Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_kłapouchy
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
Chodzi mi konkretnie o tę sekcję z ul. Powstańców Wielkopolskich, o tą której strona to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy jest na tym forum ktoś kto tam ćwiczy(ł) (lub zna kogoś stamtąd - i na podstawie jego opowieści może się wypowiedzieć)? Chciałbym się dowiedzieć - co ogólnie myślicie o tym klubie? Jak oceniacie jakość zajęć i instruktora? Atmosferę? Ile czasu jest poświęcane na trening ogólnorozwojowy? Jak intensywny on jest - lekki łatwy i przyjemny, czy taki że potem trudno się do domu doczołgać? Ile czasu poświęcacie na kihon? Ile na kata? Ile na kumite (i jak ono wygląda? Bardziej jak shotokan + dźwignie czy jak kyokushin + dźwignie? Może jeszcze inaczej?)? Czy robicie tylko proste i skuteczne techniki, czy też również jakieś bardziej fajne i efektowne - typu kopniecia na jodan, z wyskoku, z obrotem lub potrójnym saltem ;) ? Ile jest osób na zajęciach? Z jakimi stopniami - jest więcej początkujących czy zaawansowanych? Czy trenujecie również w wakacje?

Z góry dzięki za odpowiedzi na tę (dość przydługą, przyznaję) serię pytań ;)
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
A moze wybierzesz sie popatrzec :?: To bedzie najlepsza opinia - Twoja wlasna :roll:
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
Dobra rada:) Treningi sa w wakacje zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie, ale lepiej zawsze wczesniej przedzwonic bo roznie to bywa. Telefon do senseia Pawla Iwaszkiewicza(2 dan) to 693280194.
  • 0

budo_kłapouchy
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
Dzięki za odpowiedzi

A moze wybierzesz sie popatrzec :?: To bedzie najlepsza opinia - Twoja wlasna :roll:


Ogólnie to dobra rada - ale niestety nie stosuje się do tej konkretnej sytuacji. ;) Z kilku powodów - pierwszy i najbardziej podstawowy jest taki, że w tej chwili mnie nie ma w Warszawie i nie mogę się wybrać na trening (dopiero w październiku zaczynam tam studia). A decyzję gdzie będę trenował muszę podjąć teraz (a więc zanim będę miał okazję wybrać się na "próbny" trening) - gdyż będę miał dość zawalony plan zajęć, i muszę już teraz wiedzieć czy muszę wygospodarować "dziurę" na "to" karate w poniedziałek, czwartek i sobotę, czy na "inne" karate w poniedziałek, środę i piątek.

Druga sprawa - o SW mam średnie pojęcie, o karate zerowe - gdzie mi tam oceniać czy to co tam zobaczę, na tym "próbnym" treningu, to ma ręce i nogi czy nie. Dlatego wolałbym dostać opinię kogoś kto się bardziej zna.

Trzecia sprawa - jeśli chodzi o telefon do Senseia - oczywiście zostanie wykonany, ale zależy mi też na opinii kogoś widzącego to od "drugiej" strony - bo z drugiej strony to zawsze inaczej wygląda. Na przykład: instruktorzy (innych SW) z którymi dotąd miałem kontakt wszyscy nieodmiennie uważali że prowadzone przez nich ćwiczenia są "niezbyt ciężkie", po czym do jednego się przychodziło się na trening a tam padała komenda "no to 50 pompek na pięściach, potem 50 brzuszków, " - na innych z kolei pięć pompek to był "ostrzejszy" trening. I tak dalej... ;) Oczywiście nie mam tutaj pretensji do tych instruktorów, bo każdy z nich w pewnym sensie miał rację, tylko każdy inaczej rozumiał co to jest "lekki" trening - ale chciałbym wiedzieć własnie jak to wygląda od strony "ucznia".
  • 0

budo_pi
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
Zacznę od tego, że jest to mała grupa, więc pewnie też niewielu jej przedstawicieli jest na tym forum – czyli wielu opinii nie będziesz miał. Tym bardziej powinieneś udać się na trening nie tylko, żeby poćwiczyć, ale też poczuć klimat i porozmawiać z innymi ćwiczącymi.
Spróbuje jednak podać kilka bliższych informacji, może się komuś przyda.

- Nie jest to karate nastawione na sport, jeśli Twoją ambicją jest zdobycie mistrzostwa świata, to możesz dalej nie czytać.

- Trening trwa 2 godziny,

Ile czasu jest poświęcane na trening ogólnorozwojowy?

Zależy co rozumiesz pod pojęciem ogólnorozwojowy. Rozgrzewka (tradycyjnie yubi undo) trwa 15-30 minut, a potem są już raczej ćwiczenia specjalistyczne. Ostatnie 20-30 minut to w zależności od tego na jaką cechę motoryczną w danym okresie kładziony jest nacisk jest siłówka, wytrzymałościówka itp.

Jak intensywny on jest - lekki łatwy i przyjemny, czy taki że potem trudno się do domu doczołgać?

Jeszcze nikt na treningu nie stracił przytomności ze zmęczenia, ale plaża też to nie jest ;) Napiszę tak: Ze względu na „strukturę wiekową” grupy tzw. ćwiczenia ogólnorozwojowe na pewno nie są podstawą treningu :D

Ile czasu poświęcacie na kihon? Ile na kata? Ile na kumite (i jak ono wygląda? Bardziej jak shotokan + dźwignie czy jak kyokushin + dźwignie?

W zależności od poziomu zaawansowania ćwiczących proporcje się zmieniają, na pewno początkujący nie biorą udziału w iri-kumi (wolna walka), tylko większość czasu poświęcają na kihon. Na pewno dużo ćwiczy się kata i interpretacji. Kumite bliższe jest kyokushin niż shotokan (pełny kontakt, żadnych punktów).

Czy robicie tylko proste i skuteczne techniki, czy też również jakieś bardziej fajne i efektowne - typu kopniecia na jodan, z wyskoku, z obrotem lub potrójnym saltem ?

Na pewno nikt tego nie pomyli z XMA 

Ile jest osób na zajęciach? Z jakimi stopniami - jest więcej początkujących czy zaawansowanych? Czy trenujecie również w wakacje?

Długo (do zeszłych wakacji) nie przyjmowaliśmy nowych osób, i w tej chwili grupa podzielona jest na dwie, mniej więcej równe części – białe i brązowe pasy.
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
jeśli myślisz o okinawskim karate - a takim jest Goju-Ryu będąc jedną z trzech podstawowych szkół Okinawskiego Karate. A także studiując w Wa-wie pomyśl o Shorin-Ryu ponieważ:

a) również pochodzi z Okinawy
B) jeden z najlepszych polskich instruktorów Shorin ( a moim zdaniem karate w kraju nad Wisła wogóle - to nie znaczy najlepszy, bo forumowicze zawsze są lepsi ;-) jest sensei Jerzy Chrzanowski.

Spróbuj tam. Widziałem sensei Chrzanowkiego w 'akcji' - polecam.

pozdrawiam

p.s

nie jestem z warszawy, nie trenuje w sekcji sensei Chrzanowskiego
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
A jaka to ' akcja' byla? :)
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie

A jaka to ' akcja' byla? :)


:-)
to była świetna uwaga. Często 'tradycyjne' style jak Okinawskie karate, które z założenia było i jest nastawione na samoobronę a nie sport jest krytykowane.

Ten instruktor ma tzw. 'przeszłość' z rywalizacją sportową, zawody w europie i japonii (na youtube moźna znaleźć walki). to spory plus - w moim odczuciu.

Jest świetnym technikiem - i to już niestety tylko moje subiektywne odczucie, co mogłem zobaczyć na stażach w których uczestniczyłem.

Czepianie się słów jest OK - jak mówią górale z hameryki, tylko żeby dyskusja nie zeszła z głownego tematu jakim było pytanie o sekcję Goju-ryu w Warszawie :-) ))

pozdrawiam
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie

A jaka to ' akcja' byla? :)


Czepianie się słów jest OK - jak mówią górale z hameryki, tylko żeby dyskusja nie zeszła z głownego tematu jakim było pytanie o sekcję Goju-ryu w Warszawie :-) ))

pozdrawiam


Logiki tez sie uczy czlowiek cale zycie podobnie jak karate. To nie ja zboczylem z glownego tematu.
  • 0

budo_tomaszenko
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sekcję Goju-Ryu w Warszawie
Ten instruktor ma tzw. 'przeszłość' z rywalizacją sportową, zawody w europie i japonii (na youtube moźna znaleźć walki). to spory plus - w moim odczuciu.
A możesz podać jakieś linki do tych walk bo jakoś nie mogę znaleźć na youtube.

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024