Skocz do zawartości


Zdjęcie

Action International Martial Arts Association


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Action International Martial Arts Association
Jest to organizacja gen. Cho. Czy ma w Polsce swoich przedstawicieli? Czy ktoś o tym gościu słyszał i co, pozytywnie czy negatywnie? Byłem na paru ich treningach (brak WTF), instruktor fajny, asystenci do bani, technika ala kick-boxing. Nie chciałbym zmarnować czasu, proszę o opinie.
-pozdrawiam Jersey
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
I jeszcze materialik poglądowy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
To nie wygląda jak taekwondo, tylko jakaś kasowa ściema. I nie jest to organizacja generała, tylko jakiegoś innego ziomka (popatrz na nazwiska).
Nie podoba mi się.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Powołują się na tego gościa i w rozmowie padło określenie gen.(może to było o mistrzu mistrza?)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
sorry, ale to wygląda śmiesznie (różowe kimona- bo to nawet doboki nie są-, te cepy na pokazie. wtf :o) xD
poza tym gdzie tam się powołują na generała? nie zauważyłem...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
W trakcie rozmowy z tym gościem (napisałem padło, nie pada)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kimona są czerwone (dlatego pytam :D )
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Do Taekwondo nie jest to podobne co przejrzałem z grubsza, wszystko zależy od klubu i trenera, czas poświęcony na ruch nigdy nie jest czasem straconym, o tym trzeba pamiętać, zresztą przecież po kilku treningach jak się nie spodoba to chyba nie biją za odejście ... :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Ale przy wejściu chcą żebym kupił materiały szkoleniowe i czerwone kimono. Co ja z tym zrobię? :) Uparcie twierdzą że to taekwondo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Poruszać to ja się mogę gdzie indziej i będzie ciekawiej :D
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association

Do Taekwondo nie jest to podobne co przejrzałem z grubsza, wszystko zależy od klubu i trenera, czas poświęcony na ruch nigdy nie jest czasem straconym


To się zapisz na cunami ;]

Jersey---> hehehehe, dokładnie jak mówiłem- wyciąganie forsy. Nie idź tam. Jak chcesz trenować taekwondo, to lepiej znajdź jakąś normalną sekcję (WTF, ITF), jak nie- to lepiej poszukaj kickboxu, czy muay thai.

Na ostatnim filmie, który wkleiłeś to wygląda tragicznie po prostu...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Problem polega na tym, że nie ma tu absolutnie żadnych innych sekcji taekwondo a trener od kicka przeżywa długoletnie problemy mentalne. Po dwóch latach treningu u niego jesteśmy lekko skonfliktowani (omal nie straciłem oka na treningu przez tzw."dirty trick").Trenuje cały tydzień karate albo boks (albo jedno i drugie) i mam wolny piątek. Chce potrenować nogi i jest to jedyna możliwość, w czerwonym mi jednak nietwarzowo a asystenci "wciskają mi kit" jak sobie nie radzą (musisz robić tak bo my tak w sekcji robimy, a na następnym treningu ich instruktor"...tak nie ma sensu robić, czemu nie robisz jak poprzednio...").Jest śmiesznie i strasznie.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association

To się zapisz na cunami ;]

Nie za bardzo kumam o czym napisałeś :)

Nie no ... jak na wejściu masz kupić to i tamto to się nie pakuj ... nie ma sensu ...

Popatrzałem i nie jest to żadna organizacja spokrewniona z TKD tylko organizacja sztuk walki specjalizująca się między innymi w TKD, tak więc wiesz ... niby wszystko po trochu a na pierwszym miejscu TKD ale to widać że chodzi tylko o $.

Jeżeli chodzi o TKD to szukaj klubu ITF bądź GTF czy WTF gdzie polecam GTF (w Polsce są to kluby pod PUT) ponieważ ITF ma za zasadę że jest tylko TKD i nic innego ... WTF to styl olimpijski czyli jak kto woli ... no a w GTF czyli u nas kluby pod PUT mogą startować czy to w zawodach TKD czy KB czy TSD, nie ma jakiś ograniczeń.

A nogi zawsze samemu sobie można potrenować jak nie masz gdzie.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Dziękuje bardzo za podpowiedzi. Pytałem tylko, bo sądziłem, że gość na filmiku nr.2 to jakiś superznany koreański fajter a ja się niepotrzebnie czepiam.W Polsce nie miewam takich dylematów (jestem z miasta gdzie króluje WTF i jest na extra poziomie)
-pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association

Dziękuje bardzo za podpowiedzi. Pytałem tylko, bo sądziłem, że gość na filmiku nr.2 to jakiś superznany koreański fajter a ja się niepotrzebnie czepiam.W Polsce nie miewam takich dylematów (jestem z miasta gdzie króluje WTF i jest na extra poziomie)
-pozdrawiam


Odpuść sobie- tym bardziej, że wolny masz tylko jeden dzień. Zamień to na coś innego, albo zrób sobie wolne, bo z tego co widzę, to nie ma sensu.

cinosław---> "czas poświęcony na ruch nigdy nie jest czasem straconym" w skrócie chodziło mi o to, że się nie zgadzam. Jak masz dupną sekcję, gdzie uczą jakiejś lipy, a nie ma, w dodatku wpajają złe nawyki- to będzie to stracony czas i to przynajmniej na kilka sposobów.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Muszę się zgodzić bo masz rację :) Ja piszę w kontekście że każdy ruch się przyda :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association

Muszę się zgodzić bo masz rację :) Ja piszę w kontekście że każdy ruch się przyda :)


Ruch- tak. Ale nie w ściemnionej sekcji ;]
Jak koniecznie jersey musi zapchać ten piątek, bo go energia rozsadza, a w pobliżu już nie ma innych sekcji sztuk walki to zawsze można zorganizować siłkę, albo basen :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Mam "uczulenie" na siłke i nic mi nie daje :D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Dowcip polega na tym, że Hee Il Cho, szef AIMAA (ten na filmiku nr 2) to faktycznie "superznany koreański fighter" ze starej ekipy południowokoreańskich masterów ITF. Był członkiem grupy pokazowej ITF w czasach, kiedy jeszcze składała sie z Koreańczyków z Południa (dawno to było) i facet na taekwondo na pewno się zna. Szkopuł w tym, że jak to w organizacjach, jego dalecy podwładni niekoniecznie na taekwondo dobrze znać się muszą, a jeśli na dodatek podstawowym warunkiem trenowania jest zakupienie czerwonego doboku... hmmm, no cóż :wink:

Druga sprawa a propos federacji i jednego z powyższych postów - powtarzam po raz n-ty, nie mylcie GTF na świecie z PUT w Polsce, bo to, co robi PUT w Polsce, ma z GTF bardzo, bardzo mało wspólnego.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association

Polska Unia Taekwondo jest stowarzyszeniem kultury fizycznej o zasięgu ogólnopolskim. Jej celem statutowym jest popularyzacja koreańskiej sztuki walki taekwondo. Powstała w 1993 roku z inicjatywy Piotra Gąsiora jako reprezentant na Global Taekwon-do Federation. Z czasem PUT rozszerzyła współpracę o duże organizacje międzynarodowe:

Cytat z PUT, z tego co widzę to jest pro GTF z otwartością na inne organizację więc powiedz mi coś czego nie wiem dlaczego mam nie kojarzyć z GTF ? :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
Dlatego, że PUT była związana z GTF na początku swojego powstawania, czyli ponad 15 lat temu. Od dłuższego czasu najbardziej związana jest z Taekwon-do International (TAGB), a w walce sportowej w sumie najbliżej jej do kicka. Zresztą - jak to już nieraz pisałem, kluby PUT nie ćwiczą układów GTF (są takie), nie noszą doboków GTF, nie używają certyfikatów GTF i nie biorą udziału w zawodach GTF (z wyjątkiem Opola), także regulamin rywalizacji sportowej jest niezgodny z regulaminem GTF, cóż więc mają z tą organizacją wspólnego oprócz korzeni PUT?
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Action International Martial Arts Association
W zasadzie masz rację, wytłumaczyłeś mi tak że mucha nie siada :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024