Skocz do zawartości


Zdjęcie

kokyu nage - czy zawsze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

Co do mojego doświadczenia, to argumentem jest fakt, że w tym momęcie ponawiam zaproszenie. Ty pokażesz mi swoje rzuty i uderzenia a ja swoje. Myślę, że to będzie z pożytkiem dla nas obu. A już po wymianie doświadczeń, jak będziemy wstanie, to pogadamy przy dobrym winku o historii dajto ryu, aikido, etc. :wink: :lol:


byla juz kiedys historia na forum z udowadnianiem swoich technik, skonczyla sie nie winkiem tylko siusianiem, Panowie blagam.....
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

jesli to taki atak trzymany jaki stosuje sie w aikido czyli z pozyckji statycznej np katate tori gdzie obaj cwiczacy stoja, to upraszczaja model energetyczny calego ukladu jedyna energia kinetyczna jak jest w tym ukladzie, to wektory sily sa skierowane od dloni uke w kierunku srodka nadgarstka tori - dosc trudno to wykozystac do kokyu nage, ale pewnie nie jest to niemozliwe


np. :D


na tym filmiku - obejrzalem ok minuty, nie ma statycznego ataku, za kazdymy razem ta niewiasta sie poruszla,a ja nie niewiasta to sensei sie poruszal, czyli nie dotyczy to sytuacji opisanej przeze mnie :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

...Masz swoje zdanie. W porządku. Może jednak byś je uzasadnił, jeśli je wygłaszasz publicznie.

Nie masz deja vu? Już kilka(naście) razy ten film zapodałeś i już kilka razy były Tobie wymieniane dziury twojej koncepcji. Mnie już się nie chce po raz kolejny pisać np. o dziurach w dystansie, statyce tych ćwiczeń itp... Możesz szerzyć swoje filmy, łorkauty itp. do oporu na rożnych forach, jak to czynisz, ale nie pisz, że dajesz tym, za przeproszeniem "czymś" "skuteczne narzędzie samoobrony", bo zwyczajnie nie jest to prawda.
Jeśli zaś chodzi o ten sławetny upadek na głowę, to z przykrością stwierdzam, że coś w tym jest... :(
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

Nie masz deja vu?

W dalszym ciągu proszę o usasadnienie swoich stwierdzeń. To jest forum dyskusyjne, a nie miejsce na manifestacje. Nie wystarczy napisać coś z przykrością, o dziurach w koncepcji i dystansie, czy wręcz, że coś nie jest prawdą. Szacunek do uczestników tego forum (w tym do samego siebie) wymaga by uargumentować tak dosadne stwierdzenia, bo w innym przypadku jest to po prostu osobisty atak.

Zaskakuje mnie jednak wspomnienie o statyce ćwiczeń, które proponuję. Życzył bym sobie, byś po swoim treningu odczuwał to, co ja po moim. Ulubione bieganie, przestało by być ulubione, jak przypuszczam. :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

Zaskakuje mnie jednak wspomnienie o statyce ćwiczeń, które proponuję. Życzył bym sobie, byś po swoim treningu odczuwał to, co ja po moim. Ulubione bieganie, przestało by być ulubione, jak przypuszczam. :wink:

Przecież na filmie z Panem Mordasque'iem nie pada ani jedna kropla potu, a odczuć po treningu też przecież nie widać.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

W dalszym ciągu proszę o usasadnienie swoich stwierdzeń.

To już było, ale proszę: dystans w czasie technik do bani: twój uke, gdyby nie stał tam jak ciapa, to z drugiej ręki 3x wyprowadziłby uderzenie, nawet nie prostując do końca ręki.

Ulubione bieganie, przestało by być ulubione, jak przypuszczam. :wink:

Zonk. Jestem w trakcie przygotowań do X Poznań Maratonu...
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?
hej, hej.....czy ten siwy Gość ( przepraszam jeżeli Cię Gościu uraziłem, ale tez mam juz siwe włosy więc mam nadzieję sie nie urażasz).......nie przypomina Wam super komika Leslie Nielsena lub Steva Martina....:)

I wygląd i sytuacja i kontekst.....wszystko razem sprawia, że jak dla mnie to praktycznie potrójne bliźniaki....taka "Naga Broń 1500 i pół.....)

Pozdrawiam
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

byla juz kiedys historia na forum z udowadnianiem swoich technik, skonczyla sie nie winkiem tylko siusianiem, ....


Nie chodzi o "wielkie siusianie", ale wiesz Tomku, że jako filozof jestem empirykiem.
Lubię jak teza poparta jest doświadczeniem (potwierdzającym tezę).
|A to jest jeden z moich idoli:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?
ja pierdziele .... :) wiem jestem laską, ale te rozważania teoretyczne na temat "aik" mnie rozwalają - to poprostu mało męskie Panowie - pardon ;)
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?
aikido -chciałam napisać ... ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

ja pierdziele .... :) wiem jestem laską, ale te rozważania teoretyczne na temat "aik" mnie rozwalają - to poprostu mało męskie Panowie - pardon ;)

Sprawa jest prosta, Amelia, zaproponuj cos bardziej meskiego :)
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?

ja pierdziele .... :) wiem jestem laską, ale te rozważania teoretyczne na temat "aik" mnie rozwalają - to poprostu mało męskie Panowie - pardon ;)


Oho!
1. Jak czytamy w Wikipedii " laska - potoczne określenie ładnej dziewczyny".
Niestety nie do zweryfikowania. Internet ma to do siebie, ze amelia74 może być starszym, łysym facetem.
2. A co niby jest niemeskiego w w kulturalnej dyskusji o kokyu nage?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: kokyu nage - czy zawsze?
Tak,tak. Taka Amelia to może byc np taki Wojtek lat rzekomo 12 8O :cry: 8)

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024