Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
395 odpowiedzi w tym temacie

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

tak wynika z przepisów wedle których rozgrywane są zawody BJJ.


start w kategorii odpowiedniej do posiadanego pasa tez jest przepisem BJJ
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

no cóż, w takim razie jak ktoś ma biały pasek a nie jeździ na seminaria/obozy i z tego względu zostaje z białym pomimo, że poziomem już dawno poszedł do przodu...


Ale taka osoba ma chyba swojego trenera? ćwiczy w jakimś klubie? wiec skoro ktoś ma biały pas i jest zajebistym zawodnikiem, który leje wszystkich w klubie i na zawodach a trener nie daje mu wyższego stopnia to chyba najwyższy czas zmienić trenera.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009



tak wynika z przepisów wedle których rozgrywane są zawody BJJ.


start w kategorii odpowiedniej do posiadanego pasa tez jest przepisem BJJ


czy w przepisach jest zapis mówiący dosłownie o ZAKAZIE walk w wyższej dywizji ?
jeśli tak to przepisy BJJ nie idą w parze z duchem sportu.
poza tym co w takim razie z uregulowaniem startów zawodników z czanrymi pasami w judo, którzy są 'białasami' w BJJ ?

pzdr
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

no cóż, w takim razie jak ktoś ma biały pasek a nie jeździ na seminaria/obozy i z tego względu zostaje z białym pomimo, że poziomem już dawno poszedł do przodu...


Ale taka osoba ma chyba swojego trenera? ćwiczy w jakimś klubie? wiec skoro ktoś ma biały pas i jest zajebistym zawodnikiem, który leje wszystkich w klubie i na zawodach a trener nie daje mu wyższego stopnia to chyba najwyższy czas zmienić trenera.


hehe... piszesz jakby BJJ było sportem narodowym Polaków, i klubów było tysiące.
poza tym nie wiem skąd nagle w BJJ to przekleństwo 'koloru', zarezerwowane dla bardziej tradycyjnych i uduchowionych SW.
dobrze wiemy że paski są przyznawane uznaniowo. jeden dostaje za frekwencje i staż, drugi za wyniki w zawodach, trzeci bo wypada, a czwarty bo załatwił sprzęt na siłownie. są też zawodnicy, dla których kolor materiału, którym przewiązuje się kimono, ma znaczenie drugorzędne i dlaczego tacy zawodnicy mają być dyskryminowani przez asportowy przepis.

pzdr
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

no cóż, w takim razie jak ktoś ma biały pasek a nie jeździ na seminaria/obozy i z tego względu zostaje z białym pomimo, że poziomem już dawno poszedł do przodu...


Ale taka osoba ma chyba swojego trenera? ćwiczy w jakimś klubie? wiec skoro ktoś ma biały pas i jest zajebistym zawodnikiem, który leje wszystkich w klubie i na zawodach a trener nie daje mu wyższego stopnia to chyba najwyższy czas zmienić trenera.

Nie, nie każdy klub w Polsce ma czarny pasek jako trenera i nie każdy trener może nadawać paski.
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009



tak wynika z przepisów wedle których rozgrywane są zawody BJJ.


start w kategorii odpowiedniej do posiadanego pasa tez jest przepisem BJJ


czy w przepisach jest zapis mówiący dosłownie o ZAKAZIE walk w wyższej dywizji ?
jeśli tak to przepisy BJJ nie idą w parze z duchem sportu.
poza tym co w takim razie z uregulowaniem startów zawodników z czanrymi pasami w judo, którzy są 'białasami' w BJJ ?

pzdr


Ani na mistrzostwach świata ani europy nie można startować w wyższej kategori
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

no cóż, w takim razie jak ktoś ma biały pasek a nie jeździ na seminaria/obozy i z tego względu zostaje z białym pomimo, że poziomem już dawno poszedł do przodu...


Ale taka osoba ma chyba swojego trenera? ćwiczy w jakimś klubie? wiec skoro ktoś ma biały pas i jest zajebistym zawodnikiem, który leje wszystkich w klubie i na zawodach a trener nie daje mu wyższego stopnia to chyba najwyższy czas zmienić trenera.

Nie, nie każdy klub w Polsce ma czarny pasek jako trenera i nie każdy trener może nadawać paski.


Alliance nie ma trenera, który może nadawać pasy?
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

no cóż, w takim razie jak ktoś ma biały pasek a nie jeździ na seminaria/obozy i z tego względu zostaje z białym pomimo, że poziomem już dawno poszedł do przodu...


Ale taka osoba ma chyba swojego trenera? ćwiczy w jakimś klubie? wiec skoro ktoś ma biały pas i jest zajebistym zawodnikiem, który leje wszystkich w klubie i na zawodach a trener nie daje mu wyższego stopnia to chyba najwyższy czas zmienić trenera.


hehe... piszesz jakby BJJ było sportem narodowym Polaków, i klubów było tysiące.
poza tym nie wiem skąd nagle w BJJ to przekleństwo 'koloru', zarezerwowane dla bardziej tradycyjnych i uduchowionych SW.
dobrze wiemy że paski są przyznawane uznaniowo. jeden dostaje za frekwencje i staż, drugi za wyniki w zawodach, trzeci bo wypada, a czwarty bo załatwił sprzęt na siłownie. są też zawodnicy, dla których kolor materiału, którym przewiązuje się kimono, ma znaczenie drugorzędne i dlaczego tacy zawodnicy mają być dyskryminowani przez asportowy przepis.

pzdr


  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
ehh zmierzasz w złą stronę... ja swój pasek dostałem na obozie tego lata, wcześniej jednak nie było okazji(seminaria etc.) aby to się stało więc miałem biały pasek. Na MP w białych miałem 2 miejsce, trenowałem sobie ... aż do czasu Ligi Bjj i poziom poszedł do przodu więc twoim zdaniem powinienem był startować nadal w białych pomimo, że się rozwinąłem i pomimo, że de facto na lidze i pp skończyłem na podium? :roll:
Dopiero tego lata dostałem niebieski na obozie, jednak jeśli coś by mi wypadło i bym nie mógł jechać to nadal bym niebieskiego nie miał... i co, kolejne mp w białych, tak?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Ani na mistrzostwach świata ani europy nie można startować w wyższej kategori

i tu pytanie, które zawsze jest zadawane w takiej sytuacji: czy mamy robić coś tylko dlatego, że tak robią Brazylijczycy?
podobnie było ze startami "czarnych" judoków w białych, z repasażami itd zmianami jakie pojawiały się stopniowo na krajowych zawodach.

zawody są dla ludzi przecież... OK, 2 dywizje w górę to przesada, ale czemu doświadczony biały nie może bić się w niebieskich, a niebieski w purpurach? takie zachowanie jest przecież wybitnie sportowe a decyzja powinna należeć do zawodnika i jego trenera.
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Panowie to są Mistrzostwa Polski nad którymi patronat obejmuje Polska Federacja BJJ na chwile obecną jeszcz działająca w formie koalicji. Jeżeli chcemy współpracować z CBJJ i innymi organizacjami światowymi w dziedzinie BJJ musimy działać według zasad przez nich ustalonych.
Na oficjalnych zawodach judo w Polsce przepisy są narzucone przez Europejską Unie Judo lub Międzynarodową Federacje Judo tak też jest w innych dyscyplinach.
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby na Perfect Harmony Cup, Lidze BJJ czy innych mniejszych zawodach organizatorzy ustalili sobie drobne zmiany, natomiast Mistrzostwa Polski i Puchar Polski będą zawodami oficjalnymi i robionymi według przepisów światowych federacji.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Puchar Polski będą zawodami oficjalnymi i robionymi według przepisów światowych federacji.


czyli jedne z najfajniejszych zawodów, na których były repasaże, walki o trzecie miejsce, możliwość startowania w dwóch dywizjach, a więc naprawdę organizacja DLA i POD zawodników pójdą się paść tylko dlatego, żeby móc powiedzieć, że rozgrywamy je pod egidą CBJJ ? przecież to absurd jakiś. po raz kolejny biurokracja zabija fajną inicjatywe.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009


Ani na mistrzostwach świata ani europy nie można startować w wyższej kategori

i tu pytanie, które zawsze jest zadawane w takiej sytuacji: czy mamy robić coś tylko dlatego, że tak robią Brazylijczycy?
podobnie było ze startami "czarnych" judoków w białych, z repasażami itd zmianami jakie pojawiały się stopniowo na krajowych zawodach.

zawody są dla ludzi przecież... OK, 2 dywizje w górę to przesada, ale czemu doświadczony biały nie może bić się w niebieskich, a niebieski w purpurach? takie zachowanie jest przecież wybitnie sportowe a decyzja powinna należeć do zawodnika i jego trenera.


100% racji

pzdr
  • 0

budo_shooters
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Dudu ma racje i nie dreczcie go juz. Jezeli komus zalezy na starcie w niebieskich to niech sie postara o ten niebieski pas, analogicznie w innych pasach.
jak ktos chce ciagle wygrywac w bialych niech wygrywa i nawet 10 lat. Zawsze to bedzie wygrana w bialych.
Traktujcie zdobycie pasa jak przepustke do walki z lepszymi.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Ani na mistrzostwach świata ani europy nie można startować w wyższej kategori


ponawiam swoje pytanie co z czarnymi paskami judo, którzy mają biały w BJJ ? zapewne nie jest to uregulowane w regulaminie BJJ. i co ? cofamy się do punktu, w którym doświadczony zawodnik judo wygrywa z początkującymi w białych ?
  • 0

budo_karkinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

ehh zmierzasz w złą stronę... ja swój pasek dostałem na obozie tego lata, wcześniej jednak nie było okazji(seminaria etc.) aby to się stało więc miałem biały pasek. Na MP w białych miałem 2 miejsce, trenowałem sobie ... aż do czasu Ligi Bjj i poziom poszedł do przodu więc twoim zdaniem powinienem był startować nadal w białych pomimo, że się rozwinąłem i pomimo, że de facto na lidze i pp skończyłem na podium? :roll:


o to powinieneś zapytać swojego trenera

Dopiero tego lata dostałem niebieski na obozie, jednak jeśli coś by mi wypadło i bym nie mógł jechać to nadal bym niebieskiego nie miał... i co, kolejne mp w białych, tak?


czy tak dużym problemem jest wręczenie paska na zawodach np. na podium? nie widzę koniczności jechania w tym celu na obóz
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

ehh zmierzasz w złą stronę... ja swój pasek dostałem na obozie tego lata, wcześniej jednak nie było okazji(seminaria etc.) aby to się stało więc miałem biały pasek. Na MP w białych miałem 2 miejsce, trenowałem sobie ... aż do czasu Ligi Bjj i poziom poszedł do przodu więc twoim zdaniem powinienem był startować nadal w białych pomimo, że się rozwinąłem i pomimo, że de facto na lidze i pp skończyłem na podium? :roll:


o to powinieneś zapytać swojego trenera

naturalnie, tak też było ale poprostu nie rozumiem tego ciągłego pieprzenia jak koń z klapkami na oczach, że jak masz biały to walczysz w białych i koniec

Dopiero tego lata dostałem niebieski na obozie, jednak jeśli coś by mi wypadło i bym nie mógł jechać to nadal bym niebieskiego nie miał... i co, kolejne mp w białych, tak?


czy tak dużym problemem jest wręczenie paska na zawodach np. na podium? nie widzę koniczności jechania w tym celu na obóz

no ale kto by go wręczył? zasada jest taka, że stopnie nadaje tylko czarny pasek ; ]
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009

Jeżeli chcemy współpracować z CBJJ i innymi organizacjami światowymi w dziedzinie BJJ musimy działać według zasad przez nich ustalonych.

w tej sytuiacji to rzeczywiście racja.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
jeszcze jedno pytanie: co z tymi, którzy nie mają pasa w bjj (tzn w ogóle nie trenują bjj, tylko coś mniej lub bardziej zbliżonego? też w białych?
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskusja o Mistrzostwach Polski BJJ 2009
Witam
1. Też uważam, że zawody są dla zawodników stąd zawsze starania by każdy mógł powalczyć w swojej i wyższej kategorii i repasaże. Stąd też z dużym żalem będę musiał dostosować się do rygorów "przysługujących" oficjalnym imprezom sportowym rangi MP i PP.

2. Ilość zawodów. Cóż od jakiegoś czasu zdaje się zauważać spadek ilości zawodów BJJ i Submission Fighting. Dlatego też rozumiem niedosyt i stąd starałbym się być wyrozumiałym dla tych, którzy chcą więcej powalczyć startując podczas jednych zawodów w więcej niż jednej dywizji.

3. Co do przyznawania pasków. Na PP w 2009 Przemysław Gnat - Drysdale Jiu-Jitsu (brązowy pas) promował zawodników, którzy wyróżnili się na zawodach stając na podium. Widząc to jak rozwija się Drystale Team w Polsce i jak do BJJ (starty w zawodach, sędziowanie, szkolenie sędziów, praca trenerska) podchodzi Przemek nie byłbym zdziwionym gdyby niedługo został promowany na czarny pas.

4. Karol Matuszczak - Strefa Walki Poznań, posiadając uprawnienia od Roya Harrisa do nadawania stopni BJJ, co jakiś czas organizuje egzaminy na stopnie BJJ. Nie liczcie na to, że płacąc zdacie, ale jeśli ktoś w klubie ma ograniczone możliwości uzyskania wyższego stopnia, może skontaktować się z Karolem, spytać kiedy będą następne egzaminy, jakie są wymagania i ze spokojem sumienia podejść do egzaminu.

5. Co do osób, cytat Magsa:"które nie mają pasa w bjj (tzn w ogóle nie trenują bjj, tylko coś mniej lub bardziej zbliżonego? też w białych?". Na chłopski rozum też w białych. Choć to powoduje jak zwykle zamieszanie. Bo czy to będzie oznaczało, że mamy wybierać najlepszych spośród swoich tzn. trenujących BJJ, czy konfrontować wszystkich chcących startować wg przepisów BJJ? Ja myślę, że trzeba podejść do tego w podobny sposób jak z Judo. Porównać i przyporządkować do danej kategorii w BJJ. Wiem, że to czasem trudne, ale chyba lepsze niż pozostawienie bez żadnej regulacji. Poza tym, daje się zauważyć zwiększanie ilości kategorii startowych w BJJ-cie więc zwiększają się jednocześnie możliwości przyporządkowania.

Pozdrawiam
Jacek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024