Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008

Wyborowa bardzo fajnie, że Twoja ekipa się zgłosiła.

Pozdrawiam,
Osu!


Moja ex-ekipa. Byli w Rotterdamie na Holland Oyama Cup 2.11.2008 i przywiezli odpowiednio 2 i 3 miejsce, kategorii mezczyzn i kobiet.
23 listopada bede na turnieju Shin w Hong Kongu, jedzie tam jedna zawodniczka ze Szwajcarii, maja byc zawodnicy z Chin, Japonii, Australii.
Ze wzgledu na start moich bylych bytomskich podopiecznych planuje zamiescic info o waszych zawodach na mojej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Właśnie przed chwilą byłem na Waszej oficjalnej stronie i jestem trochę zaskoczony(pozytywnie).Na mistrzostwach mają być przedstawiciele karate Shotokan.Gratuluję otwartości!Z jeszcze większym zainteresowaniem czekam na wyniki i jakąś krótką relację.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Witaj Bse.
W naszych zawodach regularnie startują zawodnicy z Dojo Shotokan Sensei Roberta Łysiaka, o którym to dojo już pisałem na Budo. Chłopaki są przez Roberta dobrze przygotowani do knockdown.
W tym roku grupa jest malutka bo tydzień później zawodnicy Roberta startują w ME Shotokan JKA i nie chcą się porozbijać.
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Ja prawdopodobnie przyjde obejrzeć ale nie chce takie akcji że będe sam na 'widowni' :)
Czy ktoś wybiera sie w roli obserwatora?
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Co do widowni sam jestem ciekaw :-)
Właśnie wróciłem z weryfikacji zawodników: waga, lekarz, badania etc.
Tylko 3 zgłoszone wcześniej osoby nie dojechały więc frekwencja ok. Ponad 120 zawodników.
Myslę, że będzie fajnie. Pozdrowionka.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są dokładne listy zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych. Zapraszam do czytania i ...rzecz jasna do oglądania zawodów.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
No i po zawodach.

Byłam, widziałam, poczułam 8)
Na początek się powazelinię, ale szczerze - organizacja bardzo ok w porównaniu z wieloma innymi turniejami. Hala nowoczesna, czysta, z dobrym zapleczem i łatwym dojazdem, blisko centrum miasta. Obsada niezła, poza Polakami dotarły reprezentacje 5 krajów, z naciskiem na wschodnich sąsiadów - Litwa, Ukraina, Czechy i wnioskując z wywieszonych flag - WB i Szwecja, no i co najważniejsze, było 'ekumenicznie' - nie liczyłam stylów i organizacji, ale było ich sporo.
Poślizg oczywiście był, ok 2h o ile sie nie mylę, ale bywało gorzej - tutaj przynajmniej każdy wiedział kiedy i z kim walczy (no, mniej więcej ;) ). Organizatorzy wykazywali się cierpliwością, wzywając krążących nieraz niczym błędne owce zawodników po kilka razy na matę ( i łamiąc sobie języki na cudzoziemskich nazwiskach :wink: ). Podobało mi się sędziowanie. Bezstronne, dokładne (5 sędziów na macie!) i wymagające. Mając mozliwość zarządzania kolejnych dogrywek sędziowie często z niej korzystali, unikając ewentualnych nieporozumień i pretensji.
Zazwyczaj po pierwszej czy drugiej dogrywce sami zawodnicy nie mieli już wątpliwości co do wyniku. Fajna rzecz, na która można sobie pozwolić w takiej właśnie formule - w bjj czy mma sędzia ryzykuje poważnymi kontuzjami zawodników, tutaj ryzyko to głównie parę siniaków więcej.
Dorzucę jeszcze wyrazy uznania za wspaniałe puchary dla zwycięzców i gustowne dyplomy dla wszystkich uczestników (z kurtuazyjnym gestem przyznania wszystkim przegranym V miejsca :wink: )

Sporym problemem był brak zakwaterowania na macie, który z dość wysokim wpisowym i brakiem lekarza na miejscu generował duże koszta. No ale jakos daliśmy radę.

Jeszcze parę słów o wynikach naszej shidokanowej ekipy. Pojechaliśmy w sile 5 osób, po jednym zawodniku w każdej niemal kategorii - kadet, junior, senior, seniorka i old master. Przestawienie się na zasady knockdown okazało się trudniejsze niz sądziliśmy - posypały się ostrzeżenia za próby przechwytów.. Swoje walki w większości przegraliśmy, niektórzy w lepszym, inni trochę gorszym stylu, jednak wystepu wstydzić się nie musimy, a to już coś ;) Zwłaszcza, że tą 'mniejszością', czyli wygraną walką Łukasza Kaśniewskiego (nasz senior) zapewniliśmy sobie brązowy medal i miejsce na podium w kategorii -70. Honor klubu został uratowany :wink:

Gratulacje udanej imprezy i pozdrowienia od całej ekipy Shidokan Łódź!
Za rok szykujemy się na rewanż 8)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Miło mi Tree, że Ci się podobało.
Ja jeszcze raz przepraszam w imieniu własnym i organizatorów zawodnika z IFK kyokushin za naszą pomyłkę przy wagach, zamiast 3 kg różnicy w kategorii junior policzylismy 5 kg i zaistniała dziwna sytuacja. Dziękujemy za zrozumienie.
A teraz parę słów na temat walk:
Ukłony dla Koleżanki i Kolegów z shidokan z Łodzi. Nie dość, że bardzo mili ludzie to jeszcze fajnie walczą. Wiem, że było im trudno przestawić się na knockdown...ale dali radę.
Bardzo fajnie zaprezentował się karateka z KAN podczas walki z Michałem Dziedzicem. Walka była bardzo wyrównana i twarda. Przez wskazanie wygrał Michał.
Zawody uświadomiły nam jak wiele pracy przed nami aby dogonić Litwinów i Ukraińców.
Jeśli chodzi o szczegóły to zostawię je Maniakowi. On przedstawi je/ jak zawsze / dokładnie i rzeczowo.
Dziękuję jeszcze raz kolegom z innych organizacji za uświetnienie naszych zawodów.
Pozdrawiam.S
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Droga Tree jeszcze parę słów wyjaśnienia: lekarz był obecny podczas weryfikacji w sobotę. Podczas zawodów w sali byli lekarz i ratownik medyczny a przed hala czekała karetka. Co do badań to według przepisów potrzebne są badania podpisane przez LEKARZA SPORTOWEGO - badania takie zaczynaja sie od internisty ze specjalizacją lek. sport. i potem przechodzisz "ścieżkę zdrowia" : badania laboratoryjne: mocz i morfologia, próba wysiłkowa, neurolog, eeg / co 6 miesięcy konieczne /, stomatolog, ortopeda i lekarz orzecznik sportowy, który potwierdza zdolność do uprawiania sportu a dopiero po trzecich badaniach wydaje zdolność do udziału w zawodach.
Nie wiem jak wyobrażasz sobie mozliwość zrobienia takich badań przed zawodami :D
Nie wiem też jak do tej pory robiłaś badania u lekarza sportowego. :lol:
Co do opłaty startowej, to wynosiła ona 60 pln dla ludzi spoza POS i 40 dla członków POS, taki europejski standard. Sądząc po poziomie zawodów chyba warto było wydać te pieniądze?
Pozdrawiam
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
I jeszcze słowo odnośnie braku mozliwości zakwaterowania na macie Tree, można cos takiego zrobić rozgrywając turniej w sali gimnastycznej szkoły a nie w dużej Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Staramy się z roku na rok podnosić standard naszych MP i taka sala gimnastyczna odpada. :D
Koszta wyjazdu, wynajęcia hotelu i startowego powinien ponosić w takich wypadkach klub, w którym ćwiczy dany zawodnik. Nasz szef ośrodka zawsze stara sie znaleźć na to wszystko pieniądze.
W 2006 roku na ME Shinkyokushinkai do Budapesztu pojechało od nas / tj. z Warszawy / 18 zawodników - juniorów i seniorów. Za przejazd, hotel, startowe i wszelkie inne płaty z tym związane zapłacił klub. Trzeba tylko chcieć i poszukać a pieniądze się znajdą - starostwo, burmistrz, urząd miasta i inne organizacje rządowe i pozarządowe chetnie daja na to pieniądze jesli widzą wyniki...
Życzę Ci Tree abyś nie musiała ponosić w przyszłości kosztów związanych z zawodami.
Jeszcze raz pozdrawiam. OSU!
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Mam prośbę do Maniaka i Shindojo-czy moglibyście podać wyniki z mistrzostw?Minęła już chwila od zawodów a na oficjalnej stronie Shinkyokushin nie ma żadnej informacji.Co nieco o organizacji zawodów zostało już powiedziane na vortalu.Na Youtubie oglądałem rozpoczęcie zawodów i techniki zabronione. Z góry dzięki.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Dużo pisaniny , więc skupię się na seniorach: Bse jesli chcesz kadetów i juniorów to prześlij mi na priva adres normalny maila to Ci przeslę
Seniorki -60 kg:
1. Natalia Mutina / shin Ukraina /
2. Olha Stadnuk / j.w. /
3. Agnieszka Kuehn / IFK Polska /
4. Antonina Sochaczewska / shin Warszawa /
Seniorki +60 kg:
1. Vladena Javorska / shin Czechy /
2. Julita Burczyńska / shin Warszawa /
3. Ewa Maciejewska / shin Warszawa /
4. Agnieszka Ziąbska / shin warszawa /
Seniorzy -70 kg
1. Taras Popovich / shin Ukraina /
2. Taras Havrylets / shin Ukraina /
3. Łukasz Kaśniewski / shidokan Polska /
4. Peter Loschmidt / shin Czechy /
Seniorzy - 80 kg
1. Andżej Milewskij / shin Litwa /
2. Maciej Kopeć / Shin Warszawa /
3. David Niklas / shin Czechy /
4. Jan Sapijaszko / shin Warszawa /
Seniorzy- 90 kg
1. Dimitrij Aleksandrov / shin Litwa /
2. Maciej Matusewicz / shin Warszawa /
3. Tomas Vik / shin Czechy /
4. Michał Dziedzic / shin Warszawa /
Seniorzy +90 kg
1. Arturas Mazeuliuskas / Shin Litwa /
2. Łukasz Sapijaszko / shin Warszawa /
3. Mantas Zamba / shin Litwa /
4. Vaclav Covar / shin Czechy /
OLd Masters
1. Paweł Kardyś / Oyama Polska /
2. Mirosław Wróbel / Kyokushin Union Polska /
3. Józef Palkowski / shotokan FSK Polska /
4. Dariusz Boruszewski / IFK Polska /
To tyle



:-) Pozdrawiam
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
GRATULACJE,GRATULACJE i jeszcze raz GRatu....... Zrobiliscie kawal dobrej roboty. Pozdrowienia dla Shin-Kyokushin Polska.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
OSU Poul!
Dziękujemy za miłe słowa. Pozdrowionka :D
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Gratulacje dla nie takiego znowu old mastera sensei Kardysia :wink:
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Sensei Paweł Kardyś był bezkonkurencyjny w kategorii Oldmasters...
A jego mawashi jodan i na mnie zrobiło wrażenie. Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
No no całkiem ładnie.W zasadzie widać Waszych zawodników w każdej kategorii.Szczere gratulacje! Jak widzę sporo czołowych miejsc zdobyli Ukraińcy i Litwini.Na ostatnich mistrzostwach Kkan w Moskwie w zasadzie wszystko zdobyli Rosjanie.Shindojo czy zauważyłeś jakieś istotbe różnice w wyszkoleniu tych zawodników w porównaniu do naszych(niezależnie od organizacji)?
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Cóż, ja również gratuluję Organizatorom otwartości! Właśnie tak powinno to wyglądać - Wszyscy możemy tylko na tym skorzystać... Mam nadzieję, że będzie mi jeszcze dane wziąć w podobnym turnieju udział - ale to już chyba Old Masters będzie ;P
Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom, uczestnikom i organizatorom! Osu!

P.S. - A co do Pawła, mam to szczęście, iż jesteśmy przyjaciółmi z jednego Dojo \ :D
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Gratulacje dla Pawla , kiedys bardzo bardzo dawno temu na I Mistrzostwach Polski Knock-Down Karate stalismy na tym samym pudle , rozdzielal nas Romek Oraczko. I tak sobie mysle ze moze w przyszlym roku wystartuje w kategorii Old Master. :lol:
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski Shinkyokushin listopad 2008
Pawła Sępka też pozdrawiamy z Rzeszowa ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024