Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
258 odpowiedzi w tym temacie

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

... Karate jako takie już dawno umarło i musi brać to co najlepsze z kicka taja i mixed martial art inaczej już dawno przestałoby sie liczyć....


skoro tak, to thaiboxing też umarł
i musi czerpać z boksu by nie przestać się liczyć
a do mma bez parteru nie ma co zagladać...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

...Wszystkie te style czerpią z kicka taja i mma


a kick thaj i mma
czerpią z boksu...
a mma czerpie z bjj
a bjj powstało z jj
a kick powstał z karate

czyli obecnie są na topie:

uderzenia rękami z boksu
parter z bjj
kopnięcia z karate lub thaja (zależnie od stylu podstawowego zawodnika)
łokcie raczej z thaja niż z karate (choć w karate też tego uczą)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
ps. zapomniałem dodać "do walki sportowej" po "..są na topie"

ps2.

są jakieś uderzenie rękami w kickboxingu, których nie było w boksie?
albo kopnięcia których nie znało karate?

są w thajboxingu jakieś kopnięcia nieznane w karate?
a uderzenie łokciami, podciecia, czy obalenia?

czy różnica sprowadza się raczej do taktyki walki, pozycji i metod treningowych?
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Przejrzałem kilka postów i zauważyłem jeden śmieszny argument. Jak można czerpać z MMA :lol: :lol: ?? No ludzie myślenie nie boli....
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
hehe no veldrin wyłowiłeś ciekawy smaczek :)
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
True...
  • 0

budo_kempachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Reasumujac:

Kopniecia zarowno w karate, kicku oraz thai'u sa bardzo zblizone, wiec nie bede sie nad nimi rozwodzil.

Rzuty i obalenia - niby sa w historii karate ( i praktykuje sie jej w kilku dojo ) jednakze sa takze w historii Muay Boran ( i takze praktykuje sie je w kilku klubach Muay thai ), wiec osmiele sie powiedziec ze przecietny karateka wie o rzutach tyle co przecietny tajowiec.

Rece - przedstawiciel kazdej z wyzej wymienionych sztuk ( sportow ) potrafi uderzyc i to mocno. Sama mechanika uderzenia jest podobna ( wychodzi ona z biodra ( czasem z stopy ) i przenosi sile calego ciala ). Roznia sie jednak techniki trzymania gardy, pracy nog oraz sama taktyka walki. ( mysle ze zarowno garda jak i taktyka ewoluowaly na przestrzeni dziejow i w najwiekszym stopniu ewolucja ta byla uwarunkowana skutecznoscia sportowa ). W boksie ta ewolucja nastepowala najszybciej, wiec nic dziwnego ze kazdy podpatrywali co nie co od bokserow ( niestety karate podgladnelo najmniej ) .

Przepisy sportowe sprwily ze w kicku trzymamy taka garde a w karate inna.

Wnioski :
W samym repertuarze stosowanych ( w trakcie kumite czy walki na ringu ) technik karate, kick i thai powinno wiec przedstawiac podobny asortyment. Gdzie wiec tkwi roznica?

Moim zdaniem - przede wszystkim w metodyce treningow.
Karatecy znacza czesc czasu treningowego poswiecaja na dosc przestarzale cwiczenia.
Mowie tutaj o praktyce kata oraz wykonywaniu technik w powietrze. Reszte czasu poswiecaja na tarcze, zadaniowki, sparringi. W kicku czy thai'u techniki w powietrze wykonuje sie na samym poczatku kariery ( aby nauczyc adepta jak powinien uderzac ), kata nie ma wcale, przez co wieksza czesc czasu mozna poswiecic na tarcze czy zadaniowki.

Mysle ze wlasie ta ( przestarzala ) metodyka treningow karate sprowokowala tego MMA Maniaca do uznania karate za sztuke nieskuteczna. W 95% zaatakowany na ulicy adept ( jesli juz przezwyciezy bariere psychiczna i rozpocznie walke ) bedzie uzywal technik ktorych uzywa normalnie na sparingach ( co moze miec efekt w niskiej gardzie karatekow ( choc nie zawsze).

Mam nadzieje ze ktos skonfrontuje moje przemyslenia z swoimi.

P.S. Wielu karatekow moze napisac ze skoro najwieksze roznice tkwia w metodyce, jest ona zalezna glownie od dojo w ktorym sie trenuje. Jednakze pewne elementy ( jak kata czy cwiczenie technik w powietrze ) pozostaja niezmienne wszedzie.
  • 0

budo_tajowiec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Kselos śmieszny jesteś i tyle ci powiem Może zrozumiesz jak dostaniesz oklep od boksera lub kickboxera Masz bardzo dobre kluby bokserskie tajbokserskie i kickboxerskie w Wawie wiec w czym problem żeby sprawdzić co jest lepsze Shidokan i inne niby style karate czerpią metodyke szkolenia z Thaiboxingu z Bjj z Judo a nawet z zapasów Teraz kiedy MMA i K1 są na topie Karate również nie chce być w tyle i musi robić to co robi i jeszcze bezczelnie twierdzicie że to karate A w wielu klubach KK i innych "nowoczesnych szkołach karate" trening przypomina bardziej kickboxing bądz thaiboxing niż karate :roll: Niestety i tak niewielu karateków zbliży sie poziomem do najlepszych kick i thaiboxerów właśnie przez nieprzydatne elementy w walce takie jak kata i jak ktoś napisał przestażałe ćwiczenia do tego brak sparringów z kontaktem na twarz No i instruktor karateka będzie miał z wiekszości przypadków o wiele mniejsze pojęcie o np boksie od trenera boksu a wiec ucierpią techniki ręczne a nie każdy ma czas i ochote dodatkowo uprawiać boks itp Szukacie klimatu niezwykłej atmosfery mocnego treningu konkret utwardzania i cząstki Japonii... wybierzcie KK chcecie sie nauczyć skutecznej walki bez zbędnych rzeczy wybierzcie Boks Muay thai lub Kickboxing Bywa że ci przedstawiciele dostawają od karateków ale wynika to z poziomu obojga zawodników i z metodyki szkolenia ( Karatecy walczący w K1 to już Kickboxerzy i Thaiboxerzy jak Schilt czy np Texteira)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Tajowiec gdyby nie to że robisz to w bardzo prymitywny sposób pomyślałbym że polski związek kick boxingu, boksu itd zatrudnił cię jako człowieka od marketingu :)
  • 0

budo_tajowiec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Łyba pisze jak mi sie podoba nie zwracam często na tym forum uwagi na formę Bywa że mam wielką beke i pisze jak pisze a czasami udaje :) ...Zgodze sie jak wielu ( na innych forach) że nie umiejecie przyznać sie do tego że karate nie jest najlepszym stylem uderzanym A na każde pytanie na temat skuteczność odpowiadacie w sposób który u wiekszości ludzi zwiazanych długo z SW powoduje śmiech Nie potraficie pogodzić się z faktami To jest bardzo przykre szczególnie że w tych czasach jest dosyć duży dostęp do wiedzy teoretycznej jak i praktycznej Szkoda że karatekom bardziej odpowiada teoria...
  • 0

budo_kempachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Tajowiec, wydaje mi sie ze nie zrozumiales mojego posta.

Tlumacze w nim wyzszosc technik Muay thai oraz kickboxingu nad karate. Swoje twierdzenia bazuje na lepszej metodyce treningu danych styli ( czyli brak kata oraz technik w powietrze ), oraz w lepszej ewolucji pod kontem sportowym ( garda, dystans, taktyka ).

Oczywiscie w swoim wywodzie rozumialem karate jako sport ( nie jako sztuke samodoskonalenia sie, w ktorej licza sie inne rzeczy niz skutecznosc w walce ).

Wiec co, "Tajowcze", jest we mnie takiego smiesznego?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Tajowiec powiedz mi dlaczego tak uparcie piszesz o wyższości twoich styli nad karate na forum karate gdzie ludzie nie chcą się w pełni zgodzić z tobą zamiast napisać na forum kb i mt gdzie wszyscy by ci przytaknęli?
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
@Tajowiec - nie umiemy... Pójdziesz stąd? Wiedząc, co wiesz? Jestem Karateka - i zawsze trzymam wysoką gardę ;o)
  • 0

budo_tajowiec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Kempachi nie pisałem tego z myślą o Tobie Napisałeś kilka mądrych rzeczy za to ci chwała Łyba a dlaczego wy nie potraficie przyznać że karate ustępuje w skuteczności kickboxingowi skoro zostało to udowodnione chociażby w mma i k1 Szanuje ludzi którzy umieją przyznać sie do błędów wy nie potraficie Ja np twierdze że przegram z każdym dobrym chwytaczem bokserów też wolałbym unikać bo bardzo mocno biją...Tajski Boks i Kickboxing mają minusy jednak jestem przekonany w 100% o tym że biją karate na głowe Z jakich przyczyn??Wymieniłem je wyżej a mma maniac zrobił to już dawno temu więc nie widze za każdym razem powtarzać dlaczego tak jest wy i tak macie ogromny problem żeby to pojąć Przetłumaczyć wam sie nie da wszystkie fakty odrzucacie bo przecież wy wiecie lepiej od mistrzów mma czy k1 a tam bardzo mały procent trenuje karate do stójki Najlepsi wiedzą co jest skuteczne czy nie?? Z waszych wypowiedzi wynika że karatecy zawsze wiedzą lepiej a jak nie to najlepiej prawić morały i kłamać w żywe oczy poprzez odwracanie faktów i szerzenie mitów tym właśnie skazujecie sie na śmieszność ale trzeba przyznać że jesteście w tym bardzo dobrzy Szanuje takich karateków którzy pomimo tego że mają brązowe czy czarne paski kyokushin czy shotokan twierdzą że kickboxing boks czy thaiboxing o wiele lepiej nadawają sie do obrony ( znam wielu takich ludzi) a ćwiczą bo to im sprawia przyjemność i nie wyobrażają sobie zmiany stylu Przejdzcie się do klubów troszke bardziej kontaktowych styli wtedy piszcie
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Tajowiec a jeśli przyznamy że karate jest mniej skuteczne pójdziesz w pizdu? :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Wiesz Tajowiec jak czytalem posty MMA Maniaca to pomyslalem sobie o Tobie. Miales sie sprawdzic z chlpakami z karate trzymales odemnie informacje o dwch turniejach knock-down karate jesli masz klopoty z rejestracja umozliwie Ci start (zglosze jako swojego zawodnika) Jedz udowodnij ze jestes dobry taka sama propozycje mam dla MMA Maniaca. Panowie my nie platamy sie po Waszym forum i nie pieprzymy ze jestescie do dupy. To tak jak przyjsc w gosci i nasrac w kuchni. Tajowiec chcesz sie sprawdzic walcz w Hollandii zajmujac od jesli wrucisz jako finalista turnieju w Hadze (miejsce walki ring) lub Rotterdamu (miejsce walki tatami) obiecuje ze Cie przeprosze i nie bede wiecej pojawial sie na budo.net.pl
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

Kselos śmieszny jesteś i tyle ci powiem Może zrozumiesz jak dostaniesz oklep od boksera lub kickboxera ...

nudzisz jak Maniac, nawet ten sam styl wypowiedzi...
masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem?

thajbokserzy muszą uczyć się boksu, żeby nie dostać oklepu od kickbokserów
kickbokserzy siłą rzeczy uczą się boksu
a boks to najlepszy sposób walki (w rękawicach, na ręce)

natomiast zawodnicy karate walczący w knock-down nie maja większych problemów w rywalizacji na kopnięcia z thaibokserami, co zresztą udowadniali wielokrotnie

natomiast używając tonf jestem w stanie sklepać wiekszość bokserów i kickbokserów, chociaż nie jestem mistrzem, bo to walka bronią jest najbardziej skuteczna!
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

(...)


kiedy są te zawody ??
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność

.... Szanuje ludzi którzy umieją przyznać sie do błędów wy nie potraficie Ja np twierdze że przegram z każdym dobrym chwytaczem bokserów też wolałbym unikać bo bardzo mocno biją...Tajski Boks i Kickboxing mają minusy jednak jestem przekonany w 100% o tym że biją karate na głowe Z jakich przyczyn??Wymieniłem je wyżej a mma maniac zrobił to już dawno temu ...... Przejdzcie się do klubów troszke bardziej kontaktowych styli wtedy piszcie


Karate zawiera w sobie również trening bronią
czyli jak pobiję thaj czy kickboksera tonfami
to uznasz wyższą skuteczność karate
przeznasz się do błędu i przestaniesz pleść bzdury?

jak nie wiesz, co to jest tonfa:

Dołączona grafika
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile MISTRZA w "miszczu" - tradycja a skuteczność
Przeczytaj mój pierwszy post w tym topicu! Dojrzałem do tego, że nikomu i niczego nie muszę udowadniać - czaisz przekaz? Bo i z Herkulesa dupa, kiedy wokół wrogów kupa! Dziś mam kaca - moje Karate jest co najmniej bezskuteczne - wybacz mi, że podążam złą ścieżką! Ale lubię to ;o) Dziś karate jest nieskuteczne - jutro pistolet - bo się akurat przytnie...
Powiem Ci - idź na trening, kiedyś zrozumiesz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024