Skocz do zawartości


Zdjęcie

JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_the_moon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Katowic

Napisano Ponad rok temu

JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
Witam.

Macie jakies filmiki w ktorych sa walki JUDO vs ZAPASY ? Ciekawi mnie jak wygladac moze taka konfrontacja.

Z tego co wiem BJJ powstalo po zmodyfikowaniu JUDO przez brazylijczykow (a dokladniej mowiac przez brazylijczyka o nazwisku Gracie). Niejedne zawody pokazaly ze BJJ-owcy leja JUDOkow. Czy techniki JUDO czesto bywaja wykorzystywane na ringu MMA czy tylko sporadycznie (bo wystarcza zapasnicze sprowadzanie do parteru i walka w parterze plus"skonczenie" przeciwnika uzywajac technik BJJ) ?

ZAPAŚNICY zas sa mistrzami w sprowadzaniu do parteru, czy BJJowcy nie pozyczyli sobie techniki sprowadzania do parteru od ZAPŚNIKÓW ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
:P
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
Ależ oczywiście że BJJ pożyczyło sobie techniki sprowadzeń, podobnie zresztą jak całą masę technik parterowych, występujących od dawna w judo czy japońskim jj. Powiedziałbym że zasadniczą różnicą między bjj a innymi stylami chwytanymi (oprócz zasad walki sportowej - to oczywiste) jest dopracowanie kontroli w parterze, a nie inność techniki.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
Nie jestem judoka, ale obserwujac jak obecnie walczy sie w judo, to mam nieodparte wrazenie, ze zaciera sie granica pomiedzy zapasami a judo. Judocy chodza na treningi zapasow a potem to widac w ich pozycji w momencie zwarcia, czy atakach na nogi. Nikt juz nie stoi wyprostowany jak za czasow Kano czy nawet 10 lat temu...
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
Wszystko rozchodzi sie o skutecznosc...widac takie judo jest skuteczniejsze
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
namieszałeś trochę

Niejedne zawody pokazaly ze BJJ-owcy leja JUDOkow.

niejedne tez pokazały, że jest i na odwrót, nie ulegaj stereotypom z filmików a'la BJ Penn czy Royce Gracie.

Czy techniki JUDO czesto bywaja wykorzystywane na ringu MMA czy tylko sporadycznie (bo wystarcza zapasnicze sprowadzanie do parteru i walka w parterze plus"skonczenie" przeciwnika uzywajac technik BJJ) ?

są wykorzystywane jeszcze rzadko, ale już coraz częściej, bo przed wejściem w nogi dziś każdy umie się bronić. więc zawodnicy mma zaczynają łapac, że to judo jednak nie takie głupie.
i coraz częściej odchodzą w parterze od pracochłonnych w nauce i ryzykownych w wykonaniu kończeń, skupiając się na prostszym obijaniu przeciwnika.

ZAPAŚNICY zas sa mistrzami w sprowadzaniu do parteru, czy BJJowcy nie pozyczyli sobie techniki sprowadzania do parteru od ZAPŚNIKÓW ?

nie bardziej mistrzami, niz judocy czy sambiści styli sportowego i bojowego.
bjjowcy zaś pożyczają sobie techniki od każdego, byle były skuteczne i pasujące do naszej koncepcji walki.


Nie jestem judoka, ale obserwujac jak obecnie walczy sie w judo, to mam nieodparte wrazenie, ze zaciera sie granica pomiedzy zapasami a judo. Judocy chodza na treningi zapasow a potem to widac w ich pozycji w momencie zwarcia, czy atakach na nogi. Nikt juz nie stoi wyprostowany jak za czasow Kano czy nawet 10 lat temu...

a po co wyprostowanym? te wszystkie wejścia w nogi i cłapy to logiczne rozwinięcie włączenia kuchiki-taoshi i morote-gari do kanonu technik. po co się odsłaniać stojąc wyprostowanym?
inna sprawa, że masz rację, koślawo to wszystko jakoś wygląda.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
Sczepan obejrzyj -100kg i +100kg :wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
i jeszcze to, że czołowi zawodnicy bjj ćwiczą judo aż miło, bo ono najlepiej sprawdza się w walce w gi. np taki 'zapaśnik' jak Robert Drysdale otwarcie powiedział, że żałuje, iż nie nauczył się judo (co nie znaczy, że źle soboe radzi ze swoimi zapasami 8) ).
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
Akurat Drysdale ( wg mojej wiedzy) to typowy przedstawiciel BJJ, w wieku 6 lat jego rodzice przeprowadzili się do Brazylii i tam uczył sie BJJ, na okres collegu przeniósł sie do USA i trenował z Nova Uniao, w 2000 r wrócił do Brazylii i nadal doskonalił BJJ, nic nie wiem o jego startach w zapasach (ale nie wykluczam, że takowe były ).
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym
chodziło mi raczej o typ jego gry w stójce, a nie o starty w zapasach 8)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO vs ZAPASY w stylu wolnym

Czy techniki JUDO czesto bywaja wykorzystywane na ringu MMA czy tylko sporadycznie (bo wystarcza zapasnicze sprowadzanie do parteru i walka w parterze plus"skonczenie" przeciwnika uzywajac technik BJJ) ?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wbrew pozorom coraz częściej bo jak wspomniano na wejście w nogii obronę mają już nawet skrajne leszcze :)

A co do judoków w MMA to polecam wpisać w tubie takie nazwiska jak Hector Lombard, Karo Parisyan, Nastula, czy choćby "judo in MMA" :twisted:
Judo plus G'n'P jest piękne :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024