Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wujiaquan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Wujiaquan
Coś odmiennego. Styl rodziny Wu (巫家拳). Pochodzący z Fujianu, a ćwiczony
obecnie najczęściej w Hunanie, Hubei, Jiangxi i Yunnanie.

Człowiek na filmikach, to Dai Jianguo z Changsha w Hunanie.
Podoba mi się to jego wykonanie. Warto obejrzeć.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ponieważ jednak spotkałem się z opinią, że Wujiaquan, to jest taki bardzo wewnętrzny styl
tak naprawdę, a ten pan u góry robi to zbyt twardo (choć mi się wydaje, że proporcje gang rou są w sam raz :) ),
to u dołu klip z inną wersją, na swój sposób ciekawą.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan
Chyba pierwsza forma w której widziałem uderzenie głową :D O ogólnie rzecz biorąc.. specyficzne jak dla mnie.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan
na wstępie - ekspertem nie jestem - jednak wg mnie rózne wykonania mogą wynikać z pracy nad różnymi aspektami (wolniejsze to płynność rónowaga kontrola ruchu itp, szybsze to bardziej utylitarne wykonanie) Uważam że tak samo można wykonywać większośc form styli uważanych za wewnętrze zaś obecnie sprowadzonych do medytacji w ruchu (tai chi przede wszszytkim). Niestety mało kto zajmuje się aspektami bojowymi styli wewnętrzych i posiada taką wiedzę oraz potrafi na takim poziomie wykonywać formy. Heh niestety by zastosować styl wewnętrzny do walki trzeba go nieco uzewnętrznić - ot takie jin jang (białe nie istnieje bez czarnego i na odwrót). Z drugiej strony ciekawe jest że najbardziej zwenętrzen style na wysokim poziomie zaawansowania obiftuja w formy/kata o bardzo wewnętrzym charakterze
ps najlepszy jest kolo w czarnych spodenkach i koszulce na ramiączkach stojący z fajką no i ten pokoik z plakatami lasek na scianach :)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

na wstępie - ekspertem nie jestem - jednak wg mnie rózne wykonania mogą wynikać z pracy nad różnymi aspektami (wolniejsze to płynność rónowaga kontrola ruchu itp, szybsze to bardziej utylitarne wykonanie)


Może tak być. Nie przeczę. Może też tak być, że ćwiczą jakieś różne odmiany czy coś.
Może też być, że ktoś z nich nie robi dobrego Wujiaquan. Nie znając jednak stylu, wydaje mi się, że ten z pierwszego filmiku jest lepszy. Siła, dynamika, sama chociażby ruchomość stawów (barki). U tego drugiego nie widać, żeby czuł coś pod skórą, jakby rzekł Oldman. ;-)

ps najlepszy jest kolo w czarnych spodenkach i koszulce na ramiączkach stojący z fajką no i ten pokoik z plakatami lasek na scianach :)


Dojo jest nie do podrobienia. Fakt. :-)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

Dojo jest nie do podrobienia. Fakt. :-)

Sory za off topa, ale... czemu "dojo"?
Nawet wczoraj jak oglądałem Ip Mana, to wszystko było przetłumaczone jako "dojo", przecież powinno być chyba "kwoon" jeśli się nie mylę?
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

Dojo jest nie do podrobienia. Fakt. :-)

Sory za off topa, ale... czemu "dojo"?
Nawet wczoraj jak oglądałem Ip Mana, to wszystko było przetłumaczone jako "dojo", przecież powinno być chyba "kwoon" jeśli się nie mylę?


Dojo, bo jaja sobie robię. Kwoon też jest kul. :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan
:-)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

Może tak być. Nie przeczę. Może też tak być, że ćwiczą jakieś różne odmiany czy coś.
Może też być, że ktoś z nich nie robi dobrego Wujiaquan. Nie znając jednak stylu, wydaje mi się, że ten z pierwszego filmiku jest lepszy. Siła, dynamika, sama chociażby ruchomość stawów (barki). U tego drugiego nie widać, żeby czuł coś pod skórą, jakby rzekł Oldman.


a ja mysle ze sie calkowicie mylisz :lol: moim zdaniem gosc z pierwszego filmiku udziwnil swoj styl jak to jest ostatnio modne w chinach zeby zrobic go bardziej cool :lol:
koles z drugiego filmiku pokazuje zas pewnie jak to powinno byc naprawde :lol: szczegolnie potem na filmiku 3 widac jak wszystko pasuje do siebie, ma ta sama shenfa i ruchu wychodza jeden z drugiego czego nie mozna powiedziec o filmiku numer 1 :lol:
na pierwszym filmiku widac ze ruchy do siebie zupelnie nie pasuja, te jego "wewnetrzne wstawki" wygladaja wrecz idiotycznie - cos podobnego ostanio widzialem na pokazach sportowcow wushu, tez jest modne u nich aby takie elementy powstawiac.... :wink:
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

a ja mysle ze sie calkowicie mylisz


W czym? Jasno napisałem, że nie rozstrzygam, który jest autentyczny,
a tylko o tym, którego wykonanie mi się bardziej podoba.

moim zdaniem gosc z pierwszego filmiku udziwnil swoj styl jak to jest ostatnio modne w chinach zeby zrobic go bardziej cool


Jest taka opcja. On też, jak widzę, ćwiczy inne rzeczy, i może ciut na jedno kopyto.


koles z drugiego filmiku pokazuje zas pewnie jak to powinno byc naprawde :lol: szczegolnie potem na filmiku 3 widac jak wszystko pasuje do siebie, ma ta sama shenfa i ruchu wychodza jeden z drugiego czego nie mozna powiedziec o filmiku numer 1 :lol:
na pierwszym filmiku widac ze ruchy do siebie zupelnie nie pasuja, te jego "wewnetrzne wstawki" wygladaja wrecz idiotycznie


Pogubiłem się. Mówisz o 3 filmiku kogo? Tego drugiego? Daj linka, jak możesz, bo nie oglądałem. :-)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

Pogubiłem się. Mówisz o 3 filmiku kogo? Tego drugiego? Daj linka, jak możesz, bo nie oglądałem


trzeci filmik od gory w linkach ktore sam wrzuciles - pisze o filmikach caly czas :!:
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

trzeci filmik od gory w linkach ktore sam wrzuciles - pisze o filmikach caly czas :!:


Tomek, na filmikach 1-5 jest jeden i ten sam człowiek. Dopiero na szóstym jest inny.
Pisząc "ten z pierwszego filmiku" miałem na myśli właśnie tego z filmików 1-5. Pisząc o "tym
drugim" miałem na myśli z tego ostatniego, szóstego klipu. Czyli wg Ciebie na pierwszym klipie gość robi źle, a na 2 i 3 dobrze, tak?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

Tomek, na filmikach 1-5 jest jeden i ten sam człowiek. Dopiero na szóstym jest inny.


wiem

Pisząc "ten z pierwszego filmiku" miałem na myśli właśnie tego z filmików 1-5. Pisząc o "tym
drugim" miałem na myśli z tego ostatniego, szóstego klipu. Czyli wg Ciebie na pierwszym klipie gość robi źle, a na 2 i 3 dobrze, tak?


chodzi mnie o to ze na pierwszym filmiku pierwszego kolesia sa cuda, bezsensu ladu i skladu powrzucane jakies elementy zeby to cool wygladalo, shenfa sie kupy nie trzyma - wszystko aby wygladalo to bardziej wewmnetrznie czyli pod publiczke
i teraz na ponizszych klipach wykonywanych przez ta samo osobe wida wyraznie ze wszystko sie kupy juz trzyma - szczegoleni filmik numer 3 co potwierdza moim zdaniem teze ze forma na filmiku numer jeden jest przerabiana

drugi koles (ostani filmik czyli numer 6) natomiast robi to lepiej mi ze mniej flashy niz koles na klipie pierwszym i wyglada to dla mnie lepiej bo bardziej sie zgadza plynnosc i motryka wychodzacych z siebie ruchow mimo ze widac ze jego wykonanie nie jest najlepsze

czy teraz napisalem zrozumiale?
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wujiaquan

czy teraz napisalem zrozumiale?


Teraz tak.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024