Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_martialartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Taekwondix
Jeden z najlepszych trenerów TKD ITF w Polsce stworzył i z pomocą PZTKD propaguje grę planszową Taekwondix.. Mam mieszane uczucia i ciekaw jestem co Wy o tym sądzicie.

Pełen opis gry znjadziecie na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sztuczka marketingowa? Metoda dydaktyczna? Sposób na ekstra hajs? Czy może strata czasu?

Pozdrawiam
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
mieszane uczucia to dobre okreslenie, ciekawe czy jest opcja nauki TKD tak jak ESKK :)

Marzeniem twórcy gry są mistrzostwa Polski, Europy, a może i świata w Taekwondix!

:roll: :roll:
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
Lepsza gra planszowa niz jakies gry komputerowe. Chetnie bym to zobaczyl na wlasne oczy. Skoro gra jest oparta na TKD to czemu jej nie przedstawic ludziom, ktorzy sie TKD interesuja bo raczej nikt inny nie zaglada na strone pztkd. Sam o niej slyszalem conajmniej przed wakacjami. Jest to niezwykla inicjatywa i tymbardziej ciekawa.
Mysle ze w dzisiejszym komercyjnym swiecie trzeba cos wiecej, zeby zachecic ludzi do TKD niz samych treningow. Szczegolnie jesli chodzi o dzieci. Taka gra moze byc tylko na plus, a skoro tworca poswiecil niewiadomo ile czasu aby ja wymyslic, ma prawo na tym zarobic. Kokosow na tym nie zbije, a za darmo rozdawac nie moze bo trzeba to wyprodukowac. Pewnie koszty produkcji to lwia czesc ceny.

Jak slysze o mieszanych uczuciach to przypomina mi sie scena z "Dzien swira" na balkonach wieczorem ;].
  • 0

budo_ziemniak47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
A ja tam bym chętnie zagrał :)
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix

Lepsza gra planszowa niz jakies gry komputerowe.



bijatyka w oparciu o walke sportowa tkd... :) z pelnym realizmem, punktami ujemnymi, ostrzezeniami...

to by moglo byc calkiem ciekawe :D

na engine np Tekkena


:wink:

nie chcialbys powalczyc Barada np? :)
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
widziałem tą gierkę i nawet pierwszą historyczną rozgrywkę:) generalnie nie jestem fanem takich gierek, ale mogę powiedzieć że gra z ciekawym pomysłem i solidnie wykonana, jak ktoś lubi sie w takie coś bawić to polecam
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
Widziałem a nawet miałem okazje zagrać. Ciekawa sprawa ale czy trafi to do młodych? Na obozach niemal na bank ale tak na codzień hmmmmmmm.

Co do marketingu i propagowania tkd - sama prawda,

p.s. Zresztą z tego co wiem sam taekwondix to kilka gier :wink:


pzdr
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
Widziałem te karty. Już pierwsza jaka wpadła mi w ręce zawiera błąd.
Nie ma takiej techniki w Taekwon-do jak: TORA YOP CHAGI.

Ktoś nie wie jak się to kopniecie nazywa :lol:

Niestety niedouczenie instruktorów owocuje takimi wpadkami. Potem dzieci czytają te karty i powielają błędy.

Ciekawe czy ktoś się z nich uczy teorii do egzaminu?

Z ciekawości na egzaminach będę pytał o tę technikę i obiecuję że jak mi ktoś powie TORA, to za teorię ma całe 50 punktów :lol:
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
Chętnie usłyszę jak nazywa się prawidłowo ta technika. Jeśli już pokazujemy komuś błędy to warto pokazać prawidłową formę.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
ŻÓŁTY PAS Z ZIELONĄ BELKĄ

Układy: Do-San Tul.

Hosin Sul: Uwolnienia z chwytu w pół (obłapienia), z chwytu pod ręce na kark (nelson).

Techniki: Tora yop chagi

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Tutaj sie tez pomylili?
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
Generalnie to nie ma takiej techniki jak Yop Chagi. Prawidłowa nazwa to Yopcha Jirugi. Yop Chagi to tylko skrót. Tak samo jest z Ap Chagi - Apcha Busigi. Słyszałem to od 4 Dana na egzaminie. Na stronie PZTKD też można w wymaganiach przeczytać.

Tylko właśnie nie wiem o co chodzi z tym Tora.
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix

Generalnie to nie ma takiej techniki jak Yop Chagi. Prawidłowa nazwa to Yopcha Jirugi.


a Jirugi to nie jest czasami uderzenie pięścią ?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix

Generalnie to nie ma takiej techniki jak Yop Chagi. Prawidłowa nazwa to Yopcha Jirugi. Yop Chagi to tylko skrót. Tak samo jest z Ap Chagi - Apcha Busigi.

tez nie do konca tzn ap chagi to- kopniecie w przod czyli nazwa grupy technik a jedna znich jest apcha busigi i analogicznie yop chagi----> yopcha jirugi
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix

Generalnie to nie ma takiej techniki jak Yop Chagi. Prawidłowa nazwa to Yopcha Jirugi.


a Jirugi to nie jest czasami uderzenie pięścią ?

jirugi to "miazdzenie" nazwy dla kopniecia- yopcha jirugi uzywa sie poniewaz noga wykonuje nie tak wyrazna jak w przypadku technik recznych "jirugi" ale jednak rotacje wokol hmmm osi prostopadlej do uderzenia
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix

Generalnie to nie ma takiej techniki jak Yop Chagi. Prawidłowa nazwa to Yopcha Jirugi. Yop Chagi to tylko skrót. Tak samo jest z Ap Chagi - Apcha Busigi.

tez nie do konca tzn ap chagi to- kopniecie w przod czyli nazwa grupy technik a jedna znich jest apcha busigi i analogicznie yop chagi----> yopcha jirugi


Cóż ... mogłem coś przekręcić : p.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
Tak. Chodziło o Tora Yop Chagi. Prawidłowa nazwa to oczywiście Dollimyo Yopcha Jirugi. Yop chagi i ap chagi to błędne skróty myślowe na określenie dwóch technik, a oznaczają dosłownie kopnięcie w bok i kopnięcie w przód. Można kopnąć yop dollyo chagi stojąć w niunja sogi. Większość osób dokona skrótu i powie dollyo chagi
Jirugi to też skrót myślowy odnoszący się do techniki ręcznej - ciosu prostego, a chodzi tu o rotację. Reka wykonuje rotację podczas ap jumok jirugi i noga/stopa wykonuje rotację podczas yopcha jirugi. Ale ktoś to już tu to wszystko napisał.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondix
Do McLeod.

Tak, tu też się pomylili. Bardzo wielu instruktorów w Polsce powiela po prostu błędy swoich instruktorów, którzy, gdy TKD raczkowało w Polsce, nie mieli skąd się dowiedzieć jak poprawnie nazywa się ta czy inna technika. To oczywiście nie ich wina, że taką wiedzę im przekazano. Podam taki przykład. Jak zaczynałem trenować, to gunnum sogi wyglądało jak pozycja z Karate. Przednia noga tworzyła kąt 100-110 stopni. Oczywiście mój instruktor, który miał kolorowy pasek, wcześniej trenował Karate i taka pozycja wydawała mu się Ok. Nie miał on instruktora, który miałby wiedzę chociaż o technikach podstawowych w TKD i ich nazwach. Lukę trzeba było wypełnić samemu. Aż wreszcie kiedyś, był na jakimś seminarium i to skorygował. Cała masa innych technik przechodziła podobną metamorfozę.

A co do tego hosin sul i uwolnienia z nelsona. To chyba przed młodszą siostrą? :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024