Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego?????
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Jeżeli szukasz odpowiedzi, to zamiast tworzyc kolejny temat, w którym moze powstac masa niedomówień, a także opinii krzywdzących KM, to lepiej zadzwoń, albo napisz do Marcina, a napewno Ci odpowie.
Myslę, że zmiana federacji, czy tez nauczyciela, to nie jest grzech... i moze warto odejśc od polityki, której jest za dużo w sportach walki, a szczegolnie w KM, gdzie kazdy chce być Prezesem, Prezydentem, Jedynym , Oficjalnym itp...
Z tego, co wiem Marcin zmienił po prostu federacje na KM Worldwide, a że prowadzi swoj klub, to może po prostu mieli dla niego i jego studentów lepsza oferte...
Pozdrawiam : :D
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
skoro kreiten wstawił ten temat to widocznie uczynił to aby osoby zainteresowane mogły wypowiedzieć się na forum , a nie dzwoniły do kogoś i prywatnie dowiadywały się (lub nie).
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Pytanie skierowałem do ludzi, którzy coś wiedzą na ten temat ewentualnie tam trenują. Znam p.Michalika ale od jakiegos czasu nie mam z nim kontaktu, dlatego pytam. A post może rozjaśnić wiele ludziom, którzy zamierzają u p. Michalika trenować.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Jeli komus zalezy na tym zeby trenowac u kogos dlatego tylko czy ktos nalezy do jakiejs organizacji czy tez nie a nie dla umiejetnosci nauczyciela to nie chcialbym miec takich uczniow 8)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
A ja jestem ciekaw dlaczego ludzie, którzy przez cały czas uważali, że p. Douieb (szef FEKM) jest najlepszym trenerem KM w Europie i ciągle o tym pisali (zdawali wszystkie pasy u tego pana) nagle zmieniają flagę. Pachnie mi to chęcią uniezależnienia się od swego nauczyciela i stworzenia własnej organizacji a to już niestety politykowanie i walka o wpływy (i kasę). Stąd moje poprzednie pytanie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
A co za roznica dla ucznia kto ma kase na tym zarabiac czy Iksinski czy Ygrekowski ?

Ucznia trenuje bezposredni nauczyciel i on powinien byc dla nich najwazniejszy a zycie takie jest ze osoby przychodza i odchodza z roznych powodow. Po prostu z czasem poglad na rozne sprawy sie zmienia. Poznaje sie wiecej osob a wraz ze wzrostem umiejetnosci dostrzega sie tez braki innych nawet wlasnych nauczycieli. Wczesniejsi Bogowie staja sie normalnymi ludzmi ze swoimi wadami i brakami.
Uczniowie sie usamodzielniaja a i czesto przerastaja swoich nauczycieli ale niektorzy sfrustrowani nauczyciele nie potrafia tego zrozumiec tego niestety.

Czego oczekujesz - prania brudow na forum publicznym ?

To zeby osoby urazone zaczely pluc na osobe ktora odeszla lub zeby osoba ktora odeszla zaczela pluc i wyszukiwac brudy na organizacje z ktorej odeszla ?

Chcialbys cwiczyc u osob ktore nawzajem sie opluwaja ?
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Nie, chciałbym dowiedzieć się, dlaczego ludzie których stawiano mi zawsze za wzór nagle przestają być odpowiedni a ludzie którym do tej pory zarzucało się braki nagle rosną do rangi patrona. Chciałbym usłyszeć garść sensownych powodów i argumentów dlaczego pan Iksiński dotychczas stawiany za wzór nagle staje się nieodpowiedni. Myślę, że byłoby to uczciwe w stosunku do tych wszystkich uczniów ( a ja nim byłem). Proszę jedynie o wytłumaczenie mi dlaczego p. Douieb już nie jest szefem w Warszawskiej KM (do której należałem, jeszcze niedawno). Unikanie sensowej odpowiedzi stawia p. Michalika (którego zawsze podziwiałem za umiejętności i od którego dużo się nauczyłem), w złym świetle. Brak prostego sensownego wytłumaczenia, kilku zdań, dlaczego tak a nie inaczej, sprawia, że pojawiają się pytania i domysły, które stawiają go w złym świetle.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?

Unikanie sensowej odpowiedzi stawia p. Michalika (którego zawsze podziwiałem za umiejętności i od którego dużo się nauczyłem), w złym świetle. Brak prostego sensownego wytłumaczenia, kilku zdań, dlaczego tak a nie inaczej, sprawia, że pojawiają się pytania i domysły, które stawiają go w złym świetle.


A moze stawiaja poprzednia organizacje w zlym swietle ze dobry instruktor (tak o nim pisales) odchodzi ?

Ale Ty jeszce chyba nawet nie zadales pytania Michalikowi - tylko od razu pytasz sie na forum to jak ma on unikac odpowiedzi ?
Dla mnie to nie stawia go w zlym swietle jak nawet nie otrzymal pytania :)

Moze zadaj mu pytanie prywatnie najpierw tak jak tos juz radzil ?

Znam p.Michalika ale od jakiegos czasu nie mam z nim kontaktu, dlatego pytam.


Nie rozumiem co kogos interesuja dalsze losy instruktora u ktorego juz sie nie cwiczy ?

Mi to cale Twoje pytanie zakrawa na probe dyskredytacji osoby tylko dlatego ze zmienila ona organizacje a druga czuje sie urazona ze jak to mozna opuscic szeregi najlepszej organizacji 8)

Nie podoba sie instruktor po prostu nie cwiczy sie u niego - po co bawic sie w polityke ?
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Pytanie zostało postawione publicznie bo jestem pewien, że jest nas więcej , ćwiczących bądź byłych ćwiczących i dlatego nie chcielibyśmy zasypywać nikogo mailami.

Dlaczego jest to ważne, chociażby dlatego, że trenując pod patronatem p. Michalika zdałem na kilka pasów (do niebieskiego) i co teraz ? Czy one są ważne ? Moja kilkumiesięczna przerwa w treningach dobiega końca i wkrótce chciałbym powrócić na salę. A co z pieniędzmi, które wydałem na staże i seminaria z p. Douiebem, wcześniej wiedziałem, że ten pan jest wzorem a tu nagle co ? zmiana ?

Nie próbuję nikogo zdyskredytować, ale chyba jakieś wyjaśnienia się należą, prawda ?

A może powinienem założyć własną (chyba już 12 ) federację KM, która będzie reprezentantem FEKM w Warszawie?

To trochę tak jakbym trenował przez 10 lat kyokushin karate i nagle okazałoby się, że Oyama jest taki sobie a lepszy jest Kano i do niego teraz będziemy się kłaniać przed treningiem.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Papiery masz wazne z tej organizacji w ktorej cwiczyles - chcesz to idziesz do instruktora ktory nadal jest w tej federacji i cwiczysz.
Bedac w nowej federacji moga twoje stopnie zweryfikowac i zatwierdzic ale wcale tego nie musza zrobic.
Chcesz mozesz zakladac wlasna federacje jak znajdziesz poplecznikow i chetnych do cwiczenia to kto Ci tego zabroni.
Jak instruktor u ktorego sie cwiczylo przechodzi do innej federacji nikt nie kaze isc za nim. jak sie nie ufa instruktorowi i jego postepowaniu to po co u niego cwiczyc ?

Twoj instruktor ma takie samo prawo zmienic organizacje jak Ty instruktora 8)

Wiesz ze MM jest uczestnikiem forum ze odpowie Ci publicznie na zadane pytanie czy pytasz pro forma aby inni ci ktorzy zawsze wiedza najlepiej odpowiedzieli na Twoje pytania ?

Tylko (.... tu zapomnialem co ) nie zmieniaja pogladow.

Jesli Twoj instruktor zaczal sie klaniac komus innemu ty nie musisz klaniac sie razem z nim chyba ze w KM wyklina sie od razu instruktora wzraz z uczniami ? :) :) - ale nie wydaje mi sie :)
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?

To trochę tak jakbym trenował przez 10 lat kyokushin karate i nagle okazałoby się, że Oyama jest taki sobie a lepszy jest Kano i do niego teraz będziemy się kłaniać przed treningiem.

trzeba było zmiarkować wcześniej, że żaden mega-mistrz-który-za-każdym-razem-kładzie-wszystkich-agresorów-i-należy-mu-się-kłaniać nie istnieje i byś nie miał teraz takich dylematów.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Nie mam pojęcia, czy p. MM jest na forum, ale mam nadzieje, że może ktoś bliżej zna sprawę z pierwszej ręki i napisze kilka słów. Nie jest raczej możliwe przeprowadzić się do innego miasta i trenować dalej w FEKM. Jeśli moje pasy nie są ważne, to chyba przyzwoicie byłoby napisać dlaczego ? Nie chcę przecież zwrotu pieniędzy za egzaminy za które musiałem zapłacić ani za składki, które musiałem odprowadzać corocznie.


Loot jeśli nie masz wzoru, przewodnika, to do czego dążysz?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Kreiten - przeczytaj co piszesz - wolisz wiadomosci z pierwszej reki na forum (to raczej z drugiej reki) niz kontaktowac sie bezposrednio z instruktorem.

a zarazem piszesz ze nie wyjasnienie sytuacji przez instruktora stawia go w zlym swietle

w innym natomiast miejscu piszesz, ze nie wiesz czy on jest na forum

Czy MM jest jasnowidzem ze ma wiedziec ze na tym forum jest pytanie na ktore jak nie odpowie to go postawi to w zlym swietle ?
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Martius nie rozumiem dlaczego rozkręcasz wątek. Mnie zależało jedynie na informacjach, niech Ci będzie nawet z "drugiej ręki". Skoro takich nie posiadasz daj spokój i przestań odpisywać. Proste.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?

Martius nie rozumiem dlaczego rozkręcasz wątek. Mnie zależało jedynie na informacjach, niech Ci będzie nawet z "drugiej ręki". Skoro takich nie posiadasz daj spokój i przestań odpisywać. Proste.


Wiesz dlaczego odpisalem ? - bo dales trollowy temat - moze niechcacy ale zwrociles sie do osob ktore specjalnie zakladaja nowe konto aby najezdzac anonimowo na konkurencje.

Rozumiem jakbys na samym poczatku zapytal MM a jak bys nie uzyskal odpowiedzi to dopiero pytal sie na forum a nie na odwrot.

Byc moze MM zanim przeszedl do innej organizacji uzgodnil to ze swoimi uczniami - Ty jak sam powiedziales teraz u niego nie cwiczysz gdybys cwicyl moze nei musial bys sie pytac.
Tego nie wiemy.

Ale caly Twoj post wyglada jakbys sie zalil ze Cie nie poinformowano o decyzji dawnego instruktora.

Ogolem to wyglada mniej wiecej tak:

"Slyszalem ze instruktor iksinski jest homoseksualista niech sie wypowie on albo ktos na ten temat bo nie wypowiedzenie sie w tym temaci instruktora iksinskiego (ktory moze nawet nie wiedzec ze ktos na jakim forum go o cos pyta) stawia go w zlym swietle.

Ty tylko zadajesz pytanie ale smrod przy nazwisku instruktora zaczyna sie ciagnac ...

Socjotechniki nalezy sie nauczyc stosowac bo inaczej nie dziala ...

I tyle w temacie ....
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?

Loot jeśli nie masz wzoru, przewodnika, to do czego dążysz?

na pewno nie do tego, żeby być jak instruktor jednej czy innej zabójczej kravmagi.
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
krteiten wyluzuj trochę, spytaj się Marcina bezpośrednio, jak masz wątpliwości to dopytaj się w Poznaniu (dane kontaktowe są na stronach) i będziesz znał oficjalne stanowisko obu stron - możesz nam je później nam przedstawić ale wątpię aby różniło się od tego co już można tam przeczytać. Skoro trenowałeś w SKMP (zdaje się w Łodzi ?) to powinieneś zdawać sobie sprawę o co mogło pójść. Ja nie zajmuję się KM od ponad roku, ale jako że trenowałem u Michalika to wiem, że nie udziela się na forach, więc nie ma sensu kierować do niego pytań w tej formie.
Jeżeli trenowałeś trochę dłużej to powinieneś wiedzieć/rozumieć jak się sprawy mają, z mojej perspektywy (zupełnie prywatnej i subiektywnej) wyglądało to tak, że Marcin parł do przodu, rozwijał swoją sekcję a organizacja narzucała mu różne ograniczenia, może miał tego dość ? Nie wiem i z mojej perspektywy nie ma to znaczenia, wiem że jest dobrym trenerem (a mam pewne porównanie) i zwisa mi pod jakim szyldem działa, mam tylko nadzieję, że znajdę jeszcze kiedyś czas na treningi u niego.

Co do autorytetów, to pamiętam, że Duieb był stawiany za wzór techniczny, ale jednocześnie Michalik nigdy publicznie nie deprecjonował żadnego innego instruktora ani innych organizacji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Dzięki za informacje.


Loot nabijasz sobie posty? Jesli nie masz nic do powiedzenia to lepiej nie mów. Milczenie jest złotem.

Temat do zamknięcia.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?

Dzięki za informacje.


Loot nabijasz sobie posty? Jesli nie masz nic do powiedzenia to lepiej nie mów. Milczenie jest złotem.

Temat do zamknięcia.

to po co temat zakładasz. jak milczenie jest złotem. co za głupie określenie - nabijać sobie posty. w dupie mam posty. mówię co uważam. to jest forum dyskusyjne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024