Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
Witam.

Sprawa nr 1 - sauna

Kiedys dosyc dlugo walczylem z zapaleniem barku. Czy korzystanie z sauny moze przyczynic sie do powrotu tego zapalenia? Chodzi o to czy tak drastyczne podnoszenie temperatury ciala nie sprzyja odnowienia kontuzji w postaci zapalenia.

Sprawa nr 2 - suplementacja

Moj cykl wyglada tak

Jablczan kreatyny
ZMA
Omega 3
Multi sport
Zen-szen
Animal Flex

Problem polega na tym ze jestem w polowie cyklu. Tylko ze zaczela mnie bolec watroba. Nigdy czegos takiego nie mialem. Bol przychodzi co drugi, trzeci dzien. Jest tak dokuczliwy ze nie moge cwiczyc. Zastanawiam sie czy suplementacja moze byc tego przyczyna. Jest to moj pierwszy taki cykl. Wczesniej spozywalem same witaminy i omega 3 i problemu nie bylo. Odpuscic sobie jak narazie suplementacje?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
Jesteś pewien, że to wątroba? Sporo flaków mamy ;]
Jeśli tak, to proponuję spasować i wykryć jaki konkretnie suplement przyprawia Cię o ból- np. rozwal cykl i stosuj po jednym, albo dwa, tylko po to, żeby sprawdzić, który jest winny. Nie ignoruj tych objawów. Jak już odkryjesz, który- spróbuj powrócić do suplementacji i patrz co będzie.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
Zmieniłem nazwę tematu. "Dwie sprawy" - nic nie mówią użytkownikom forum.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
o ile sie nie myle, zapalenie miesni/stawow ma niewiele wspolnego z temperatura, wiec raczej bym sie nie martwil.

co do watroby. dziwne, ze boli cie co 2-3 dni, skoro suplementacje masz stala (juz myslalem, ze jestes na prawdziwym cyklu, a ty po prostu bierzesz kreatyne :P ). z tej listy to jedynie ta multi i animal moze miec dawki, ktore moglyby cos zrobic.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
Mnie po Żeń Szeniu bolała wątroba, nie wiem dlaczego, lekarz też nie wiedział. Może to o to chodzi.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
Jeżeli już nie masz zapalenia barku to możesz śmiało chodzic na saunę. Co do wątroby pójdź do lekarza i niech wypisze skierowanie na badania krwi ewentualnie USG lepiej sprawdzic czy z wątrobą wszystko jest ok bo ten ból może miec jakaś inną przyczynę niezwiązaną z suplementami.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby

o ile sie nie myle, zapalenie miesni/stawow ma niewiele wspolnego z temperatura, wiec raczej bym sie nie martwil.

Sprawa nie jest taka prosta. Temperatura ma silny wpływ na proces zapalny. Istnieje szereg wspólnych elementów procesu zapalnego i reakcji organizmu na podwyższoną temperaturę. Hipertermia nasila reakcję zapalną, hipotermia ją zmniejsza. Proces zapalny może też wywołać podwyższenie temperatury ciała. To wszystko oznacza, że związek między zapaleniem, również zapaleniem stawów a temperaturą istnieje, ale też nie odpowiada na pytanie zadane przez Snifflesa.

Jeśli jednak Sniffles nie ma aktualnie żadnego przewlekłego zapalenia, to sauna pewnie nie zaszkodzi.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
ogolnie chyba sauna jest dobrym sposobem na regeneracje, no i ogolnie sauna nie polega na podwyzszania temperatury ciala tylko naprzemiennym podwyzszaniu i schladzaniu, (jak czasem patrze jak ludzie korzystaja z sauny - wchodza siedza 20 min, wychodza tylko potem poza nie polewaja sie zimna woda, a potem sie dziwia ze nie moga zasnac i boli ich glowa, to mi sie az plakac chce )

Slava
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
Prorock, czyli lepiej stawy przechładzać w czasie zapalenia? 8O Bo ja zawsze używałem żele, maści i do ciepełka. Możesz bardziej sprecyzować jak to jest?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby

Prorock, czyli lepiej stawy przechładzać w czasie zapalenia? 8O Bo ja zawsze używałem żele, maści i do ciepełka. Możesz bardziej sprecyzować jak to jest?

To wszystko zależy co, komu, kiedy, jak i gdzie. Jednak schładzanie to chyba podstawowa metoda (jeśli nie ma przeciwskazań).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby

To wszystko oznacza, że związek między zapaleniem, również zapaleniem stawów a temperaturą istnieje, ale też nie odpowiada na pytanie zadane przez Snifflesa.

Jeśli jednak Sniffles nie ma aktualnie żadnego przewlekłego zapalenia, to sauna pewnie nie zaszkodzi.

tzn wiesz o co mi chodzilo; zapalenie nie jest wywolane przez wysoka temperature, tylko przeciazenie miesni/stawu/sciegna, ktore, owszem, prowadzi do podwyzszonej temperatury. zle sie wyrazilem.
na wszelkie przeciazenia/naciagniecia oficjalna metoda jest RICE: odpoczynek, lod, kompresja i podniesienie do gory (np nogi na krzeslo).
jak mialem achillesa to chlodzilem lodem, troche pomagalo.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna a zapalenie barku + suplementacja a ból wątroby
Dzieki za odpowiedzi.

Od czasu do czasu bolowi towarzyszy takie jakby bulgotanie. Z watroba nic nie mam bo niedawno mialem robiony szereg szczegolowych badan do sluzb mundurowych. Wszystko gra. Wogole nigdy nie mialem takich problemow. Pojawily sie one ostatnimi czasy przy suplementacji.
Kiedys raz stowalem ta kreatyne co teraz i wiem ze to nie od tego. Omega 3 jadlem juz dawno i tez wszystko gralo.
Moze poprostu jest tego za duzo i watroba nie wyrabia?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024