Skocz do zawartości


Zdjęcie

SYSTEMA KRAKÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

SYSTEMA KRAKÓW
Witam
W Krakowie organizowana jest kameralna sekcja Systemy z linii przekazu M.Ryabko. Osoby zainteresowane szczegółami proszę o kontakt na priva
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Systema – system szkolenia rosyjskich jednostek specjalnych bazujący na naturalnych odruchach, wykorzystuje ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, zawiera elementy prozdrowotne.
Instruktor: Michał Laszkiewicz
Doświadczenie zdobywał pod kierunkiem pułkownika Ryabko szkoleniowca Spetsnazu
Terminy zajęć:
Poniedziałek , środa 19.00 – 21.00
Os. Albertyńskie 36 (ul. Małego księcia) Szkoła Podstawowa 100 w Nowej Hucie
Koszt miesięczny 50 zł
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Rybako [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8O
Ciekawe, ciekawe: uderzenia w czułe punkty, "walka" z ziemi z 3 przeciwnikami (2:25), no i te bardzo ciekawe wyjścia z konczeń (np. z mataleo na 3:04) :roll:

No i ta tajemnicza [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - caly filmik to perełka, więc trudno wskazać najciekwsze fragmenty, ale mnie szczególnieu ujęła scenka na 3:25 :twisted:

Faktycznie KM i inne combaty to przy Sistemie prezentują się jak ćwiczenia korekcyjne dla przedszkolaków :lol:

A i znalazłem najlepsze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - czy Rybako używa hipnozy/sugestii ? Inaczej chyba się nie da wytłumaczyć takiego zachowania "agresora" :)

P.S. Staram się nie naśmiewać z różnych stylów/systemów, ale Sistema wyglada na mega-ściemę, 1000x "lepszą" jak KM, Combat56 i BAS razem wzięte 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
jak ma się w praktyce to zobaczymy.

W teorii podstawy bazują na wypracowaniu optymalnej strategi ruchu tzn wykonania go w najmniej kosztowny energetycznie - najprostszy sposób. Potem dopiero rozwija się technike. Na wyższym poziomie (to co robi Ryabko) wchodzą cwiczenia umysłowe w zasadzie to samo co w jodze. Podstawą tego stylu jest tez sztuka oddychania.

Poniżej wywiad o seminarium:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
sally ty ćwiczysz, czy zarabiasz na tym "cudzie nie widzie"
Kolega Knife nabijał się strasznie z tego dziadka walczącego porożem jelenia lub łosia- jeden frajer zresztą 8) nawet gdzieś leciał filmik na you tube polecam obejrzeć.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

sally ty ćwiczysz, czy zarabiasz na tym "cudzie nie widzie"

ćwicze. a instruktor składką 50 zł miesięcznie raczej biznesu tez nie kręci..
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Sally nie za bardzo rozumiem jeżeli mu się to nie opłaca to po co to robi ? Ma misje od boga? Czerpie jakąś satysfakcje z przekazywania swej wiedzy i umiejętności innym? a jeśli tak to dlaczego pobiera w ogóle jakąś kasę ? 50 PLN mało ? pomnożone przez 10, 20, 50, 100, naiwnych to nie jest już mało. Jeśli zarejestruje to jako związek sportowy to pewnie będą mu przysługiwały jakieś dotacje. Jakieś mętne to wszystko a to co pokazane było na filmiku z Rybakowem to w ogóle magia kolesie przewracają się jak kukły po ciosach kompletnie bez włożonej siły. Kuksańce tak nie działają.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
pobiera opłate bo płaci za sale, 100 tam nie wejdzie, 20 tez nie.
Jak mt wchodziło do europy to tez mysleli ze to jakies diabelskie sztuczki :)
ze wszystkim tak jest jak cos jest nowe to się ludzie boja.
nie wiem na ile sa wiarygodne filmiki w kazdym razie sama teoria mi pasuje, bo zgadza sie w wiekszości z moją prywatna teorią sw, stworzoną bez wiedzy o istnieniu jakiejkolwiek systemy. Praktyka pokaze na ile się pokrywa faktycznie.
pozatym jak sie nie spróbuje to się nie dowie
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Napisz mi jeszcze tylko czy pierwszy trening jest darmowy? jakie ochraniacze mam zabrać ?
bo ciuchy rozumiem standardowe koszulka, spodnie , buty? Acha czy można teraz wejść z ulicy i trenować czy macie już jakąś grupę zaawansowaną? wiesz nie chce mi się ośmieszać czegś czego nie spróbowałem i filozofować, przyjadę poćwiczę oblookam jak to ściema to szczerze napiszę jak nie to zamknę mordę na kłódkę i nie będę się wypowiadał.
Ps.
Co do MT to ktoś zainteresowany był to zawsze mógł poszukać info na ten temat i pomimo że we wczesnej fazie praca rękami była tam na niskim poziomie to sama praca nóg zawsze budziła szacunek . Tu jest magia czyli dziwne wężowe ruchy rąk - mam pytanie czy armia soviecka uczyła wroga tych ruchów aby sprawdziły się w walce bezpośredniej?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
pierwszy trening jest darmowy - zawsze
w poniedziałek jest wogole pierwszy trening wiec grupa jest początkująca.
ochraniaczy nie bierz (chyba ze chcesz wpasc do nas na mt ;) )

co do skuteczności to mowie nie wiem bo od poniedziałku zaczynamy treningi, ale nie wydaje mi się żeby spetsnaz w bierki grał
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Specnaz preferuje dragunowa, sajge,krótką wersje kalasznikowa, granaty oszałamiające lub zaczepne. Walka wręcz ? chyba dla poprawienia samopoczucia i braterstwa w drużynie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

Walka wręcz ? chyba dla poprawienia samopoczucia i braterstwa w drużynie.

to sie psychika nazywa ale masz racje o to chodzi z grubsza
jeszcze dodaj do tego walke z użyciem noża, która służy jak najbardziej praktycznym celom i wymaga umiejętności walki wręcz
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Rozumiem że jak ja cię zaatakuje nożem to ty się obronisz gołymi rękami? Masz świadomość że cię wykrwawię zanim cokolwiek zdziałasz? acha załóż sobie że nie będę cię atakował z góry z dołu ni też sztychem prostym. Wchodzisz w to?
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Co do Rybko to ciekawe jest to że ludzie którzy mieli z nim bezpośredni kontakt nie mają wątpliwości co do jego poziomu i nie chodzi tu tylko o ludzi związanych z Systemą , np; kiedyś Seiken ( trenujący MT ,nóż i BJJ) zaliczył Rybko do ścisłej czołówki ludzi z którymi miał do czynienia oczywiście jeśli chodzi o MA ( a mieszkając w Kanadzie miał okazję trochę widzieć i poczuć).

Natomiast normalne trenigii Systemy mogą wyglądać tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Nie mogę się w tej sprawie skonsultować z seikenem, bo nie mam namiarów do niego, ale sam przyznasz że pewne uderzenia obalające wymagają użycia odpowiedniej siły, tymczasem sparing partnerzy p. Rybkowa przewracają się jak gdyby dostali strzał w punkt. A jeszcze takie spostrzeżenie z filmu treningowego - Panowie wy w ogóle nie trzymacie gardy kurna jak na zawodników MT to jest co najmniej dziwne. A ty Fakirsan w ogóle miałeś bezpośrednią stycznośc z Rybkowem, sorki ze pytam ale z kontekstu wynika jakby inni mieli.
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

Natomiast normalne trenigii Systemy mogą wyglądać tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A masz linka do jakiegoś normalnego mocniejszego sparingu, no wiesz takiego jak można czasem uświadczyć na MT, boksie, bjj ? Nie musi być pełnokontaktowa walka, wystarczy tak akcja sparingowa na 90% - bo na sparingu raczej 100% nigdy się nie osiąga nawet w stylach graplingowych (za niska adrenalina).

Wszystko co do tej pory znalazłem to albo pokazy (czyli z założenia reżyserowane scenki), albo aplikacje z seminariów (czyli uczniowie uczą się od mistrza, tudzież próbuję mniej lub bardziej udolnie go naśladować), w najlepszym wypadku "zabawy" jak w podanym przez Ciebie linku. Po prostu doświadczenie pokazuje że techniki pięknie wyglądające na pokazach, a nawet działające na umiarkowanie oporującym przeciwniku, w przypadku gdy faktycznie agresor idzie na full, mają praktycznie zerową szansę aplikacji.
Czy w założeniach Systemy mają w ogóle miejsce pełnokontaktowe walki ?
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Panowie mam nadzieję że niczym nie uraziłem w swoich wypowiedziach? Nie to miałem na celu, chciałem wyjaśnić pewne nasuwające mi się wątpliwości. Ok mam nadzieje ze życie i czas pozwoli mi spotkać się z wami na treningu. Pozdro

Ps.
Nie no kurna to jest MAGIA będziemy to ćwiczyć?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Jarekin: z tego co kojarzę to właśnie Seiken pisał że w szkole Wasiliewa mają sparingi.Jak znajdę jakiś filmik wrzucę. Natomiast w systemie chodzi przede wszystkim o oddech, o rozluźnienie(służące temu ćwiczenia są naprawdę bardzo ciekawe ) a to przyda się zawsze :)
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
już mam :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Fakirsan zadałem pytanie - czy będziemy to ćwiczyć?
A co do filmu to wyjaśnij mi czym to kulanie ma być jakieś wyjątkowe i powiązane z technikami "systemy" ja widzę najpierw zapaśniczy wózek potem półgardę, zwykłą boczną pozycje, następnie dosiad nogi prawidłowo pod dupcią potem materac , materac materac , balaszka ale gdzie tu magia oddech, gdzie wężowe ruchy i ciosy w czułe na ból miejsca.
Bardzo proszę o odpowiedz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024