Skocz do zawartości


Zdjęcie

GRAPLING KONFRONTACJA 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Uuuu ... emocje rosną :P

Już nie dużo do zawodów, jakieś tam przygotowania zakończone, teraz tylko czekać ...

A jako że to moje pierwsze grapplingowe zawody to nie mogę się już doczekać, wczoraj zasnąć nie mogłem bo myślałem co i jak :P Najgorzej jak pojadę i przegram pierwszą walkę, to będzie klaps :/

A właśnie, jakim system zawodów będzie, turniejowy, repasaże ?
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Do tego będzie można kupić świetne koszulki, stworzone specjalnie na zawody... po prostu mucha nie siada, niesamowity wzór :!:


Założę się że cena też będzie niesamowita :P
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Pewnie tak, ale nie tak jak myślisz... a w sumie to jak myślisz? :wink:
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Hmmm ... czy jak proponuje ? :P
Jeżeli zwykły t-shirt to cena 20 - 40 zł, więcej nie dam na pewno :) (bo mieć nie będę :( )

Jeszcze odnośnie zawodów, czy w razie czego jest możliwość ponownego wejścia na wagę ?
Czy będą dozwolone tak zwane "slicery" i gilotyny ?
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Zmieściłeś się cenowo bez problemu :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Jak z tym moim siadaniem na tylku? ;)



W dogrywce rozstrzygac będzie rzut lub obalenie, jeśli jesteś dobry w parterze masz 5minut na to żeby to udowodnić.. ...

Jak bedziesz uciekał na dupe w dogrywce sędzia Cię ukarze przyznając punkt przeciwnikowi.

Generalnie chodzi o szybkie rozstrzygnięcie tak by sędzia nie musiał sam podejmować oceny kto był lepszy.

Jeśli jeden z drugim w ciągu pięciu minut nie potrafi przeprowadzić akcji to jaka jest szansa czy gwarancja, że przeprowadzi ją w dogrywce ?

Jeśli jeden drugiego rzuci lub obali w dogrywce to chociaż tym będzie lepszy..i będzie można na niego wskazać jako lepszego...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

A właśnie, jakim system zawodów będzie, turniejowy, repasaże ?



W zależności ile będzie ludzi ...a ile będzie nie mam pojęcia :(
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

....czy w razie czego jest możliwość ponownego wejścia na wagę ?
Czy będą dozwolone tak zwane "slicery" i gilotyny ?


Jeśłi chodzi Ci o zważenie się i dorabianie na szybko wagi to można pod warunkiem, że dasz rade się ostatecznie zważyć przed końcem czasu przewidzianego na wage.

W kategoriach wagowo wyższych od swojej można startować jak ktoś się czuje na siłach- oczywiście nie można odwrotnie :roll:

Slicery są dozwolone gilotyny nie ! Ze względu na wysokie pradopodobieństwo odniesienia kontuzji....i często problemu stwierdzenia czy rozróżnienia (w ocenie przez sędziego) duszenia od dźwigni na kręgosłup. - Bezpieczeństwo Priorytetem !.

Po prostu nie chcielibyśmy żeby po zawodach 30% musiało kończyć kariere albo chodzić w gorsetach przez pół roku.

:wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Puchary i medale są naprawde dopasione..

Ps Cinoslaw dorobiliśmy dzisiaj dodatkowy zamienny grawer na twój puchar z kat -60kg na Kat Open na wszelki wypadek... :wink:
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Yy ok, siadanie na dupie zabronione, rozumiem. Jak rozumiem - wciaganie do gardy tak samo, tak?

Pozdro
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Ale momencik :)

10. DOGRYWKA TRWA DO PIERWSZEGO SPROWADZENIA DO PARTERU ( TEN KTO WYKONA OBLAENIE LUB RZUT WYGRYWA)


Z tego wynika ze w punktach mozna miec nawet -10 czy -100 bo i tak trwa walka do pierwszego obalenia ;)
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Znaczy się można startować w dwóch kategoriach i więcej ?

I czy można startować z ochraniaczami na uszy ?
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Cinoslaw bedzie musial powalczyc jednak o ten puchar -60kg :P nie bedzie latwo hehe
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Yy ok, siadanie na dupie zabronione, rozumiem. Jak rozumiem - wciaganie do gardy tak samo, tak?

Pozdro


Za rzuty i obalenia nie ma punktów w czasie regulaminowym.!
Zgodzisz się chyba, że style graplingowe to nie tylko walka na ziemi ?
Więc ... jest to ukłon w strone tych którzy nie potrafią rzucać...


Pisałem już, że walke możesz zacząć od położenia się na glebie w dowolny sposób. Możesz nawet stanąć na rękach jak będziesz miał taką strategie ..


Ale w chwili gdy regulaminowy czas dobiegnie końca i ani ty ani twój przeciwnik nie przeoprwadziliście żadnej udanej akcji czy nie zdobędzie żadnego punktu (-bo np przytulicie się do siebie i będziecie leżeć przez 5minut w swych objęciach)- wtedy po skończonym czasie mamy zarządzić dogrywke w której będziecie się obejmować przez kolejne 5-10-15 minut ?

Taki przepis jest po to żeby poniekąd wymuszać aktywną walke a nie leżenie i czekanie aż drugi się zmęczy albo zaśnie... i żeby sędzia nie musiał drukować wyssanych z palca wyników.

Chłopie albo umiesz walczyć w parterze albo nie umiesz ? Jak umiesz to zakładam, że w 5 minut będziesz w stanie chociaż zdobyć punkt za utrzymanie 10sekund przeciwnika w trzymaniu.

W dogrywce zasada jest prosta kto kogo pierwszy wywróci ten wygrywa.

Jak będziesz unikał i uciekał kładąc się na ziemi żeby czasem Cię ktoś nie rzucił to najwyraźniej znaczyć dla sędziego będzie, że nie chcesz już dalej walczyć...

Cały regulaminowy czas byłeś pasywny a w dogrywce uciekasz od podjęcia walki jak to traktować ? Brak umiejętności ?

Co ma sędzia zrobić powiedzieć w dogrywce, że Ty nie umiesz rzucać a tamten umie to dogrywki nie będzie -i żeby było sprawiedliwie to On rzuci monetą kto jest lepszy ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Musze lecieć chłopaki. Nie wydziwajcie tylko przyjedźcie walczcie i wygrywajcie..

Bo za chwile zaczną padać pytania co bedzie w sytuacji kiedy jeden będzie przegrywał wysoko na punkty a przed końcem regulaminowego czasu na drugiego spadnie jupiter :roll:

Co do pytań o starty w różnych kategoriach jednocześnie to dowiecie się na miejscu ...bo nie wiem ile będzie ludzi...

Dodatkowej kategori Open nie będzie.
Chyba, że w którejś z wag nie będzie obsady to wtedy ta kategoria zmienia się w Open a Puchar zmienia grawer.
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Chyba sie troche zirytowales, zupelnie niepotrzebnie. Przepraszam za upierdliwe pytania, poprostu chcialbym wszystko wyjasnic zeby nie bylo zadnych niedomowien a pozniej zwiazanych z tym pretensji podczas walk. Swoja droga zakaz gilotyn wiele mi wyjasnil w zakresie sprowadzen ;)

Obiecuje ze jest to moje OSTATNIE pytanie: Jak w dogrywce jest traktowana latajaca balacha lub latajacy trojkat? Co jesli przeciwnik odklepie zawodnikowi robiacemu technike oraz co jesli zawodnikowi technika nie wyjdzie no i przez ta probe wyladuje na plecach?

Pozdro, no offence i stoickiego spokoju zycze :D

Edit:
A no to skoro musisz leciec to trudno, mniejsza z tym.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
petersonka -> nie martw się o dogrywkę, w rzutach dobry nie jestem, jeżeli trzeba będzie walczyć to skończę Cię wcześniej :P
  • 0

budo_pajonk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
czuje ze bedzie sporo zamieszania przez te przepisy. Całe szczecie ze moja ekipa częściej konczy walke wygrywając przed czasem niż na punkty :D
  • 0

budo_petersonka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Cinoslaw - To moj kolega bedzie walczyl w twojej kategorii, nie ja. On tez najczesciej konczy walki przed czasem :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

.... Jak w dogrywce jest traktowana latajaca balacha lub latajacy trojkat? Co jesli przeciwnik odklepie zawodnikowi robiacemu technike oraz co jesli zawodnikowi technika nie wyjdzie no i przez ta probe wyladuje na plecach?


Jak założysz latającą dźwignie to wygrywasz.
Jak gość Ci odklepie w sójce to też wygrywasz.
Jak upadniesz sam na mate po nie udanej akcji a nie będzie to akcja skontrowana to nic się nie dzieje sędzia przerywa i zaczynacie od nowa.

Wydaje mi się, że takie rzeczy są oczywiste.



Cinoslaw - To moj kolega bedzie walczyl w twojej kategorii, nie ja. On tez najczesciej konczy walki przed czasem :)


A z czystej ludzkiej ciekawości w jakiej ty będziesz wadze ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024