masę, być może tymi treningami chce uformować masę którą Adamek już nabierze albo łączyć je z innymi metodami.
Ja pierwszy raz z takimi treningami zetknąłem się w starej książce o kulturystyce w związku z tematem jak robić masę mięśniową nie tracąc sprawności, ale dyskutował nie będę, ekspertem nie jestem.
Że można zwiększyć siłę ciosu zwiększając wagę to parę przykładów by się znalazło ( choć faktem jest że większość źle na tym wyszło ( zyskali na masie mięśni ale stracili na skuteczności ciosu nawet) a tym co sie udało byli młodsi raczej robiąc tą wagę). Przykład bardzo dosadny jak mówiłem Hoost z K1.
Być morze jakieś nowinki dietetyczne i najnowsze odkrycia z zakresu wpływu nowych odżywek na mięśnie też mają coś na rzeczy i stąd takie zamierzenia Gmitruka. Nie mówiąc już o mocniejszych środkach. Alistair Overeem z K1 nabił się jak kafar, a jednak siłę ciosu nie tylko zachował ale i mam wrażenie że zwiększył ( nie popieram a jedynie stwierdzam fakt).

Odnośnie listu gdzieś coś czytałem że ponoć kiedyś mieli dobre układy a czemu się popsuł nie wiem. Faktycznie to Adamek zaczął coś w tym wywiadzie nadawać na Gołotę?
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Allistar Overeem je duzo koniny dlatego jest taki duzy 8)
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Dobry wywiad o Adamku szybkości wadze i ciosach.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024