Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadmierna potliwość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Nadmierna potliwość
Ok problem polega na tym, że w sumie pocę sie hmm 2x wiecej niż każda inna osoba (w szczególności teraz w takie gorące dni). Wykluczyłem cukrzycę itp ogólnie wyniki badań mam genialne. Troszke to przeszkadza w sumie bo często mam czoło zalane potem w dusznych pomieszczeniach ;/. W sumie na treningach zawsze sie pociłem najwięcej trenuje TKD od ponad 7 lat ostatnimi czasy musiałem niestety przerwać treninig i przerzucic sie na bardziej "light" owy tryb aktywności fizycznej - basen siłka itp w sumie po odejciu od normalnych trenigow zaczalem odczuwać te dolegliwosci. Pamietam ze nigdy wczesniej nie zwracalem na to az tak duzej uwagi (prawdopodobnie dlatego ze bylo to niezauwazalne) Waze 98 kg przy wzroscie 192 cm i zdecydowanie nie naleze do osob otylych dlatego sam nie wiem o co chodzi gdy ja ogolnie w taki upal mecze sie w krotkich spodniach i t shircie a widze goscia w garniturze bez kropli potu ... aaaaaa i zeby nie bylo uzywam antyperspirantow :) myje sie wiec spoko :) a lekarz twierdzi, ze jest to u mnie prawdopodobnie dziedziczne bo moj ojciec i dziadek mają takie same "wybuchy" potu na czole i na ledzwiowce ... porazka ogolnie ... wiosna jesien zima rox :) aaaa i ogolnie gdy jestem wymeczony na maxa po trenigu itp gdy sie wypoce wczesniej albo dzien przed (jakas impreza cus ... jakis duzy wysilek) to ogolnie wszystko sie stabilizuje i jest ok, ale jak sobie zrobie dzien przerwy na odpoczynek to jak wroce do aktywnosci to masakra ile ja teog potu naprodukuje :)

Prosze powiedzcie mi ze jestem przewrazliwiony. Moj znajomy lekarz jak sie go o to zapytalem podniosl swoja pache do gory pokazal ogormna plame potu i powiedzial ze to norma teraz ale ja sie pytam co z ludzmi ktorzy sie opakuja 10 bluzami i jest ok ...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
jestes przewrazliwiony. ja tez poce sie jak swinia, i nie mam z tym problemow.
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
Mam dokladnie to samo co Ty, u mnie to raczej kwestia genow, mial tak moj dziadek, moj ojciec... mam i ja :lol: na treningach w sekcji pamietam ze zawsze koszulke moglem wykrecac jak po praniu, kiedy inni byli tylko lekko spoceni... Serce mam zdrowe, jestem szczuply - szybka przemiana materii, no i w moim przypadku genetyka. Jesli jestes zdrowy to nic tylko trzeba przywyknac, myc sie czesto i bedzie ok :wink:
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość

myc sie czesto i bedzie ok


Myć się? Co to za jakaś nowomodna brednia?! ;)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
Ja tam tez zawsze przy jakims wysilku czy wyzszej temperaturze, poce sie jak swinia. Przy tej temperaturze pod pachami zawsze mam mokro, tez mnie to wkurza jak nic.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
ja rowniez poce sie jak dzika swinia. Nie ma na to rady poprostu dobry antyperspirant regularny prysznic. Najgorsze jest to ze wsiadam do autobusu i cala twarz mam potem zalana. Chodze z plecakiem na plecach i potem taka plama potu wloze portfel w tylnia kieszen w spodniach wyciagam po 20 minutach a tam taka plama morka od potu;/ straszni jest to wkurwiajace;/
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
panowie, moze po prostu my sie normalnie pocimy, a cala reszta sie slabo poci? ;p
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
No właśnie tez tak mam, ze jak wejde do tramwaju/autobusu i zobacze, ze wszyskite okna pozamykane to poce sie sie strasznie (dlatego zawsze asekuracyjnie sam otwieram okienka stoje w ich poblizu :) jak tylko poczuje lekki wiaterek muskajacy moja skron to jest ok :) ) Dla mnie ogromna zagadka sa ludzie, ktorych widze dosyc czesto, ubierajacy sie w potezny garnitur bez kropli potu na czole ... albo dzisiaj temperatura 30 stopni albo cos ponad i widze faceta ubranego w gruby sweter , dlugie spodnie, i na to jeszcze kurteczka jeansowa i o dziwo zero kropli potu na czole ...
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

spróbujcie to, podobną nieźle działa, a cena nie jest porażająca więc możecie sprwadzić jak na was działa.

A tak nawiasem mówiąc, nadmierna potliwość, pomijając możliwe problemy zdrowotne jest po prostu nie przyjemna, dziwnie czuje się człowiek, kiedy pod pachą ma mokrą plamę, a tym bardziej jak jest np. na jakimś oficjalnym spotkaniu w eleganckim stroju, warto popróbować jakiś specyfików nawet tylko dla własnego komfortu ;)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
A ja mam tak, że bardzo mało pocę się pod pachami itd., a z przedramion i czasami z twarzy to się czasem po prostu ze mnie woda leje...
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
Hehe, jestem kolejną dziką świnią w stadku. ;)
Na treningach karate pot zawsze się ze mnie dosłownie lał. Po jakimkoliwek ćwiczeniu wykona\ywanym w leżeniu na parkiecie zostawała mokra plama. W czasach kiedy jeszcze ćwiczyłem w zwykłej koszulce, byłem tak mokry, że przy robieniu brzuszków potrafiłem plecami zassać powietrze, czego skutkiem były dość głośne "pierdy". :lol:

Trzeba się pogodzić z losem. :P Latem ubieram się w luźne, kraciaste koszule. Nie przylegają do skóry, a na kracie (zwłaszcza drobnej) nie widać aż tak bardzo plam. Trzeba się jeszcze nauczyć zajmować strategiczne miejsca w autobusie, tzn. takie, które przez większą część jazdy będą zacienione. :)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
widze, że macie prawdziwe strategie :D poruszania się w komunikacji miejskiej :D
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
Normalne gruczoly potowe wytwarzaja okolo 1 l plynu dziennie, jednak ilosc ta jest zmienna i zalezy od wieku, plci, rasy oraz wrazliwosci na wysoka temperature.
Niekiedy w czasie duzego goraca, ciezkiej pracy fizycznej lub przezyc emocjonalnych czlowiek jest w stanie wytworzyc 10 litrow dziennie potu i jest to jest uwazane za normalne,.
Najczesciej powodem zbyt duzego pocenia jest stres, medycznie okreslane jako hiperhydroza i prawdopodobnie wystepuje rodzinnie.
W przypadku nadmiernego pocenia w okolicy pachowej najskuteczniejszym srodkiem jest 20 - procentowy roztwor chlorku glinu i alkoholu etylowego. Smaruje sie nim na noc sucha skore dolow pachowych, a nastepnie przykrywa cienka plastikowa folia. Rano usuwa sie folie i myje posmarowane miejsca. Po zastosowaniu tego srodka przez olejne 2-3 noce nie zachodzi zwykle potrzeba uzywania go czesciej niz 1-2 razy w tygodniu.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
ja polecalem antidral w innym temacie w knajpie. Sam go stosuje. Jest bardzo skuteczny ale niestety powoduje po nalozeniu go na skore nieprzyjemne uczucie swedzenia i trudno przez to zasnac;p Ale osobiscie bardzo polecam:)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
Pocenie jest objawem zdrowia. Problemem bylby brak potu.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
Biorąc pod uwagę ilości soli jakie się obecnie ładuje do wszelkiego rodzaju żywności, to chyba nawet lepiej, że się tyle pocimy. ;)
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierna potliwość
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Poczytyajcie sobie :) Stronka wg mnie troche za mocno ukierunkowana w strone terapii botoxem ale coz ... I w sumie czesto sami napedzamy mechanizmy potu gdy mamy pierwsza kropelke stresujemy sie co wyzwala kaskade kolejnych zjawisk powodujacych jescze bardziej obfity pot = jescze wieksz stres = rzeka splywajaca z czola ... niestety
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024