Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czujecie sie wybitni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Czujecie sie wybitni?
Temat nieco luzny. Po pieknych latach kung fu przenioslem sie do sekcji taekwondo. W chwilach wolnych (a tych ostatnio niewiele) postanowilem doczytac cos nie cos na temat tej sztuki walki. Dotarlem do starego artykulu (jeszcze starszy "Samuraj") p.Krzysztofa Buczynskiego w ktorym pisze on co nastepuje:"...Zaleta TKD to walka na dlugi dystans (...)Wada to trudne do opanowania a wrecz niemozliwe dla przecietnego czlowieka techniki nozne."

Co myslicie o tym stwierdzeniue "niemozliwe do opanowania dla przecietnego czlowieka"?

Mac.
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
To pojechal ;) kwestia treningu...Mysle, ze przecietny czlowiek nie ma problemow ze stawami, sciegnami itp. takze jest w stanie wypracowac sobie te kopniecia przez treningi ;)
Tak wracajac do pytania w temacie to ja sie czulem conajwyzej wybity :lol:
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
zwazywszy, ze spora czesc kopniec stanowi zupelnie nienaturalne ruchy, to uwazam, ze troche racji w tym jest.
a jakbym byl wybitny to bym nie musial tyle zapierdalac, zeby osiagnac poziomek do jakiego udalo mi sie dotrzec...

pzdr
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
Ruchy nie są niewykonalne dla przeciętnego człowieka jako człowieka.
Problem jest w tym, że dzisiaj przeciętny człowiek, to człowiek, który na jakiś sport zapisuje się w wieku kiedy już nie bardzo można (albo jest to wybitnie ciężkie) się zbytnio rozciągnąć, mięśnie są zastałe, pospinane.
Wydaje mi się, że jeśli "przeciętnego człowieka" rozumiemy człowieka pracującego, który ruch widzi tylko w telewizji to zdanie to ma w sobie dużo prawdy.
W innym wypadku, uważam, że każdy może się tego nauczyć jeśli zacznie w odpowiedni wieku i nie będzie jeszcze bardzo zaniedbany ruchowo.
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?

W innym wypadku, uważam, że każdy może się tego nauczyć jeśli zacznie w odpowiedni wieku i nie będzie jeszcze bardzo zaniedbany ruchowo.

jaki wiek twoim zdaniem jest odpowiedni ? ja uważam że przedział między 11-14 lat jest najlepszy.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
W jakiś sposób jesteśmy wybitni, bo 90% naszych znajomych nie kopnie nawet na wysokość klatki piersiowej, a sprint do autobusu kończy się dla nich stanem przedzawałowym. Ale czy można to określić aż takim słowem... każdy kto robi coś, czego nie widziała na oczy wiekszość społeczeństwa jest w jakiś sposób wybitny, obojętnie czy to sport, czy nagrywanie muzyki, czy granie w szachy bez planszy.
  • 0

budo_ziemniak47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?

W innym wypadku, uważam, że każdy może się tego nauczyć jeśli zacznie w odpowiedni wieku i nie będzie jeszcze bardzo zaniedbany ruchowo.

jaki wiek twoim zdaniem jest odpowiedni ? ja uważam że przedział między 11-14 lat jest najlepszy.

Trochę mi te dwa posty dały do pomyślenia... No bo chcę się zapisać na TKD właśnie, ale jak widać 21 wiosenek już na karku i co tu dużo ukrywać, do szpagatu mi DAAAALEKO ;) Kiedyś, kiedyś trochę trenowałem TKD, miałem chyba 12 lat, teraz trochę Judo. No i powiedzcie, tak szczerze, mam jeszcze szansę żeby w TKD się jeszcze jakoś wykazać? Nie mówię o zawodach, ale po prostu żeby się ciągle rozwijać, zrobić ten cholerny szpagat ;) i możę założyć kiedyś jakiś ciemniejszy pas? ;)
  • 0

budo_bongolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
Witam ;]

Myślę Ziemni szanowny, że raczej nie ma się co spinać tylko jak najszybciej zapisać na treningi ;] Mój były trener na treningi TKD poszedł w wieku bodajże lat 19 i odnosił sukcesy na szczeblu krajowym (nie tylko w tej formule ;]) obecie jest chyba najlepszym taekwondoką w mojej mieścinie.
Morał: Nie ma co zwlekać.

pozdrawiam B.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
W podeszylym wieku (26) tez mam problem ze szpagatem;) a powaznie to:
- z pewnym doswiadczeniem w sztukach walki nie mam problemow kondycyjnych czy z podstawowymi technikami. Podoba mi sie usystematyzowanie materialu do nauczenia jezeli chodzi o kopniecia, brakowalo mi tego w stylach ktore cwiczylem. No i oczywiscie sa pewne roznice w ich wykonaniu wobec tego czego sie uczylem. Jednak jak patrze na "gorno-lotne" techniki w wykonaniu grupy zaawansowanej to przypomina mi sie ten fragment z artykulu. Tez mam nadzieje na ciemny pasek....
  • 0

budo_helmik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?

W jakiś sposób jesteśmy wybitni, bo 90% naszych znajomych nie kopnie nawet na wysokość klatki piersiowej, a sprint do autobusu kończy się dla nich stanem przedzawałowym. Ale czy można to określić aż takim słowem... każdy kto robi coś, czego nie widziała na oczy wiekszość społeczeństwa jest w jakiś sposób wybitny, obojętnie czy to sport, czy nagrywanie muzyki, czy granie w szachy bez planszy.


Wybitny? Wybitny to chyba duze slowo, to ze czesc ludzi jest w jakis sposob fizycznie/mentalnie ograniczona nie oznacza wcale, ze reszta moze sie szczycic jakas wybitnoscia - to cecha ludzi, ktorzy cos naprawde nowego wnosza w nasze zywociki.
  • 0

budo_radek04
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
ZiemniAK47, tak jak pisali przedmówcy, nie zastanawiaj się, tylko się zapisz. Osiągnąć możesz bardzo dużo. Akurat do szpagatu potrzeba dużej systematyczności, ale na pewno czyste kopnięcie na wysokość głowy dasz radę wykonać po niedługim czasie. Ja też od niedawna ćwiczę i wiem, że najważniejsze jest samozaparcie, a nie wiek.

Co do wybitności, to coś tam w tym jest. Na pewno czuję się trochę wyjątkowo wśród kupli uzależnionych od gier komputerowych:)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
A ja jestem uzależniony od gier komputerowych i wysiłku fizycznego, w tym pływania i sztuk walki.
I co powiesz? :P
Wiem, beznadziejny przypadek xD
  • 0

budo_radek04
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
No i o to chodzi, by mieć jak najwięcej zainteresowań i czas na nie.
Miałem na myśli osoby, które tylko grają, a znam takich kilka. No, jeszcze piją piwo, ale te dwie pasje doskonale łączą ze sobą:)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?

No, jeszcze piją piwo, ale te dwie pasje doskonale łączą ze sobą:)


Chciałbym zauważyć, że picie piwa łączy się doskonale z każdą pasją. Co jest lepszego niż prysznic, kolacyjka i piwko po treningu (albo kilka)?
:)
  • 0

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
czy jest sens zapisywac sie na TKD w wieku 29lat gdy ma sie nierozciagniete biodra, ktore de facto bola przy rozciaganiu ? Czy da sie cos z tym zrobic ?
pozdr
  • 0

budo_martialartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
oczywisice ze jest.
musisz sie liczyc z faktem ze mistrzem swiata juz nie bedziesz,ale z pewnoscia mozesz osiagnac mistrzowski poziom i zdobyc czarny pas.

jesli chodzi o bol w biodrach to, o ile nie ma przyczyn zdrowotnych twojego bólu, dobrze instruktorzy pokieruja twoim stretchingiem tak, by byl stopniowy i nie uszkodzil stawow.

tu musisz byc wybitnie ostrozny.

skad jestes moze ci cos doradzimy?
  • 0

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
MartialArtist jestem z Wrocławia .

Ps.Niestety dzisiaj sie probowalem rozciagnac i przy staniu rozkrokiem znow zauwazylem bol w biodrach ( w bokach) , nogi same mam juz mam w miare rozciagniete, ale bol bioder uniemozliwia mi dobre kopanie.
  • 0

budo_amit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
Czeski film..
Zapraszam od wrzesnia do WSKT. jest grupa gdzie ludzie trenuja w wieku 30, 40 a nawet wiecej lat i sobie radza. PO porstu przychodza sami dla siebie zeby dbac o sprawnośc fizyczna i nikt im nie kaze odrazu robic szpagatu. Elastyczność mięśni i sciegien fizjologicznie z wiekiem po prostu spada i zeby podtrzymywac to na jakims poziomie musi byc systematyka.

Zapraszam, sam zobaczysz. pierwsze treningi sa niedopłatne.

Pozdro

stronka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?

Ruchy nie są niewykonalne dla przeciętnego człowieka jako człowieka.
Problem jest w tym, że dzisiaj przeciętny człowiek, to człowiek, który na jakiś sport zapisuje się w wieku kiedy już nie bardzo można (albo jest to wybitnie ciężkie) się zbytnio rozciągnąć, mięśnie są zastałe, pospinane.

To ciekawa teoria....A jaki to wiek?
  • 0

budo_taekwondoitf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czujecie sie wybitni?
Moim zdaniem nigdy nie jest za późno. Sam ćwiczyłem inny styl w wieku 8-12 lat (więc chyba rozwinąłem w odpowiedni sposób nogi itp), potem niestety nastał okres szaleństw i zaczęły się papierosy, alkohol i zaniedbywanie siebie. Potem się obudziłem i od nowa treningi w sensie bieganie, rozciąganie + dieta oraz oczywiscie odstawienie używek. Od marca 2007 schudłem 19 kg, w wieku 23 lat zaczynam z TKD i czuje się jak nowo narodzony :) . Pieprzyć jakieś wiekowe statystyki - by poprawić zdrowie nigdy nie jest za późno.
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024