Skocz do zawartości


Zdjęcie

II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Bushi – heehhhe a czy nie można połączyc show z tradycją? Myślę, że bez problemu... tym bardziej, że to jest FESTIWAL który ma na celu, jak napisał Cheetah, propagowanie sztuk i sportów walki, pokazanie ich w całym spektrum... i pod publikę, bo jak nie bedzie publiki to nie będzie pokazu. Taki mechanizm sprawia, że pokaz trzeba jakoś uswietnić, a koneserów, którzy będą się zachywać unikalną techniką rzutu aikido i będą kręcić nosem na co bardziej widowiskowe akrobacje jest niewielu. To wielka impreza i nawet plakat jest przecież pod publikę. Grupy pokazowe miały dowolność jesli chodzi o formę pokazu i muzykę, i kilka grup myślało „co się spodoba ludziom” a inne „co jest fajnego i tradycyjnego w naszym stylu co warto pokazać”. Niestety nie zadowolisz wszystich, tak jak mi się nie za bardzo podobał pokaz viet vo dao (za długi i za dużo mówienia) tak innym się podobało bo właśnie oczekiwali tłumaczenia lektora i wyjaśnienia szczegółów... a to z kolei mogłoby wyjść dość kuriozalnie, gdyby każda grupa tlumaczyła przez mikrofon czym charakteryzuje się dana technika i dlaczego tak a nie inaczej.

Mi się łucznik bardzo podobał, to akurat coś co trudno pokazać „pokazowo”. A było w jak najbardziej „tradycyjnym duchu”.
Co do pokazu Oyama, to jak na mój gust stał ten pokaz na niższym poziomie niż grupy z zeszłego roku. Mi osobiście taka forma pokazu nie odpowiada ale widać, że wielu osob owszem... i dobrze :D
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Widze, że ładny pokaz nunchaku zaprezentował Sebastian Reczek, byłem u tego pana na seminarium nunchaku :)

film z pokazu - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

Żyjemy w takich czasach, gdzie bez show, fajerwerków i skandali trudno zwrócić na siebie uwagę. Trochę więc nie rozumiem zdziwienia co poniektórych... Pokaz to pokaz, trening to trening, prezentacja to prezentacja.


Zgadzam się, że należy zrobić show, coś co przyciągnie wzrok ludzi(a potem i ich głosy, bo w końcu publiczność głosowała na grupę, która im się najbardziej podobała). Pokazy rządzą się swoimi prawami - tutaj też się zgadzam. Nagle kopnięcia po obrocie i z wyskoku zaczynają być realną techniką uliczną - OK - fajnie, zwłaszcza jeżeli wiem, że w tym momencie grupa puszcza do mnie oczko i sama się tym bawi.

Ale wolałbym, żeby grupy trzymały się bardziej konwencji swojego stylu. Weźmy przykładowo salto w tył - jeżeli taką wyizolowaną technikę zrobi i grupa karate, i judo i ... (tutaj wstawić dowolną sztukę walki) to 1)technika jest wspólna a więc niczyja 2)po którymś razie mnie osobiście nudzi.
Co innego gdy technika salta w tył jest wpleciona w pokaz danej sztuki walki np. karateka zrobi salto w tył i wykona kopnięcie lub część kata, judoka zrobi salto w którym doleci do partnera i zrobi jaki rzut. Takie rozwiązanie mi się podoba.


Zresztą - chyba najważniejsze, że było różnorodnie, bo jeżeli podsumować różnorodne opinie tutaj zgromadzone - jedni robili show, które zawiodło tradycjonalistów, inni robili tradycję co nudziło spragnionych mocnych doznań - tak czy owak każdy znalazł coś dla siebie :)

Widze, że ładny pokaz nunchaku zaprezentował Sebastian Reczek, byłem u tego pana na seminarium nunchaku :)


Ano był Sebastian - rzeczywiście - fajnie macha :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

…”Niestety nie zadowolisz wszystich, tak jak mi się nie za bardzo podobał pokaz viet vo dao (za długi i za dużo mówienia) tak innym się podobało bo właśnie oczekiwali tłumaczenia lektora i wyjaśnienia szczegółów... a to z kolei mogłoby wyjść dość kuriozalnie, gdyby każda grupa tlumaczyła przez mikrofon czym charakteryzuje się dana technika i dlaczego tak a nie inaczej…”


- po pierwsze, sprawa komentarza – organizator nam to zaproponował. Wydaje mi się, że z Krzysztofem Biadaniem daliśmy minimum tego co mogliśmy powiedzie… Poza tym VVD nie jest tak popularne jak np. Jiu Jitsu,
Karate czy Kung Fu i chcieliśmy je przybliżyć ( wh is who ). Poza tym widzami byli często ludzie nie odróżniający Judo od Karate.
- za długi ? chyba nie, bo inne grupy występowały o wiele dłużej.
Tak jak już wspominałem w naszych pokazach staramy się pokazać bogactwo technik VVD a nie show. Coś za coś. I Tobie również obiecuję – next time pokaz 5 min i ani mru mru ( jok )
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

…”Niestety nie zadowolisz wszystich, tak jak mi się nie za bardzo podobał pokaz viet vo dao (za długi i za dużo mówienia) tak innym się podobało bo właśnie oczekiwali tłumaczenia lektora i wyjaśnienia szczegółów... a to z kolei mogłoby wyjść dość kuriozalnie, gdyby każda grupa tlumaczyła przez mikrofon czym charakteryzuje się dana technika i dlaczego tak a nie inaczej…”


- po pierwsze, sprawa komentarza – organizator nam to zaproponował. Wydaje mi się, że z Krzysztofem Biadaniem daliśmy minimum tego co mogliśmy powiedzie… Poza tym VVD nie jest tak popularne jak np. Jiu Jitsu,
Karate czy Kung Fu i chcieliśmy je przybliżyć ( wh is who ). Poza tym widzami byli często ludzie nie odróżniający Judo od Karate.


Ale w tej wypowiedzi chyba nie było ataku na wasz występ. W dziale "co gdzie kiedy" też jest temat o festiwalu - i tam ktoś napisał, że wasz pokaz był fajny(na gronie chyba też ktoś was chwalił). Niektórzy tego chyba oczekiwali i im lektor pomógł. Tym którzy znają VVD raczej nie był on potrzebny. Kwestia gustu.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Ryszard - jak dla mnie możecie robić dokładnie to samo co rok i olać wszystkie informacje zwrotne. Kwestia w tym, że w porównaniu z zeszłym rokiem jak dla mnie nic nie zmieniliście w pokazie i z tego powodu było to wtórne przez co dla mnie osobiście nie aż tak atrakcyjne jak rok temu. w tym chyba cały sens, aby udoskonalać swój występ. ale podkreślam, że to wyłącznie moja opinia i nie uważam się za przeciętną publiczność, która nie odróżnia judo od kung fu więc mam prawo się czepiać ;)

co do komentatora, nie wiem czy to kwestia Torwaru czy nagłośnienia czy wszystkiego na raz ale kiedy ktoś tylko chwytał za mikrofon to dźwięk był nieczysty i był ogromny pogłos przez co czasami trudno było zrozumieć co kto mówi.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar

co do komentatora, nie wiem czy to kwestia Torwaru czy nagłośnienia czy wszystkiego na raz ale kiedy ktoś tylko chwytał za mikrofon to dźwięk był nieczysty i był ogromny pogłos przez co czasami trudno było zrozumieć co kto mówi.



zgadzam si - było z głośno, my siebie też nie słyszeliśmy
pozdro
  • 0

budo_thego
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Co sądzicie o wynikach??? Są na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: II Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki - Warszawa Torwar
Vox Populi Vox Dei.

Co prawda już dawno stwierdziłem, że to co podoba się większości niekoniecznie musi podobać się mi.

Ze zwycięskiej piątki cieszę się, że weszło Karate Tradycyjne, bo dzieciaki były super.
Przyznaję, że grupa Nama zrobiła dobre wrażenie(ale widziałem tylko kawałek), występ z flagą był bardzo ciekawy.
Poza tym ciekawe było Karate Kyokushin(ale pamiętam tylko rozbijanie bloków - fajnie, że to robią i to jednak się podoba publiczności)

Oyama - mimo, że mi bliskie to występ nie w moim klimacie (za dużo joł joł i za bardzo pocięty jak na mój gust).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024