Skocz do zawartości


Zdjęcie

dolne partie miesni brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: dolne partie miesni brzucha
Tylko że to nie jest cwiczenie terapeutyczne a cwiczenie na dany mięsień. Jeżeli będzie wykonywac się je z rękami pod kręgosłupem i unosic nogi powyżej 20-30 stopni to nie ma innej możliwosci żeby tej pracy nie wykonywał mięsień biodrowo-lędźwiowy taka jest biomechanika tego odc. ciała, więc mijasz się z celem cwiczenia. W skrócie i uproszczeniu wypłaszczony odc. lędźwiowy pracuje prosty brzucha, pogłębiony odc. l. pracuje biodrowo-lędźwiowy - ta zasada odnosi się do tego cwiczenia. Jeżeli ktoś ma plecy płaskie to niezależnie w jakiej pozycji będzie cwiczył prosty brzucha to i tak będzie pogłębiał swoją wadę bo p.b. zalicza się do mięśni wypłaszczających odc. l. które przeciwnie działają do mięśni pogłębiających odc. l. do których zalicza się m.in. biodrowo-lędźwiowy. Natomiast zdrowa osoba musiała by bardzo się starac zeby tym cwiczeniem wyplaszczyc sobie odc. lędźwiowy. Jak to było takie proste żeby takimi cwiczeniami tak znacząco oddziaływac na kręgosłup to nie mielibyśmy tylu dzieci które mają z nim problemy.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: dolne partie miesni brzucha
no i wrocilem z wyjazdu robilem 3 serie po 5 powtorzen na kolku ze stania oczywiscie nie do pelnego wyprostu rak potem kilka cwiczen z abs II i na 2 dzien nie moglem sie ruszac jezdzenie na stoku sprawialo mi niesamowita trudnosc;p
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dolne partie miesni brzucha
Wydaje mi sie ze to kolko+abs ew. 6 weidera to swietna sprawa. Przy koleczku pracuje tez cale cialo jak i dol plecow ktory jest bardzo wazny jesli ostro katujemy brzuch. Trzeba dosc do jednej reki ze stania :P jak narazie to jest to tylko moje marzenie ale zrobie to, zrobie chlopaki :P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: dolne partie miesni brzucha
ja po kolku strasznie czuje na drugi dzien miesnie midzyzebrowe...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024