Skocz do zawartości


Zdjęcie

II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Judo Nastuli pominę milczeniem, ale jego ludzie byli świetni.

?
  • 0

budo_bushi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
bo miałem nadzieję na coś więcej niz kilka rzutów ktore zrobił. Jest Mistrzem bez dwóch zdań, ale byloby milo gdyby poza soba pokazał ... Judo.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

ale pokaz ma przedstawić sztuke walki a nie chiński "dom latających sztyletów" :)


Akurat z domu latających sztyletów mieliśmy muzykę :wink:

Później odniosę się do reszty.
  • 0

budo_szykan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Chciałem tylko poinformować, że trochę zdjęć z Festiwalu jest na naszej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] życzę miłego oglądania.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Vietvo dao dali ładny pokaz, ale (o kurwa) dlaczego tak dlugo, mozna było sie przespać z nudów. Z tego co wiem to mialy być pokazy a nie demonstracja jak wygląda trening.


- po pierwsze nie tak długo, bo byliśmy raptem ok. 9 min. Organizatorzy ściągnęli nas trochę wcześniej,
- po drugie , przepraszam, że się nudziłeś – myśleliśmy, takie było nasze zamierzenie aby przedstawić VVD przekrojowo, ale bez bajerów,
- po trzecie trening VVD jest nudny a pokazy moim zdaniem trochę mniej.

Ja mam szacunek do wszystkich, którzy dawali pokaz. Bo nie sztuka krytykować, ale samemu pokazać swoje umiejętności. Nie mniej dziękujemy za słowa otuchy . Następny pokaz zamkniemy w 5 minutach, będzie ogień, dym, dźwięk a techniki rodem z nad żółtej rzeki
  • 0

budo_bleeee
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Takie stronki ze zdjęciami z festiwalu znalazłem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Całkiem przyjemne fotki:)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Capoeira ... dla mnie porażka.


dlaczego?
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
mi też capoeira sie nie podobała... nic nowego, zwykła roda, chyba są jeszcze jakieś inne opcje pokazania na czym polega capo bez zamykania się w rodzie? plusem tego pokazu był sposób dołączania uczestników do grupy, wyłaniali się z tłumu co mi osobiście skojarzyło się z wejściem aktorów na scenę w teatrze.

pokaz Ani K. oczywiście przepiękny ale nie patrzę na niego jako na spójny element wraz z resztą pokazów, to był IMHO wstęp i zaproszenie do festiwalu a nie jego wizytówką.

mi też brakowało innych szkół walki ale z drugiej strony gdyby grup było nawet 23 to festiwal by trwał minimum 3 godziny... coś kosztem drugiego,
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

To slabo o nich swiadczy, raczej obecnosci na takiej imprezie nie powinno sie odwolywac a najwyzej wyslac zastepstwo albo grupe zapasowa ;)


A jak nie ma czegoś takiego jak grupa zapasowa ?? i nie można mówić o zastępstwie ?? to co wtedy ...

Nam akurat sie tak zdarzyło, że musiałem odwołać swój pokaz na 2 dni przed festiwalem. Próbowałem sciągnąć ludzi z drugich końców Polski a nawet z za granicy i niestety ...

Ja osobiście byłem na Festiwalu i przyznam się, że rok temu jakoś to lepiej wyglądało - nawet nie chodzi o pokazy szczególnych grup ale o lekki chaos reżyserski i kilka drobnych niedociągnięć ale wg mnie warto było się wybrać :wink:
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

To slabo o nich swiadczy, raczej obecnosci na takiej imprezie nie powinno sie odwolywac a najwyzej wyslac zastepstwo albo grupe zapasowa ;)


A jak nie ma czegoś takiego jak grupa zapasowa ?? i nie można mówić o zastępstwie ?? to co wtedy ...


Wtedy juz pozostaje slepa wiara w wykazanie dobrej woli i pelnego zrozumienia ze strony przecietnych widzow ;)

Pozdrawiam!
  • 0

budo_thego
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Oyama było najlepsze 8)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Oyama było najlepsze 8)


Mieli parę fajnych rzeczy i ciekawych pomysłów, ale nie powiedziałbym, żeby byli najlepsi...

Ponadto - co mi się bardzo nie spodobało - skopiowali pokaz od [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - muzyka ta sama(nawet oklaski w tle) - kata robili podobne(chociaż nie ten poziom). Przecież to kata nie z ich stylu ;)

Jak dla mnie w całym pokazie było za dużo joł joł hip hop. Ale oddając sprawiedliwość wiem, że niektórym się to podobało. De gustibus...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
To ja zapytam z innej beczki...
Moze pamietacie kawalki przy ktorych wystepowalo karate (taki mocno electro - slowa "next step" sie przewijalo w tle) oraz ten przy wystepie Ani Komorowskiej?

Pozdrawiam!
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

bo miałem nadzieję na coś więcej niz kilka rzutów ktore zrobił. Jest Mistrzem bez dwóch zdań, ale byloby milo gdyby poza soba pokazał ... Judo.

ja przepraszam, a co miał pokazać z judo oprócz rzutów?
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Oyama było najlepsze 8)


ekhm. NIE

:wink:

Ania Komorowska miała pokaz do muzyki z reqiuem fro a dream o ile dobrze pamiętam
  • 0

budo_thego
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Oyama było najlepsze 8)


ekhm. NIE

ekhm tak...przynajmniej nie ziewałem
Poza tym co tam do diabła robiła Komorowska??? Co ona ma wspólnego ze sztukami walki???
A no i za ten występ Włodarczyk powinien się głęboko zakopać...Lepiej by zrobił jak by tylko wyszedł pomachał i powiedział kilka słów a nie robił z siebie bohatera co zresztą i tak mu nie wyszło...Zaprezentowany przez niego "pokaz ratowania pięknej niewiasty" równie dobrze zrobił by kolo z pod z piwem... :lol:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Poza tym co tam do diabła robiła Komorowska??? Co ona ma wspólnego ze sztukami walki???

To było show rozpoczynające festiwal. Zresztą bardzo udane, gdyż wiele osobom się podobało... Tancerze ognia z kolei kończyli festiwal, a też nie są bezpośrednio związane z e sztukami walki

A no i za ten występ Włodarczyk powinien się głęboko zakopać...Lepiej by zrobił jak by tylko wyszedł pomachał i powiedział kilka słów a nie robił z siebie bohatera co zresztą i tak mu nie wyszło...Zaprezentowany przez niego "pokaz ratowania pięknej niewiasty" równie dobrze zrobił by kolo z pod z piwem... :lol:

No cóż.. Jak dla mnie była to miła scenka rodzajowa z wykorzystaniem znanej osoby, a nie pokaz umiejętności Diablo - bo wtedy zapewne wyglądałoby to inaczej.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Oyama było najlepsze 8)


Kolega pewnie trenuje Oyama :wink:

Co do ich pokazu to można powiedzieć, że w tym roku wg. mnie wypadli lepiej niż poprzednio ... a czy byli ,,najlepsi,, hmmm powiem tak : gdyby nie ta wpadka z plagiatem Włoskiej grupy pokazowej to hmmm było by ciekawie :wink:

Pozatym ciężko twierdzić co jest lepsze ponieważ każdy styl charakteryzuje się czymś innym i takie twierdzenia są zgubne ... każda grupa pokazuje co innego ...

Porównywanie np. techniki kopnięć jednej grupy, z parterem drugiej, stawiając je obok dobrej muzyki 3ciej grupy z ciekawą choreografią 4tej grupy no i 5tej która fajnie pokazała kata - jedno drugiemu nie równe ...

Jedynym wymiernikiem co jest ,,lepsze,, a raczej ,,ciekawsze,, jest wrażenie jakie ogólnie robi na widzu czyli WIDOWISKOWOŚĆ

... i tu tez znowu kwestia tego jakim śladem pójdzie każda z grup - czy swoim pokazem nastawią się na widowiskowość czy adekwatne odwzorowanie charakteru swojego stylu :wink: co również nie jest do siebie współmierne ...

Festiwal ma propagować i popularyzować sporty i sztuki walki, a nie kategoryzować i faworyzować dane style :]
  • 0

budo_bushi1980
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
[quote name="Cheetah"][quote name="thego"]
... i tu tez znowu kwestia tego jakim śladem pójdzie każda z grup - czy swoim pokazem nastawią się na widowiskowość czy adekwatne odwzorowanie charakteru swojego stylu :wink: co również nie jest do siebie współmierne ... quote]

Co racja to racja. Tylko, że jak sie patrzy na wiekszość pokazów, to pawie wszyscy idą w show i zamiast pokazywać piękno swojego stylu robą ... coś :) wybaczcie, ale ja lubię sztuki walki i wkurza mnie pokaz pod publiczkę. Ile grup trzymalo sie swojego stylu? Capoeira, Ju-Jitsu i chyba VietVoDao. I za to im chwala po wieki :) Nie wiem dokladnie co robi "łucznik" bo go widziałem pierwszy raz. No a reszta ... dla publiki WSZYSTKO!!! Chyba następuje u nas "amerykanizacja" sztuk walki :( szkoda :(
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Pokazy rządzą się swoimi prawami.
Ich celem jest przyciągnięcie nowych ludzi na zajęcia (w tym przypadku także zachęcenie do wydania przez nich kasy na bilety na kolejne edycje).

Żyjemy w takich czasach, gdzie bez show, fajerwerków i skandali trudno zwrócić na siebie uwagę. Trochę więc nie rozumiem zdziwienia co poniektórych... Pokaz to pokaz, trening to trening, prezentacja to prezentacja.


PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024