Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie o sprzet do taekwondo WTF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

pytanie o sprzet do taekwondo WTF
Witam Wszystkich!

Forum obserwuję od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałem się napisać, ponieważ chciałbym poradzić się w pewnej sprawie starszych i bardziej doświadczonych Kolegów. Od stycznia zaczynam treningi w taekwondo WTF i zamierzam od razu sprawić sobie komplet ochraniaczy.

Z opinii sprzedawców sklepików wystawiających sprzęt na zawodach snuje się wniosek, że produkty firmy Daedo zdecydowanie wyprzedzają pod względem jakości i ceny sprzęt Kwona. Ja jednak wolałbym zasugerować się opiniami samych trenujących, startujących w zawodach oraz trenerów wypowiadających się na forum.

Do tej pory używałem ochraniaczy firmy Daniken (och. na piszczele, rękawice, kask) o których złego słowa powiedzieć nie mogę. Osobiście gdybym miał kupować na dzień dzisiejszy to z ochraniaczy na piszczele wybrałbym ten model Daedo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ze względu na cenę i rynienkowaty kształt dopasowany dobrze do kształtu piszczela. Natomiast dla porównania nigdy nie spotkałem się z tymi ochraniaczami Kwona, które są ponoć dobre [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do ochraniaczy przedramion to nie mam żadnego doświadczenia i pewnie jako laik wybrałbym Daedo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a jedyne czym bym się sugerował to niemal dwukrotnie niższa cena niż ochraniacze Kwona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Co do kasku nasunęły mi się na myśl tylko ochraniacze Adidasa, Danikena i Kwona, bo tylko z nimi miałem w praktyce do czynienia, jednak nie było to w WTFie, także nie wiem jakie kaski są preferowane w tej federacji.

Ochraniacze dłoni i stóp na razie sobie daruje. Wiem, że pewnie tym nieco przydługim i nudnym postem mogę zniechęcić Forumowiczów do czytania, ale gdyby jednak się ktoś zdecydował podjąć lekturę to bardzo bym prosił o ewentualne sugestie i opinie na temat zakupienia lub własnych doświadczeń ze sprzętem do taekwondo olimpijskiego.

Serdecznie pozdrawiam Forumowiczów i z góry dziękuję za wszelkie pomocne rady i informacje.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sprzet do taekwondo WTF
Kumpel ma komplet Kwona właśnie takie jak na fotkach i jest zadowolony, ale dał 300zł... ja używam póki co zwykłych ochraniaczy Samuraja (z tego sklepu). Dałem jakieś 130zł i jestem happy również.

ps. pamiętaj o suspensorze ;]
  • 0

budo_radek04
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sprzet do taekwondo WTF
Ja używam zwykłych i tanich ochraniaczy na piszczele i stopy (miękkie). Wcześniej miałem twarde na piszczele, ale w moim przypadku do treningów bardziej pasują te z ochroną stóp - znany syndrom "łokcia" :) Muszę powiedzieć, że sprawują się bardzo dobrze i nie wydałbym kilkuset zł za nazwę na metce. Choć nie twierdzę, że nie są lepsze, ale dla mnie - amatora- te, które mam, w zupełności wystarczają.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sprzet do taekwondo WTF
Mam to samo pytanie.Po wielu latach chcę okryć czymś piszczele, a nie kręcą mnie "hokejowe" everlastopodobne.Czy ktoś używał je w kicku i czy się sprawdzają?
  • 0

budo_timurlan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sprzet do taekwondo WTF
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz tam wszystko do tkd
  • 0

budo_renegat44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sprzet do taekwondo WTF
poszukaj na allegro :-)
  • 0

budo_ceder
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:olsztyn
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sprzet do taekwondo WTF
Sprzedaję ochraniacze na przedromiona, piszczela i kilka innych. Zajrzyj na aukcje, moze sie zdecydujesz : ) O ochraniaczach kwon nikt Ci złego slowa nie powie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024