Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przejście z muay thai na karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_[iz]dziabol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Przejście z muay thai na karate
Witam

Przez dwa lata ćwiczyłem boks, a od 1,5 muay thai. Czy jest sens zacząć ćwiczyć karate? Muay thai jest jakby rozwinięciem boksu więc wcześniejsze umiejętności mi się bardzo przydały. Jak by to mogło być z karate? Czy musiałbym się uczyć wszystkiego od samego początku? Czy mógłbym użyć jakoś wcześniejszych umiejętności?

PS. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi podał jakiś fajny klub karate we wrocławiu:)

Pozdrawiam
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
Zależy "jakie" karate... :) Ale jeśli chcesz aby karate było "uzupełnieniem" twoich treningów boksu/taja to wiele nie skorzystasz, a całkiem prawdopodobne, że zaczniesz uczyć się złych nawyków.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
jeśli coś Kyokushin-pochodnego to w zasadzie przede wszystkim będziesz musiał zmienić nawyk uderzania w głowe :) Reszta rzeczy z Thaia napewno sie przyda.
Jest wiele ciekawych styli typu Sei-Budokai czy Shidokan gdzie bardzo wiele sie możesz nauczyć a techniki bokserskie i thai bokserskie są tam napewno bardzo pożyteczne.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
Jesli chodzi o Sei-Budokai to rzeczywiscie techniki bokserskie i tajskie mozna stosowac praktycznie w skali 1 do 1 :wink: Pozostaje kwestia przyzwyczajenia sie do malych rekawic i kaskow. ( w malych rekawiczkach trudno schowac sie za garda jak to czesto jest w Taju.) U nas inaczej pracuje sie w klinczu bo mozna rzucac, podcinac i wchodzic w nogi. Niestety nie ma klubu Sei-Budokai we Wroclawiu. Pozdrawiam serdecznie!
  • 0

budo_more
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kędzierzyn-koźle/wrocław
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
szkoda, że we wrocku nie ma sei-budokai, byłem raz na seminarce w kędzierzynie i zachęciłem się bardzo do tego, mogłem wykorzystać judo i muay thai. dobra formuła moim zdaniem, jak ktoś ma okazje to warto isc zobaczyc.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
dla mnie kyokushin kan jest wspaniała formą wielostylową ponieważ walczymy jak w boksie , a uderzamy jak muay thai do tego wspaniałe techniki z dźwigniami realnej samoobrony . Tego teraz np uczyli się najsi główni instruktorzy , którzy byli w Japonii u żródeł prawdziwego karate.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
More. Pewnie sie jeszcze nie raz zobaczymy. Pozdrawiam!
  • 0

budo_more
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kędzierzyn-koźle/wrocław
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
mam nadzieje, czekam tylko na termin seminarium w kędzierzynie, a na pewno przyjade, chyba, że bedzie we wrocławiu.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przejście z muay thai na karate
W Kedzierzynie zrobimy cos przy okazji egzaminu, wszystko zalezy od sensei Mirka, rzuca temat i juz jestem. Wiem ze Shihan tez juz jakis termin na Kedzierzyn zarezerwowal. Nie pamietam teraz dokladnie. Jesli bylby jakis sygnal z Wroclawia, to przyjezdzam i cwiczymy :!: . Prawdopodobnie w marcu zrobimy jakies seminarium w Tarnowie. Ale to jeszcze sie okaze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024