Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tsu Shin Gen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Tsu Shin Gen
Witam
co sądzicie o Tsu Shin Gen ,to chyba Karatecki sytem walki na czym polega czym się charakteryzuje stworzył go Sensei David Cook bardzo dobry i znany instruktor stylu Kyokushin i Ashihara Karate jak widać na filmikach poniżej walczy sie w kimonach zawiera uderzenia kopniecia rzuty i walke w parterze miał ktos kontakt z Tsu Shin Gen ?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen
Nic nie sadze bo linki do filmow sa nieaktualne
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen
Ja przed chwilą wchodziłem i działają.
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen
Tsu shin gen to realistyczny nowoczesny system opracowany przez David Cooka który ma prawie 40 letnie doświadczenie w różnych sztukach walki.Oparty jest o nowo opracowane kata które zawierają realistyczne i skuteczne kombinacje które są zawsze praktykowane z partnerem.Dobrane są one odpowiednio do różnych form konkurencji(k1,mma).To z ich oficjalnej strony w dużym skrócie.Mi osobiście podoba się.Myślę,że coś więcej mogą powiedzieć chłopaki z kudo i sei budokai,bo wizualnie jest to podobne do tych systemów.
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen
Witam
dziekuje bardzo za odpowiedz wydaje mi sie ze chłopaki z Sei Budokai mogli miec nawet kontakt z tym sytemem i z jego twórca i mam nadzieje że napiszą cos wiecej na ten temat :D
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen
Pabblo napewno Tsushingen technicznie przedstawia się wszechstronnie ,ale na świecie jest to bardzo mało popularny styl. Tsushingen to od strony technicznej zbliżone jest do MMA. Style bazujące na treningu przekrojowym i stawijącym a wszechstroność , masz w naszym kraju MMA , BJJ , Shidokan , Kudo do tego nowoczesne style kontaktowego karate takie jak Ashihara Karate , oraz Enshin Karate i tu tu bym nawiązał na twoim miejscu kontakt z przedstawicielem któregoś z tych styli nawiązał kontakt. Można także trenowć Kyokushin + BJJ w moim klubie niektóży tak trenują i sobie chwalą . [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen

Pabblo napewno Tsushingen technicznie przedstawia się wszechstronnie ,ale na świecie jest to bardzo mało popularny styl. Tsushingen to od strony technicznej zbliżone jest do MMA. Style bazujące na treningu przekrojowym i stawijącym a wszechstroność , masz w naszym kraju MMA , BJJ , Shidokan , Kudo do tego nowoczesne style kontaktowego karate takie jak Ashihara Karate , oraz Enshin Karate i tu tu bym nawiązał na twoim miejscu kontakt z przedstawicielem któregoś z tych styli nawiązał kontakt. Można także trenowć Kyokushin + BJJ w moim klubie niektóży tak trenują i sobie chwalą . [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dziekuje za odpowiedz wiem wiem ze to wszystko w Polsce jest z nowoczesnych wszechstronnych styli jest jeszcze SEI Budokai :D pytam o Tsushingen z czystej ciekawości kiedyś czytałem o tym systemie i kto go stworzył w czasopismach o tematyce sztuk walki znalazłem filmiki na youtube dlatego chiałem sie dowiedziec co o nim sądzicie moze kotos miał z tym sytemem stycznosc i napisze coś na jego temat
Pozdrawiam
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen
Jesli chodzi Pabblo o techniki przetoczeń , sweepy (rzuto przetoczenia w parterze ) , ucieczki w parterze z zagrożonych pozycji ,kombinacje ,duszeń ,dźwigni ,oraz ogólnie mobilność w parerze BJJ jako styl jest numer 1.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsu Shin Gen
Pierwszy raz zetknalem sie z TSG na obozie IBK w 97 roku. (z tym panem z Poznania i jemu podobnymi nie mialo to wtedy nic wspolnego :wink: ) Ciekawy system mieszany rzeczywiscie podobny do naszego, moze mniej metodycznie ale z zewnatrz na pewno. D. Cook to wielki karateka - na moim egzaminie na shodan (na tym wlasnie obozie) zlamal mi zeba :wink:

jest tez troche dziwnych rzeczy w TSG np ushiro mawashi geri na 8 kyu, czego zupelnie nie rozumiem!

System ma dwa piony: kickboxing i mma. Widac tez zbieznosc z Ashihara Karate. Zreszta Hanshi Jonkers (trener Senna Schilta, szef AshiharaIKO, D.Cook (TSG) i shihan Voinescu (Sei-Budokai) to przyjaciele, z tad i zwiazki miedzy tymi systemami.

PS: Wczoraj wrocilem z trzydniowego pobytu (z kilkoma naszymi zawodnikami) w dojo hanshi Jonkersa w Holandii, swietne treningi 3 razy dziennie, wspaniala atmosfera, Semmy Schilt i Meikel Knaap. Bylo swietnie! (Hanshi i Semmy to tez honorowy prezydent i dyrektor techniczny Sei-Budokai)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024