Skocz do zawartości


Zdjęcie

potrzebna pomoc!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
punktowana jest każda zamiana pozycji rozpoczęta z gardy i półgardy (lub z czegoś, co sędzia zinterpretuje jako jedną z nich), o ile jest zachowana ciągłość ruchu i kontrola po udanym ataku. więc jeśli twój siedzący wstanie, podrepcze trochę i dopiero popchnie klęczącego, punktów za toczenie nie będzie. jesli zrobi to płynnie, jednym machem, zachowując wspomniane warunki gardy/półgardy, ciągłości ruchu i kontroli tzn wstając przewraca rywala, dostanie punkty gdy po wykonaniu techniki przetoczony będzie leżał na plecach przez 3 sek. jesli nie będzie, tori dostaje przewagę.

sprawą otwartą jest natomiast to, co sędzia zinterpretuje jako gardę/półgardę, ciągłość ruchu i kontrolę :wink:
  • 0

budo_hunter123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!

punktowana jest każda zamiana pozycji rozpoczęta z gardy i półgardy (lub z czegoś, co sędzia zinterpretuje jako jedną z nich), o ile jest zachowana ciągłość ruchu. więc jeśli twój siedzący wstanie, podrepcze trochę i dopiero popchnie klęczącego, punktów za toczenie nie będzie. jesli zrobi to płynnie, jednym machem, zachowując wspomniane warunki gardy/półgardy i ciągłości ruchu tzn wstając przewraca rywala, dostanie punkty gdy po wykonaniu techniki przetoczony będzie leżał na plecach przez 3 sek. jesli nie będzie, tori dostaje przewagę.


No i sprawa jasna ,mam nadzieję że sędziowie też to czytają :D
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
Panowie wróćcie proszę do tematu.
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
Ja wrócę. Kolejne posty Kessanda tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że gość chce się nauczyć NAP....Ć!!!, a przy tym szpanować kolorowym paskiem na osiedlu (pewnie by chciał purpurę w dwa miesiące, szacun wśród ziomków gwarantowany).

Otóż chłopcze mam dla Ciebie złą wiadomość - z taką motywacją wróżę Ci dwa, góra trzy treningi. Potem zaczną boleć kości, mięśnie, stawy. Na myśl o treningu będzie Ci się zbierało na wymioty i w końcu powiesz "pierdole to".

Treningi BJJ, powiedzmy sobie szczerze, do łatwych nie należą. Z początku będzie dostawał od bardziej zaawansowanych współtrenujących regularne cięgi, minie trochę czasu, litrów potu i godzin treningu zanim ty zaczniesz gonić ich.

BJJ to świetna sztuka walki, rozwijająca wszechstronnie. Myślę, że zdecydowana większość obecnych na tym forum nie zaczynała trenować z myślą "czy przyda mi się w życiu, na ulicy". Więc raczej nikt Ci na nurtujące Ciebie pytania nie odpowie.

Trenuję dla siebie, własnej satysfakcji. Trenuję z myślą o kolejnych zawodach, rywalizacji z kolegami z klubu i innymi klubowiczami na zawodach zewnętrznych. Nie myślę o pasach ani o tym, że będę mógł komuś wpierdol spuścić w szkole/w dyskotece/na ulicy. Wiec jeśli chcesz zacząć trenować z tego powodu, to pomyliłeś adresy.

Jeśli jednak chcesz trenować, ponieważ chcesz pracować nad sobą, swoją formą fizyczna i psychiczną, chcesz się uczyć i rozwijać - BJJ jest tym czego szukasz. Polecam 8)


wybaczcie ten elaborat.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!

wybaczcie ten elaborat.

ja wybaczam.
  • 0

budo_dms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z plaży
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
Bóg zapłać dobry człowieku.
  • 0

budo_kessanda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iwa-Gakure
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
Koledzy bądźmy poważni. Nie róbmy sobie żartów z tej sprawy. Po co pisać o niepotrzebnych rzeczach? Hmm przejęło mnie, to co napisales.. Bardzo ciekawie piszesz. tymczasowo jestem nad morzem, wiec nie mam dostepu do klubu, ale ta sztuka WALKI JEST GLOWNIE NASTAWIANA na zawody? Pytam ponownie: jaki sklep polecicie mi do zakupu profesjonalnego sprzętu? (chodzi o www)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
1. Pójdź na trening.
2. Zastanów się czy ci się podoba.
3. Pochodź na treningi przez pewien czas (2-3 miesiące).
4. Dopiero wtedy kup sobie sprzęt a w tym wypadku kimono, po cholerę masz sobie kupować drogie kimono jeśli nawet nie wiesz czy ci odpowiada sztuka walki na treningi której chcesz zacząć chodzić?

5. Za jakiś czas przeniosę to do cross-budo tam ci ktoś poradzi co bardziej jest nastawione samoobronę.
  • 0

budo_kessanda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iwa-Gakure
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
ok jak wroce ide na trening.. a mam pytanie czy to jest twoje prawdziwe zdjecie na profilu???? fajne pytaniue do jerza
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
nie, to Brock Lesnar.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!

nie, to Brock Lesnar.


chciałeś powiedzieć Sandra Bullock :)
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
Kimbo Slice. Czyli Jerz. No może prawie :wink:
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!

nie, to Brock Lesnar.


chciałeś powiedzieć Sandra Bullock :)


a w twoim dar75 to fotka keanu reeves
musze i ja"jakiegos pokemona"sobie wkleic :idea:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!

[
musze i ja"jakiegos pokemona"sobie wkleic :idea:

może to?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!

[
musze i ja"jakiegos pokemona"sobie wkleic :idea:

może to?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


z braku laku......ale jest problem:nie biore lsd(ani tez sld),a tym bardziej nie produkuje zabawek :) .
wrocmy do tematu treningu :)
  • 0

budo_pumabjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
Chlopie jesli ktos cie napadnie na ulicy i bedziesz chcial sie obronic bo chyba o taka samoobrne ci chodzi..?! To jesli goscia nie znokautujesz odrazu to pewnie wywrucicie sie na ziemie jesli bedziesz znal bjj to duze szanse ze sie wybronisz jesli nie znasz bjj to tylko 50/50 chyba ze on lub ona :) zna bjj to male szanse ze sie wybronisz nieznajac bjj.Mysle ze zaden sty obronny bez bjj nie funkcjonuje i mysle takze ze jesli znasz bjj wcale nie musisz byc wielki aby wygrywac. Pozdrawiam
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!
gdy obaj będa pijani, to się wywrócą na ziemię od razu i raczej tylko wtedy. i tam pijany bjjowiec ma przewagę nad pijanym niebjjowcem. problem zaczyna się, gdy niebjjowiec złośliwie nie chce się przewrócić - i co wtedy?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebna pomoc!!

... gdy niebjjowiec złośliwie nie chce się przewrócić - i co wtedy?


wtedy prosi się o pomoc zapaśnika lub zakłada latającą balachę :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024