Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopnięcia jaki styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

ok dzięki za pomoc, narazie się przejde do tej krakowskiej akademi tkd. W taekwondo wtf te zbroje mi nie pasują. MT wydaje sie co prawda bardziej pasować do połączenia z judo, ale jakoś taekowndo bardziej mnie kręci :-)


Jeżeli nie odpowiada Ci walka w ochraniaczach to masz jeszcze karate kyokushin znane ze swojej wytrzymałości.
Na zawodach (pow. 18 lat) z ochraniaczy dozwolone są jedynie ochraniacze na krocze (kobiety na piersi).
Dużo zależy od sekcji, aczkolwiek kilku mistrzów K1 wywodzi się właśnie z kyoka.

Możesz też wybrać którąś z "ewolucji" kyokushinu, np. takie "enshin karate" w którym obok kopania i uderzania są też rzuty.

Oczywiście bardzo dużo zależy też od sekcji.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
Nie no ochraniacz na łeb się raczej przyda, przynajmniej na początku :) , a to karate Kyokushin wydaje się dość ostre. Zawsze kojarzyłem karate raczej z kata, układami itp. a tu lekkie zaskoczenie, jeśli mi się na taekwondo nie spodoba pewnie uderze na to karate
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
a Muay Thai czemu nie?
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
nie wiem to jest taka pierwsza myśl, zawsze lubiłem te ,,tradycyjne" wschodnie sztuki walki może dlatego. Narazie pochodze na taekwondo jak mi nie przypasuje to się będe zastanawiał, nad kk albo mt. Szczególnie że z tego co słyszałem raczadam, chyba jedyna szkoła muay thai w krakowie jest dobra.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
nie nie, najlepsza jest nasza: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest nowa i dopiero się rozwija ale ma perspektywy :D
dobre nogi (oparte na tkd) i dobre rece (boks) + techniki tajskie
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
A o tym to nie wiedziałem:-), od kiedy działacie? bo chyba od bardzo niedawna.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
niecałe 2 lata, ale zawodnicy ćwiczący właśnie tyle od całkowitego zera już maja pierwsze osiągnięcia ,walczą w Muay Thai, k1 i boksie
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
no to dobrze świadczy o sekcji, szczególnie że z tego co widze dość wszechstronnie was tam szkolą.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
Ja ze swojej strony polecałbym Ci taja albo sekcje kicka (ale taką gdzie trenują pod low kick, k-1). Jeżeli nic z tych wcześniejszych to kyokushin. A jeżeli to też Ci nie przypasuje to taekwondo. Oczywiście ilu przedtawicieli róznych stylów tyle opinii. Pamiętaj też, że sekcja sekcji nierówna :wink:
  • 0

budo_ens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

Pamiętaj też, że sekcja sekcji nierówna :wink:

O tym to ja doskonale wiem, już troche siedze w sportach walki :-) narazie jestem zdecydowany na taekwondo, niedaleko domu mam dobrą sekcje, no i po prostu podoba mi się :D
pytanie do sally, prowadzicie treningi przez wakacje czy jedziecie na jakiś obóz? ta szkoła taekwondo do której ide nie prowadzi treningów przez wakacje, a przydałoby mi się jakieś przetarcie w uderzanych sztukach walki zanim tam pójde.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
napewno będą w wakacje, planujemy wogole ciekawy cykl treningowy, ale wszytko napisze za około tydzien, bo narazie czekam jeszcze na parę rzeczy i dopiero wtedy będa konkrety
  • 0

budo_african snejk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
tak z ciekawości ile kosztują treningi na misiąc?
  • 0

budo_sido
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
no tkd albo kk bbyloby najlepszym rozwiazaniem jesli chodzi o nogi a kk jeszcze jesli chodzi o niezwyciezony korpus, a w mt jesst mniej kopania niz w tych stylach.
a jak ci sie jeszcze sekcja trafi (jak np mnie) ze z nog to tylko lowkicki fronty i pchniecia, a hig kick to juz rzadko.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
u nas na MT dużo się kopie i nie tylko high ale tez i obrotowe, wszystkie kopniecia nie tylko low i front.

Odnośnie wakacji niestety nie udalo się nam zrobic tego co planowaliśmy bo urzad miasta się wystawił i nie dał na wakacje ani złotówki (zawsze były treningi za free). teraz sa MT dwa razy w tygodniu wtorek, czwartek 19.00, poniedziałek, środa boks 20.00 koszt 60 zł. ptaszyckiego 4 (Tomex)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

Nie że nie interesują, po prostu priorytetem są nogi, jak kogoś będe miał w zasięgu rąk to raczej będe starał się go rzucić. Na ,,dystansie" jest gorzej

błąd taktyczny
żeby dojść do dystansu skutecznego rzutu musisz przejść przez strefę technik ręcznych
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

Nie że nie interesują, po prostu priorytetem są nogi, jak kogoś będe miał w zasięgu rąk to raczej będe starał się go rzucić. Na ,,dystansie" jest gorzej

błąd taktyczny
żeby dojść do dystansu skutecznego rzutu musisz przejść przez strefę technik ręcznych


a żeby dojść do dystansu skutecznych technik ręcznych musisz przejść przez strefę technik nożnych
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
a przez kontekst mojej wypowiedzi przeszedłeś?
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?

a przez kontekst mojej wypowiedzi przeszedłeś?


Tylko widzisz. Jedną z piewszych "kombinacji" jakie uczyli mnie na MMA to było trzymanie dystansu i "low kick" + wejście w nogi.

Jako że kyokushinowcy mają bardzo mocne low kicki taka kombinacja idealnie sprawdzała się na uliczy, a szczególnie na bokserów.

A kontekst Twojej wypowiedzi jest mniej więcej taki, że najlepsze i tak jest MMA.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
kontekst jest taki, że user nie rozumiał, że między strefą kopnięć a strefą rzutu jest jeszcze strefa rąk, przez którą ciężko przejść nie znając technik ręcznych.
co nas prowadzi do wniosku, że owszem, mma.
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia jaki styl?
Witam,

polecam Choy Lee Fut Kung fu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . W Krakowie miesci sie nasza siedziba - nauczysz sie tam zarowno dobrze i dokladnie kopac, jak i odpowiednich technik recznych.

Tak poza tym, to chyba jeden z najbardziej zblizonych do MT styli kung fu ;-)

Pozdro,

Sus
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024