Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymogi co do startu w WTFie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Wymogi co do startu w WTFie
Witam!

Mam pytanie dotyczące wymagań co do startu w mistrzostwach molski seniorów w taekwondo olimpijskim. Otóż według kopiących ze mną Kolegów jak i Trenera do zawodów przystąpić mogą zawodnicy posiadający minimum 4 KUP? Czy to prawda :?: Jeżeli tak to czy na zawodach wystarczy założyć niebieski pasek :) czy istnieje jakiś system werifikacji, który sprawdzi czy dany zawodnik faktycznie posiada prezentowany przez siebie stopiń?

Chciałbym Was jeszcze zapytać czy startujący zawodnik obowiązkowo musi posiadać na nogach ochraniacze śródstopia np. takie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (i czy koniecznie muszą posiadać atest WTF czy mogą być dowolne?) Nie wiem czy jest już tak jak z ochraniaczami na dłonie, że ich posiadanie jest obligatoryjne czy jest to kwestia woli zawodnika.

Pytania kieruję przede wszystkim do startujących, ale wdzięczny będę każdemu kto udzieli mi istotnych informacji.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
Pełny regulamin sportowy znajdziesz na stronie Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego - jest tam dokładnie określone co i jak jest wymagane.

W PZTO istnieje centralna baza danych zawierająca informacje o zarejestrowanych w Związku egzaminach, więc założenie wyższego paska odpada :)
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
Dzięki Gizmo! Właśnie znalazłem odpowiedni zapis w owym regulaminie, który (niestety na moją niekorzyść) :? mówi o tym, że w zawodach rangi Mistrzostw Polski mogą brać udział tylko zawodnicy posiadający minimum 4 KUP. Osobiście uważam, że ten przepis krzywdzi taekwondoków którzy, walczą dobrze, ale niekoniecznie posiadają wymagany stopień, bo przecież jak doskonale wiadomo posiadane paski nie zawsze potwierdzają i odzwierciedlają umiejętności zawodnika, a już na pewno nie w walce :!: Ale to tylko zdanie niedoszłego, sfrustrowanego i zawiedzionego zawodnika, który nie pojedzie pokopać się z najlepszymi w kraju :lol:
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
z regulaminu:

-do startu na MP minimalny stopien to 4 Kup

//chcialem zacytowac cala tabelke, ale nie chce przeniesc ;p

§ 23. Ubiór zawodnika
1. Ubiór zawodnika musi być zgodny z przepisami WTF i ETU
a. Zawodnik zanim znajdzie się na polu walki powinien być ubrany w uznawany (licencjonowany) przez WTF strój
taekowndo (dobok), ochraniacz tułowia, kask, suspensor, ochraniacze przedramion i goleni, rękawice ochronne oraz
ochraniacz zębów. Suspensor oraz ochraniacze przedramion i goleni powinny być załoŜone pod dobokiem.
b. W kategorii młodzika i juniorów młodszych obowiązkowe jest stosowanie ochraniaczy śródstopia.
c. We wszystkich zawodach krajowych z wyjątkiem zawodów mistrzowskich dopuszcza się stosowanie
ochraniaczy kolan, łokci i śródstopia.
d. Zakładanie czegokolwiek na głowę oprócz kasku jest niedozwolone.
2. Wykorzystanie powierzchni stroju na identyfikację klubową i sponsorów zostanie określone odrębnym
rozporządzeniem Zarządu PZTO.


to by bylo chyba na tyle.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] po lewej klikasz w regulaminy i potem w Regulamin Sportowy PZTO.

pzdr.


/ehh. spozniony ;/
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
Heh, akurat dojście do 4 kup w taekwondo olimpijskim to nie jest jakaś super filozofia, więc jeśli naprawdę Ci zależy na starcie, to po prostu zdaj egzamin :)
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
pewnie wlasnie dlatego jest sfrustrowany ze juz nie zdazy :P hehe
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie

Heh, akurat dojście do 4 kup w taekwondo olimpijskim to nie jest jakaś super filozofia, więc jeśli naprawdę Ci zależy na starcie, to po prostu zdaj egzamin :)


nie no jasne, że egzaminy w WTFie to nie jest jakaś mega filozofia, ale właśnie mój problem polega na tym, że jestem już po egzaminie i jak się dzisiaj okazało brakuje mi jednego stopnia,a następny dopiero w sierpniu :(

pewnie wlasnie dlatego jest sfrustrowany ze juz nie zdazy :P hehe


więc jakbyś niestety zgadł Robertgt3 :(

także podtrzymuję to co napisałem o niesprawiedliwości tego przepisu... Nie to że Bóg wie jak to ja świetnie nie walczę czy coś, ale wydaje mi się że nawet z tym moim 5 KUP nie zaniżyłbym rażąco poziomu imprezy (bo chyba o to chodziło układającym regulamin) :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
ShadowFighter---> Tobie się wydaje, a komuś innemu może się wydawać coś innego. Mówimy tu o randze mistrzostw, więc mają startować mistrzowie- musi być jakiś odsiew.
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
Ej no weź Isao, bo poczułem się jak "odsiany" :) ale serio to chyba masz rację, trza oddzielić prawdziwych cwaniaków od tych mniej zaawansowanych :wink: a swoją drogą to czy któryś z Forumowiczów wybiera się na te Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się 5-7 czerwca?

I żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego tematu to zapytam (od razu zaznaczam, że przejrzałem regulaminy i inne dokumenty dostępne na stronie PZTO, ale niestety nie znalazłem) jakie są warunki startu w Akademickich MP? Wiem, że zanudzam, ale u mnie w klubie tak dokładnie się nie orientują :wink: Czy trzeba być zawodnikiem AZSu czy wystarczy mieć podbitą legitymacje studencką?

Jeśli nie do tych czerwcowych to przynajmniej jako aktualny student wystartowałbym w tych grudniowych, Akademickich chyba, że tam też będzie jakiś "odsiew" :-) np. Ci z poprawkami z sesji nie mają prawa startu :)
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
nie trzeba przynalezec do azs... moj trener konczyl ta samo uczelnie na ktorej aktualnie studiuje i w AZS nie ma TKD, a w akademickich startowal... wiec pewnie starczy status studenta, czyli podbita legitka ;)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie

Ej no weź Isao, bo poczułem się jak "odsiany" :) ale serio to chyba masz rację, trza oddzielić prawdziwych cwaniaków od tych mniej zaawansowanych


Ja sam mam 5 kup, może latem będzie 4. Ale późno zacząłem tkd i doświadczenia w zawodach brak, więc pchać się na takie imprezy nie będę (nawet jak by mnie puścili z klubu :P ).
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
Ja też przygodę z taekwondo WTF zacząłem stosunkowo niedawno, ale podobnie jak i mój Trener sądzę, że w zawodach trzeba startować żeby się otrzeć i sprawdzić z lepszymi. Wiadomo, jak umiejętności za niskie swoje się dostanie, ale dla mnie byłaby to najlepsza forma motywacji do dalszego treningu, eliminacji błędów, obycia się z atmosferą zawodów...

Jeśli chodzi o ewentualny strach przed dużo lepszymi zawodnikami- nie jestem samobójcą :lol: i jak to stwierdził Trener, jak dostanę kadrowicza, który kopie jak koń od małego, przez pół życia, to najzwyczajniej w świecie mnie podda ze względów bezpieczeństwa...i tyle :wink:

Zresztą z tego co słyszałem (jeśli źle to poprawiajcie) że nie ma tam takiej rzeźni jak chociażby na PUT,gdzie twarze po walkach w light contact nierzadko wyglądają jak kotlety :twisted: że jak wiesz ogólnie o co biega w walce WTF to krzywda Ci się nie stanie i co najwyżej zostaniesz szybciutko wypunktowany...

Koledzy seniorzy, twierdzą, że teraz jest tam dużo taktycznego "pykania", że w stosunku do lat poprzednich więcej jest taktycznych akcji, niż mocnego kopania na żywioł, co się ponoć niekoniecznie wszystkim podoba...

Ja tam specjalistą nie jestem, ale też zauważyłem dużą zmianę oglądając sobie często fragmenty chociażby walk z MŚ z lat 90 w stosunku do tego co się teraz dzieje np. na Olimpiadzie. Dziś to najczęściej dollyo na pancerz (choć nie twierdzę że tylko) i odskok w wielu wariacjach, a kiedyś to i nawet yopów szło wiecej i silne jirugi na hogo (może dlatego że je punktowali) :?: ale może to taka konieczna ewolucja w stronę jak największej skuteczności w walce sportowej...? Dobra, trochę odbiegłem od tematu :P

Ale właśnie dlatego chciałbym wystartować w zawodach rangi MP, żeby przekonać się na własnej skórze jak wygląda polski WTF, obejrzeć taktykę najlepszych zawodników, podpatrzeć fajne akcje oraz zweryfikować swoje poglądy i skonfrontować je z rzeczywistością :wink:
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymogi co do startu w WTFie
hm. czy ja wiem czy na PUT jest aż taka rzeźnia...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024