Skocz do zawartości


Zdjęcie

organizacje Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

organizacje Kyokushin
Na dzień dzisiejszy pod względem wielkości na świecie organizacji styli Kyokushin wygląda to tak. 1.WKO Kenji Midori 2. IKO 1 Shokey Matsui 3. Kyokushin Union 4. Kyokushin-kan 5.IKO 3 Kyokushin Matsushima 6.Kyokushin Budokai Heink Kuipers 7.Kyokushin IFK 8.Kyokushin Tezuka Warto podkreślić że ostatnio najdynmiczniej rozwija się organizacja Kyokushin Union.
  • 0

budo_roninck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
A skad masz takie inforamcje??
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Z tymi organizacjami jest jak z panstewkami powstajacymi po rozpadzie imperium... Kazdy z lokalnych kacykow twierdzi ze jest cesarzem ale daleko im do pierwowzoru. Mowiac oglednie zaistniala sytuacja nienajlepiej swiadczy o charakterze japonskich i europejskich liderow KKK. Daklaracje sa gornolotne ale fakty swiadcza przeciwko nim! Z wyrazami szacunku dla calego srodowiska Kyokushin, Osu!
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin

A skad masz takie inforamcje??

Dokładnie. Czy mógłbyś jakoś potwierdzić te informacje :?:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
inhetos
Podałeś stytystykę, dlatego chętnie się dowiemy jakie jest jej źródło.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Można te dane zweryfikować sprawdzająśc która organizacja Kyokushin gdzie organizowała zawody, oraz po wykazie klubów w danym kraju do jakiej organizacji należy .Jeśli ktoś uważa inaczej proszę o podanie innej listy co do wielkości organizacji Kyokushin. Pozdrawiam
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Zawsze mi sie wydawało, że Shinkyokushinkai to jedna z mniejszych organizacji. Widze, że mylnie.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Jeśli chodzi o Europę to Shinkyokushin / EKO / jest większą organizacją od IKO 1 / ichigeki /.
Ja miałem informacje, że na Świecie jest Shin na drugim miejscu. Ale to były dane sprzed roku...Też mnie powyższa informacja zdziwiła choć nie zmartwiła. Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Przepraszam, za mały offtopic ale nie chce zakładać nowego tematu a
widze tu przedstawicieli Shin więc spytam - czy zajęcia u Sensei Macieja Misiaka (Shodan Shinkyokushin) są godne polecenia? Chodzi bardziej o trening rekreacyjny. Wiem, że sensei prowadzi również grupę dziecięcą dlatego pytam.
Jeśli ktoś ma jakies doswiadczenia to proszę o informacje :wink:
Pozdrawiam,
Szymon
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Info wysłałem na priva :-)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Dziękuje bardzo aczkolwiek chyba wiadomosci coś nie działają jak powinny bo jeszcze nie dostałem, wczesniej probowalem napisac wiadomosc do innego uzytkownika i doszla z duzym opoznieniem.

Mam jedno pytanie dotyczące Shinkyokushin - czy tam dozwolone są ataki łokciami i kolanami, trzymania i podcięcia?
Zawsze myślałem, że nie, w internecie nie moge znalezc konkretnych informacji o stosowanych technikach a na niektórych pokazach czy zawodach są one intensywnie stosowane np tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Łokcie na chudan tylko, kolana na wszystkie strefy ale nie wolno naciągać na jodan jak np. w Oyama karate. Trzymanie nie jest dozwolone, można dostać ostrzeżenie. Podcięcia jak najbardziej ale nie są punktowane. W zasadzie wszystko jak ichigeki, kan itd.
Jeśli chcesz dokładne reguły mogę wysłać Ci zasady według europejskiej organizacji - EKO . Prive. Pozdrawiam
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
szymon247 jeżeli chodzi o łokcie to tak jak napisał to shindojo [pozdrawiam]są dozwolone na chudan w przeróżnych wariantach, ale poza tym można też w kumite stosować hiji oroshi na obojczyk lub ramię tak jak to robi np olbrzym z Litwy - Donatas Imbras.

W zasadzie wszystko jak ichigeki, kan itd.


Nie do końca. W Kyokushin kan są inne zasady prowadzenia walki - z tego co pamiętam nie można "sie kleić" do przeciwnika, a to wymusza zupełnie inny sposób prowadzenia walki. Ale może niech koledzy z K-kan sie wypowiedzą bo oni większą praktykę w tym sposobie prowadzenia walki. Ichigeki też sie różni chociażby ze względu na brak kopnięć frontalnych na jodan - u nas są na każdym szczeblu, u nich dopiero od poziomu MEuropy.

A co do głównego tematu - czyli wielkości danej organizacji...to jakie to ma obecnie znaczenie :) ? ważne jest to, że turnieje i obozy oraz seminaria sa coraz bardziej dostępne dla osób z różnych organizacji, a drugorzędne jest to czy IKO Matsui jest większe czy też IKO Midori wiedzie prym :)

Zresztą o jaką "większość" chodzi? o liczbę państw? czy liczbę członków? Bo jezeli o to pierwsze to Midori rządzi, a jeżeli o to drugie to z kolei Matsui... :) i który z nich jest większy? chyba Matsui bo jest wyższy :)

Kiedyś już ten temat był i tam już zostało to wszystko wyjaśnione.

Osu!
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: organizacje Kyokushin
Maniak orientujesz się jakie struktury przynależnośi są w Kyokushin Union ? Chodzi o to czy Europe Kyokushin Union skupia organizacje krajowe na wzór IKO , czy należ ą do tej organizacji samodzielne kluby ? W Polsce wiem że należy do Europe Kyokushin Union Krzysztof Brzozowski z klubem z Katowic , ale chyba nie ma w naszym kraju federacji krajowej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024