Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
457 odpowiedzi w tym temacie

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Kselos mam nowe pytania dla Ciebie. Czy skrócenie pozycji i ustawienie bardziej frontalne (jak w muay-thai np) , i co za tym idzie dążenie do zwarcia jest konieczne i nieodzowne do wygrania w stójce, i jak się to ma do parterowców? Czy w karate nie ma krótkich,podobnych pozycji?

Powiem jak jest w kyokushinie - wszystko zależy od zawodnika, niektórzy dążą do zwarcia, inni starają się trzymać dystans i uderzać "dłuższymi" technikami. Ostatnio bardzo popularna stała się też walka w dystansie "na wyciągnięcie ręki" - goście tacy tłuką głównie tsuki na chudan, czasem lowkick... To strategia prosta do bólu, ale może być irytująca dla przeciwnika(min. dla mnie) i wielu po prostu głupieje. :D Ale ci najlepsi potrafią operować dystansem i zmuszają przeciwnika do walki w niekorzystnych dla niego warunkach. Klucz do sukcesu leży nie w klinczu czy trzymaniu dystansu, a w umiejętnym przechodzeniu pomiędzy jednym a drugim, i wyczuwaniu słabych punktów przeciwnika.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Bardzo latwo jest kopnac mocny low kick jak wiesz, ze oponent nie skontruje Cie ciosem z reki w glowe. Uzycie rak zmienia to diametralnie, a oczym wie kazdy, kto z formuly np. kyokushin przeszdl na inna. np. k1, albo MT.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Bardzo latwo jest kopnac mocny low kick jak wiesz, ze oponent nie skontruje Cie ciosem z reki w glowe. Uzycie rak zmienia to diametralnie, a oczym wie kazdy, kto z formuly np. kyokushin przeszdl na inna. np. k1, albo MT.

Wieem, nie cieszy mnie w knockdownie nie ma rąk na głowę, ale takie już są zasady i póki co trzeba się do nich stosować. I kiedy nie możesz tak kontrować walka robi się nieprzyjemna, chociaż ja wtedy biję kolanem i po kilku uderzeniach w udo czy wątrobę przeciwnikowi mięknie rura.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Właśnie mi się coś klaruje
że może wyłamuję się z Shotokanu
ale pozostaję w ramach Karate :)

poza tym
zauważyliscie że w MMA zawodnicy inaczej walczą w stójce niż w K1, KB, MT? Mniej się pochylają, chowają za rękawicami, garda mniej szczelna, mniej kopią:



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

stójka to nie czysty boks, ani KB, ani MT (inna garda, zwarcie, mało bokserskich uników)
a umiejętności w parterze to bjj
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
To oczywiste, jak wiesz, ze ktos moze np. wjechac Ci w nogi, przechwycic noge, a kazdy spudlowany cios moze zakonczyc sie wejsciem za plecy, ktorego nie przerwie sedzia.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
dla Ciebie tak

ale nie dla zaślepionych fanów MT

Pozdrawiam!

[mod on] wyciety kawalek postu [/mod off]
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

(...)polecam low Cieślińskiego ważącego 60 kg a kopiącego jak koń(...)


ciezki low kick to swietna wizytowka fightera ;)

odnosnie samej metodyki to dosyc fajny trening na mocne kopyta jest rozpisany w ksiedze wyborowej. dobra ciezka harowka.

jak wg was maja sie cwiczenia silowe, silowo-wytrzymalosciowe i skocznosciowe do mocy kopniecia :?:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Musi grać wszystko, technika odpowiednia dla budowy zawodnika, siła mięśni, luz, zwinność stawów odpowiednich.


Z tym, że u różnych zawodników te czynniki będą miały różne wagi.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
wg mnie zeby silnie kopac potrzeba nastepujacych czynnikow treningowych:

- kopanie w worek
- trening silowy na nogi
- trening techniczny na tarcze z partnerem
- sparing
- rozciaganie

minus kopniec jest taki ze trzeba relatywnie duzo czasu poswiecic zeby uczynic z nog dobra bron. no... ale na wszystko trzeba duzo czasu poswiecic.

plus jest taki ze uderzanie nogami (przynajmniej w moim odczuciu) daje duzo satysfakcji
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
no, i u niektórych umiejętne wykorzystanie własnej masy.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Mam następną prośbe, może Wyborowa napisałby coś o metodach trenowania lowkicka a potem ktoś z forum kicka lub MT uzupełniłby o ewentualne różnice.
Nie mam książki Wyborowej :oops: przez skąpstwo czekam na wersje polską (z autografem od autora :D )
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

no, i u niektórych umiejętne wykorzystanie własnej masy.

U wszystkich się przydaje, ale przy stu kilowych byczkach rzeczywiście jest z tego spora siła.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
no właśnie o to mi chodziło ;)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
I tak najlepsze jest uczucie jak taki typ kopnie cię maegeri. :)
Średnio zbieram się z podłogi jakieś 5 sekund. :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
przepona ?? :)

odnosnie low kickow. to umiejetnosc zadawania dobrych lowow to jedno a umiejetnosc ich przyjmowania to zupelnie inna bajka ;)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Przyjmowanie low kicków zwykle nie kończy się niczym dobrym, lepiej je blokować.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
konczy sie zbitymi miesniami nog. mnie zastanawia jako to jest w tescie ilus tam kumite w kk. bo na treningu ja moge przyjac kilkanascie lowow nie na 100%. ale jak sie toczy powiedzmy 20 walk i w kazdej 2 minutowej walce zgarnie sie (skromnie liczac) 2 low kicki na 100% to juz sie robi niewesolo. w perspektywie testow 100 kumite to juz nieludzki wyczyn. no chyba ze na srodkach przeciwbolowych sie na mate wchodzi. moze wyborowa, poul sepek by sie wypowiedzieli...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Mysle ze to kwestia indywidualna (tak zwany prog bolu) Jesli chodzi o mnie to sprawe low-kick w walce rozwiazywalem tak:
1. Przyjmowalem okolo 80% low-kick by przez to skrucic dystans lepiej sie w nim czuje(jestem niski i wmiare silny) jesli zas chodzi o bol,mam dosc wysoki jego prog.
2. Moze 10% procent blokowalem i tyle samo robilem zejsc z linii kopniecia.
3. Czasami wchodzilem na wymiane ktora z zasady wygrywalem(tu kwestia psychiki i determinacji i woli zwyciestwa)
A jak uczylem tego moich uczniow to moja slodka tajemnica :lol: mysle ze przeciwnicy Lukasza Jarosza(3 razy Mistrz Polski i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski) ,Krzyska Karkuli(vice-mistrz Polski i brazowy medalista Holland Oyama Cup)Darka Tylki (braz na M.P.)i Rafala Bednarczyka(zloto na Holland Oyama Cup) dlugo pamietaja ich mawashi-geri gedan. :oops: Pozdrawiam
Mysle ze Wyborowa jet kopalnia wiedzy na ten temat. Sam z checia poczytam.
  • 0

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
moim skromnym zdaniem dobre kopniecie dolne powinno zaczynac sie od nauki deashi barai. to robi odpowiedni dystans. Kopniecie w udo jest wygodniejsze .To ze jedno jest podcieciem a drugie kopnieciem to niewielka roznica. Dobrze jest uczyc sie kopac nizej jak kolano.Kontakt golen w golen jes bardzo waznym czynnikiem w treningu low kick. No i dokladna praca bioder , to wazne bo kopanie bez poparcia ciala jest slabsze .Praca nogi wykrocznej tez robi swoje, ustawia nas do ataku.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Mam następną prośbe, może Wyborowa napisałby coś o metodach trenowania lowkicka a potem ktoś z forum kicka lub MT uzupełniłby o ewentualne różnice.
Nie mam książki Wyborowej :oops: przez skąpstwo czekam na wersje polską (z autografem od autora :D )


nigdy specjalista od niskiego kopniecia nie bylem. udalo mi sie kilku gosci na zawodach i na ulicy uziemnic, ale nie czulem specjalnie tego kopniecia. nie lubilem kopac low kick rowniez z tego wzgledu, ze wszyscy kopali. o wiele lepiej mi wychodzilo mawashi chudan i mae geri chudan. jak jakis klient nie zszedl mi w tyl lub w bok, tylko probowal przyjac kopniecie to robil duzy blad.
wychodzilo to w walkach z Rosjanami.
w roku 1997 (wiem ze to prehistoria) na zawodach w Moskwie mojego chudan mawashi nie wystal Maksim Dedik.
low kick, w latach osiemdziesiatych jak kon kopal Michel Wedel z Holandii i Stanislaw Gwizdz (Krakow) a takze Tomasz Najduch - w Kielcach na mistrzostwach Polski 1994 zostal za "zbyt mocne kopniecie " zdyskwalifikowany, bo minister Pacelt sie przygladal zawodom a tow. Drewniak dzien wczesniej zarzadzil, ze nie kopiemy low kick, zeby brutalnie nie wygladalo.
Mae Geri jodan - numero uno po wsze czasy- Miroslaw Zuziak z Bielska. Kopal mocno, szybko i celnie. Po sparingu z nim mialem wizyte u stomatologa.
Dobry low kick, ale tylko na zakroczna noge mial zawodnik Oyama Karate - Mariusz Ligizynski.
Ushiro mawashi - bezapelacyjnie Nick Da Costa z Londynu. przestal kopac ushiro mawashi w dojo, bo co strzal to szpital.
co do metod, to sa ich setki. kazda jest dobra i nie ma jednej najlepszej. poziom karate w Polsce opadl i nikt tego za bardzo nie jest w stanie odwrocic. czemu opadl?? ano temu ze ludzie juz nie cwicza tyle co dawniej. jak ktos trenuje mniej niz 20 godzin w tygodniu, mniej niz 10 jednostek treningowych na tydzien, to uprawia karate rekreacyjnie, bez wzgledu na to ile ma pucharow na polkach.
wiec metody mozna miec super i super trenera, warunki do cwiczen, taktyke i nic to nie da.

angielska wersja mojej ksiazki jest nie dla was, wiec jej nie kupujecie. polska wersja jak, napisalem jest poskladana, negocjuje jeszcze szczegoly umowy. chce zeby ksiazka byla w Polsce za mniej niz 40 zl (nie moze byc drozsza od butelki Wyborowej) :)
termin, jak podalem - maj - jest jak najbardziej realny. za mniej wiecej 3-4 tygodnie bede mogl ksiazke zapowiedziec oficjalnie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024