Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gołota vs Adamek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

budo_willykmwtw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
No więc tak, wiadome było już przed walką że to nie wyjdzie do walki ten Andrzej co kiedyś, że to nie to samo wyszkolenie techniczne, nie ta szybkość, nie ten balans, nic co mogło by przypominać Andrzeja z jego świetlnych lat. I rozsądnie myśląc że młodszy i dużo szybszy Adamek wygra tą walkę, tylko zastanawiałem się czy zakończy ona się przed czasem czy może Andrzej dotrwa do 12 rundy(choć zapewnie kondycyjnie na 12 rund nie był przygotowany). Ale mimo wszystko serce( z racji tego że to właśnie on wtedy kiedy był w formie rozsławiał Polskę na ringach w USA ) dawało małą nadzieję że nasz najsłynniejszy ciężki czymś nas zaskoczy i wygra ten pojedynek. No ale cóż, wyszkolenie, ciągły nie przerwany trening, i przede wszystkim wielkie serce do walki wygrało z naszą emerytowaną gwiazdą boksu. Można było się tego spodziewać.
Adamek jeszcze troszkę musi przytyć i przy tym zostać przy swojej szybkości(co powinno mu się udać)i popracować nad siłą uderzenia, bo na Kliczków to jeszcze troszkę za mało, ale ma chłopak predyspozycje, wiarę( bo wiara góry przenosi ;) ) i serce co jest najważniejsze w tym sporcie.

Wg mnie remis Jonaka dyskusyjny, wg mnie lekka przewaga Damiana, i to on powinien mimo wszystko zwyciężyć tą walkę, choć brawa dla przeciwnika za to że od 5 rundy walczył ze złamaną ręką.

Znakomita walka Cieślaka i Zegana, tu właśnie bym obstawiał na remis, oboje pokazali wspaniały boks.

Soszyński nie przygotowany kondycyjnie na 10 rund, z początku dosyć wyrównana walka, lecz z biegiem czasu Cygan uzyskiwał przewagę.

Świetnie zorganizowana gala, i podejrzewam że jeszcze nie raz w łódzkiej hali będziemy mogli oglądać tego typu imprezy, a kto wie czy któraś z ksw nie zostanie zorganizowana w Łodzi? oby : )
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Smutno się to oglądało. Gołota wolny, zadawał mało ciosów które i tak były do przewidzenia, bezsensu moim zdaniem był ten spacer bez gardy w pierwszych rundach bo takie rzeczy to nie z przeciwnikiem tej rangi. Najlepiej o poziomie walki świadczy twarz adamka. Wyglądał jakby wyszedł z kościoła a nie z ringu.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
No to co... teraz the ultimate freakshow: Adamek vs Wałujew :lol:
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Podobnie się czułem oglądając walkę. Smutek, wielki niesmak.
Od pierwszej rundy widać było, jak to się skończy. Szkoda oglądać taki koniec Andrzeja. Kibicowałem obu - bo obu lubię tylko nie spodziewałem się takiej różnicy poziomu. Adamek mógł tą walkę zakończyć najdalej w drugiej rundzie i nie wiem, czy dla promotorów, czy dla kasy czy wreszcie dla samego Gołoty, w rundach 2-4 walczył z nim na luzie, jak na sparringu.
Ale spójrzcie na początek 5 rundy. Do niej Adamek wyszedł z pewnością, że teraz już kończy walkę. Knockdown miał miejsce po praktycznie jednym ciosie, później dwie kolejne serie (jak w tarczę) aż sędzia przerwał. Adamek musiał pokazać klasę, bo to był dla niego cel - pokazać się Don King Kongowi, HBO i innym: jestem gotowy, dajcie mi kolejnych i walkę o pas w cieżkiej!
A gadanie o słabym ciosie - właśnie początek 5 rundy, po jednym ciosie Gołota na dupę siada - to nie były słabe ciosy! Gołota przyjął ich tyle w życiu, od przekozaków z ciężkiej i dlatego też on tak długo ustał. Kelner z cieżkiej - Albercik Sosnowski np., padłby dużo szybciej.
Porównajcie sobie przebieg 5 rundy z tą walką:



również 5 runda, od 2:10 min. do końca rundy mniej więcej. Gong uratował Bowie przed deskami i liczeniem.

Adamek w 5 rundzie był jeszcze szybszy ale czy słabszy? Te petardy, jakie przyjął Bowie doprowadziłyby do tego samego - gdyby nie gong. Wczoraj sędzia podjął słuszną decyzję, gdy Andrzej już po prostu opuścił ręce.
Wg mnie Adamek jest gotowy, by stoczyć 2-4 walki z kelnerami i stanąć wreszcie na przeciwko któregoś z Kliczków. Do tego czasu siłę również zwiększy a czy az tak bardzo musi? Nie sądzę.
Gdyby chciał, Gołotę liczono by najdalej w 2 rundzie. Mogę się o to założyć.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
kibice na trybunach pojechali typowym "polactwem"

- początek walki i "Andrzej, Andrzej"
- 2 runda i te same osoby "Tomek, Góral, Tomek"

poza tym reszta walk całkiem fajna, oprócz walk Kosteckiego i Jonaka. Kostecki z Soszyńskim prawie dawali sobie buzi na ringu, natomiast Jonak z przeciwnikiem więcej klinczowali niż boksowali.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
mi się najbardziej podobała walka Damian Jonak - Mariusz Cendrowski, Cendrowski fajnie walczył, nawet bez prawej i szacunek dla niego. Fajny był moment, jak Jonak go złapał za szyję i Cendrowski go prawie obalił - widać, ze w klubie MMA trenuje :-)
A gala świetna, oby takich więcej.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

No to co... teraz the ultimate freakshow: Adamek vs Wałujew :lol:


Obaj mają podobnie ciekawy styl walki.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Xies - Golota nie padl na dupe po jednym ciosie, wczesniejsze ciosy tez mialy znaczenie.

Niby dlaczego Adamek mialby go oszczedzac? To nie uczciwe wobec przeciwnika i grozne dla jego zdrowia - wypadki smiertelne nie sa wynikiem ciosu po ktorym jest KO a kumulacji ciosów w ktore bokser nie wklada calej sily. Adamek zrobil co mogl i to co powinien zrobic.
Nikt wczesniej tak Goloty nie zlał. Gdy te ciosy mialy wieksza sile byloby wczesniej po walce.

Po prostu Adamek za słabo bije.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Dla mnie Andrzej jest najlepszym polskim bokserem ever. Walczyl z najlepszymi i kto wie czy nie zostal mistrzem swiata tylko dlatego ze King mu nie pozwolil. Jednak porazka Adamka w tej walce oznaczalaby pogrzeb polskiego boksu na arenie miedzynarodowej wiec dobrze sie stalo. Mam tylko nadzieje ze walka nie byla ust....

Analizujac wypowiedzi Andrzeja rozumiem jego humorystyczne podejscie do calej gali, pozorny brak szacunku dla Adamka i wysmiewanie calej sytuacji. Andrzej walczyl na rowni z najlepszymi bokserami wagi ciezkiej w czasach kiedy ta przezywala swoja najwieksza swietnosc. Dzisiejszy Walujew nie bylby wtedy nawet w pierwszej 20-stce gdyby walczyl w tamtych czasach. Z drugiej strony Andrzej jak nikt inny zdaje sobie sprawe ze jest cieniem siebie z tamtych lat, emerytem, bokserskim wrakiem. I tu nagle cala Polska sie zastanawia czy da on rade wschodzacej gwiezdzie boksu, posiadaczowi mistrzowskiego pasa. Farsa...

Dzisiejszy pas mistrzowski przy takim kryzysie w wadze ciezkiej ma dla Andrzeja wartosc czarnego pasa w karate. Andrzej jest juz na emeryturze i ma wszystko gdzies. Nadarzyla sie okazja zarobienia 300 tysi zielonych to skorzystal i bardzo dobrze. Kazdy musi z czegos zyc. Latwa kasa i do tego szansa na powalczenie. On to lubi i to na pewno nie byla ostatnia jego walka.

Itosu
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

No to co... teraz the ultimate freakshow: Adamek vs Wałujew :lol:

Lol aleś mnie rozbawił ;)
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

On to lubi i to na pewno nie byla ostatnia jego walka.


No ja pierdole , przecież jego się już nie da oglądać na ringu bo się smutno robi !! Ja miałem jakiś taki niesmak i wyrzuty sumienia jakbym oglądał katowanie słabszego :? .

A żona Gołoty powinna mu wybić następne walki z głowy bo to źle o niej będzie świadczyć jak Andrzej jeszcze raz postawi nogę na ringu .
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

Dla mnie Andrzej jest najlepszym polskim bokserem ever. Walczyl z najlepszymi i kto wie czy nie zostal mistrzem swiata tylko dlatego ze King mu nie pozwolil.

gdyby jakimś cudem został mistrzem świata podobnie można by to zawdzięczać Kingowi, bo jaki inny bokser dostał trzy razy pod rząd szansę walki o pas? To Andrzej za każdym razem dostawał pozornie coraz słabszego mistrza do walki, a ten który miał być z nich wszystkich najgorszy- Brewster zlał go w 53 sekundy. Ja wiem- można Andrzeja kochać, można nienawidzić ale na Boga zachowujmy ostatki zdrowego rozsądku i zdrowej oceny sytuacji. Nie oceniajmy wielkości Andrzeja przez pryzmat tego z kim przegrał. A przed mistrzostwem uchronił go moim zdaniem nie Don King a strach który siedział w jego własnej głowie, brak opanowania, brak umiejętności postawienia kropki nad i w walce z Ruizem gdy miał go na dechach i przedewszystkim malutkie serce do walki. Moim zdaniem Gołota który świetnie się zapowiadał zginął w walce z Lewisem- nie wiem może ktoś go za szybko wrzucił na głęboka wodę i poprostu chłop się zachłysnął...po tej walce Andrzej wg. mnie nigdy się nie odnalazł, mial przebłyski w niektórych walkach ale to już nie byl ten sam Andrzej, to już nie była wielka nadzieja białych...(a szkoda)

A co do samej ostatniej walki- Panie Andrzeju-miej Pan odrobinę zdrowego rozsądku i skończ Pan już z boksowaniem.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
pitman dobrze gada, widać, że nie wylewa za kołnierz ;)

Gołoty już nie ma a Adamek da sobie radę w ciężkiej. Nie porywa się od razu na głęboką wodę, z Kliczkami gotów walczyć za rok, nei teraz. Jak mówi, chce się przygotować, nei chodzi mu o samą kasę.
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
ja tam za 300 tys bym wyszedł, nawet jakbym miał być znokautowany w 1 sekundzie :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Wywiad z Tomkiem po powrocie na żywiecczyzne:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
O walce Gołoty i Adamka zostało powiedziane już chyba wszystko i jeszcze więcej to
dodam tylko,propo szans których prawie nikt nie dawał Gołocie przed walką,że dla mnie
piękno sportu jako sportu,polega między innymi na tym,że nie zawsze wygrywają faworyci.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek

ja tam za 300 tys bym wyszedł, nawet jakbym miał być znokautowany w 1 sekundzie :wink:


jak osiągniesz tyle co Gołota, to może ktoś da Ci taką szansę.
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Cholera i teraz na poważnie będę musiał lubić Adamka bo wygrałem dzięki niemu kasę ;-D

Nie wiem dlaczego ale w pizdu ludzi uwaza ze Adamek rozjedzie Gołote. Ta opinia mnie drazni.

Zastanówmy się dlaczego. Skąd to 'chore' podejście, skąd te "kurwiki w oczach", w końcu i tak...wygrywa POLAK.
Jeśli ktoś ma emocjonalny stosunek do Gołoty - no to powiedzmy mogę zrozumieć oburzenie.

Za to wiem i mam styczność z ludźmi, którzy mają inne chore podteksty psychiczne co do tej walki. Ich z kolei kurwica strzela, że mniejszy napierdolił większego. Oni tu tyrają na tej siłce i wyglądają jak buły, żeby być 'dominatorami'...a tu co ... mniejszy nawala większego ?! To się w pale nie mieści!!!
:D I źle to znosi ich psychika :D Nie mogą tego ogarnąć ani przyswoić :D

To jest chore.
I już muszę się przygotować na te batalie słowne, które mnie czekają w poniedziałek :D

Zastanawia mnie również, dlaczego ja jakoś się tak nie zachwyciłem Gołotą podczas jego 'kariery' ? WIEM! Bo do mnie przemawiają KONKRETY i FAKTY. Nie "co mógłby Gołota gdyby", "był prawie".
A FAKTY są m.in. takie:
- Jakimś (delikatnie mówiąc) nierozumieniem definicji - jest nazywanie go MISZCZEM - gdy przecież nie zdobył żadnego pasa MISTRZOWSKIEGO (?) Tak samo nie mówi się o kimś, że zrobił szpagat gdy robi PRAWIE szpagat!
- Nie jest dla mnie idolem, ani nie będę go uznawał za reprezentanta mojego kraju - bo "za 100 lat" ludzie wciąż będą pamiętać jego rekordy: ilość zadanych ciosów w jaja, spieprzenie w ringu, najszybszy knockout w wadze ciężkiej (?) A to nie jest powód do dumy tylko do wstydu.

Zresztą, może nie czuję tego też przez to, że dla mnie walki wagi ciężkiej są...nudniejsze niż np. walki w wagach jakich udzielali się Roy Jones, Proksa,Kostecki, Michalczewski, Haye. Dynamiczne, techniczne, żywioł.
Podejrzewam, że gdy Adamek zmasuje już nie będzie dla mnie 'ciekawy' do oglądania.
  • 0

budo_gagatek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Witam
Walka bez dwóch zdań wygrał Adamek. Kibicowałem Gołocie jak zawsze z resztą. Moje zdanie jest takie że to co osiągnął Adamek to jego szczyt kariery. Już dziś zapowiadają walkę z Deivid Tua piekielnie Ciężki przeciwnik. Teoretycznie ma szanse ,a praktycznie ich nie ma. Tua dysponuje młotem i kowadłem a Adamek? Jest szybki ale ta szybkość przypomina tą z lightkontaku. Nie jestem i nie będę kibicem Adamka po tym jak przed przegraną walką powiedział że myślami jest już przy następnej walce... Mam nadzieje że po następnej walce zajmie sie oscypkami i wypasem owiec na hali...
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gołota vs Adamek
Ja sobie pozwole dozucic kolejne 5 groszy w riposcie na zarzuty osob w stosunku do Adamka jakoby wygral dzieki temu, ze Golota jest starszy.

1. Wydawalo by sie ze Golota ma swoj rozum... ;)
2. Jak Gołota wygrał z Timem Witherspoon'em (chyba z najslynniejszym piesciazem z pokonanych na liscie Gołoty) to nikt nie mowil ze pobil dziadka, wszak roznica wieku miedzy nimi byla 10 lat!!
3. Niepopularnosc Adamka wynika z faktu, ze on nie wychodzi na ring mowiac, ze zabije, rozerwie, urwie glow a chce wygrac - bo to sportowiec :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024