Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przysiady a zdrowie - pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
to jest dyskusja na spotkanie przy piwie ;) piszac nie da sie tego w zupelnosci przedstawic. Novocaine Ross robii Rolle z dwoma kamizelkami i to jest maksymalny ciezar.

2 kamizelki = 30 kg
jesli chcesz zrobic MC z maksymalnym to bierzesz jakies 150 kg
w pierwszym przypadku Twoj szkielet przyjmuje dodatkowo 30 kg w drugim az 150. co wiecej rolle wykonuje sie w pozycji horyzontalnej (powiedzmy) czyli ciezar nie wbija Cie w ziemie. zreszta specjalista nie jestem. proponuje aby kazdy sprobowal. od razu nie powinno sie nic stac. jesli jednak zauwazasz spadek dynamiki no to trzeba sie zastanowic czy warto poswiecic cos dla czegos innego.

(...)ludzie od dwoboju sa mega rozciagnieci(...)


novocaine prosze Ciebie. gloryfikujesz sile dwuboistow i jest ok. trudno zaprzeczyc ale prosze Cie nie mydl oczu czyms czego nie ma. wiesz co to znaczy na standardy sztuk walki byc mega rozciagnietym :?:

Itosu

PS. i jeszcze jedno to ze nie zauwazasz spadkow w lowach nie jest przypadkiem efektem tego ze od poczatku laczysz dwuboj, przysiady, MC z treningiem kopniec. bo w lowach pracuja te same miesnie co w wyskim kopnieciu okreznym tylko na innej skali rozciagniecia. rzuc trening silowy na miesiac, zrob troche aerobow, pokop po godzine dziennie lowy na tarcze. zobacz jak poszla dynamika a potem wroc do starego treningu i po kolejnym miesiacu sprawdz to samo.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

2 kamizelki = 30 kg
jesli chcesz zrobic MC z maksymalnym to bierzesz jakies 150 kg
w pierwszym przypadku Twoj szkielet przyjmuje dodatkowo 30 kg w drugim az 150. co wiecej rolle wykonuje sie w pozycji horyzontalnej (powiedzmy) czyli ciezar nie wbija Cie w ziemie.

... itoso, wiesz ja bralem 140 na MC, a rolla jednego nie potrafilem zrobic. wiesz jakie przeciazenia dzialaja na dolny odcinek plecow przy roll'u, wlasnie dlatego, ze jesy w pozycji horyzontalnej? ciezar nie wbija cie w ziemie, ciezar przelamuje cie na pol!

co do reszty, moze masz racje. btw, martwych i tak nie robie od pol roku, tylko zarzut i siady.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
musze sprawdzic czy ja pykne rolla :) jesli brales 140 na MC i nie zrobiles rolla to oznacza ze miales za slabe miesnie ktorych MC nie angazowal w takim stopniu jak roll.

mam wrazenie ze 100 kilowy trojboista ktory bierze 3 paki na MC tez mialby problem z rollem :)

piszac roll masz na mysli zjechanie trzymajac uchwyty przy kolku oburacz nie jednoracz tak ??

tak BTW roll to swietne cwiczenie. nie ma sie od czego tu przyczepic. nic tylko robic. zreszta podobnie jest z wieloma cwiczeniami Rossa 8)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
A w TV mango mówią, że pasy wibrujące są lepsze od rolla i całej siłowni! :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
tak, oburacz. po prostu to sa inne cwiczenia. tak jak kubus pisal o wyciskaniu i pompkach na jednej rece, czy przysiadach ze sztanga a przysiadach na jednej nodze (ja musze miec reke na czyms oparta, bo nie utrzymam rownowagi na samym dole). nie mowiac juz o cwiczeniach gimnastycznych. dlatego ja tez lacze wiele sposobow treningu.
100kg trojobista moze nie, ale 80kg dwuboista nie mial problemu. tak samo zrobil bez problemu ghr, po raz pierwszy w ogole probujac.

itosu, jest serio spora roznica miedzy 2 a 3 boistami. ci drudzy sa silniejsi, ale ci pierwsi sa nieporownywalnie bardziej dynamiczni i eksplozywni. mowisz, ze robisz przysiady. a rwania robisz?

porownaj ruch (5:50)

tzw. triple extension: kostki, kolana, biodra. ruch funkjonalny dla wiekszosci sportow.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
to dyskusja na dlugie godziny ;) nie da sie tak po prostu w paru postach napisac to co w niejednej ksiazce by sie nie zmiescilo. dwuboisci sa duzo bardziej dynamiczni niz trojboisci i wcale nie sa mniej silni. po prostu dwuboj to dyscyplina olimpijska, wieksza kasa, wiecej sekcji i wiekszy profesjonalizm. to wszystko przeklada sie na to ze dwuboisci stoja na wyzszym poziomie niz trojboisci. taka jest prawda. nie mniej zarowno dwuboisci jak i trojboisci sa na swoj sposob kalekami. robilem podrzuty. nawet mnie jeden dwuboista kiedys uczyl. poswiecil mi kiedys jakies 2 godziny na indywidualny trening (przypadkiem sie spyknelismy na silowni a ze moi kumple robili tam trojboj a ja karateka ogolnorozwojowke to mi pokazal pare cwiczen). nigdy nie robilem wiecej niz 60 kg.

jesli chodzi o dwuboj to wez np. rwanie. ogladalem Igrzyska Olimpijskie i w wadze ciezkiej majac prawie 200 kg jeden koles rwal bez pasa. w fazie poczatkowej wymaga to w ciagui wiecej sily niz w trojboju wziecie 300 kg bo zeby podniesc od razu nad glowe musisz nadac sztandze naprawde niezle przyspieszenie a to cholerstwo jakby nie bylo wazy 200 kg ;)

zrobil sie oftop ;) fakt jest taki ze trening silowy jest naprawde wciagajacy. moze dlatego ze sila jest najbardziej meska z cech ;) i mozemy sobie gdybac o dynamice, szybkosci itd. ale i tak najwiekszy respekt budzi duza sila. generalnie jednak przedstawiciele sztuk walki nie sa dobrymi ciezkoatletami. brakuje im duzo sily. mimo ze sa silniejsi niz przecietni ludzi to w porownaniu do prawdziwych atletow duzo im barkuje.

kiedy ja chodzilem z karatekami na silownie to wazac 70 kg bralem 70 kg na millitary press i nie bylo bata zeby ktorykolwiek z karatekow (wazacych powiedzmy do 80-85 kg) wtedy tam obecnych w ogole zblizyl sie do takiego wyniku. kiedy porownasz ten wynik to tego co prezentuja 60-paro kilogramowi dwuboisci to okazuje sie ze da sie podniesc jeszcze kiladziesiat kilo wiecej ;)

Itosu

PS. paradoksalnie troche wbrew temu co napisalem ten temat narobil mi chetki na trening silowy ;)

PPS. laczac trening silowy z dynamicznym treningiem ogolnorozwojowym i dobrym rozciaganiem mozna calkiem sporo zyskac. gdybym mial czas osobiscie dorzucilbym joge. swietnie konserwuje nadwerezane ciezarami stawy, sciegna i miesnie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
nie zgadzam sie co do kasy i profesjonalizmu. roznice biora sie z techniki i sposobu treningow, 3boisci maja rowniee wysoki poziom co 2boisci. chocby technika przysiadu, ktora bardzo sie rozni w obu sportach.

no wlasnie nie. tu sie rozni sila maksymalna od dynamicznej. dwuboista bioracy 200 na rwania bedzie mial mniej sily maksymalnej niz trojboista ciagnacy 300, ale jego sila dynamiczna bedzie duzo wieksza. poza tym, nie podnosza nad glowe ;) taki szczegol.

widzisz, powinienes robic wiecej ciezkich zarzutow :wink: zrozumialbys dynamike.

laczac trening silowy z dynamicznym treningiem ogolnorozwojowym

o wlasnie tu troche mylisz pojecia. trening silowy ma byc treningiem dynamicznym. srednie/duze ciezary+duza szybkosc.

na yoge tez bym chetnie pochodzil, ale nie ma zadnej dobrej w okolicy ;)
moj trening teraz to sila maksymalna (siady, lawka), dynamiczna (zarzuty, rwania), kondycja (ross style), gimnastyka (wkrotce; chce sie skupic na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ale to mi zajmie troche czasu :wink: no i muscle up w koncu) plus basen i mma oczywiscie. bedzie zabawnie :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

widzisz, powinienes robic wiecej ciezkich zarzutow :wink: zrozumialbys dynamike.


chyba bym nie zrozumiał ;) dla mnie dynamika to np. strzał lewym prostym w 0,05 sek i tak już chyba zostanie ;) nie przemówisz staremu koniowi do rozumu ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
Z calym szacunkiem, ale nie porownujmy dyscypliny olimpijskiej do jakiegos pokazu ludycznego, ktoremu blizej do jarmarki niz do sportu. To inna historia, metodyka etc.

Milo, ze sie zabierasz za kolka i porecze. Kiedys byly takie w kazdej szkole i ja... wlasnie od takich zaczynalem swoja przygode sportowa. Boleje nad tym, ze porecze, kolka, drazki - wyparla zwykla koksownia.
To truizm - ale powtorze - w sztukach walki nie wygrywa ten, kto ma wiecej w bicepsie, czy wiecej podnosi na sztandze, a jak juz to chyba wieksze znaczenie od tego, ma masa ciala oponenta i sposob w jaki on potrafi ja wykorzystac. (Wiem, to ze sparingow, moj kolega wazy kolo 100kg, ja 78kg (schudlem w koncu:) i... musze spieprzac przed nim caly czas, czy to na macie, czy ringu, a ciezary podnosimy takie same.
Pamietacie Tanka? Podnosil duzo ponad 200kg na klatke, ale nigdy nie zostal mistrzem, a sukcesy zawdziecza... dobremu boksowi niz sile.
Do sztuk walki potrzeba czegos wiecej niz sztangi, wiadra odzywek. Na sztuki walki sklada sie mnostwo elementow, wazniejszych niz tylko, ile sie podniesie na sztandze.
To tyle pogadanki.
Zamowilem sobie ksiazke rosyjskiego trenera, ktory smieje sie z kulturystow itp., preferuje trening z ciezarem wlasnego ciala. Ide po nia. Jak przeczytam zdam relacje:)

Pozdrawiam
K_P
PS. Naprawde nie robicie nawet jednego powtrzenia na rollerze? Nie wierze...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

PS. Naprawde nie robicie nawet jednego powtrzenia na rollerze? Nie wierze...


tak po prawdzie to nie mam rollera :) raz kiedys probowalem na silowni u kumpla na sztangielce z popuszczonymi zaciskami i dawalem rade. jedna reka nie udalo mi sie wtedy. jak dopadne i zobacze jak jest aktualnie to dam znac :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

PS. Naprawde nie robicie nawet jednego powtrzenia na rollerze? Nie wierze...

jescze troche mi brakuje. potrafie do sciany dojechac i wrocic, ale nie jestem w stanie w pelnym wyproscie utrzymac sie bez sciany.

na bica jedyne co robie to podciaganie podchwytem ;p
wiem, ze sa wazniejsze rzeczy. wiadomo, technika, timing, doswiadczenie sa najwazniejsze. ale kiedy te rzeczy sa rowne, a nie ma opcji treningu wiecej niz 3x w tygodniu, wtedy wlasnie sila moze pomoc. jesli masz dwoch rownie doswiadczonych zawodnikow to wygra ten, ktory ma lepsza kondycje i jest silniejszy.

itosu, ty nie robisz chwytanych zupelnie? dynamika kiedy sie operuje 80kg przeciwnika jest troche inna niz przy uderzeniu. wtedy troche sie ta sila przydaje, kiedy trzeba wymostkowac kogos, albo wytracic go z rownowagi.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

itosu, ty nie robisz chwytanych zupelnie? dynamika kiedy sie operuje 80kg przeciwnika jest troche inna niz przy uderzeniu. wtedy troche sie ta sila przydaje, kiedy trzeba wymostkowac kogos, albo wytracic go z rownowagi.


odp. masz na privie ;) wiem ze jest inaczej w uderzanych niz w chwytanych. inaczej w stojce i w parterze. to oczywiste.

Pozdr
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
w rollerze ze stania najbardziej wlasnie czuje plecy ale znalazlem sposob jak to ominac, przynajmniej czesciowo. przed kazdym robieniem rollera najpierw robie sporo wznosow na lawce rzymskiej zeby zmeczyc dol grzbietu i potem roller.
po niczym nie mam takich zakwasow na brzuchu jak wlasnie po rollerze.

ps. i jeszcze a'propos innej pracy miesni przy sw to dzisiaj byla na luta livre i po walkach na koncu mialem tak spuchniete przedramiona jak nie nie mialem po zadnym treningu na krzepowni
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

wiem ze jest inaczej w uderzanych niz w chwytanych. inaczej w stojce i w parterze. to oczywiste.

Pozdr

no to poniekad mamy odpowiedz :) ty potrzebujesz troche wiecej szybkosci i dynamiki, ja troche wiecej sily i dynamiki.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
Jestem po lekturze "Nagiego wojownika" Pavla Tsatsuoline (byly trener specnazu), o ile mnie tak ksiazka nie zaskoczyla, bo zawsze docenialem cwiczenia z ciezarem wlasnego ciala i z uzyciem prostych urzadzen typu drazek, to dla mlodego pokolenia, ta ksiazka kryje pewnie nie jedna niespodzianke.

Dla mnie to wydawnictwo akurat pojawilo sie w odpowiednim momencie od wielu miesiecy eksperymentuje z cwiczeniami z obciazenim wlasnego ciala i gumami, (bo mimo, ze podnosilem duze jak na moja mase ciezary, nie dawalo mi to oczekiwanej i potrzebnej mi "sily", o sprawnosci nie mowiac juz w ogole, ktora gdzies po drodze zatracilem). Uswiadomila mi jak daleko odszedlem od cwiczen, ktore niegdys stanowily podstawe (np. przysiady na jednej nodze, ktore ku mojemu zdumieniu w ogole mi nie wchodza, co jest dla mnie wielka i przykra niespodzianka, bo niegdys je robilem z palcem w d.... W prywatnej ocenie - sztanga rozwinela mi sile przodu nog, a mam strasznie zaniedbany tyl i stad chyba bierze sie moja niemoc).

Pointa tej ksiazki - najlepsza jest roznorodnosc - trening z obciazeniem wlasnego ciala (to naprawde wyzwanie na wile miesiecy), plus cwiczenia z ciezarami typu "ciagnacego" - rwanie, podrzut, martwy ciag, ktorych nie ma w zestawie z obciazeniami wlasnego ciala.

(Tak nota bene chetnie bym sie nauczyl od nowa podrzutu, rwania - bo dawno zapomnialem jak sie to robi, niestety na silowniach (mimo, ze jest na nich w ch... napakowanych ludzi) prawie nikt tego nie potrafi, i nie potrafi ocenic, czy sie dobrze robi.

Do treningu sztuk walki - autor proponuje:) kombinacje cwiczen z masa ciala i ciezarami wolnymi.
Moim zdaniem ta ksiazka to cenna pozycja - nihil nowi sub sole, ale... prawdy oczywiste warto regularnie przypominac. By uswiadomic, ze nie ma co sie zabierac za sztange, jak sie nie potrafi rpbic pompek (obserwuje to na codzien na silkach:(

Acha.... Autor ma gleboko w d.... tzw. mase i jej budowanie, jego interesuje sila na kg masy. Masa miesniowa jesli pojawia sie, to raczej jako produky wtorny i naturalny.
Pozdrawiam
K_P
PS. Lyzka dziegciu (mnie to osobiscie w....) - jest napisana style amerykanskim, plenym zachwytow, opinii zadowlonych klientow. zwrotow i nawrotow - mnie jak dyplomowanego terenra to w.... Wole cos bez lopatplogicznej egzepmpilifikacji i nachalnej reklamy, rodem z telemarketngu - ta ksiazka i bez tego sie broni. jakby ja okroic o jakies 80 stron (ma ponad 200), to nic nie stracila, bylaby bardziej przejrzysta. Ale rouzmie to to jest na rynek amerykanski.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

ta ksiazka kryje pewnie nie jedna niespodzianke.

w nagim wojowniku sa przeciez tylko pompka i przysiad (i rozne wersje)?
Ross ma w Never Gymless prawdziwe niespodzianki.

sztanga rozwinela mi sile przodu nog, a mam strasznie zaniedbany tyl i stad chyba bierze sie moja niemoc

zwykly pistol to glownie czworoglowy. ogolnie z ciezarem ciala ciezko zrobic dwuglowy, tylko ghr dziala. masz problem z rownowaga, czy samym wstaniem? ja jesli tylko o sciane sie opre reka to nie mam juz problemu.

Pointa tej ksiazki - najlepsza jest roznorodnosc - trening z obciazeniem wlasnego ciala (to naprawde wyzwanie na wile miesiecy), plus cwiczenia z ciezarami typu "ciagnacego" - rwanie, podrzut, martwy ciag, ktorych nie ma w zestawie z obciazeniami wlasnego ciala.

pavel jest strasznie za kettlebellsami.
zreszta, juz gdzies pisalem: ja potrzbuje minimalnie dwa sprzety: kolka gimnastyczne i sztange olimpijska.
muscle up + clean and jerk.

(Tak nota bene chetnie bym sie nauczyl od nowa podrzutu, rwania - bo dawno zapomnialem jak sie to robi, niestety na silowniach (mimo, ze jest na nich w ch... napakowanych ludzi) prawie nikt tego nie potrafi, i nie potrafi ocenic, czy sie dobrze robi.

pomijajac to, czasem nawet nie wolno ich robic! bo sufit za nisko, bo nie ma miejsca, bo nie ma bumper plates'ow...

PS. Lyzka dziegciu (mnie to osobiscie w....) - jest napisana style amerykanskim, plenym zachwytow, opinii zadowlonych klientow. zwrotow i nawrotow - mnie jak dyplomowanego terenra to w.... Wole cos bez lopatplogicznej egzepmpilifikacji i nachalnej reklamy, rodem z telemarketngu - ta ksiazka i bez tego sie broni. jakby ja okroic o jakies 80 stron (ma ponad 200), to nic nie stracila, bylaby bardziej przejrzysta. Ale rouzmie to to jest na rynek amerykanski.

towarzyszu, o czym ty mowisz? :wink:

ostatnie kilka dni robie tylko sztangielkowe snatche, press'y, swingi i wszystko mnie boli. tylko jednak na nogi to nie dziala az tak jak przysiady...
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
ja czytalem nagiego wojownika na sesjach w empiku, wiec nie przeczytalem od dechy do dechy, co ciekawe to wlasnie te pistolety, i kettlebelsy (fajne sa-w koncu fedor robi kettle). ma bardzo fajne rady jak robic aby wzrastala sila, zwraca aby podczas kazdych cwiczen napinac cale cialo (taka maxymalna spinka)

to tyle z moich wrazen po czastkowej lekturze

pzdr
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
Mowiac "niespodzianki", nie mialem na mysli tych dwoch tylko cwiczen, ale raczej filozofie treningu, tchnienie dawnej Rosji sowieckiej i jej metodyki - prosto, jasno, z minimum sprzetu - zadnyvh atlasow etc.
Nie wiem o co chodzi z tym pistoletami u mnie - potrafie nadal sporo wypchnac na hak maszynie, czy przysiasc ze sztanga (choc tego nie robie z duzym ciezarem teraz), ale przy pistoletach po piewsze mam trudnosci z rownowaga (a nie pownienem, bo cwiczylem dosyc dlugo joge, asany stojace - gdzie jest sporo stania na jednej nodze), a po drugie - gdzies po osiagnieciu pozycji typu polprzysiad lekkoatletyczny, pozniej jakos puszczaja mi miesnie i nie kontroluje juz ruchu. Ale pocwicze pare dni, to zobacze. Czasami tak bywa, i cialo potrzebuje troche czasu na skoordynowanie miesni, ktore dawno nie wspolpracowaly ze soba.
Z pompka tez problem. Tak jak on pokazuje, ze barki sa idealnie rownolegle do podlogi i robimy ja jakbysmy nada uzywali dwoch rak - jest dosyc trudne do zrobienia. Przyzwyczailem sie do troche innych - szerzej nogi i jednak ciezar ciala jest przesuniety na pracujaca reke. No, ale z tym czuje, ze sie szybko uporam.

Chetnie bym zobaczyl pozostale ksiazki tego autora, te o rozciaganiu, treningu z "dzwonami", ale.... chyba nie warto ich kupowac. Znowu beda dwa cwiczenia na 200 stronach:)

Znam Rossa z netu - wydaje mi sie, ze facet jest strasznie udziwniony i nastawil sie raczej na szokowanie swoja wydolnoscia niz na rzeczywiste porady. Wedlug mnie za duzo u niego grochu z kapusta - pomieszanie cwiczen typowo na sile, z typowymi na wydolnosc, i w jakis dziwnych czasami szalenczych proporcjach. Ja tez znam i bez niego jak maksymalnie kogos zajechac. Generalnie Ross jest efektowny, ale jakos niespojny. I w sumie nic od niego mnie nie zainspirowalo. A myslalem, ze zainspiruje. To juz wole trening "Naturalnego".

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie
to napisz mu maila, napewno Ci odpowie na Twoje watpliwosci. imo jest bardzo poukladany :) i metoda treningowa etc. ale musialbys poczytac ksiazki aktualne jego
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady a zdrowie - pytanie

Znam Rossa z netu - wydaje mi sie, ze facet jest strasznie udziwniony i nastawil sie raczej na szokowanie swoja wydolnoscia niz na rzeczywiste porady. Wedlug mnie za duzo u niego grochu z kapusta - pomieszanie cwiczen typowo na sile, z typowymi na wydolnosc, i w jakis dziwnych czasami szalenczych proporcjach. Ja tez znam i bez niego jak maksymalnie kogos zajechac. Generalnie Ross jest efektowny, ale jakos niespojny. I w sumie nic od niego mnie nie zainspirowalo. A myslalem, ze zainspiruje. To juz wole trening "Naturalnego".

Pozdrawiam
K_P

jesli to co widziales cie nie przekonalo, to i ja cie nie przekonam :wink: od siebie moge dodac, ze mam wszystkie trzy jego ksiazki i uwazam je za swietny zakup. btw, nie ma tam martwych ciagow ani przysiadow ze sztanga ;) sa za to przysiady na jednej nodze i pompki na jednej rece.

a co do mejla z pytaniami, na pewno by odpowiedzial.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024