Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Mówisz co uważasz ale nie masz nic do powiedzenia.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
o to się nie martw.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Wiesz co Martius? Zadziwiające jest ,że ktoś taki jak Ty - czyli osoba która ma doświadczenie wszelakie i prestiż pisze w taki sposób!
To forum jest po to aby móc wymieć poglądy na różne tematy,a Ty próbujesz upolityczniać pisząc o jkimś"praniu brudów" i sugerując ,że nie powinno się poruszać tego tematu tylko prywatnie i po cichu dowiadywać się na temat tutaj zamieszczony.
Forum służy wymianie informacji , które ewentualnie można zweryfikować.
Forum daje możliwość otrzymania informacji, których być może nie byłoby można uzyskać w inny sposób przez wiele osób.
Sam poruszałeś różne kwestie na forum ,a zamiast tego mogłeś wymienić prywatną korespondencję mailową z zainteresowanymi osobami
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
A poza tym nieuczciwe jest stwiedzenie ,że temta jest trollowy bo jeżeli podchodzi się tak , że ktoś zakłada temat lub zadaje pytanie aby kogoś opluwać to może należałoby zamknąć w ogóle to forum?
Jeżeli ktoś pyta o to zdanie innych na jakiś temat to oczywiście może być tak, że znajda się ludzie nieprzychylnie lub przychylnie nastawieni do danej osoby , organizacji ,systemu itd. itp. i będą chcieli krytykować lub urządzać pokazy reklamowo-marketingowe(czego było całe MNÓSTWO) ale jeśli rzeczowowo i sensownie uzasadnią swoje stanowisko to może to dać do myślenia zainteresowanym i zachęcić do zadania własnych pytań - a tak było np.w dziale jiu-jitsu odnośnie stopni instruktorskich i instruktorów jj mocno zadzierających nosa
A zatem Martius - wybiórcze i niesprawiedliwe jest to co piszesz.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Kajtek - dziwne ze to tak zrozumiales.

Mi nie chodzilo o to ze nie mozna pisac o wypaczeniach itp

Alez mozna pisac i je poruszac nieraz nawet trzeba - po to jest forum.

Zeby to robic trzeba miec dowody i podstawy a nie tylko chec wzbudzenia sensacji.

Zeby pisac trzeba miec podstawe - nie mozemy nie znajac sprawy ukierunkowywac opinii osob to wlasnei jest wypaczanei rzeczywistosci.

Nikt by sie nie czepial gdyby pytanie zostalo zadane kiedy nie otrzymalo sie odpowiedzi od instruktora ale jemu nigdy to nie zostalo zadane - chyba rozumiesz ze nie pytamy sie osob ktorych tu nie ma i oczekujemy od nich odpowiedzi.

Nie czepial bym sie tez osoby ktora by napisala MM zrobil zle bo przeniosl sie do innej organizacji - bo kazdy moze miec swoje zdanie.

I nie bronie tutaj MM bo go nie znam (w kazdym razie nie kojarze) - ale w takiej sytauacji zareagowal bym tak samo czy to bylby X czy Y czy bym go lubil czy nie.

jest roznica miedzy "a ja slyszalem" czy "a znajomy mi mowil" - a miedzy " ja widzialem " czy " ja wiem"

A pytania trzeba umiec zadawac 8)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Ps. Ja przeczytasz jeszcze raz zobaczysz ze nie przyczepilem sie do tematu jaki zalozyl Kreiten od razu na poczatku ale dopiero po tym jak to zawile zaczal wyjasniac nie wiedzac czego tak naprawde oczekujac i od kogo 8)
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
No i chyba nie potrzebnie zrobił się przydługi temat...
Kreiten, ponawiam, jezeli sprawa dotyczy bezpośrednio Ciebie, i to tak ważnej kwestii jak uzyskane uprawniwnia, to forum chyba nie za bardzo na nadeje się do takich informacji. Ja przynajmniej wolałbym kontakt bezpośredni, a nie info od osób trzecich. Chyba, że chodzi Ci o coś innego, co rzeczowo opisał Martius...

Jeżeli jednak chesz sie czegoś dowiedzieć od osób trzecich to służę:

Marcin nie zakłada nowej federacji (!)

( jeżeli byś faktycznie kiedyś u niego ćwiczył i go znał to wiedziałbyś, że nie ma i nie mial zapedow politycznych).
Po prostu Marcin Michalik i jego klub- Krav Maga Academy Warsaw przeszli do KRAV MAGA WORLDWIDE Darrena Levina.
Marcin sam, zeby byc uczciwym, wobec FEKM zawiesił swoje członkostwo w FEKM juz dawno i zrezygnował z funkcji dyrektora Okregu Maz. Przejsćie ( przy najmniej na tą chwilę )nie dotyczy innych sekcji na terenie województwa, czyli Rembertowa i Otwocka.

Przejscie zostało wraz z motywami dokładnie omówione z wszystkimi studentami Krav Maga Academy Warsaw, czyli bezpośrednimi zainteresowanymi.

Pasy zostają afiliowane przez Krav Maga Worldwide, czyli jeżeli masz niebieski pas i byłbys członkiem klubu Marcina to masz prawo zdawać w Krav Maga Worldwide na pas brązowy. Co zreszta przy systemie egzaminoawania każdego pasa od podstaw nie jest czymś zaskakujacym...

Marcin, a znam go długo, nigdy nie zachwalał jednego nauczyciela mistrza, nie twierdził , tak jak mowisz , że Douieb jest najlepszym nauczycielem w Europie. Wielokrotnie zachecał swoich uczniów do udziału w seminariach z innymi nauczycielami Krav Maga oraz innych sztul walki i sam także brał w nich udział. To zreszta bedac w Krav Maga Worldwide tez się nie zmieni (ma nadzieję :wink: ). Taki otwarty charakter ma klub Marcina i jego sposób nauczania. Jednym sie to spodoba , inni wolą zamknietą konwencję , nieomylnego guru itp. To już sprawa wybierających kub uczniów...

Marcin jednak nie odcina sie wobec korzeni i nie krytykuje Douieba, ani Schmitta ( czyli swoich poprzednich nauczycieli) . Przejscie nastapiło z innych powodów i tu Jarekin ma sporo racji. Krav Maga Worldwide daje lepszą opieke klubom Krav Maga, lepsza opiekę merytoryczną i możliwości rozwoju i edukacji dla instruktorów. Współpraca jest w pełni profesjonalna ( opiera sie na czyms w rodzaju franczyzy) daje także wiedzę jak rozwijac klub, a to dla profesjonalnych instruktorów, utrzymujących sie z treningów jest bardzo ważne.



Bardzo ważne jest także to, ze Marcin ( tak jak zreszta część innych instruktorów FEKM w Polsce) prowadząc treningi często wychodził poza ramy programu FEKM, aby przekazywana wiedza była dostosowana do zmienaijacych sie realiow ulicy. Program FEKM nie został zmieniony od 1989 roku, a na seminarium które odbyło sie w zeszłym roku w Paryzu na " ewolucje sysytemu KM" przeznaczono dwie godziny (!). Spowodowane jest to tym, ze Douieb z całym jak największym szacunkiem dla niego, przeszedł juz jakis czas temu na emeryture, wyprowadził sie pod Paryż i tylko z rzadka naucza. FEKM ma także charakter bardziej rekreacyjny, a nie profesjonalny, zrzesza bardziej instruktorów hobbistów, dla których KM to jedynie dodadkowe zajęcie. Taka federacja jest zreszta bardzo potrzebna.

Krav Maga Worldwide bardzo dba o swoje programy , czego dowodem sa chociażby ich publikacje, a normy licencyjne sa raczej nie do spełnienia przez instruktorów traktujacych Krav Maga jako dodatkowe zajęcie.

I na koniec z tego co wiem autorytatywny sposób zarzadzania FEKM w Polsce przez Kopcia i Tarnawskiego, brak rozwoju pod wieloma względami tej organizacji takze sie do tego przyczynił.

Tyle wiem...
  • 0

budo_barabasz303
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Nie znam p.Michalika ale przestrzegam go przed tzw. przechodzeniem do Grzegorza Adamczyka który cały czas żeruje na naiwnośći instruktorów.
W worldwide nigdy nie było i nie ma czegoś takiego jak przedstawicielstwo na dany kraj - każdy jest samodzielnym szefem swojego ośrodka.
Proszę też sprawdzić czy na stronie europejskiej Worldwide jest ośrodek Lublin - odpowiem już nie jest-został usunięty.
Druga sprawa do przemyslenia - jeszcze nie dawno na stronie lublińkiej było ok 10 ośrodków tzw. fili teraz nie ma żadnego - wszyscy dali sobie spokój.
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
czyli nic nowego ! krav maga -jak widać to jeden wielki b... bałagan obliczony na wyzysk naiwnych ..i bez wątpienia prym wiedzie w tym od dłuższego czasu tzw israeli kravmaga
  • 0

budo_astra69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
No, chyba czas zamknąć ten topik. Jeśli pojawia się hasło wyzysku to ja mam dość. Ludzie jaki wyzysk ? Przecież każdy w dowolnym momencie może zrezygnować i przestać płacić. Chyba że się mylę. Krav Maga wzbudza więcej emocji niż jakikolwiek inny temat. :roll:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Panowie, panowie! (i panie)

Wydaje mi się że odpowedź czemu jedna z ważmiejszych postaci Stowarzyszenia Krav Maga Polska postanowiła odejść od rodzimej federacji i zapisać się do konkurencji jest bardzo istotna dla wszystkich związanych z jedną lub drugą organizacja.
I myslę że osoba ktora zadała to pytanie nie miała niczego złego na mysli, po prostu pewne wyjaśnienia się należą i tyle.
I także wydaje mi się że to forum (ostoja wolności słowa :) ) zostało po to powołane by można było się swobodnie wypowiedzieć.

A więc niech żyje wolnosc słowa i demokracja!!! pracz z cenzurą!!! :) :) :)

Pozdrawiam panowie
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Obronca - pytania trzeba umiec zadawac 8)

Jak bym zadal pytanie mojemu bylemu instruktorowi ktory nie jest uczestnikiem forum zeby mi odpowiedzial dlaczego nie jest juz w tamtyj organizacji w ktorej byl kiedy u niego cwiczylem a jesli nie odpowie to jest chamem postepuje niepowaznie itd - bylo by to dobrze zadane pytanie ?
Wczesniej oczywiscie nie zadajac mu pytania prywatnie a nawet potem nie chcac do niego pisac osobiscie.

Nie - jest to pytanie sugerujace ... 8)

Instruktor powinien wyjasnic przyczyny odejscia ale swoim uczniom ktorzy u niego cwicza nie jest zobowiazany wyjasniac tego kazdemu - a to jak bylo napisane zrobil.

Wolnosc slowa ?

Oczywiscie jak najbardziej ale czy bylbys zadowolony jak ktos by napisal np o Tobie - slyszalem ze Obronca jest homoseksualista niech tutaj na forum wyjasni bo inaczej jest niepowazny i sam sobie wystawia swiadectwo a Ty nawet nie bylbys uzytkownikiem tego forum.

Tak ma wygladac wolnosc slowa na forum ?

Moze niektory nie chca po prostu brudow prac publicznie a pewne rzeczy wola wyjasnic tylko wlasnym (aktualnym) uczniom 8)

Zadanie odpowiedzi od osob nie bedacych nawet uzytkownikami forum jest wrecz niesmaczne ...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Szanowny panie Martius,

Oczywiście masz pan rację obwaiając się przejścia swobody wypowiedzi w zwykłą wulgarną i głupią wyzywankę.
Ale proszę mi wierzyć sytuacją jak się wytworzyła jest arcyciekawa bo oto pan Michalik jeden z filarów SKMP odchodzi od tej organizacji.
Dlaczego?
- czy względy ambicjonalne? (uważa się za lepszego od p. Kopcia i Tarnawskiego)
- czy względy finansowe? (moze szefowie SKMP za dużo zdzierali)
- czy wzgledy merytoryczne (może p. Michalik doszedł do wniosku że materiał od Levina (którego widziałem na szkoleniu w USA) jest lepszy od materiału R. Doujeba (na którego stażach także wielkorotnie byłem).

Dla środowiska KM jest to bardzo poważne pytanie, i bynajmnie nie chodzi o oczernianie kogoś, o mówienie ten jest gorszy bo coś tam (są to sentencje na poziomie chłopaczków z gimanzjum). Chodzi raczej o pytanie jakie względy kierowały p. Michalikiem że odpuscił sobie współpracę ze SKMP.
Nie zgadzam się z argumentem że jak jestem ciekawy to powinienem sam się zapytać zainteresowanych - otóż na stronie SKMP pisze że Warszawski oddział został "wyautowany" ze względów moralnych i etycznych (cokolwiek to znaczy). Warszawa nic nie pisze na ten temat. A Vortal jest takim forum gdzie mogę się dowiedzieć (czasami :) ) a co kaman, bez zawracania gitary poważnym ludziom niepotrzebnymi pytaniami.

Ponawiam więc apel może ktoś naświetli o co kaman w tej sprawie?
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Bardzo dobrze Obrońco!
Nie dajmy się otumanić i oddajmy się merytorycznej dyskusji popartej faktami.
Kontynuowanie tematu na frum może się przyczynić do wyjasnienia różnych kwestii mających miejsce w tak "brudnym"i zakłamanym temacie jak - krav maga w Polsce.
Kiedyś podobno ze względów etyczno-moralnych czy jakiś tam podobnych- pan Adamczyk podobno został wyrzucony z Europejskiej Federacji Krav Maga,teraz kierownik czy też dyrektor ośrodka warszawskiego -pan Michalik.
Wbrew temu co wypisuje Martius - warto dyskutować o brudach w sytemie krav maga w Polsce aby ludzie mogli przejrzeć na oczy i nie dawali nabierać się na różne reklamowe bajery ze wszystkich stron napływające
  • 0

budo_pankm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Zaznaczam , że nie znam Michalika ale dużo dobrego słyszałem jako instruktorze. Jestem jednym z tych co odeszli od G.Adamczyka czyli podobno szefa Worldwide Km Poland. Dlaczego ?. sami sobie odpowiedzcie:
-niema takich funkcji jak szf krajowy w Worlwide KM, w/w sam przypisał sobie taki tytół i wmawiał instruktorom z całej polski, że taki ma.
-kazdy instruktor ma w tej organizacji prawo do egzaminowania swoich studentów do zielonego pasa włącznie, w/w ukrywał to przypisał sobie do tego wyłączność
-totalny brak szacunku traktowanie instruktorów jak parobków, 2 tygodnie obozu 2008 i brak czasu z uwagi na niedyspozycję do spotkania sie z nowymi instruktorami chetnymi do przejscia do organizacji.
- seminaria w których z uwagi na niedyspozycję następnego dnia wielcy mistrzoiwie nie pojawiali sie nie informując zainteresowanych
-brak licencji przez 2 lata ciagle miały przychodzić na dniach
-ukrywanie , że został jako osrodek wykreslony z członków Worlwide KM -sprawdzcie sami gdzie jest Polska na stronie tej organizacji

  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
polskie bagienko tzw.izraelskich systemów walki? :lol:
  • 0

budo_pankracy666
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Trafił swój na swojego - niech stworżą organizację worldwide o której istnieniu w Polsce Levine nie ma pojęcia :D
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Panie Pankracy 666!
To co sugerujesz to bardzo poważne oskarżenie. Szkoda,że tylko na forum...Myślę, że Ty , a także Krav Maga Worldwide powinna wytoczyć proces p. Michalikowi i p. Adamczykowi za podszywanie sie pod ich federację...
Ale uspokoję twoje skołatane nerwy...
P. Marcin Michalik jest już na stronie KM Worldwide ( proces licencyjny w pełni się właśnie zakończył).
Przykro mi, że Cię zawiodłem, czekam na twoje dalsze pomysły, dobrze sie to czyta :D
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
Panie Obrońco,
nie chcesz dzwonić i zawracać głowy ważnym ludziom, żeby ustalić prawdę, którą tak chcesz ustalić, tylko wolisz plotkować na forum...może , ktoś coś usłyszał od kogoś... i snuć bajeczne hipotezy...
KONTAKT DO MARCINA MICHALIKA dostępny na jego stronie:
tel:+48 507 50 50 60
mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie wymyślaj, nie dopytuj nie poinformowanych, a jak tak Ci zależy na dobru polskiej KM to sam to wreszcie ustal i ogłoś na forum.
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego p. Marcin Michalik wystąpił ze Stowarzyszenia KM?
a może by tak p.Marcin Michalik coś od siebie odnośnie tego tematu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024