Skocz do zawartości


Zdjęcie

KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
gladiatorzy - że przerażam ze swoją ignorancją... cóż :) Pojęcia nie miałem.

Natomiast jedyne co chciałem powiedzieć (bo może mnie nie zrozumiałeś) że informacje określane przez Sally jako "gówniane kłamliwe bzdury" a dotyczące rozpoznania przez GAISF organizacji IFMA jako reprezentanta Muaythai na arenie międzynarodowej są jednak prawdziwe. Tyle

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi.
Rzuć okiem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to powinno rzucić światło na posiadanie części wspólnej przez IOC i GAISF.

Pokrótce - żeby zostać członkiem IOC (czy też w naszym języku MKOL) NAJPIERW trzeba zostać członkiem GAISF (wszystkie światowe federacje będące członkiem MKOL są również... członkiem GAISF - zadziwiające prawda?)

W danej dyscyplinie GAISF rozpoznaje TYLKO jedną, największą organizację. Dla Muaythai jest to IFMA - stąd pozwoliłem sobie niezgodzić się z Sally

A kończąc - wiem że PZKb jest rozpoznawane przez GAISF (bo jest członkiem WAKO). Wiem że nowa ustawa daje po łapach sportom nie olimpijskim - koniec dofinansowania z budżetu (piszę w wielkim uproszczeniu bo tu szczegółów nie znam)

Natomiast podkreślając powód mojej początkowej wypowiedz powtórzę:

Międzynarodowa Federacja Amatorskiego Muaythai jest światowym ciałem kontrolującym dyscyplinę sportową amatorskiego Muaythai i jest uznawana przez GAISF jako jedyna taka organizacja na świecie dla sportu Muaythai.


POWYŻSZA WYPOWIEDŹ JEST PRAWDZIWA :)

I tylko tyle chciałem powiedzieć
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Ozz - ale wyraźnie wskazują, tam, że jest samodzielna i informacyjna. Twierdzisz, że wszystkie musiały przejsć. NIe prawda. Organizacja powstał w 67 r. od tego czasu nie było az tak duzo nowych wprowadzonych i przynajmniej 2 omineły. W GAIFS niektóre są od samego początku i nie mają szans wstąpić.

Prawda jest taka

Polski Związek Olimpijski nie uznaje GAIFS jako zaplecza MKOL i dlatego PZKb może mieć problemy, jeśli będa cięcia.

A co do wypowiedzi Sally, to nie będę się wypowiadał, bo znowu uznają mnie za szowinistę.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?

A co do wypowiedzi Sally, to nie będę się wypowiadał, bo znowu uznają mnie za szowinistę.

lepiej nie, bo moja reakcja może byc nieprzewidywalna, i znowu sie rozpłaczesz i będziesz dzwonił do zwiazku :wink:
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Ja tam widzę że w temacie głos zabierają głównie 3 osoby: gladiator, sally i ozz...
i wydaje mi się że tylko tyle osób interesuje aktualnie PZMT :)

serio, pomijając śmieszną wojenkę na papierki ( czyli pisma do ministerstwa ) spójrzmy na fakty:

Jakie liczące się kluby startują jeszcze w PZMT?...są to kluby które zaczynają dopiero przygodę z Muay Thai i oczywiście jak szukają w necie "polskiego" Muay Thai to trafiają na stronkę PZMT, potem dzwonią do biura i słyszą piękne opowieści że Muay Thai już jest jedną nogą na olimpiadzie a PZMT będzie związkiem za tydzień...płacą składkę a że potem szkoda im kasy i trochę czasu mija zanim przejrzą na oczy to zostają w PZMT...jeden sezon!

Rzucam wyzwanie dla PZMT: podajcie chociaż jednego zawodnika aktualnie walczącego w PZMT który dorównuje poziomem i osiągnięciami takim zawodnikom jak: Cieśliński, Makowski, Tomczykowski, Parcheta, Jędrzejczyk, Petertil, Głogowski, Grudniewski i wielu wielu innych których nie wymienię bi spędziłbym tutaj noc!

PZMT obudźcie się! Wasz czas minął! Ludzie już dawno nie interesują się IFMA a to była jedyna wasza karta przetargowa! Póki ludzie w Polsce byli "ciemni" w temacie Muay Thai, można było im kity wciskać ale niestety czasy się zmieniły a wy nadal jesteście na tym samym ( a nawet gorszym ) poziomie co na początku!
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
jedno małe sprostowanie: pisząc o zawodnikach nie mam na myśli że w PZMT startują ludzie o niskich umiejętnościach. Twierdzę tylko że ktoś kto ma trochę pojęcia o tym co się dzieje i chce się rozwijać odchodzi od PZMT. Tak zrobiła większość klubów i zawodników!
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Masato - może nie ująłbym tego tam mocno, ale nie mogę sie z Toba zgodzic. Wszyscy, którzy mogli stawić czoła dawno odeszli : np Parcheta czy Rządek,
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Spraozdanie z imprezy z Nowego Sącza umieszczone na konkurencyjnym portalu
- 2 kaadetów ( z jednego klubów)
- wiekszośc walk to początkujący

NIestety, ale po tylu latach cały czas walczą tylko mlodzi. Podniecaniem się wysokim poziomiem świadczy tylko o braku porównania.

no to ja chyba pierwsza wróciłam do Krakowa
krótka relacja:

- zarejestrowaliśmy 57 zawodników, jednakże z powodu zawirowań wiekowo-wagowych odbyło sie tylko 22 walki (18 TPW i 4 amatorskie)
- pojawiło sie 2 kadetów (obydwaj o ile pamiętam z Piekar Śląskich) - szkoda, że nie udało im sie zawalczyć, ale życze wytrwałości i wielu następnych startów
- z dziewczyn pojawiła sie tylko aktualna Mistrzyni Polski - Marzena z Targetu i niestety też nie miała z kim walczyć

co do samych zawodów: mimo, że była to pierwsza taka impreza organizowana przez Tiger Kick, to śmiało można powiedzieć, że się udała zawody - pomijając rejestracje ( ) przebiegały sprawnie, a ja sama byłam baaaardzo mile zaskoczona poziomem walk - mimo, że w ogromnej większości były to pierwsze walki startujących zawodników odnotowano kilka złamanych nosów, jeden KO (chyba już w pierwszej rundzie, ale nie pamiętam w jakiej kategorii), pozatym prawie wszystkie walki odbywały sie na pełnym dystansie rundowym mnie zapadły w pamięć szczególnie jedna z początkowych walk (którą wygrał zawodnik z Kraksportu) oraz ostatnia walka turnieju między Damianem z Triady i Piotrkiem ze Świętokrzyskiego Klubu Muay Thai, która była według mnie najładniejszą, najdynamiczniejszą i jedną z najbardziej efektownych walk turnieju

troche na minus był wysłużony ring bokserski - liny były za niskie i mimo szczerych chęci obsługi - za słabo naciągnięte, co skutkowało tym, że zawodnicy w klinczu wpadając na liny prawie przez nie wypadali a sędziowie musieli ich za nogi wciągać z powrotem na ring

z forumowiczów walczyli: Torres, BadBoyCK i sopelos - wszyscy trzej wygrali swoje walki
(jak kogoś pominęłam to nieświadomie i przepraszam )

wyniki i zdjęcia wrzuce jak sie tylko pojawią na stronach
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Spraozdanie z imprezy z Nowego Sącza umieszczone na konkurencyjnym portalu
- 2 kaadetów ( z jednego klubów)
- wiekszośc walk to początkujący

NIestety, ale po tylu latach cały czas walczą tylko mlodzi. Podniecaniem się wysokim poziomiem świadczy tylko o braku porównania.

no to ja chyba pierwsza wróciłam do Krakowa
krótka relacja:

- zarejestrowaliśmy 57 zawodników, jednakże z powodu zawirowań wiekowo-wagowych odbyło sie tylko 22 walki (18 TPW i 4 amatorskie)
- pojawiło sie 2 kadetów (obydwaj o ile pamiętam z Piekar Śląskich) - szkoda, że nie udało im sie zawalczyć, ale życze wytrwałości i wielu następnych startów
- z dziewczyn pojawiła sie tylko aktualna Mistrzyni Polski - Marzena z Targetu i niestety też nie miała z kim walczyć

co do samych zawodów: mimo, że była to pierwsza taka impreza organizowana przez Tiger Kick, to śmiało można powiedzieć, że się udała zawody - pomijając rejestracje ( ) przebiegały sprawnie, a ja sama byłam baaaardzo mile zaskoczona poziomem walk - mimo, że w ogromnej większości były to pierwsze walki startujących zawodników odnotowano kilka złamanych nosów, jeden KO (chyba już w pierwszej rundzie, ale nie pamiętam w jakiej kategorii), pozatym prawie wszystkie walki odbywały sie na pełnym dystansie rundowym mnie zapadły w pamięć szczególnie jedna z początkowych walk (którą wygrał zawodnik z Kraksportu) oraz ostatnia walka turnieju między Damianem z Triady i Piotrkiem ze Świętokrzyskiego Klubu Muay Thai, która była według mnie najładniejszą, najdynamiczniejszą i jedną z najbardziej efektownych walk turnieju

troche na minus był wysłużony ring bokserski - liny były za niskie i mimo szczerych chęci obsługi - za słabo naciągnięte, co skutkowało tym, że zawodnicy w klinczu wpadając na liny prawie przez nie wypadali a sędziowie musieli ich za nogi wciągać z powrotem na ring

z forumowiczów walczyli: Torres, BadBoyCK i sopelos - wszyscy trzej wygrali swoje walki
(jak kogoś pominęłam to nieświadomie i przepraszam )

wyniki i zdjęcia wrzuce jak sie tylko pojawią na stronach
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Wyczerpująco to opisałaś Gladiatorzy ale zawody jak to w PZMT, drogo i jeszcze ciężko o przeciwnika..
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
WRESZCIE !!!!!
Formuła PZMT - niedemokratyczna formuła (bez wyborów) odchodzi w zapomnienie

powstaje nowa organizacja PFM !!!!

cyt, ze strony:

21 czerwca 2009 w Starym Sączu odbyło się zebranie założycielskie Polskiej Federacji Muaythai. To był bardzo potrzebny i ważny krok w rozwoju Muaythai w Polsce.

Po 8 latach zdecydowano się wreszcie na stworzenie organizacji ogólnopolskiej.

Co prawda w tajemnicy :) i zarząd dziwnie przypomina PZMT, ale to jednak krok do przodu.
Szkoda że tak późno, bo przecież klubą które odeszły, właśnie o to chodziło.

Druga ciekawostka to stopnie w muaythai!!!!!
PZKb, chociaz ma stopnie w kickboxingu, nie zdecydowała się na wprowadzenie ich w Muaythai ze względu na tradycje. Pamiętam, jak krytykowała druga strona (PZMT) stopnie. Widać, tylko krowa, nie zmienia poglądów a kasa jest kasa. Alee akurat to uważam nie jest wielkim przestępstwem, gdyż organizacja musi pozyskiwać jakieś środki.

Ile klubów było na sebraniu założycielskim?
Za jaki czas przewiduje się powtórne wybory?
Jak można zostać pełnoprawnym członkiem PFM?
Czy utworzenie tej organizacji, jest potwierdzeniem, że o polskim związku muaythai
były to tylko fantazje ( kilkakrotnie sptykał się komitet założycielski)?
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Tia - news w Twoim stylu :D

Ale tak na poważnie.
Powstała nowa organizacja, na nowych zasadach gdyż taka była potrzeba. Wynikająca z tego co kluby działające w PZMT sugerowały ORAZ z informacji docierających z zewnątrz (na ten przykład budo.net.pl)

Po 8 latach zdecydowano się wreszcie na stworzenie organizacji ogólnopolskiej.

Cóż - dla mnie cały czas to była organizacja ogólnopolska ale pewnie jestem beee i źle mi z oczu patrzy zatem się nie wypowiadam.

Co prawda w tajemnicy i zarząd dziwnie przypomina PZMT, ale to jednak krok do przodu.
Szkoda że tak późno, bo przecież klubą które odeszły, właśnie o to chodziło.

Nie było żadnej tajemnicy - komunikat był rozesłany do wszystkich członków PZMT.
Zarząd przypomina PZMT, fakt, ale o tym zdecydowali ludzie posiadający prawo głosu - z nieba te kandydatury nie spadły. I jakoś tak się mnie wydaje że znacząco został poszerzony skład zarządu - a obrady nie były tylko monologiem a dość intensywnym dialogiem :) . Niemniej znowu - byłem w "starej i złej" organizacji zatem moje spojrzenie nie jest obiektywne. Życie 8)

Druga ciekawostka to stopnie w muaythai!!!!! (...)

Nie wiem czy była krytyka PZKb za wprowadzanie stopni bo osobiście nie kojarzę żebym się wypowiadał (czy też ktokolwiek podpisujący się swoim nazwiskiem a związany z PZMT). Idea wprowadzania stopni była wielokrotnie omawiana więc powtarzał się nie będę - pytania bezpośrednio do człowieka za to odpowiedzialnego.
WAŻNE !!!
Stopnie będą dobrowolne - są ludzie których ten czy inny khan interesuje... czyli będą mieli taką możliwość by go zdobyć
Jak ktoś nie będzie zainteresowany - nie będzie zdawał i jeżeli chodzi o walkę to ograniczeń wynikających z braku posiadania tego czy innego stopnia nie będzie (zawsze ale to zawsze będę stał za stwierdzeniem - belt is in the ring)

Żeby zostać członkiem (pełnoprawnym) - nic tylko kontakt z biurem i wszystko będzie jasne. Ograniczeń brak (człowiek odpowiedzialny za rekrutację - Robert Karpiński, daj mu tylko parę chwil na aklimatyzację)
Kiedy nowe wybory? Jeżeli dobrze pamiętam statut to wybory co 4 lata.
Polski Związek fantazja? - nie fantazja i jako człowiek związany z zarządem (a przedtem członek) PZKb powinieneś dobrze wiedzieć dlaczego łatwo nie było, nie jest. A może bedzie

Inne info (w tym MP które tyyyyyyle zawirowań wprowadziły) wkrótce - ale żeby nie było: OFICJALNIE piszę, że MP w 2010 będą otwarte. W sensie będą mogli wystartować zawodnicy z klubów niezrzeszonych w PFM.
To samo dotyczy startu w innych imprezach organizowanych przez (czy też pod egidą) PFM. Pewnie opłaty będę większe ALE NIE ZAPOROWO (to w odpowiedzi na wypowiedź sally. Przeciwników nie braknie jeżeli będą chcieli przyjechać i powalczyć. Spełnisz wymogi formalne - data zgłoszenia, badania, ubezpieczenie i oświadczenie startowe i już)

Ile było klubów - tyle ile było zainteresowanych i chcących działać (plus wyrazić zadowolenie/niezadowolenie). Ci których to mało interesowało się nie pojawili i tyle. Pełna lista członków założycieli pojawi się wkrótce na stronie

Jeżeli chodzi o to "czy będzie lepiej".
Nie wiem - wierzę że tak ale na szczęście są ludzie (gladiatorzy gladiatorzy) którzy będą mogli to ocenić i mam nadzieję obiektywnie przedstawić zainteresowanym (bo ja siłą rzeczy obiektywny to nie jestem:) ).

Tyle na tą chwilę

Andrzej Kapusta
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Szanowny OZZ

Wiesz dobrze, ze mam duży szacunek do Ciebie. To po pierwsze
A po drugie, jak na mnie złośliwego kickboksera, to jednak pozwoliłem sobie na elementy pochwały.

Nie byliście wcześniej związkiem stowarzyszeń, a stowarzyszeniem ogólnopolskim współpracującymi z klubamio z polski.

Co do tajemniczości.

Zazwyczaj obecnie strona organizacji jest najlepszą reklamą. Tam nie było. Dlatego mówie o tajemniczości

Co do MP - to uważam, za mądrą decyzję, zresztą, kiedys juz tak było.

Jak na małą organizację, to działaliście całkiem sprawnie. NAjwiększym problemem zawsze było brak demokracji w wyborach.
Oczywiście Zdebel i MIekczyński są w tej organizacji od początku i są aktywnymi ziałaczami a Robert może być kompetentny w stopniach bo ma chyba 3 stopień w kickboxingu :)

Zaóważ że dotychczasowa moja krytyka uderza w to co właśnie zmieniliście.

Dlatego, należy się pochwała, ale i tak będę komentatorem pewnych zjawisk.

Poczytaj sobie moje opinie o TSUNAMI :) Na tego Pana mam poprostu alergie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Komentuj komentuj :)

Zawsze są ludzie co to czytają i po odrzuceniu zbędnej retoryki (czy też wulgaryzmów :) ) zostaje jakaś treść.

Tą treść się przeżuwa i choć czasem to trochę trwa to efekty JAKIEŚ się pojawiają.
Mam nadzieję że będą pozytywne - takie jest założenie.

Malkontentów nie braknie - tego się nie boję.
Jak się znajdzie paru zadowolonych więcej to już sukces :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
moim zdaniem tworzenie nowych tożsamych tworów różniących sie od poprzednich gównie nazwą nie jest sposobem na sukces Ozzz Ale cóż życzę powodzenia zobaczymy jak ta "otwartość" wyjdzie w praktyce.. :wink:
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Gladiator wyjaśni Ci w czym jest największa różnica.

Natomiast jak wyjdzie z otwartością?
Pożyjemy zobaczymy :)
Są pewne wymogi które obowiązkowo trzeba spełnić by wystartować (NIE trzeba się zrzeszać) i myślę że są spokojnie do zaakceptowania (polemizujemy obok na temat badań ale tu nie ma innej opcji niż dotychczasowa w PZMT - muszą być i tyle).
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Już Sally Ci wyjaśniam jaka jest różnica.

Gdyby była jedna organizacja to musielibyśmy utworzyć klasę A i B.
A dla członków PZKb, B dla PZMT i początkujących z PZKb.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
:)
  • 0

budo_magicxeon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Witam!

Czy jest na forum ktoś z PFM, który byłby w stanie naświetlić nam tu wszystkim zebranym szczegóły nadawania (i zdobywania) owych stopni? W Tajlandii nazywają się one khan, aczkolwiek, mówiąc delikatnie, nie są one tam tak ważne jak np. w japońskich sztukach walki. W Niemczech np. nie znam ani jednej szkoły, która by takie nadawała...
Sorry, ale pachnie mi to wyciąganiem kapusty z kieszeni trenujących "na siłę" - w końcu na całym świecie MT znany jest właśnie jako sport/sztuka, gdzie nikt nie licytuje się kolorkiem paska na biodrze, tylko swoimi osiągnięciami na ringu. Jak tak dalej pójdzie, Polski Związek Bokserski też wprowadzi egzaminy na białe rękawice, niebieskie, czerwone i czarne. Paranoja... :evil:
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?
Zawsze możesz zadać pytanie człowiekowi, który jest za to odpowiedzialny (na stronie PFM)

A tu powtórze - NIKT NIE BĘDZIE NICZEGO WYCIĄGAŁ.
Ktoś będzie chciał sobie zdobyć to będzie zdobywał. Kto nie będzie chciał to NIKT go nie zmusi. Do walk stopnia nie trzeba. Proste i mam nadzieję że jasne.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KONIEC ILUZJI SUKCESU PZMT CZAS NA PRAWDZIWĄ OCENĘ ?

...pachnie mi to wyciąganiem kapusty...

Jeśli mógłbyś używać innego słowa zamiast podkreślonego byłbym wdzięczny.
:wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024