Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
457 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
To są zawody w semi kontakcie nie w walce. Może być? ;)

U was są zawody w prawie MMA a nie w walce ;) Tez prawda, no nie? ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Jan ma rację ale też i jej nie ma.
Jan wymienił wszystkie cechy prawdziwej walki a my mówimy o rywalizacji sportowej która koncentruje się na jej wybranych aspektach i pozwala rozwijać wybrane elementy.
Po co strzelać na strzelnicy do celów jak nie można nikogo zabić albo chociaż obezwładnić.
Uważam że na przedostatniej z najwyższych półek jest Jan i jego koncepcja walki sportowej ale są jeszcze niższe półki.Każdy ma znależć swoje miejsce na walkę, według własnych możliwości.Kto sprawdzi już wszystko i będzie czuł się niespełniony to...do Jana.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
ładnie powiedziane, i zauważ Janie drogi, że żaden z nas nie jest zawodnikiem semi kontaktu (ja od czasu do czasu startuję)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Jan ma rację ale też i jej nie ma.
Jan wymienił wszystkie cechy prawdziwej walki a my mówimy o rywalizacji sportowej która koncentruje się na jej wybranych aspektach i pozwala rozwijać wybrane elementy.
Po co strzelać na strzelnicy do celów jak nie można nikogo zabić albo chociaż obezwładnić.
Uważam że na przedostatniej z najwyższych półek jest Jan i jego koncepcja walki sportowej ale są jeszcze niższe półki.Każdy ma znależć swoje miejsce na walkę, według własnych możliwości.Kto sprawdzi już wszystko i będzie czuł się niespełniony to...do Jana.


:lol: Gratuluje poczucia humoru :!: :lol: Dziekuje za to miejsce na najwyzszej polce :D
Oczywiscie ze kazdy ma wolnosc wyboru i sam moze decydowac co robic.
Moje wypowiedzi to raczej wolanie do osob wajacych wplyw na innych: trenerow, sedziow itd; wolanie pod tytulem: "Panowie jestescie odpowiedzialni za produkt jaki oferujecie!"

Wiadomo ze poczatkujacym mozna opowiedziec prawie wszystko i prawia we wszystko uwierza, dlatego niezmiernie waznym jest co sie im opowiada.Bo byc moze kiedys sie nad tym glebiej zastanowia...

Jesli chodzi o formule walki - wcale nie chce narzucac "moich zasad" Nie trzeba tez popadac w skrajnosci typu "bo nasze przepisy sa bardziej krwawe od waszych" (chociaz przepisy Sei - Budokai uwazam za bardzo dobre)
Chodzi o stworzenie mozliwie najlepszego kompromisu miedzy realizmem walki a bezpieczenstwem zawodnikow. Przyznacie chyba ze pod tym wzgledem wiekszosc organizacji nie wykazala sie ani obecnie ani w przeszlosci szczegolna kreatywnoscia.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

To są zawody w semi kontakcie nie w walce. Może być? ;)

U was są zawody w prawie MMA a nie w walce ;) Tez prawda, no nie? ;)


Prawda jak najbardziej!!! O to tez chodzi, jak pisalem w poprzednim poscie: mozliwie najlepszy kompromis miedzy realizmem walki a bezpieczenstwem zawodnikow.

Przkladem negatywnym moze byc tu judo: piekny, dosc wszechstronny system walki ktory przez zle przepisy (zle to takie ktore premiuja zachowania zawodnikow fatalne w samoobronie - np lezenie na brzuchu) uzyskal miano nieprzydatnego, malo skutecznego, nudnego itd. Wielka szkoda bo Judo to piekny sport i piekna sztuka walki.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Ja cie, nawet nie wiesz jak w barze judocy potrafią namieszać ;) To samo zapaśnicy, to samo bokserzy, a oni wszyscy maja ograniczone bardzo w zakresie technik zawody ;) :) :)


Ja ci powiem tylko tak. Nie raz i nie dwa widziałem, słyszałem, brałem udział jak tak zwani bezkontaktowi sobie pięknie radzą, również ci pod "WKF" trenujący ;)

Jeszcze raz, sport to sport. A walka sportowa to walka sportowa ;)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Bo mimo ograniczen judo, boks i zapasy to sporty kontaktowe! (jak potrafia namieszac wiem doskonale - wlasnie dlatego wymienilem Judo, czytaj Laser ze zrozumieniem :wink: )

A karatecy WKF , no coz mam paru chlopakow z takiego karate, dwoch z brazowymi pasami "WKF karate" Mam dobrego znajomego z 2 danem. Bardzo cie prosze... Oczywiscie i tam sa ludzie sktueczni bo wyjatek potwierdza regule ale mozna by zadac retoryczne pytanie czy aby nie cwicza troche inaczej niz w ich macierzystym stylu? Trudno sie tez dziwic ze wysocy ludzie o dlugim zasiegu radza sobie w sytuacjach samoobrony. Radzili by sobie rowniez gdyby trenowali pilke reczna.
Ale nie o to chodzi, jak pisalem chodzi o kwestje odpowiedzialnosci za to co sie poczatkujacym pcha do glow! :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
ja kiedys widzialem co pod klubem zrobil chlopaczek z wkfu. piekna na luzie wykonana wycinka na dwie nogi. a ze akcja dziala sie na betonie to koles mial juz dosyc. nawet dobijac nie trzeba bylo ;)

taka dygresja 8)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
no właśnie Janie nie ;) niewielcy, ćwiczący tylko shotokan lub goosku ;)

Dlatego ja jestem za odgrodzeniem pojęcia walki sportowej o realiów. Widziałem łamagi w stylach kontaktowych jak i killerów w "bezkontaktowych".

Po prostu, w samoobronie tak zwanej ważna jest psychika bardziej niż co innego. Trzeba umieć walnąć, rzucić i tyle, styka w 90% przypadków ;)

Jak ktoś lubi startować w semi to czemu go za to nie wiem, winisz?? jest milion organizacji, żaden sportowiec ze złotem nie reklamuje się jako najlepszy, tylko co najwyżej jako mistrz z konkretnego turnieju lub kraju w konkretnej dyscyplinie.
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Szanuję "Shotokanowców" bo mam dwóch na sekcji. Radzą sobie z techniką, ale przez to że obaj długo trenowali tradycyjne karate, po prostu nie potrafią wyprowadzać ciosów w pełnym kontakcie - są celne, ale nie wkładają w nie w ogóle siły, poza tym garda pozostawia wiele do życzenia.

Reasumując:
Tak, uważam że semi contact tworzy złe nawyki.

Edytka:
Jan, te kaski mają kratę z przodu? I używacie rękawic do MMA czy bokserskich?
  • 0

budo_ignashov
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Mrożnej Krainy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Najskuteczniejsze (najlepsze...) style uderzane to Kickboxing, Boks, Muay thai...Dalej to MMA. Ludzie "zrozumta". Karatecy (tym razem bez żadnych złośliwości to pisze) wystąpcie na Mistrzostwach Polski w kickboxingu ( light, full, low kick) albo boksu lub muay thai, wtedy przekonacie się ile naprawde potraficie. Dowiecie się co jest "dobre a co złe". Wiadomo ulica to ulica, różnie to bywa ale nie ma się co oszukiwać, kick, thai i boks o wiele lepiej przygotują do walki od karate. Zamiast spierać się o to czy o tamto...Zmiencie po prostu styl walki :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Najskuteczniejsze (najlepsze...) style uderzane to Kickboxing, Boks, Muay thai...Dalej to MMA.


Temat nie jest o skutecznosci tylko o technice. Ale powiedzmy ze masz racje. Zadowolony?

Ludzie "zrozumta". Karatecy (tym razem bez żadnych złośliwości to pisze) wystąpcie na Mistrzostwach Polski w kickboxingu ( light, full, low kick) albo boksu lub muay thai, wtedy przekonacie się ile naprawde potraficie.


A co to kickboxing? To jakas boska formula ze wszystkim kazesz sie w niej sprawdzac? Z tego co pamietam Poul Sepek mial dla Ciebie bilety na turniej knockdownu. Analogicznie mozna odbic pileczke. Przyjedz na turniej karate, przekonasz sie ile naprawde potrafisz? Widzisz tautologie?

Zamiast spierać się o to czy o tamto...Zmiencie po prostu styl walki :)


Nie bo nam sie podoba to co robimy 8)

Itosu
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
[quote name="budo_Tylkoontamstoi"]Szanuję "Shotokanowców" bo mam dwóch na sekcji. Radzą sobie z techniką, ale przez to że obaj długo trenowali tradycyjne karate, po prostu nie potrafią wyprowadzać ciosów w pełnym kontakcie - są celne, ale nie wkładają w nie w ogóle siły, poza tym garda pozostawia wiele do życzenia.

Reasumując:
Tak, uważam że semi contact tworzy złe nawyki.[/quote]

Istotnie, jak ktoś ćwiczy w typowo sportowym klubie, i nic więcej to z ta siłą może tak być ;)
W sporej części jednak klubów ćwiczy się normalne mocne uderzenia w tarcze itp

[quote]
Edytka:
Jan, te kaski mają kratę z przodu? I używacie rękawic do MMA czy bokserskich?[/quote]

Rękawice mma, kaski z kratą lub pleksi.[/quote]
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Karatecy (tym razem bez żadnych złośliwości to pisze) wystąpcie na Mistrzostwach Polski w kickboxingu ( light, full, low kick) albo boksu lub muay thai, wtedy przekonacie się ile naprawde potraficie.

Andy Hug, Ewerton Teixeira, Francisco Filho, Glaube Feitosa... Mam wymieniać dalej?

Istotnie, jak ktoś ćwiczy w typowo sportowym klubie, i nic więcej to z ta siłą może tak być ;)
W sporej części jednak klubów ćwiczy się normalne mocne uderzenia w tarcze itp

Tak, ale sparing jest tym co łączy to wszystko w całość, wojownika nie można oceniać po tym jak bije w tarcze. Techniki które poznało się w ten sposób trzeba umieć wykorzystać w walce, inaczej nie mają wartości.
Pod tym względem karate tradycyjne kuleje, ale jak już komuś uda się wyzbyć złych nawyków, to dobrze sobie radzi w każdym formule uderzanej.

Rękawice mma, kaski z kratą lub pleksi.

Zawsze mnie zastanawiało - czy uderzając w hełm z kratą, w rękawicach do MMA nie można się nabawić urazu pięści? Można kciukiem zahaczyć itd...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Nie zdarzyło mi się ;) to Musiał by być ostry pech jakiś. Polecam
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Tylkoontamstoi pytając się o urazy kciuka (lub palców) sam sobie już wcześniej odpowiedziałeś :-) , by tego uniknąc tylko tarcze i worek w dużych ilościach i baaardzo długo.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
ee nie, rękawice od mma i kask to dobrana para.

Choć po głowie to i tak na 100% nie walimy.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...
Jest to chyba najlepsze z istniejacych rozwiazan. Ale mimo wszystko takie kontuzje sie zdarzaja tak samo zreszta jak mozna zalatwic sobie kciuk na czole albo lokciu. Jak wszedzie, trzeba patrzec gdzie sie bije. Takiego komfortu jak rekawice bokserskie nie zapewni nic, a mimo to i w boksie pojawiaja sie kontuzje dloni.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Szanuję "Shotokanowców" bo mam dwóch na sekcji. Radzą sobie z techniką, ale przez to że obaj długo trenowali tradycyjne karate, po prostu nie potrafią wyprowadzać ciosów w pełnym kontakcie - są celne, ale nie wkładają w nie w ogóle siły, poza tym garda pozostawia wiele do życzenia.

Reasumując:
Tak, uważam że semi contact tworzy złe nawyki.

Edytka:
Jan, te kaski mają kratę z przodu? I używacie rękawic do MMA czy bokserskich?


Musze sie z toba zgodzic, dodal bym jeszcze pare innych typowych jak sie okazuje bledow, ktorych biorac pod uwage teoretyczne zalozenia walki w Shotokan nigdy bym nie przypuszczal: zauwazylem brak umiejetnosci wyprowadzania dlugich uderzen np gyaku. Z dalekiego dystansu "wskakuja" do poldystansu i bija krotkie :!: gyaku bez barku :!: Nie bezpieczna taktyka... i trudno ich z tego wyleczyc

Jak juz ci Laser napisal urzywamy kaskow z kratka i rekawic do mma.
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeszcze karate, czy juz herezja kickbokserska...

Musze sie z toba zgodzic, dodal bym jeszcze pare innych typowych jak sie okazuje bledow, ktorych biorac pod uwage teoretyczne zalozenia walki w Shotokan nigdy bym nie przypuszczal: zauwazylem brak umiejetnosci wyprowadzania dlugich uderzen np gyaku. Z dalekiego dystansu "wskakuja" do poldystansu i bija krotkie :!: gyaku bez barku :!: Nie bezpieczna taktyka... i trudno ich z tego wyleczyc

Taaak, też to zauważyłem - charakterystyczne ataki z doskoku(czasem dosłownie).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024