Skocz do zawartości


Zdjęcie

GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
194 odpowiedzi w tym temacie

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
On chyba wcale tak nie myśli. Podpuszcza nas, bo dzień był nudny 8) . Chciał pewnie zrobić "ruch" na vortalu :) i na Teda padło. :D
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Zauważyłem, że Tedo ma pecha w padaniu na niego, to już kolejna dyskusja w wątku o jego działaniach które jak czytam to bardzo popieram!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Dla tych którzy nie boją się oglądać maluchów w akcji podaje link do kilku fotek z turnieju :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

miłego oglądania,nie ma ich wiele, ale myślę, że to wystarczy :D
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
I właśnie dlatego sądze, że to podpucha. Tam i tu padły te same słowa "pieluchy i pasy i bla bla bla". Wtedy to był Korda (MTklub) i zawrzało...
Tedy i tak jesteśmy za Tobą :wink:
-dobra robota :D
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!

A więc tak ,dzieci walczyły w gi
obalenie 2 pkt
boczna utrzymana przez 5 sekund 3 pkt
dosiad lub plecy 4 pkt
sweep 2 pkt
przytrzymanie 15 sek. 1 pkt
przetrzymanie 20 sekund-wygrana
walka zaczynała się w stójce, zabronione uderzenia
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :


wiesz Tedo, czemu dzieci ida do szkoly jak maja siedem lat?
Mysle, ze wiesz. Ale gdyby nie to dopowiem. Bo ich rozwoj psychosomatyczny i intelektualny osiagnal poziom, ze mozna sie nim w sposob zorganizowany i efektywny zajac.
Wiesz dlaczego pieciolatkow nie przyjmuja na uniwersytet, bo ich rozwoj intelektualny nie osiagnal poziomu, ktory by je kwalifikowal do tego.
Jesli robicie zawody z pieciolatkami to oznaczy ze usilujecie dzieci trenowac jeszcze wczesniej, co jest juz paranoja.
Jak zapytasz pieciolatka co to jest sweep to sie bedzie skrobal po glowie. Tylko prosze nie pisz mi ze masz samych geniuszy w grupie.
Ja zaczynalem treningi z dziecmi jak byly juz w wieku szkolnym i to warunkowo, jesli po miesiacu czasu byly w stanie odnalezc sie w grupie. Nie dlatego, ze mi pedagogicznego geniuszu braklo, tylko dlatego, ze ma to wiecej sensu niz trening pieciolatkow.
Takie "pionierskie" edukacyjne akcje uwazam za kompletne nieporozumienie. Rozumiem jednak, ze dzialanie skierowane jet po to zeby bylo "fajnie i wesolo" i zeby sie wszyscy swietnie bawili.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Czyli, że przedszkola tez są kretyńskim pomysłem?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!

Czyli, że przedszkola tez są kretyńskim pomysłem?

skad taki wniosek?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
No bo to co robi Tedo to takie przedszkole właśnie i o ile prowadzi zajęcia dla takich dzieci odpowiednio to krzywdy im nie zrobi.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!

No bo to co robi Tedo to takie przedszkole właśnie i o ile prowadzi zajęcia dla takich dzieci odpowiednio to krzywdy im nie zrobi.


Wiesz ja w sumie nie jestem wyedukowany w tym kierunku, nie jestem ekspertem w zakresie nauczania poczatkowego, ani wychowania przedszkolnego. Moze nie powinienem sie wypowiadac. Robie to, bo mam ogolne przygotowanie pedagogiczne i magisterskie, z kwalifikacjami do pracy w szkole.
Sztuki walki to skomplikowane, techniczne dyscypliny. Wczesne nauczanie ich nie ma sensu. Tu madrych nie ma bo dzieci sa po prostu za male.
Dla pieciolatka jeden rok to jedna piata jego zycia. Wiec bez znajomosci detali psychologii rozwojowej, taki trening przynosi wiecej szkody niz pozytku. To sa sprawy koordynacji nerwowo miesniowej, braku umiejetnosci analitycznego myslenia, nieumiejetnosc syntezowania elementow, itd.
Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzec. Na to potrzeba czasu, to przychodzi z wiekiem i w okreslonym wieku.
Nic Tedo nie powstrzyma przed tym co robi, tym bardzej jesli to uwaza za dobre i pozyteczne. Ten trend wczesnego dojrzewania, we wszystkich dziedzinach zycia jest wszechobecny, a ja po prostu nie jestem jego zwolennikiem.
Bo tak jak napisalem wczesniej przynosi wiecej szkody niz pozytku.
Zeby pracowac z dziecmi trzeba miec duza, kierunkowa wiedze i olbrzymie doswiadczenie. Gdyz dzieci wymagaja zupelnie innych metod w nauczaniu niz mlodziez. Wiec jak czytam o regulach turnieju, to wiem w ciemno ze pieciolatek ich nie kapuje. Nie bedzie potrafil wymienic tego co wypisal Tedo, nie wspomne o wyjasnieniu.
Wiec to sie sprowadza do tego, ze gramy w cos "lajtowo" zeby trupow nie bylo, ale sensu ani umiejetnosci w tym nie ma.
Jest tylko docelowa grupa marketingowo ztargetowana.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Rozumiem takie przepisy dla dzieci no 8 - 9 lat - w formie zabawy, uczenia rywalizacji, uczciwego zachowania w sporcie ale nie mlodszych.

5-7 lat to mozna robic rywalizacje indywidualna co najwyzej - jakies krotkie formy itp.

W rywalizacji dwuosobowej wystepuja zbyt duze przeciazenia organizmu - w ten sposob mozna jedynie wychowac mistrzow juniorow ktorzy jak zaczynaja startowac w seniorach sa juz wypaleni.

Rozumiem to ze rodzicom to sie nawet podoba - tylko rodzice nie sa zobowiazani do posiadania takiej wiedzy, o wplywie pewnego rodzaju cwiczen prowadzenia zajec jak instruktor. To on powinien wykazac sie rozsadkiem bo on powinien posiadac wlasciwa wiedze nie rodzic.

Sam mialem kiedys w grupie 5 latka - istny talent - przypuszczam ze zdeklasowal by w mojej grupie wiekszosc 7 latkow w rywalizacji. Ale co innego kulanka jako cwiczenie a co innego rywalizacja nawet w najmniejszych zawodach.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
ja się zgadzam i z wami i z Tedo a dlatego, że:

O ile zajęcia dla dzieci są prowadzone odpowiednio to nie ma żadnego strachu o nadwyrężanie organizmu.

Widziałem raz zawody w funny judo. Sposób w jaki się odbywały tez nie był w jakikolwiek sposób szkodliwy.

Natomiast całkowicie rozumiem wasze obawy wierzę, jednak, że Tedo wie co robi.

Złym treningiem i podejściem można zaszkodzić i starszym dzieciom, ale dobrym treningiem i podejściem nie zaszkodzi się nawet takim maluchom.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Co innego trening a co innego zawody - na zawodach tylko sie wydaje ze sie ma kontrole nad malymi zawodnikami i rodzicami.

Bylem kiedys swiadkiem jak na pewnych zawodach doszlo do awantury rodzicow ..... ach to byl przyklad dla mlodych :)

Rodzice tak samo znali dobrze przepisy jak zawodnicy :)

Szkodliwosc zawodow w zbyt mlodym wieku nie wychodzi po roku czy dwoch .... znacznie pozniej ...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Czyli oni też zwariowali i robią bubel, ok.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie chciało mi się więcej wklejać

Cóż my robimy swoje Wy swoje i jest dobrze. W odpowiednich "porcjach" sport dla małych dzieci jest odpowiedni. Kurcze sport to mocne słowo, lepsze będzie tutaj rekreacja.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Tedo - to sa zajecia sportowe (no rekreacyjne) - nawet jesli w tenisie dla takich dzieci beda zawody to nie sa do zawody gdzie mocuja sie dwa malolaty bez kontroli.

Co innego robic zajecia i uczyc dzieci co innego organizowac dla nich wspozawodnictwo innego rodzaju niz w formie pokazowej ..... inne obciazenia organizmu.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!

Co innego trening a co innego zawody - na zawodach tylko sie wydaje ze sie ma kontrole nad malymi zawodnikami i rodzicami.

Bylem kiedys swiadkiem jak na pewnych zawodach doszlo do awantury rodzicow ..... ach to byl przyklad dla mlodych :)

Rodzice tak samo znali dobrze przepisy jak zawodnicy :)

Szkodliwosc zawodow w zbyt mlodym wieku nie wychodzi po roku czy dwoch .... znacznie pozniej ...

-to o czym piszesz dotyczy zawodników bez względu na wiek. Czym innym są SW z możliwością startu w zawodach, a czym innym przygotowywanie zawodników sportowych.

I jeszcze dla Wyborowej: dzieci w Anglii idą do szkoły w wieku 5-lat (grupa 0-wa),6-latki są w pierwszej klasie. To czy dziecko "wypali się" jest tylko winą nieodpowiednio przygotowanego (zaangażowanego) trenera. :-) .Nikt nie każe im dorównywać zdolnością psycho-ruchowym do dorosłych (np.zmienione reguły zawodów bjj).
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Martius czy wiesz jakie są przeciążenia w trakcie gry w tenisa(dłoń przedramię). nawet kiedy rakieta jest dostosowana dla takiego malucha???
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Powiem inaczej ja mam tylko 22 lata papiery instruktorskie - ale nie jestem na tyle doswiadczony aby zezwolic dzieciom w wieku 5-8 lat startowac na zawodach z takim obciazeniem 8)

Zbyt duzo widzialem dzieciakow wykonczonych przez niewlasciwe podejscie treningowe ... albo przez ambicje rodzica ktory za pomoca dziecka chce wlasne ambicje leczyc ...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!

Martius czy wiesz jakie są przeciążenia w trakcie gry w tenisa(dłoń przedramię). nawet kiedy rakieta jest dostosowana dla takiego malucha???


Wiem ... tak jak i wiem jak duze sa przeciazenia gdy dzieci robia uklady w parach .... ale wiem tez jakie sa kiedy robi sie ludziom zawody w mocowaniu.

Dlatego jestem zwolennikiem w pierwszych latach nauczenia techniki a nie od razu staru.

Zawodnik 5 lat to ile on cwiczyl rok ? Jak jest wyrosniety to krzywde moze zrobic i 7 latkowi a gdzie kontrola.

Wiesz ile dzieci kilkunastoletnich w ten sposob wykonczylo judo ?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!
Metodyka i etyka, nie dzieci.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GOJU-RYU NA MISTRZOSTWACH ŚREMU W BJJ!!!

Metodyka i etyka, nie dzieci.


Chciales zapewne powiedziec nie judo a metodyka i etyka ?

Z tym bym sie zgodzil.

Ale na dzieciach nie powinno sie eksperymentowac...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024