Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie do dollyo.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_kolektyy_
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozciąganie do dollyo.
Cześć, chciałem spytać [jak w temacie] w jaki sposób i co rozciągać do wysokich a nawet i niskich kopnięć dollyo chagi. Jestem dosyć rozciągnięty, ale widocznie nie w tym co potrzeba do dolyo bo nie zbyt mi wychodzi tj. nie ma tam dobrej techniki, a na głowę nie mogę kopnąc.
Pozdro!
  • 0

budo_martialartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do dollyo.
tradycyjny sposób i setki powtórzeń kopnięć.

może jeszcze zwiększ ilość wymachów - zwłaszcza bocznych - ale rozciąganie to do tzw. turka i gimnastycznego powinno ci pomóć - długie i wytrwałe. nie zniechęcaj się

pzdr
  • 0

budo_kolektyy_
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do dollyo.

tradycyjny sposób

co mam tu rozumieć, dzięki za rady ( w sumie robie to wszystko co zalecasz). PZDRo
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do dollyo.
biodro trzeba rozruszać, poprawne kopnięcie na głowę wymaga tzw otworzenia biodra. To sa ćwiczenia trudne do opisania bo łatwo tu o bład. na przykład rozciągając sie wziąśc noge w rękę , zamykać i otwierac biodro- ale jak nie wiesz jak to i tak tego nie zrobisz, inne partner łapie noge w reke a ty zmieniając ustawienie skoczkiem do niego i na bok- jak do kopnięcia wyrzucając biodro w przód , czy tez rozciągając się do tureckiego ale stopy i kolana skierowane w góre, nie wolno kłaść płasko
  • 0

budo_kolektyy_
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do dollyo.

inne partner łapie noge w reke a ty zmieniając ustawienie skoczkiem do niego i na bok- jak do kopnięcia wyrzucając biodro w przód , czy tez rozciągając się do tureckiego ale stopy i kolana skierowane w góre, nie wolno kłaść płasko


Możesz dokładniej przedstawić ten trening/ćwiczenie z partnerem? nie zabardzo zrozumiałem, byłbym wdzięczny.
Jak wogóle rozciągać się/robić szpagat turecki z palcami zadartymi do góry,jaką 'pozycją' zaczynać go wykonywać?, i czemu nie wolno robić z nogami położonymi płasko?
POZDRO
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do dollyo.
to jest jak kopniecie (partner trzyma noge - opiera ja sobie o przedramię - jak przy przechwycie ale luźno żebyś mógł nią ruszać swobodnie , ) ale zamiast kopnąć przekręcasz się na bok (wykręcając stope podporową piętą do niego) wyrzucając biodro maksymalnie w przód i wracasz do pozycji "do niego" palcami stopy podporowej w jego kierunku.
a przy szpagacie nie możesz mieć płasko stóp bo w ten sposób uszkadzasz kolana - powodujesz przeciążenie w płaszczyźnie w której się nie zginają.
najlepiej zacząć rozciąganie trzymając się drabinek, rozjechać sie tyle ile możesz tak zeby palce i kolana wskazywały na sufit, całe ciało idealnie w jednej lini prostopadle do podłogi- nie pochylac się do przodu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024