Skocz do zawartości


Zdjęcie

SYSTEMA KRAKÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

Rozumiem że jak ja cię zaatakuje nożem to ty się obronisz gołymi rękami? Masz świadomość że cię wykrwawię zanim cokolwiek zdziałasz? acha załóż sobie że nie będę cię atakował z góry z dołu ni też sztychem prostym. Wchodzisz w to?

no ale co ty wogole piszesz?
ja ci tłumacze czym sie zajmują oddziały specjalne a nie ze ktos będzie uczył obrony gołymi rękami przed nożem :roll:
jesli chodzi o sparingi fulcontactowe to jakos nie widze potrzeby, mamy pod dostatkiem tego na swoich treningach

a na tym filmiku poprostu ćwiczą parter, czy oczekiwałeś ze będą czarować :)
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

jeszcze dodaj do tego walke z użyciem noża, która służy jak najbardziej praktycznym celom i wymaga umiejętności walki wręcz


Chodziło ci o zajście przeciwnika od tyłu wytłumienie paszczęki i zapięcie Kabara w okolicy nerek, czy też podcięcie gardła od ucha do ucha a może chodzi o otwarcie tuszonki , - walka nożem - no cóż jak zwał tak zwał. Sorki nie zrozumiałem cię dokładnie . Przypuszczałem że piszesz o obronie przed "atakiem" nożem , muszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem :D

Jeżeli chodzi o to kulanie się po macie to miałem nadzieję że Systema charakteryzuje sie jakimś specyficznym i wyjątkowym programem walki zgodnym z przedstawionymi na filmach o niej ruchami , ciosami, / sorki ale walka z trzema przeciwnikami w parterze niczym nie przypominała tej walki zamieszczonej nam przez FAKIRSANA stąd moje pytanie /.
Dziękuję ci jednak za jakąkolwiek odpowiedź bo wczoraj myślałem że żadnej nie będzie
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
FAKIRSAN to co wkleiłeś to była zwykła parterowa kulanka i to na luzie raczej :wink:
No dobra sam znalazłem,"magik" z wcześniejszego filmu (niejaki Vadim Starov zdaje się)sparuje z jakimś kickbokserem/thajem (na oko ze 10-15 kilko lżejszym ) i jak na mój gust to sromotnie obrywa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie zadał ani jednego ciosu, sam zebrał kilka, w stójce słabizna, nie wykorzystał także co najmniej dwóch idealnych okazji, których przeciętny grapler by raczj nie odpuścił (po nieudanej obrotówce, oduścił też klamrę pod koniec filmiku).
Jeden filmik to nie dowód, ale potwierdza to moje wrażenie że jest to przede wszystkim skierowane na zarabianie kasy na naiwniakach z EU i USA zafascynowanych tajemniczą aurą Specnazu. Zdaje się, że cudowne techniki działają na poddających się sugesti adeptach, mogą też znaleźć zastosowanie w przypadku ataku napitego w sztok żula ale raczej nie ma większych szans wykorzystania ich w starciu z zawodnikem pełnokontaktowego stylu.
No chyba że potraktujemy to faktycznie jako ćwiczenia oddechowe dodatkowo do normalnego trenigu - jak ktoś ma na to czas to super :-)
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
co do Starova to zgadzam sie typowy bizesmem i raczej sie nie wykazał ,tylko dzięki uprzejmości przeciwnika zszedł cało z ringu .. Jednak mnie ciekawią wypowiedzi ludzi którzy poczuli Vasiliewa czy Ryabko ... Ciekawi mnie na tyle że postanowiłem rozpocząć trenigi :)
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

Jednak mnie ciekawią wypowiedzi ludzi którzy poczuli Vasiliewa czy Ryabko ... Ciekawi mnie na tyle że postanowiłem rozpocząć trenigi


Muszę spytać o to bo piszesz FAKIRSAN jakoś tak dla mnie nie zrozumiale może głupi jakis jestem ale rozwiej moje wątpliwości :
a. Rozumiem że masz jakieś uprawnienia do szkolenia w tym systemie
b. Masz w ogóle jakieś uprawnienia - nie gniewaj się ale zwykle jak ktoś pragnie zaprezentować swoją sekcje i zachęcić przyszłych adeptów do treningów to daje jakieś info o tym co potrafi , kto go szkolił , jakie ma uprawnienia ( chociaż w dobie kolorowych xero to wszystko może być bullshit) - przepraszam jeszcze- raz przeczytałem i faktycznie jest tam imię i nazwisko instruktora i jego proces szkolenia
c. Rozpoczynasz trenowanie ludzi w Krakowie - czy też sam dopiero rozpoczynasz trening a jeśli tak to w oparciu o co - książka , film , jakiś master tego systemu będzie przyjezdzał i nadzorował?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

[ Dziękuję ci jednak za jakąkolwiek odpowiedź bo wczoraj myślałem że żadnej nie będzie

wiesz ja czasami tez jestem na treningu, nie siedze cały dzień przed kompem. :wink:

jarekin ten system jest pewnym elementem bazą przygotowania,ale nie może zastąpic normalnej walki w stójce czy w parterze. oczywiste jest ze żeby móc w pełni wykorzystać to co on daje trzeba ćwiczyć tez normalną walkę. Termin systema - jeżeli stosuje się go w kontekście szkolenia spetsnazu obejmuje tez szkolenie parteru, czy boksu- taja a nie tylko specjalnych technik. Podstawa tu jest pewna filozofia ruchu , bazująca na uzyskaniu maksymalnej kontroli nad swoim ciałem (i umysłem na wyższym stopniu) którą można wykorzystać w dowolny sposób walcząc wręcz, karabinem, łopatą czy rogami jelenia..to nie sa jakieś określone super techniki tylko właśnie ta baza: umiejętność wykonywania ruchów tak aby jak najmniejszym kosztem uzyskać największą siłę i szybkość,.
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Sally spoko , nie spinaj się :D
ja też wczoraj miałem trening ale pisalśmy na tyle późno że myślałem że unikasz/cie odpowiedzi dlatego podziękowałem za jakąkolwiek odpowiedź.
Ok wsjo jasno gaspadin mam nadzieje na rychłe spotkanie.
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
W woli wyjaśnienia : Systemy ucze się podczas snu ,kiedy to przychodzi do mnie Ryabko wraz z całym pułkiem specnazu i przekazuje mi wiedze pokazuje różne ruchy , na trenigach będziemy robić to wszystko co na filmach z tym że w epicentrum wybuchu atomowego który sam sprowokuje swoją mocą :) :):):):):):):):):):):):):):):):):):)
A tak poważnie moi drodzy to nie ja jestem instruktorem, ja zaczynam przygodę z tym Systemem , chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat wiec udało mi się skontaktować z osobą która się w Moskwie uczyła i doszliśmy do wniosku że fajnie będzie zorganizować grupę chcących poznać podstawowe ćwiczenia --- później może pomyślimy o seminarium z kim ze wschodu :) .
ps polecam wszystkim wywiad do którego link został podany przez Saly
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Powiedz mi jeszcze tylko jedno jaki staż w Systeme ma instruktor który będzie prowadził treningi. To jakiś ruski trener? mówi po naszemu ?
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
6 miesięcy uczył się w Moskwie -to Polak
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

W woli wyjaśnienia : Systemy ucze się podczas snu ,kiedy to przychodzi do mnie Ryabko wraz z całym pułkiem specnazu i przekazuje mi wiedze pokazuje różne ruchy , na trenigach będziemy robić to wszystko co na filmach z tym że w epicentrum wybuchu atomowego który sam sprowokuje swoją mocą

Cóż ja ci wierzę

FAKIRSAN

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 2364
Forum: COMBAT Wysłany: 2008-08-15, 08:56 Temat: SISTIEMA W WARSZAWIE !!! Ok, ale najpierw zapytam tamtejszego instruktora czy mogę podać namiary…
Jeśli jesteś z Krakowa to być może od jesieni i u nas ruszy sekcja systemy ,może na początek trochę partyzancka ale zawsze coś -oczywiście instruktorem nie będzie osoba która zna Systeme z DVD ( tak jak ja:) )i YT


  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Co do osoby instruktora to jego doświadczenie nie ogranicza się do tych 6 miesięcy jakie spędził ćwicząc pod okiem Rybko, wcześniej zajmował się też innymi MA (karate,boks,jj).
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Przez sześć miesięcy to on się niewiele nauczył /skoro podają że rybko uczy się całe życie / a uprawnienia o ile takowe ma to dostał na zasadzie masz i spadaj. To jest żart . Jeżeli trener ma wieloletnie doświadczenie w wymienionych przez ciebie sztukach walki i ma odpowiednie uprawnienia to ma prawo pobierać za to pieniądze, ale jeśli zamierza uczyć się razem ze świeżakami i na nich to to jest kurna nieporozumienie. MAGIA
MAGICZNA systema i MAGICZNE treningi.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
matkal ty chyba nie odrózniasz Fakirsana od trenera a to dwie różne osoby.
Fakirsan chce się uczyć i się zapisał na treningi które prowadzi trener. Trener zna się na tym czego uczy,może nie umie wszystkiego bo nie uczy się tego całe życie ale pół roku to jest już coś zwłaszcza ze nie zaczyna od początku tylko ma doświadczenie i osiągnięcia w paru innych sw.
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Odróżniam .
A sześć miesięcy na opanowanie stylu,systemu w celu przekazywania nabytej wiedzy innym to niemożebna niemożliwość . Drogi kolego w PRL tylko kurs na ZOMOwca trwał około sześciu miesięcy a chodziło o możliwie sprawne posługiwanie się tarczą i pałką szturmową. A nie o wiedzę tajemną, prace nad oddechem i wewnętrzną siłą chi. Dam ci przykład :
ogłoszenie :

Po kilkuletnim treningu i akceptacji instruktów Sistiemy mamy pewność, że
ta wiedza i zakres programowy będzie rzetelnie przekazany zainteresowanym.
Na początek takie szkolenia będą prowadzone w Warszawie, a później w
innych miastach kraju.


  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
sa ludzie bardziej i mniej inteligentni..jedni uczą się szybciej inni wolniej..
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW

Seminaria trwają zazwyczaj 7 dni, około 7 godzin treningu dziennie. Praktycznie każdy dzień jest z innym instruktorem podczas tego wyjazdu (tematem był survival wg systemy), takie nazwiska jak Talanow, Borschew, Komarow, oczywiscie Ryabko Daniła i Mikhaił. Co do poziomu o którym wspominasz - wszyscy się wciąż uczą nawet Ryabko rozwija swoje umiejętności, natomiast bariera mentalna w moim odczuciu uniemożliwia wielu osobom (szczególnie z zachodu) przejście na wyższy poziom umiejętności.



Nu mołodiec zgadnij kto to napisał. Podoba mi się twój tok rozumowania.

:)
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Prekursorzy różnych sztuk walki w Polsce też zaczynali od nauki na wyjazdach, później utrzymywali kontakt z nauczycielami.:)może się myle??
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
matkal, a czy coś cie dziwi w tym cytacie który przytaczasz, zaskakuje, zaciekawia..? bo nie bardzo rozumiem o co chodzi
  • 0

budo_matkal269
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec PL / Poole UK
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SYSTEMA KRAKÓW
Ależ nie Fakirsan nie mylisz się, tylko jakby ci to powiedzieć myślę że sześć miesięcy to trochę mało aby podjąć trud, i odpowiedzialność szkolenia innych. Ale w końcu to nie moja sprawa. W końcu w obsranym "tsunami do" można papiery mistrzowskie zrobić w trybie korespondencyjnym, nie żebym porównywał te style ale daję tylko przykład zmniejszenia wymagań od prowadzących treningi. I gdzie ja napisałem że mam coś przeciw kontaktom ze swoimi nauczycielami :lol:
Sally

matkal, a czy coś cie dziwi w tym cytacie który przytaczasz, zaskakuje, zaciekawia.

Ależ nie Sally, cytat który przytoczyłem stwierdza tylko fakt jak długo człowiek musi pracować nad samodoskonaleniem by móc trenować innych i wyodrębniłbym tu nazwisko p. Ryabkowa który nadal się uczy patrz cyt. wyżej. Ty zaś drogi kolego piszesz tak:

sa ludzie bardziej i mniej inteligentni..jedni uczą się szybciej inni wolniej..

W związku z twoją wypowiedzią rozumiem że p. Ryabkow należy do tej drugiej raczej ubogiej intelektualnie i wolniej się uczącej grupy, a instruktor prowadzący treningi w pięknym mieście Krakowie jest bystrzak któremu wystarczy sześć miechów do przekazywania wam tak złożonych umiejętności, poprawnie i z detalami którymi mistrz uczy się całe życie.

bo nie bardzo rozumiem o co chodzi


Jakoś mnie to nie zaskakuje Sally :D bo jak twierdzi p. Marek Mireński :

natomiast bariera mentalna w moim odczuciu uniemożliwia wielu osobom (szczególnie z zachodu) przejście na wyższy poziom umiejętności

Może dlatego nie rozumiesz, Kraków leży na wschód od moskwy nieprawdaż?
Konkluzja . Wydaje mi się że może lepiej zaprosić do Krakowa wykorzystując koneksje i zachęty finansowe kogoś kto zjadł zęby szlifując styl" Systema" niż zdawać się na świeże umiejętności kogoś po sześciomiesięcznym kursie. Mama mówiła mi zawsze synku jak coś masz zrobić zrób to dobrze .
Wiem że z braku tego stylu w Krakowie zapaleńcy zrobią wszystko aby móc zgłębiać jak najszybciej i bez względu na cenę /nie piszę o finansach/ wymarzoną SW tylko czy ewentualne braki wyszkolenia Michała nie odcisną trwałego piętna na adeptach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024