Skocz do zawartości


Zdjęcie

kręgozmyk l5-s1 - i co dalej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

kręgozmyk l5-s1 - i co dalej
Uszczęśliwili mnie w przychodni wynikiem badania rentgenowskiego z wynikiem kregozmyk L5-S1 (objawy bólowe w całych nogach, widoczne osłabienie siły mięśni w prawej nogi)

Mam takie pytanko czy któryś z budowiczów ma coś podobnego i dalej może sobie te wschodnie systemy ekspresji ruchem ćwiczyć, czy pozostaje już na kołek odwiesić plecionkę? Jeżeli dalej ćwiczycie, to czy wykonujecie dodatkową profilaktykę/ćwiczenia?

Oczywiście wiem że zalezy od miejsca, nasilenia bóli i stopnia dewiacji od normy, ale potrzebuję pocieszenia ;) nawet mi skłamcie
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgozmyk l5-s1 - i co dalej
Ja bym polecał wizytę u kręgarza - ja (na szczęście) nie mam doświadczenia z tego typu problemami, ale swojego czasu taki właśnie fachowiec uratował kręgosłup mojej znajomej (wypadł jej dysk w odcinku lędźwiowym - neurolodzy chcieli ciąć).
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgozmyk l5-s1 - i co dalej
Przy dzisiejszym stylu życia kręgozmyk to nic dziwnego. Wiele osób nawet nie wie że to ma ze względu że nie każdy daje objawy bólowe. To była część pocieszająca. Jednak przy objawach bólowych schodzących do nóg to już nie są żarty, potrzebujesz natychmiastowej konsultacji z ortopedą, neurologiem i fizjoterapeutą. Każdy powinien być z najwyższej półki. Dodatkowo powinieneś postarać się o rezonans magnetyczny okolicy lędźwiowej. Potem są 2 wyjścia operacyjne stabilizowanie kręgozmyku (zazwyczaj kiedy jest powyżej 1 stopnia) ale to jest ostateczność i wyjście bardziej popularne rehabilitacja. Przy tym drugim rozwiązaniu musisz się liczyć z tym że jeżeli ma zostać przeprowadzona porządnie to tylko i wyłącznie prywatnie możesz na to liczyć. Powinieneś poszukać jakiegoś renomowanego fizjoterapeuty i zacząć razem z nim pracować nad stabilizacją odcinka lędźwiowego przez wzmacnianie mięśni poprzecznego brzucha i wielodzielnego które na 90% u ciebie nie działają tak jak powinny. Dodatkowo do tego terapia manualna no i trening zachowań czyli jak siedzieć, podnosić itp. to takie podstawowe rzeczy które powinien zaoferować ci dobry fizjoterapeuta. Na koniec dla pocieszania znam wiele osób które miały duże kłopoty z kręgozmykiem i dzięki dobrej rehabilitacji bez problemu czynnie uprawiają sporty. Teraz po prostu wszystko zależy od ciebie i od tego jak do tego podejdziesz.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgozmyk l5-s1 - i co dalej
Nic dodać nic ująć ... :wink:

Nie czekaj z tym ...
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgozmyk l5-s1 - i co dalej
Dzięki za odpowiedzi, dzisiaj idę po wynik tomografii i będę cosik więcej wiedział :)

pzdr
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgozmyk l5-s1 - i co dalej
Jak w opisie tomografii nie masz napisane : ,,modeluje rdzeń kręgowy,, to wszystko jest OK i się nie przejmuj :wink:
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgozmyk l5-s1 - i co dalej

Jak w opisie tomografii nie masz napisane : ,,modeluje rdzeń kręgowy,, to wszystko jest OK i się nie przejmuj :wink:


:?

To znaczy że nie masz stanu kwalifikującego na natychmiastową operację ale czy wszystko jest ok raczej pytanie do lekarza który będzie oglądał wynik.
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgozmyk l5-s1 - i co dalej
Dzięki za opinie :) opis tomografii:

Badanie kręgosłupa lędźwiowego Th10-S1. Trzony kręgów Th10,Th11,Th12,L1,L2,L3 - klinowato zniekształcone, z obniżeniem przednich wysokości trzonów, o nierównych, rozfragmentowanych blaszkach granicznych, wpuklających się w obręb trzonów (przepukliny dotrzonowe) - guzki Schmorla. Cechy choroby Scheuermanna.
Tyłozmyk trzonu kręgu L-5 ok. 4-5mm. Cechy uwypukliny krążka międzykręgowego L5/S1.
Pozostałe krążki międzykręgowe objęte badaniem bez cech wypuklin i przepuklin dokanałowych.
Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych Th10-L3
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024