Skocz do zawartości


Zdjęcie

[SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI

matuzalemowy
Randy Couture - 7 lat starszy ? - mistrz ciezkiej w UFC
Chuck Liddell - 1 rok starszy - ostatnia walka to wygrana z Wandem, po kolejnej wygranej
najprawdopodobniej bedzie walczyl o pas
Dan Henderson - chyba ten sam wiek - troche ponad rok temu mial 2 pasy w Pride

nie ma co zwalac na wiek, bo to nie jest przyczyna

Oni siedzą "w klatce" już od dawna, Nastula ma się dopiero rozkręcić, co mu nie za bardzo idzie i ma na to coraz mniej czasu. Jak narazie jedna wygrana walka, brawo, ale to za mało żeby wspinać się na szczyt.
  • 0

budo_panicz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
mimo wielkiej sympatii dla Polaka (choć przegrywa zawsze mu kibicuje, zresztą jak i Gołocie) walka słaba nie pokazał naprawdę nic, jak dla mnie to się nawet uwstecznił, gdyby walczył jak z Alexem E. czy Barnetem to ok, ale ta walka potwierdził słowa Crocopa, że w Paweł w mma nic nie osiagnie i chyba niestety to prawda, rusza się jak kolcek, słaby boks, kondycja do kitu, no i nie potrafi się rozluźnić złapać trochę tlenu na ringu, cały czas spięty, jakby bał się klocka puścić, myślę że powinien zakończyć karierę na tej walce, szkoda zdrowia, niech otworzy sobie szkółkę judo dla dzieci i młodzieży, albo sklep akwarystyczny
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
Nastula w tej walce nie pokazał nic, nawet jednej dobrej techniki oraz choćby jednego poprawnego ciosu. Podniecanie sie celnym cepem, moim zdaniem jest po prostu nie na miejscu i należy być choć troche obiektywnym. Szkoda, ale sądze że jego wojna sie skończyła.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
moze poczekajmy na jakis komentarz samego zainteresowanego...
osobiscie mam nadzieje, ze to nie byla ostatnia walka Pawla w mma.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
czy przerwana za wczesnie walka? tak
czy przegral zasluzenie? nie
czy przegral by zasluzenie gdyby walka sie tak do konca toczyla? tak
  • 0

budo_wrona
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
Balaszka na kroczu w które dostał kilka razy wywołała ból.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI

Balaszka na kroczu w które dostał kilka razy wywołała ból.

Nikt na to nie wpadł przez 5 stron tematu...
Gratuluję spostrzegawczości...

:wink:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
Temat już trochę przebrzmiał, ale może kogoś zainteresuje :wink:

Paweł Nastula wczoraj wrócił do Polski po niezbyt udanym występie w Japonii w formule MMA na gali japońskiej organizacji Sengoku. Informacje o gali i występie polskiego mistrza olimpijskiego odbiły się szerokim echem na świecie i po decyzji sędziego pozostaje sporo wątpliwości i rozważań. Ma je też Paweł i nie obawia się podzielić nimi choć zachowuje spokój.
Udało nam się dziś dłużej porozmawiać na temat występu i przyczyn porażki oraz oceny walki ze strony Pawła.

Przeczytajcie:

Forum Ring: Witaj Paweł, czy zdążyłeś już ochłonąć po walce z Koreańczykiem Yang Dong Yi? Co możesz powiedzieć? Jesteś zły? Emocje opadły?
Paweł Nastula: Częściowo tak, choć nie ukrywam rozczarowania tym co się stało...ale podchodzę spokojnie, bo co mi pozostaje? To tylko sport i jak się walczy profesjonalnie to można przegrać ale ja tej walki nie traktuję jako uczciwej przegranej. Decyzja sędziego była dziwna i pochopna. Odczuwałem skutki kopnięcia w jądra z pierwszej rundy i zasygnalizowałem sędziemu że muszę poprawić ochraniacz, który po sytuacji w parterze przeszkadzał mi w walce. Fakt, wstawałem wolno ale podniosłem rękę dla zasygnalizowania problemu a sędzia bez konsultacji przerywa walkę - to ma być fair? Jeśli widzieliście walki Yoshidy czy japońskich zawodników to wiecie, że nie takie rzeczy tam się działy i nie tyle czasu wstawali po akcjach. Koreańczyk odszedł po akcji i poprawiał coś tam a ja chciałem wrócić do walki po poprawieniu ochraniacza, bólu już nie odczuwałem mocno, fizycznie było to do zniesienia.
FR: Widziałeś już walkę w powtórkach?
PN: Nie, jeszcze nie.
FR: Możesz pokusić się o analizę tego co pamiętasz z tej walki?
PN: No możemy spróbować
FR: Jaka była taktyka na tę walkę?
PN: Chciałem spokojnie poprowadzić walkę w stójce i dać Koreańczykowi się wyszaleć, zależało mi na maksymalnie długim pobycie na ringu po dwuletniej przerwie. Nie próbowałem obalać w pierwszej rundzie tylko posiłować się z nim i zmęczyć go w dwóch rundach. Trochę zdenerwowania wprowadził mi tymi kopnięciami w jądra, drugie było potwornie mocne i chyba zrobił to celowo ale nie zamierzałem przerywać walki, zależało mi na tym by nie wypoczywał za długo po każdej akcji. Odczuwałem skutki kopnięcia ale nie chciałem dać mu czasu na wypoczynek.
FR: W opiniach ludzi obserwujących twoją karierę pojawiły się zarzuty o boks, co o tym powiesz?
PN: Ostatnie dwa tygodnie przed walką nie robiłem prawie boksu, bo trener Kosedowski wyjechał i mogło to mieć wpływ na to co zaprezentowałem ale nie szukam tutaj wymówki - walka była do wygrania i bez tego.
FR: Czy aklimatyzacja i przygotowanie były bez zarzutu?
PN: Tak, nie było tutaj żadnego błędu, czułem się dobrze chociaż przydałby się jakiś pojedynek wcześniej zanim wyjdzie się na taką halę i przed taką publikę. Ale nie to było decydujące w tej walce.
FR: a jak wyglądały dni przed walka po przylocie? Były chyba z dwie konferencje?
PN: ..O nie dwie a chyba z pięć, mnóstwo wywiadów i sesje fotograficzne, nie ukrywam, że to było mocno męczące ale to jest taki sport i biznes. Nie ma co narzekać. Japończycy przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie, jak zawsze zresztą i bardzo za to dziękuję.
FR: Gdzie byliście zakwaterowani?
PN: W Tokio, do Saitamy mieliśmy krótką podróż całe 40 minut.
FR: Widziałeś walki innych zawodników? Np. Petera Grahama?
PN: Tak widziałem, Peterowi ciężko idzie to MMA, zdecydowanie za łatwo przegrywa, jest ciężki i jak jest obalony to już sobie nie radzi...widziałem też walkę Ryana Schultza i szkoda mi go, bo radził sobie świetnie do momentu nokautu ale cóż tak bywa w tym sporcie..
FR: Co dalej Paweł teraz z tobą? Jak widzisz twoje starty w MMA?
PN: Mam obiecany rewanż z Dong Yang Yi przez Japończyków ale przygotowuję się już od dziś do następnej walki. Mam nadzieję, że na Sengoku V chociaż nie wiem jeszcze z kim.
FR: Z Koreańczykiem Yang Dong Yi?
PN: W następnej walce na pewno nie ale rewanż będzie i będzie to wyglądało zupełnie inaczej.
FR: Jak będą wyglądały twoje przygotowania?
PN: Mam zamiar nie wychodzić z rytmu startowego, teraz lekkie roztrenowanie i od następnego tygodnia przygotowania pełnym tokiem. Przed walką z Dongiem dzwoniłem do Pawła Słowińskiego żeby razem potrenować ale on miał swój rytm: start w K-1 na Hawajach i obóz w Polsce a teraz chyba zaczął się przygotowywać do walki w Korei pod koniec września w Holandii z Ernesto Hoostem, w każdym razie pozdrówcie go ode mnie, bo chciałbym z nim posparować i popracować nad stójką.
FR: Kilka zdań do fanów w Polsce i na świecie?
PN: No cóż...chciałem się dobrze zaprezentować po przerwie ale wszystko nie poszło dobrze i nie wszystko z mojej winy. Bardzo się starałem dobrze zaprezentować ale to tylko sport i czasami nie wszystko się układa jakbyśmy chcieli. Liczę na to, że odbuduję szybko prestiż i markę Paweł Nastula. Nie traćcie wiary.
Pozdrawiam wszystkich.


źródło: ForumRing
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI

Liczę na to, że odbuduję szybko prestiż i markę Paweł Nastula. Nie traćcie wiary.

my tez na to liczymy i wiary nie tracimy :!:
war Nastula :!: :twisted:
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
Amerykanie dzis napisali, ze Sengoku bardzo zle stoi finansowo. Nie ma wogole PPW w Japonii, a zagranica niewielkie. Stawiali, ze nie dociagnie do nastepnej gali, jesli nie znajdzie sponsora.

A z tego wywiadu wynika, ze przyjal wogole zla taktyke walki. Chcial go meczyc, a wyszlo jak zwykle. Chyba przydalby mu sie ktos solidny do naroznika, ktos z duzym doswiadczniem z MMA.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
no jesli o mnie chodzi to ja jestem optymista co do Pawla, mozecie napisac, ze nie mam racji, ale co tam ...

jedziesz Paweeeel !!!
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [SPOILER] WYNIK I PRZEBIEG WALKI P. NASTULI
Hmm trochę niepraktyczne ciągle podeście, szukanie do treningu stójki znanych nazwisk z boksu i k1 zamiast specjalistów od stójki pod kątem MMA to pomyłka, tym sposobem to się watpliwą reklamę sobie robi a nie umiejętności, tym bardziej że w każdym większym mieście znajdzie się choć jeden trener tego rodzaju lepszy pod tym względem od czystego trenera boksu i k.b. Chciałbym wierzyć że to ciągle chodzi o brak obycia w MMA a nie desperackie robienie kasy na końcówce kariery ... : /
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024