Skocz do zawartości


Zdjęcie

rower a bezplodnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

rower a bezplodnosc
Czy jest to jedynie problem zawodowcow czy rowniez amatorzy jazdy na 2 kolkach, ktorzy poswiecaja mniejsza ilosc czasu i jezdza mniej intensywnie maja ten problem?
Najbardziej bylbym ciekaw czy ktos z was zna takie przypadki z wlasnej autopsji lub w gronie znajomych kolarzy, u ktorych stwierdzono ten problem?
Wiadomo, ze jadra kolarzy narazone sa na mocne przegrzania, czego powodem jest obcisle ubranie i czesciowy nacisk na nie.
Zrobiono nawet specjalne badania i sprawdzano termicznie roznice temperatur przed jazda i zaraz po niej, gdzie najbardziej intensywna temperatura po treningu gromadzila sie wlasnie w okolicach intymnych.
Podobno czesta jazda na rowerze powoduje wzrost o 50 procent ryzyka bezplodnosci u mezczyzn (opinia fachowca).
Zmartwil mnie ten fakt, gdyz jestem wielbicielem 2 kolek i zastanawiam sie nad tym ile jest w tym mitu a ile prawdy.
Moze ktos zna ten temat i moglby wrzucic fachowe "3 grosze"?


pozdrawiam
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
ja zawsze jezdzilem i sie tym nie przejmowalem. Jedyne co zrobilem bo zazwyczaj jezdze na lekkich twardych siodlach i poprostu po dlugiej jezdzie bolaly mnie jajka to kupilem sobie to siodlo z wyciecia i musze przyznac ze problem minal:)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc

ja zawsze jezdzilem i sie tym nie przejmowalem. Jedyne co zrobilem bo zazwyczaj jezdze na lekkich twardych siodlach i poprostu po dlugiej jezdzie bolaly mnie jajka to kupilem sobie to siodlo z wyciecia i musze przyznac ze problem minal:)



A dzieci masz albo sie starasz o nie?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
niee ale w przyszlosci chciabym miec ;)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc

niee ale w przyszlosci chciabym miec ;)


To w takim razie skad masz pewnosc, ze wszystko u Ciebie jest w porzadku? Zapewne nie robiles badania nasienia, a ja sie pytam tych ktorzy maja wiedze na ten temat i chca sie nia podzielic, a nie tych ktorzy jezdza na rowerze i twierdza teoretycznie, ze wszystko jest "ok".
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
Spotkałem się z kilkoma zapalonymi kolarzami, którzy mają dzieci. Ale sam się tym nie interesuję, nie wiem na ile ryzykowne jest intensywne jeżdżenie, ale wg mnie amatorska jazda nie powinna sprawiać problemów. Załatw sobie siodło z wycięciem, to powinno pomóc.

btw równie dobrze mozna się przywalić do komórek i innego śmiecia wysyłającego promieniowanie elektromagnetyczne, ono też powoduje zwiększone ryzyko bezpłodności u mężczyzn.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
mam sporo znajomych kolazy ktorzy jezdza w klubach. Jeden jezdzi juz 8 lat i niedawno bo rok temu urodzilo mu sie dziecko. Bardziej bym sie przejmowal chyba informacja ze jest zwiekszona zagrozenie rakiem prostaty niz bezplodnoscia. Myslisz ze maratonczycy nie maja podniesionej temperatury w okolicach jader?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc

mam sporo znajomych kolazy ktorzy jezdza w klubach. Jeden jezdzi juz 8 lat i niedawno bo rok temu urodzilo mu sie dziecko. Bardziej bym sie przejmowal chyba informacja ze jest zwiekszona zagrozenie rakiem prostaty niz bezplodnoscia. Myslisz ze maratonczycy nie maja podniesionej temperatury w okolicach jader?



Mysle, ze nie po nie maja pod krokiem siodelka, z reszta kolarze zakladaja tzw. "pampersy", ktore stanowia istotny komfort w trakcie jazdy, niestety nie idacy w parze z dobra "oddychalnoscia".
Biegacze przeciez czesto zakladaja obszerne, przewiewne spodenki, wiec problem znika, chociaz sam znam przypadki, kiedy biegaja w obcislych getrach, ale bez pampersowej wkladki i bez uciskajacego siodelka, wiec klima jakotako funkcjonuje :-)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
co to za patent z tym wycieciem w siodelku.ja mam takie i watpie zeby czyje kolwiek kule tamtedy przelozyc.niezdatne jak to musi wygladac,nawet nie moge sobie wyobrazic.ze ni by co? kule dyndaja pod siodelkiem :roll:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
Dołączona grafika 8)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc

co to za patent z tym wycieciem w siodelku.ja mam takie i watpie zeby czyje kolwiek kule tamtedy przelozyc.niezdatne jak to musi wygladac,nawet nie moge sobie wyobrazic.ze ni by co? kule dyndaja pod siodelkiem :roll:


loool xD
To po prostu działa jak wywietrznik w kasku- kule bezpiecznie schowane w pampersie ;]
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
siodelko na obrazku daje mi obraz sprawy.
w moim siodelku jest troche mniejsza szczelina.takiego jeszcze nie widzialem :oops:
niewiem czy bym ryzykowal jazde na takim.te 2 wystajace w poziomie bolce,osobliwie wplywaja na moja wyobraznie.
coz albo jezdzic na takim z mozliwoscia rozprucia,albo bez szczeliny i powolne ugniatanie.
mysle ze jazda na rowerze nie ma wplywu czy bedzie mozna miec dzieci czy nie,wydaje mi sie ze te wsztstkie pampersy i szczeliny w siodelkach sa po to aby nie ugniatac sobie prostaty.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc

siodelko na obrazku daje mi obraz sprawy.
w moim siodelku jest troche mniejsza szczelina.takiego jeszcze nie widzialem :oops:
niewiem czy bym ryzykowal jazde na takim.te 2 wystajace w poziomie bolce,osobliwie wplywaja na moja wyobraznie.
coz albo jezdzic na takim z mozliwoscia rozprucia,albo bez szczeliny i powolne ugniatanie.
mysle ze jazda na rowerze nie ma wplywu czy bedzie mozna miec dzieci czy nie,wydaje mi sie ze te wsztstkie pampersy i szczeliny w siodelkach sa po to aby nie ugniatac sobie prostaty.


A jednak jazda na rowerze ma wplyw na to czy mozna miec dzieci.
Wzrasta ryzyko bezplodnosci o 50 procent u mezczyzn, no chyba, ze androlog badajacy te przypadki wsrod kolarzy i wystawiajacy wnioski sie pomylil.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
okej ,ja sie nie spieram.a czym to ryzyko jest zpowodowane?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
Masz chociażby w pierwszym poście, że m.in przegrzewanie się jajek, a jak wiadomo to nie jest to zbyt korzystne dla naszej płodności.Gdzieś też czytałem, że dużo zdrowiej dla facetów jest chodzić w bokserkach niż w slypach :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc

androlog badajacy te przypadki wsrod kolarzy i wystawiajacy wnioski

Jeśli ten androlog rzeczywiście bada, to pewnie też publikuje wyniki badań. Jeśli znasz jego nazwisko, to szybko możesz sprawdzić czy nie ściemnia. Np. tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu są np. całkiem świeże badania dotyczące płodności sportowców zajmujących się sportami wytrzymałościowymi. Poza odrobinę gorszymi parametrami w okresie startów, żadnego trwałego pogorszenia płodności nie zaobserwowano.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jedna z duńskich firm od kilkunastu lat sprzedaje siodełka o dziwnych kształtach, opierając strategię marketingową na strachu Duńczyków (a w Danii na rowerze jeździ prawie każdy i to przez cały rok) przed bezpłodnością. Gdy znajomy chciał wybrać sobie ich jako przypadek do opisania w pracy dyplomowej, odmówili, a jak się później okazało, żaden z duńskich duńskich instytutów zajmujących się urologią i dziedzinami pokrewnymi nie miał z nimi nigdy kontaktu.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc

Spotkałem się z kilkoma zapalonymi kolarzami, którzy mają dzieci.

Nie wiadomo, czy ich. :)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
jesli temperatura w wewnatrz jader sie zwieksza w wyniku rozgrzania ciala a nie w wyniku czynnika mechanicznego,ktory jest najmniej prawdopodobny bo w skutek ktorego doszlo by do przetarcia worka,to organizm sam reguluje i daje sygnal w razie jakiejs nieprawidlowosci co skutkuje stanem zapalnym.nie wydaje mi sie zeby przeciazenia temperatury byly tam tak wielkie zeby szkodzily materialowi :D jesli to w ogole jest prawda z ta bezpolodnoscia od pedalowania to szukalbym przyczyny glebiej :oops:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
z tego co wiem to w mosznie temperatura jest tylko 3 stopnie mniejsza niz temepratura naszego ciala i jest to dla plemnikow podobno dosc znaczna roznica ;)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: rower a bezplodnosc
siedzi sie czasem w saunie sporo czasu,czy w bardzo goracej wodzie i jakos bialka nie scina.
moze badania robili ludziom z terytori na ktorych wiekszosc czasu panuje niska teperatura i tamtym faktycznie zszokowalo organizm.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024