Skocz do zawartości


Zdjęcie

GRAPLING KONFRONTACJA 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Troszkę późno dajecie znać. Informacja o zawodach na tydzień przed imprezą...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Hmm chyba nie skumalem ostatniej rzeczy :D
Chodzi mi o to: jest dogrywka, pan X kompletnie nie umie obalac, ale dobrze walczy z plecow, plan ma taki zeby skonczyc goscia lub go przetoczyc do "trzymania" wiec od razu wciaga do gardy lub sobie siada na tylku. Co sedzia na to?

Pozdro


Powiem Ci że zabiłeś mi klina :oops:

Logicznym wydaje się, że sędzia nie powinien ingerować w takiej sytuacji gdyż są to zawody Ne Waza... Hm

To bardzo dobre pytanie. Dobrze że zostało zadane teraz a nie podczas sytuacji...
Pozwole sobie odpowiedzieć na nie jutro po konsultacji....

Pozdrawiam.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Troszkę późno dajecie znać. Informacja o zawodach na tydzień przed imprezą...



Przepraszam ale to pierwsza taka impreza i organizacyjnie było sporo kłopotów....

Trzeba było pozyskac środki na organizacje a i do wczoraj właściwie lokalizacja nie była na 100% pewna ze względu na inne imprezy.

W intencji było zapewnienie odpowiednich warunków na nowoczesnym obiekcie a nie na jakimś podrzędnym, stąd opóźnienie bo w zasadzie do wczoraj trwał spór co się kiedy i gdzie odbędzie....-pierdolona polityka :roll:

Z racji zaś tego, że zawody nie są w zamyśle komercyne lepiej było narazic się na niską frekwencje niż na kompromitacje w pierwszej odsłonie :?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Pisalem pytanie gdy ty pisales te przepisy :)

Czy jesli kogos dosiadę i bede go trzymał przez cała walkę na dole to dostanę 30 punktów?


Dopiero teraz przeczytałem...więc odpowiadam.

Nie! .... dostaniesz 1 pkt ale możesz go trzymać w dosiadzie przez całą walke.
Jak zmienisz trzymanie na inne to dostaniesz kolejny.

Ale najlepiej dążyć do bezdyskusyjnego poddania oponenta, aczkolwiek taktyka jest dowolna.
Jeśli ktoś nie potrafi wyjść z trzymania(bardzo nie korzystnej dla niego pozycji) i przejśc do odensywy to jego problem.

W każdej innej poza spotrtowej realnej walce przez takie umiejętności kontroli miał byś zagwarantowane zwycięstwo więc i tutaj niech stanowi to kryterium ..
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009



100 startujących = 5000tyś do równego podziału między najlepszych.. :P


WOW !

5000tyś = 5 milionów

niezła pula do podziału :!: 8)


Oczywiście czeski błąd. :oops:

Jeśl starotwe jest 50zł a będzie 100startujacych nagroda dla nalepszego w wadze wyniesie 1tyś=1000zł

Oczywiście jeśli strtujących bedzie więcej to nagrody wprost proporcjonalnie wzrosną.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Troszkę późno dajecie znać. Informacja o zawodach na tydzień przed imprezą...

Zgadzam się z przedmówcą ...

Do tego data nietrafiona wogóle ... już od dawna na ten termin jest zapowiadany -> XI grand prix KOBYŁKA 2009 -> i kto ma startować to uda się raczej tam, a szkoda bo chętnie bym wystartował i tu.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Troszkę późno dajecie znać. Informacja o zawodach na tydzień przed imprezą...

Zgadzam się z przedmówcą ...

Do tego data nietrafiona wogóle ... już od dawna na ten termin jest zapowiadany -> XI grand prix KOBYŁKA 2009 -> i kto ma startować to uda się raczej tam, a szkoda bo chętnie bym wystartował i tu.

http://www.forum-kul...showtopic=92515
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
SoS czytałem info i musisz mi uwierzyć że mam rację ...
Ale jak zamierzasz się kłócić to przeczytaj w tamtym temacie dalsze posty :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
kłócić? a skąd, mi to lotto bo wybieram się na pp do konina a nie na jakieś "last minute"(nie odnosi się to do kobyłki) :wink: `
  • 0

budo_emerka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

Czy jesli kogos dosiadę i bede go trzymał przez cała walkę na dole to dostanę 30 punktów?

jak definiuje się trzymanie? Czy ten trzymany (na dole czy na górze?) bardzo sie miota to jest trzmany czy nie? Co trzeba trzymac, żeby 'trzymac'? Czy wystarczy rekę czy może coś wiecej?
Czy jesli osoba trzymana będzie notorycznie uciekac za matę w czasie poniżej 9 sekund to co wtedy? Przeciez wykazała sie umiejętnościami pływackimi a nie z zakresu sportów walki


:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
tak no szkoda że koledzy termin dublują, ale widocznie mają wnosie innych i ich dylematy ;)

tak poprosiłam by w pierszym poście o zawodach w Kobyłce - zmienić datę bo myli i nie każdy czyta kolejne posty (bez żadnych aluzji do kogokolwiek - też tak czsem mam a potem :oops: )
pozdrawiam
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

tak no szkoda że koledzy termin dublują, ale widocznie mają wnosie innych i ich dylematy ;)


Jeśli o mnie mowa to przepraszam. Nie miałem pojęcia, że organizujesz zawody bo zwyczajnie nie interesowałem się kalendarzem iprez.

Nie chce żeby ktoś myślał że próbujemy tu konkurować lub komuś coś odbierać.

Po prostu zorganizowaliśmy zawody i tyle... jeśli Ktoś akurat nie ma co robić a lubi się poturalać to zapraszam.


Niestety z uwagi na różne (jak zwykle na pierwszy raz) nie brane wcześniej pod uwage problemy nie mogliśmy podać daty zawodów wcześniej.

Zawody nie są komercyjne i nie liczymy na zysk więc nie namawiam specjalnie do wzięcia udziału.

W zamyśle miała to być konfrontacja styli pokrewnych.

Niestety z uwagi na w/w problemy wszyscy zostali poinformowani na ostatnią chwile i będąc odpowiedzialnym odpuściłem sobie poromocje zawodów jako, że można się będzie zmierzyć z tym czy z tamtym...

Ale jakiś tam nakład pracy i pieniędzy na nie poszedł więc po prostu zapraszam każdego....który w tym terminie nie miał innych planów startowych a ma ochote się po ciorać.. o dopasiony Puchar :D


Ps nagrody finansowe nie są chwytem marketingowym tylko próbą podniesienia poziomu a przez to i prestiżu zawodów.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
spokojnie nasze zawody rozgrywane po raz 11 w kwietniu ;) też nie są komercyjne nagrody zawsze "bogate", i poziom dość wysoki ale to bardziej zależy od startujących niż od organizatora. a chodzi o to że fajnie móc pojechać sobie raz tu raz tam się pokulać a tak trzeba wybierać i tyle.
pozdrawiam
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
No właśnie do Kobyłki zgłoszenie wysłałem choć będzie trochę borykania z transportem, nie ukrywam że do Będzina miałbym o wiele łatwiej, Bogumil jak to wygląda od twojej strony, będą jacyś zawodnicy w senior -60 kg ? :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

..... chodzi o to że fajnie móc pojechać sobie raz tu raz tam się pokulać a tak trzeba wybierać i tyle.


Jeśli chodzi o terminy to ZAWSZE jest tak, że w tym czasie są inne zawody.

Swego czasu zastanawiałem się nawet czy ktoś tym ręcznie nie steruje bo zbieżność dat rangi pokrewnych dyscypliun do danych zawodów jest zawsze ... :roll: niebywała.


Cieszę się że ...

.....fajnie móc pojechać sobie raz tu raz tam się pokulać.

i że to jest cały problem -zbieżność dat z uwagi na chęć wystartowania i Tu i Tu.
PRAWDZIWY SPORTOWY DUCH 8)

Obiecuje, że kolejnym razem zapytam o optymalny dla wszytkich termin zanim zrobie cokolwiek :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

No właśnie do Kobyłki zgłoszenie wysłałem choć będzie trochę borykania z transportem, nie ukrywam że do Będzina miałbym o wiele łatwiej, Bogumil jak to wygląda od twojej strony, będą jacyś zawodnicy w senior -60 kg ? :)


Wiesz, może zabrzmi to dziwnie....ale nie wiem, :D

Zaproszenia poszły do różnych klubów....z różnych pokrewnych dyscyplin..

ale nie prowadze rejestracji przed .... więc nie chce Cię wporwadzić w błąd.

Kto będzie chciał to przyjedzie.


Np kolega z Kadry JJ zadał mi to samo pytanie.
Bo ma dzien wcześniej zawody w Maribor a w niedziele rano będzie juz w kraju i chciał by wystartowac ale na pewno będzie zjebany...i prosił żeby wpisać go na liste startową ale nie wie czy da będzie w stanie startnąć i nieczego nie obiecuje.


Tak czy siak jak miałbyś nie jechać to przyjeź do nas. W najczarniejszym scenariuszu nie bedziesz miał nikokgo w wadze :D a puchar weźmiesz...

W myśl zasady, że Ty przyjechałeś i byłeś gotowy walczyć a że nikt nie podniósł rękawicy......
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Może są i tacy co by się na to skusili jednak będą to może pierwsze zawody i nie ukrywam że chciałbym się pokulać i sprawdzić pośród reszty a tak to w zasadzie puchar przypominałby mi tylko o tym że nic na tym turnieju nie osiągnąłem ...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009

...a tak to w zasadzie puchar przypominałby mi tylko o tym że nic na tym turnieju nie osiągnąłem ...


I to są wartości które cenie w życiu najbardziej.
Cinoslaw

>Respect :!:


Tak jak juz mówiłem jestem odpowiedzialny i nieczego nie gwaranatuje a moge jedynie zakładać
Jeśli jednak miałbyś siedzieć w domu to przyjedź, w dowód uznania zapłace za Ciebie startowe.
Najwyżej na prędce zrobimy kategorie otwartą o ten puchar, jak wygrasz to już będzie coś.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Hmm ... przemyślałem sprawę i udam się do Będzina, z Częstochowy to rzut beretem a bardzo ułatwi mi transport, do Warszawy miałem jechać ale musiałbym dużo czasu poświęcić na dojazd/przyjazd, no i jeszcze problem z noclegiem.

Ale liczę w razie czego na tą kategorię Open :) Już nie mogę się doczekać jak -60 kg będzie robił balachę -100 kg a ten będzie machał ręką chcąc mnie strzepnąć :P
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: GRAPLING KONFRONTACJA 2009
Na zawodach będziemy ze stoiskiem ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]), gdzie będzie można kupić sporo sprzętu przydatnego do treningów. Do tego będzie można kupić świetne koszulki, stworzone specjalnie na zawody... po prostu mucha nie siada, niesamowity wzór :!:
P.S. Oczywiście oprócz nagrody pieniężnej, będzie kilka nagród rzeczowych :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024